صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 30
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    ممنون نفیسه جان و سپیده بانو. راستش تا موبایل یا دوربین میبینه میخواد فضولی کنه. خیلی حرف میزنه کلمات زیادی میگه که باهاشون جمله هم میسازه به جا هم استفده میکنه مثلا تا من وارد اتاق میشم میگه سلام مامان جون خوبی. یا تا غذا براش میارم میگه به به مینا به به بخور یا بلفی به به بخوره...
    اما مشکل همینه که از نزدیک که بخوام ازش فیلم بگیرم همش میخواد با موبایل بازی کنه و نوک بهش بزنه دیگه از حرف زدن خبری نیست...
    بازم ممنون که به پسر من سر زدید...
    ویرایش توسط بی تا : 3rd February 2015 در ساعت 08:02 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    با سلام به دوستان پارسی پتی خودم. امیدوارم همگی خوب و خوش و سلامت باشید در کنار حیوانات و عزیزانتون. منم اومدم سلامی عرض کنم و پرنده های جدیدمو معرفی کنم به دوستان. بعد از اون جفت رزیلا که اکثرا در جریانش هستید من دست از پرنده های دیگه کشیدم و به همون عروسهام بسنده کردم اما عروس داری دیگه شور خودش رو برام از دست داده بود و بدتر از همه ماجرای کرک پرهای عروس ها بود که وقتی تعدادشون هم زیاد باشه واقعا در یک اتاق کوچیک میتونه دردسر ساز باشه. پس تصمیم گرفتم عروسهامو رد کنم و اینکار رو هم کردم و قصد داشتم کوتوله بخرم از نوع ماسکدار اون هم آبی و بیشتر دنبال کاربونیش بودم و یکی از دوستان خوبم رو که دوستان با نام کاربری amit میشناسن مامور پیدا کردن 2 جفت خوب کردم اما چون قسمت نبود جفت های مورد نظر جور نشد و من هم کلافه بودم از بی پرندگی که ایشون گفتن یه جفت خورشیدی دارن که در حال جفتگیرین و بهم پیشنهاد دادن اونهارو بردارم. راستش اول ترسیدم که تو 1 اتاق 12 متری جفت خورشیدی بخوام بگیرم از بس که همه از سر و صداشون میگفتن اما بعد مطالب جدیدی خوندم که بعضی افراد نوشته بودن صداشون اونقدر هم که برخی ها میگن بد نیست و با یکی از دوستان عزیز دیگم که خورشیدی داره مشورت کردم و اون هم بهم گفت انقدر شیرینن که صداشون بعد مدتی برات عادی میشه...
    و من هم جفت خورشیدی رو گرفتم. هفته اول همه خانواده شاکی شدن که اینها چین و چقدر جیغ میزنن. البته بلندی صدا مد نظرشون نبود بلکه مشکل این بود که این حیوونها به هر چیزی عکس العمل صوتی نشون میدادن. اما هفته دوم یواش یواش شروع کردن آرومتر شدن و به قولی به محیط عادت کردن و دیگه از جیغ و داد خبری نبود و وقتی هفته سوم از قفس بیرونشون آوردم تا بیشتر با محیط آشنا بشن دیگه بعد از اون هیچ صدای اضافی در کار نبود و حالا هم که دیگه از دیوار صدا درمیاد و از اینها نمیاد...

این عکسها مال زمانیه که اولین تخم رو گذاشتن و حالا تخمها 3 تا است و منتظرم تا ببینم انشالا چندتا جوجه قراره برام بیارن...
    ویرایش توسط بی تا : 21st April 2015 در ساعت 12:10 PM

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام، مبارکه بیتا جان، خداروشکر که صدا ندارن😁😁😁

ایشالا چندتا جوجه کاکل زری بهت میدن [emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji7]

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام، مبارکه بیتا جان، خداروشکر که صدا ندارن������������� ����

ایشالا چندتا جوجه کاکل زری بهت میدن [emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji7]
    سپاس نفیسه بانو. راستش تخمهارو کندلینگ کردم هر 3 پر بودن اما مهم درآمدن جوجه هاست که انشالا به زودی خبرشو بدم بهتون...
    ویرایش توسط بی تا : 22nd April 2015 در ساعت 06:56 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گوشتخوار
    شماره عضویت
    12546
    چقدر زیبا هستن ...

سر و صداشون کم باشه پرنده های خوشگلی هستن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid0261 نمایش پست ها
    چقدر زیبا هستن ...

سر و صداشون کم باشه پرنده های خوشگلی هستن
    راستش اونقدر که من از سرو صداشون شنیده بودم تو اینها چنین چیزی ندیدم. موردی که من متوجه شدم خورشیدی ها بر خلاف پرنده هایی مثل عروس هلندی که با موارد ترس آور فرار میکنن و مثلا خودشونو به در و دیوار میزنن اینها شجاعانه و با سر و صدا برخورد میکنن. این تنها چیزیه که باعث جیغ و دادشون میشه. جفت من هفته اول حتی به باز و بسته شدن در اتاق هم عکس العمل صوتی نشون میدادن و من حتی نمیتونستم رادیو تو اتاق روشن کنم اما حالا دیگه هیچ چیزی براشون تازه و ترس آور نیست برای همین جیغی در کار نیست و فقط وقتی ماده از لونه خارج میشه نر کمی جیغ میزنه که اون هم در حد چند ثانیه تا 1 دقیقه است. یا مثلا من قبلا تا میخواستم تخمه هاشونو عوض کنم جیغ میزد اما الان من میشینم کنار قفس و براش میوه آماده میکنم و نر هم میاد کنار قفس نزدید من میشینه تا میوه هاش آماده بشه. در کل فکر میکنم اگر پرنده ها احساس خطر نکنن دلیلی برای جیغ زدن ندارن. در ضمن جفت من وحشی هستن پس دستی این پرنده باید خیلی بهتر باشه. من خودم در سایتهای خارجی دیدم خورشیدی محبوبیت بسیار زیادی داره فقط کافیه در یوتیوب اسم این پرنده رو سرچ کنید از تعداد فیلم های خانگی که میاد متعجب میشید در حالی که دیگر طوطی سانان چنین حجم فیلمی ندارند...
    ویرایش توسط بی تا : 23rd April 2015 در ساعت 08:55 AM

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام
    به سلامتی مبارک باشه بسیار پرندهای زیبای هستن . این پرندها رو نسبت به هم اندازهای خودشون بیشتر میپسندم
    بنظر من هرکسی در نگهداری و خولقو خوی پرنده ای هست . مگرنه این پرندها از اوناش نیستن ساکت باشن . بهر حال جوجه هاش که به سلامتی به دنیا امدن عکس بزار ..
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 23rd April 2015 در ساعت 10:00 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    کاملا با شما موافقم جناب خلیلی، باید عاشق بود اما در کل خورشیدی از جمله پرنده هایی است که از جنبه های مختلفی میتونه صاحبش رو راضی کنه. مثلا زیبائیش که واقعا خیره کننده است، اخلاق و هوشش واقعا عالیه و بسیار پرنده باوفایی است به طوری که در اکثر سایتهای خارجی اونرو با سگ مقایسه میکنند.
    این کلیپ رو برای دوستان میگذارم خودم که عاشقشم و هر وقت اینو نگاه میکردم و میکنم دلم آب میشه. امیدوارم لذت ببرید...

ویرایش توسط بی تا : 23rd April 2015 در ساعت 09:53 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    با سلام خدمت دوستان عزیزم در پارسی پت. یادتونه که خورشیدیای من تخم کردن 3 تا. اما درس و تجربه بدی برای من بود که با شما عزیزان به اشتراک میگذارم. خورشیدی ها والدهای بسیار خوبین و ماده از همون روز اول تخمگذاری روی تخمها میخوابه و تنها 1-2 بار در روز بیرون میاد اون هم فقط 1-2 دقیقه در حد آب خوردن و مدفوع کردن و نر وظیفه غذا رسانی به اون رو داره. خوب تا اینجای ماجرا بسیار عالی و زیباست اما مسئله اینه که ماده 24-25 روز باید روی تخمها بخوابه و اگر لانه شما مناسب نباشه ممکنه پرندتون آسیب ببینه درست مانند پرنده من...
    تقریبا (20 روز بعد از تخمگذاری) 10 روز پیش متوجه شدم کف پاهای پرنده ماده قرمز شده و پوست پاش هم پوسته پوسته شده بود. البته این رو هم خیلی تصادفی متوجه شدم وقتی که داشت از میله ها بالا میرفت بعد از خوردن آب تا به لونه برگرده. پس با دردسر زیاد پرنده رو گرفتم و دیدم بله ای دل غافل کف هر 2 پای حیوون زخم شده و پوست پاش رفته.

و اما علت، کف سفت لانه بود. لانه من ام دی اف بود (که البته همیشه خودم به دوستان میگم از لانه ام ی اف استفاده نکنید) که البته برای عروسها کفشو موکت میانداختم و هیچ وقت هم مشکلی پیش نیومده بود. اما خورشیدی ها موکت رو بلند کردن و من هم مجبور شدم برش دارم و پوشال بریزم که اون رو هم یک گوشه لانه جمع کردن. بگذریم که بعد از فهمیدن موضوع کف لونه رو ابر گذاشتم و روشم پارچه کشیدم و شروع کردم به زدن پماد تترا و آد به پای خانوم خورشیدی که شروع کرد به خوب شدن و الان دیگه تقریبا چیزی از زخمها باقی نمونده. اما خوب زدن پماد همان و خراب شدن تخمها همان. البته من میدونستم تخمها خراب میشه اما خود پرنده ام برام بیشتر از تخمهاش اهمیت داشت...

ویرایش توسط بی تا : 4th May 2015 در ساعت 02:20 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق. فنچ. ماهی. طرقه. مینا. جوجه مرغ. گربه های کوچه. گن
    شماره عضویت
    16543
    ایشالا زود زود پاهای پرند تون خ.ب بشه و بتونید جوجه های زیادی ازشون بگیرین
    در ضمن خیلی نازن هنوز ازشون عکس بزارید

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)