صفحه 47 از 130 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 1293
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12123
    دمای ابو چند بذارم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6816
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepidsepide نمایش پست ها
    دمای ابو چند بذارم ؟
    دمای ابو 2تا 3 درجه بیشتر کنین البته اینو بگم این افزایش دما رو باید روزی یک درجه انجام بدین تا به ماهی ها شک وارد نشه
    دما رو که بالا بردین اکسیژن دهی رو باید بیشتر کنین اینو فراموش نکنین.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    با سلام خدمت آقاي آزيده وساير اساتيد
    من اخيرا سه تا ديسكس دريك تانك خالي انداخته ام كه بعداز دوروز واضافه كردن تتراآكواسيف تنها ردملون غذاخورشده ودوتاي ديگه لب به غذانمي زنند ويكيشون هم 50درصد تيره شده .سوال
    1-اون يكي كه تيره شده پليك گرفته؟
    2-آيا درمان خواصي هست واسشون؟
    3-اگه اينها همه سالم هستند بازم دردوره قرنطينه نياز هستش از مترونيدازول انساني وسراكاستاپوراستفاده كنم؟
    http://upload7.ir/images/76958023806318265219.jpg

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepidsepide نمایش پست ها
    بدبخت شدم ! ماهی گلدفیشام سفیدک زدن چه کنم همش تقصیر این گلدفیش جدیدس که گرفتم تو رو خدا کمکم کنید
    از یکی از شعبه های ماهیران داروی گلد مد Gold med رو تهینه کنید و استفاده کنید
    این دارو درمان سفیدک یا همون ایک هست

حالا مطمعنید سفیدکه و چیز دیگری نیست؟! عکس بزارید بهتره ....فقط سریع

نقل قول نوشته اصلی توسط hamee نمایش پست ها
    دمای ابو ببرین بالا و از مولتی ویتامین استفاده کنین.
    دوستان میتونن بهتر راهنماییتون کنن
    مولتی ویتامین ربطی به درمان این انگل نداره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    با سلام خدمت آقاي آزيده وساير اساتيد
    من اخيرا سه تا ديسكس دريك تانك خالي انداخته ام كه بعداز دوروز واضافه كردن تتراآكواسيف تنها ردملون غذاخورشده ودوتاي ديگه لب به غذانمي زنند ويكيشون هم 50درصد تيره شده .سوال
    1-اون يكي كه تيره شده پليك گرفته؟
    2-آيا درمان خواصي هست واسشون؟
    3-اگه اينها همه سالم هستند بازم دردوره قرنطينه نياز هستش از مترونيدازول انساني وسراكاستاپوراستفاده كنم؟
    http://upload7.ir/images/76958023806318265219.jpg
    سلام

هم میتونه استرس شدید باشه هم شروع بیماری پلیگ...

اون دکور رو از آب خارج کنید . محل اختقا نداشته باشند بهتره
    نور خیره رو خاموش کنید . نور منزل فعلا کافیست
    دمای آب رو هم روی 32 درجه سانتی گراد ثابت نگهدارید

1.صد درصد آب رو با آبی که حد اقل 24 ساعت با سنگ هوا با فشار پمپ دپو شده تعویض کنید
    2.یک قاشق غذاخوری نمک به ازای هر 20 لیتر آب اضافه کنید
    3.سرا مایکاپور رو خریداری کنید و یک قطره به ازای هر یک لیتر به آب اضافه کنید

3 مورد بالا چه پلیگ داشته باشن و چه نداشهت باشندد بسیار مفیده . اگر تعدادشون بیشتر بود خیلی خیلی بهتر میشد . مثلا 8 الی 12 تا بودن عالی بود
    هر روز عکس بزارید از وضعیتشون تا اگر پلیگ بود و وارد مرحله حاد شد همینجا راهنمایتون کنیم . گر من احیانا پست رو ندیدم برام خصوصی یاد آوری کنید بیام اینجا پاسخ بدم

اگر مورد شماره 3 گیرتون نیومد از سرا امنیپور استفاده کنید ولی مایکاپور خیلی موثر تره

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    سلام آقاي آ*ژيده
    قبل از اينكه داروي سرا مايكاپور پيشنهادي شما را استفاده كنم لازم به ذكره كه بگم امروز با دقت روي باله هاي ديسكسهام متوجه شدم تمام هرسه ديسكس من اطراف باله هاشون تارهاي سفيدرنگي دقيقا مثل تارعنكبوت فراگرفته البته خودم حدس ميزنم اثرلايه محافظ تتراآكواسيف روي بدن ماهي هام باشه.درهرصورت اگه توضيح من كامل نبود بفرمايين تادرصورت ديده شدن تارها واستون عكس بزارم.ممنون منتظرراهنمايي واستفاده ازتجارب شما هستم.

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

ممکنه درمان بشن...

1.آب رو 100% با آبی که قبلا جوشانده اید و خنک شده تعویض کنید
    2.به ازاری هر 10 لیتر یک قاشق غذا خوری نمک به آب اضافه کنید
    3.آنتی بیوتیک سیپفروفلوکساسین رو از داروخانه انسانی بخرید و با دوز 250 میلیگر به ازای هر 25 لیتر به آب اضافه کنید

10 روز پیاپی هر 12 ساعت یک بار 100% آب رو تعویض کنید و مجددا مورد 2 و 3 رو تکرار کنید
    هر روز وضعیت ماهی ها رو گزارش کنید

موفق باشید

ممنون آقاي آژيده

همه كارهايي كه گفته بوديد رو مو به مو انجام دادم. تا الان كه اتفاق خاصي نيافتاده به غير از اينكه روي بدن يكي از ماهي ها (اوني كه آبشش ش سوراخ بود) يه كم سفيد شده بود.

ميتونم بهشون از همون غذايي كه عكسش رو گذاشته بودم تو اين چند روز بدم؟ و يه سوال ديگه اينكه يكي از ماهي ها كاملا سالمه ولي من جداش نكردم. بزارم با هم باشن يا بايد جداش كنم و درمان رو فقط روي اون دوتا كه بيمارن انجام بدم؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها

ممنون آقاي آژيده

همه كارهايي كه گفته بوديد رو مو به مو انجام دادم. تا الان كه اتفاق خاصي نيافتاده به غير از اينكه روي بدن يكي از ماهي ها (اوني كه آبشش ش سوراخ بود) يه كم سفيد شده بود.

ميتونم بهشون از همون غذايي كه عكسش رو گذاشته بودم تو اين چند روز بدم؟ و يه سوال ديگه اينكه يكي از ماهي ها كاملا سالمه ولي من جداش نكردم. بزارم با هم باشن يا بايد جداش كنم و درمان رو فقط روي اون دوتا كه بيمارن انجام بدم؟
    ممنون

سلام مجدد

اون غذا رو قبل از مصرف 5 دقیقه داخل یک لیوان با کمی آب بریزید تا حسابی باد کنه! بعد از اون بدید ماهی ها مصرف کنند . اینجوری از بیماری های کیسه هوا و ورم معده ماهی جلوگیری میکنید
    در ضمن روزی هر کدامشون 4-5 عدد بخورن کافیه و بیشتر از اون میتونه ضرر داشته باشه

ماهی سالم نیازی به آنتی بیوتیک نداره ولی در مورد نمک دقیقا مانند بقیه به آبش اضافه کنید .

روزانه (زمانی که آنتی بیوتیک تو آب نیست) 10 دقیقه جلوی آفتاب بزارید تا نور مستقیم بخورن .

دمای آبشون رو اگر بتونید در حدود 29 درجه سانتی گراد نگهدارید عالیه

موفق باشید

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام مجدد

اون غذا رو قبل از مصرف 5 دقیقه داخل یک لیوان با کمی آب بریزید تا حسابی باد کنه! بعد از اون بدید ماهی ها مصرف کنند . اینجوری از بیماری های کیسه هوا و ورم معده ماهی جلوگیری میکنید
    در ضمن روزی هر کدامشون 4-5 عدد بخورن کافیه و بیشتر از اون میتونه ضرر داشته باشه

ماهی سالم نیازی به آنتی بیوتیک نداره ولی در مورد نمک دقیقا مانند بقیه به آبش اضافه کنید .

روزانه (زمانی که آنتی بیوتیک تو آب نیست) 10 دقیقه جلوی آفتاب بزارید تا نور مستقیم بخورن .

دمای آبشون رو اگر بتونید در حدود 29 درجه سانتی گراد نگهدارید عالیه

موفق باشید

سلام و ممنون بابت راهنمايي هاتون
    شما گفتيم زمانهايي كه آنتي بيوتيك تو آب نيست! توي آب اينهاهميشه آنتي بيوتيك هست. ساعت 8شب آبشون رو عوض ميكنم و توي آب جوشيده سرد شده ، آنتي بيوتيك و نمك ميريزم تا فردا 8صبح كه دوباره آبشون رو عوض ميكنم و باز آنتي بيوتيك و نمك ميريزم. حالا سوال واسم اومده كه دارم درست انجام ميدم ديگه؟

راستي امروز اون ماهي كه دهنش زخم شده بود مرد. فكر كنم چون نميتونست غذا بخوره ضعيف شده بود. به خصوص اينكه از همشون هم كوچيك تر بود ولي اون يكي حسابي سرحاله و اشتهاي خوبي هم داره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها

سلام و ممنون بابت راهنمايي هاتون
    شما گفتيم زمانهايي كه آنتي بيوتيك تو آب نيست! توي آب اينهاهميشه آنتي بيوتيك هست. ساعت 8شب آبشون رو عوض ميكنم و توي آب جوشيده سرد شده ، آنتي بيوتيك و نمك ميريزم تا فردا 8صبح كه دوباره آبشون رو عوض ميكنم و باز آنتي بيوتيك و نمك ميريزم. حالا سوال واسم اومده كه دارم درست انجام ميدم ديگه؟

راستي امروز اون ماهي كه دهنش زخم شده بود مرد. فكر كنم چون نميتونست غذا بخوره ضعيف شده بود. به خصوص اينكه از همشون هم كوچيك تر بود ولي اون يكي حسابي سرحاله و اشتهاي خوبي هم داره
    سلام

بله درست انجام میدید . اگر مثلا هر روز ظهر عوض میکردید آب رو میتونستید 10 دقیقه فاصله بندازید بین تعویض آب و اضافه کردن دوز مجدد آنتی بیوتیک برای آفتاب...حالا مهم نیست بزارید واسه بعد از دوره درمان
    موفق باشید

صفحه 47 از 130 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)