همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط حمیدرضا حسین زاده نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام خدمت بابک خان عزیز،جناب آژیده ودیگر اساتید محترم
    در ابتدا تشکر میکنم بابت راهنمایی هایی که فرمودین،بسیار ممنونم
    دوم اینکه شرایط ماهی مریض بسیار مطلوب و به تانک اصلی منتقل شد و بدون استرس و هیچ گونه علائم بیماری با اشتها دو روزه که توی تانک
    اصلی مشغول غذا خوردنه وبا وجودی که کمی در لحظه ورود توسط بلوترکوییز مورد بی مهری قرار گرفت ولی مقاومت کرد تا الان که توسط بقیه
    پذیرفته شده وحسابی وبا اشتها غذا میخوره وشرایط ترمیم دمش روز به روز داره بهتر میشه،فقط خیلی لاغرو کوچولوئه که اونم امیدوارم زود
    برطرف شه.شرایط ماهیهای دیگه هم همگی ردیفه و از نظر رشد ورنگ خیلی خوبن فقط چند روزه یکی از دیسکس ها غذای میکس دل رو با اشتها
    نمیخوره ولی کرم قرمز منجمد باولع میخوره.آیا ممکنه به خاطر افزودن مولتی ویتامین به غذای روزانه باشه؟البته 2روزه مولتی ویتامین رو قطع
    کردم.راستی فراموش کردم بگم تعداد 7تا تترا رامینوز و5تا رنگین کمان کوچیک به تانک اضافه کردم که تو غذا خوردن ماهیها ورفع استرس تو
    آکواریوم خیلی موثر بودن وتانک با وجودشون قشنگتر شده که انشاالله بعد از چیدمان نهائی عکس میگیرم و در تاپیک مربوطه قرار میدم.
    از لطف شما سپاسگزارم
    سلام

ماهیان شما روز بروز بهتر خواهند شد و باید صبر کنید تا در تانکتان جا بیوفتند و به تغذیه عادت کنند ویتامین هفته ای دوبار بیشتر به غذا اضافه نکنید و بعدها ماهیانی که تازه وارد کردید رو حذف کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20743

ظاهر شدن جوش های سفید بعد از عفونت روده ای!!!

با عرض سلام خدمت اساتید محترم و دوستان.
    مشکلی برای دیسکسهام پیش اومده که خدمتتون عرض میکنم:
    یه جفت دیسکس مولد سر حال داشتم که تو تانک تکثیر برای تخم ریزی آمادشون کرده بودم. همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه یکبار جهت تقویت آرتمیای زنده بهشون دادم و از فرداش مشکلات شروع شد. اول که هر دو وچار مدفوع سفید رشته ای شدند البته هنوز غذا میخوردند
    بلافاصله درمان با مترونیدازول رو شروع کردم، بعد از ده روز مشکل مدفوع رشته ای حل شد ولی یکی از دیسکسها رو بدنش جوش های سفید زیادی ظاهر شدند که از بعضیاشون یه ماده سفید رنگ به اندازه ۲ میلیمتر ترشح میشه. البته حجم و جای جوشها هر روز تغییر میکنه و کم و زیاد میشه. دیسکسها غذا میخورند ولی زیاد سرحال نیستند. درمان با متروپلکس رو هنوز دارم ادامه میدم. لطفا راهنمایی بفرمایید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط J.bagheri نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت اساتید محترم و دوستان.
    مشکلی برای دیسکسهام پیش اومده که خدمتتون عرض میکنم:
    یه جفت دیسکس مولد سر حال داشتم که تو تانک تکثیر برای تخم ریزی آمادشون کرده بودم. همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه یکبار جهت تقویت آرتمیای زنده بهشون دادم و از فرداش مشکلات شروع شد. اول که هر دو وچار مدفوع سفید رشته ای شدند البته هنوز غذا میخوردند
    بلافاصله درمان با مترونیدازول رو شروع کردم، بعد از ده روز مشکل مدفوع رشته ای حل شد ولی یکی از دیسکسها رو بدنش جوش های سفید زیادی ظاهر شدند که از بعضیاشون یه ماده سفید رنگ به اندازه ۲ میلیمتر ترشح میشه. البته حجم و جای جوشها هر روز تغییر میکنه و کم و زیاد میشه. دیسکسها غذا میخورند ولی زیاد سرحال نیستند. درمان با متروپلکس رو هنوز دارم ادامه میدم. لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام:
    درمان رو با مترو نیدازول ادامه بدیددر مراحل اولیه هم نمک بسیار کمک کننده هست اگر جواب نگرفتید از فلاجلول سرا استفاده کنید
    ویرایش توسط B@B@K : 14th January 2017 در ساعت 08:04 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20560
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید. من چهار عدد دیسکس دارم که الان دوروزه مدام میرن بالای تانک انتهای دمشونم داره سفید میشه و غزا هم نمیخورن میشه راهنمایی کنین.با تشکر

Sent from my SM-J700H using Parsipet mobile app

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mustapha. نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید. من چهار عدد دیسکس دارم که الان دوروزه مدام میرن بالای تانک انتهای دمشونم داره سفید میشه و غزا هم نمیخورن میشه راهنمایی کنین.با تشکر

سلام :
    توضیحات بیشتری بدید همراه با عکس یا فیلم اگر میتونید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20560

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20560
    رنگ دومشون داره سفید میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20560
    رنگ دومشون داره سفید میشه

سلام.اقا بابک اشتهاشون کم شده مدام میرن بالای تانک .ممنون میشم کمکم کنین.تشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام.اقا بابک اشتهاشون کم شده مدام میرن بالای تانک .ممنون میشم کمکم کنین.تشکر

سلام تمام مطالبتون رو تو یک پست میزاشتید بهتر بود سه تا پست پشت سرهم نیازی نبود
    این ماهیان شما تغذیه خوبی نداشتند و ضعیف شدند در تانک قرنطینه از داروی سرا امنیپور استفاده کنید طبق بروشور دارو
    البته شرایط تانکتون رو نگفتید سیکل طی شده یا نه؟یا ماهی جدید اضافه کردید یا نه؟دمای تانک و....به هرحال اگر شرایط آب تانک شما خوب هست و مشکلات ماهی شما از شرایط اب نیست درمان رو همونطور که عرض کردم انجام دهید
    ویرایش توسط B@B@K : 21st January 2017 در ساعت 10:57 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20560
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام تمام مطالبتون رو تو یک پست میزاشتید بهتر بود سه تا پست پشت سرهم نیازی نبود
    این ماهیان شما تغذیه خوبی نداشتند و ضعیف شدند در تانک قرنطینه از داروی سرا امنیپور استفاده کنید طبق بروشور دارو
    البته شرایط تانکتون رو نگفتید سیکل طی شده یا نه؟یا ماهی جدید اضافه کردید یا نه؟دمای تانک و....به هرحال اگر شرایط آب تانک شما خوب هست و مشکلات ماهی شما از شرایط اب نیست درمان رو همونطور که عرض کردم انجام دهید
    ببخشید.بله ماهی جدید اضافه کردم تقریبا 3 هفته میشه اب تانک تقریبا دو بار یک چهارم سر ریز میکنم غذا هم دل میدم هفته دو سه بار هم غذای خشک شرکت tropical میدم.امروز متوجه کرمای کوچیکی توی اب شدم لطفا راهنمایی کنین خیلی نگران شدم

صفحه 259 از 269 نخستنخست ... 159209240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)