صفحه 67 از 269 نخستنخست ... 17484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586117167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 661 به 670 از 2687
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    چاره ای نیست اما حتماً سر ساعت آنتی بیوتیک رو به تانک اضافه کنید
    سوال واسم پیش اومد که باید آنتی بیوتیک هر 8 ساعت باشه یا بیشتر؟ آخه من همون 24 ساعتی که اب سیفون میکنم دارو اضاف کردم.
    ممنون.
    امیر.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سوال واسم پیش اومد که باید آنتی بیوتیک هر 8 ساعت باشه یا بیشتر؟ آخه من همون 24 ساعتی که اب سیفون میکنم دارو اضاف کردم.
    ممنون.
    امیر.
    سلام با اجازه از آرش عزیز"
    چون آنتی بیوتیکها بطور ساده دارای نیمه عمر هستندپس بهتر است که اگر امکانات ذخیره آب و غیره دارید هر 8ساعت انجام دهید در این شرایط هم آب شرایط بهتر خواهد داشت هم آنتی بیوتیک اثرش بهتر نمایان میشه ولی اگر امکان تعویض آب ندارید مجبورید همون هر 24 ساعت تعویض آب داشته باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام با اجازه از آرش عزیز"
    چون آنتی بیوتیکها بطور ساده دارای نیمه عمر هستندپس بهتر است که اگر امکانات ذخیره آب و غیره دارید هر 8ساعت انجام دهید در این شرایط هم آب شرایط بهتر خواهد داشت هم آنتی بیوتیک اثرش بهتر نمایان میشه ولی اگر امکان تعویض آب ندارید مجبورید همون هر 24 ساعت تعویض آب داشته باشید
    سلام
    ممنون بابک جان منظور دوستمون این بود که میشه هر 8 اعت دارو اضافه بشه ولی هر 24 ساعت تعویض اب داشته باشیم که به نوعی سوال خودمن هم هست .ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون بابک جان منظور دوستمون این بود که میشه هر 8 اعت دارو اضافه بشه ولی هر 24 ساعت تعویض اب داشته باشیم که به نوعی سوال خودمن هم هست .ممنون
    سلام آقا مهدی:
    شدنش میشه ولی شرایط آب از نظر کیفیت خیلی بهم میخوره از نظر من مناسب نیست گرچه تعداد ماهیان در این قضیه بسیار مهم هست من یکبار در طول درمان یکی از تانکها این کاررا انجام دادم ولی شرایط آب بسیار بد شد و کدریه عجیبی تو آب دیدم البته تعداد ماهیان درون تانک زیاد بود ولی در تعداد کم شاید مشکلی پیش نیاد البته من نظر شخصی خودم را اعلام کردم
    ویرایش توسط B@B@K : 29th May 2013 در ساعت 11:35 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    بابک جان مثلا واسه مترونیدازول در حجم کم فکر کنم جواب بده ولی واسه تتراسایکلین و یا داکسی سایکلین با جنرال تونیک فکر میکنی کیفیت جوابگو باشه ؟؟
    ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    بابک جان مثلا واسه مترونیدازول در حجم کم فکر کنم جواب بده ولی واسه تتراسایکلین و یا داکسی سایکلین با جنرال تونیک فکر میکنی کیفیت جوابگو باشه ؟؟
    ممنون
    سلام وحید جان:
    اثرش در مترو زیاد مشهود نیست ولی تترا سایکلین رو اصلا پیشنهاد نمیکنم

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام و با اجازه دوست بسیار عزیزم بابک:
    یکی از پارامترهای بزرگ و بسیار تاثیر گذار در زمان درمان بیماری آب است.زمانیکه شما از آب تازه استفاده می کنید بسیار از املاح و مواد معدنی در آن وجود دارد که وجود همین املاح به سیستم ایمنی بدن ماهی کمک شایان برای مبارزه با انگلها خواهد کرد.ضمن اینکه بسیاری از داروها با افزایش سختی آب(مثل همون تتراسایکلین)بشدت تاثیر خود را از دست داده و می بایست با دوز بالاتری استفاده بشن که این امر در اهی و با توجه به وزن کم آن به هیچ وجه مناسب نیست.
    آبی که توی 24 ساعت 3 بار آنتی بیوتیک داشته باشه بشدت فقیر بوده(مثل آب مانده دو و سه هفته ای و.... در تانک) و به هیچ وجه نمی تواند مثل آب تازه عمل کند این در حالیست که اگر ماهی شما یکسری بیماری های پوستی - انگلی داشته باشد و موکوس هم ترشح کند،تعویض 8 تا 12 ساعت آب بسیار بهتر خواهد بود چون خود این موکوس دارای باکتری های مضر بوده و سبب استرس بیشتر و در نتیجه کاهش کیفیت آب خواهد بود و حتی ماهی شما مبتلا به بیماری های باکتریایی مثل پوسیدگی دم و باله،کدر شدن چشم و .... شود.

در جواب دوستمون وحید بابت تعویض آب برای استفاده از مترو،تترا و داکسی و جنرال تونیک:
    مورد تترا و داکسی رو که بابک عزیز فرمودن
    اما در اصل شما باید ببینید چه نوع مریضی دارید و نقطه اثر دارو برای چند روز است
    مترو :نقطه اثر این انگل کش بین 8 تا 12 ساعت است .اگر برای درمان اسپیرو نوکلئوس استفاده می شود که عامل سوراخ در سر است ،و دلیل بیماری توسط بسیاری از بزرگان کمبود مواد معدنی و مینرال داخل آب است بهترین حالت سیفونهای پیاپی آب یعنی همون هر 8 تا 12 ساعت و داشتن موادی مانند کلسیم و منیزیم و .....که محلول در آب ،به ماهی است -اما اگر فلاجلول که مخصوص آبزیان است استفاده می کنید سیفون تا سه روز مشکل ندارد که خودم بشخصه روز دوم هم سیفون می کنم و دوز دارو را تجدید می کنم
    جنرال تونیک:اگر برای پوسیدگی باله و دم استفاده می شود و ماهی موکوس زیادی از خود ترشح می کند بازهم سیفون 12 و 24 ساعته خیلی بهتر است و می بایست این موکوس از آب خارج شود-اما اگر بیماری های باکتریایی شما مانند خونریزی های زیر پوستی و جلدی دهان خواهد بود یا مثل استسقا،ورم شکمی و..... میتوان یکروز در میان سیفون کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    سلام خدمت دوستان عزيزم تمام کارهايي که گفته بوديد انجام دادم بعد گذشت 3 روز،از ديشب ماده رو به تانک ديگه که از قبل آماده کرده بودم انتقال دادم،بعد چند ساعت بهشون آرتميا دادم(زنده)،ماهي نر ميخوره ولي ماهي ماده فقط طرف غذا ميره اما نميخوره. امروز صبح ديدم ماهي نر،ماده رو ميزنه که جدا شون کردم.ماهي ماده ضعيف شده ولي شکل ظاهريش خوبه فقط غذا نميخوره.ميخواستم بدونم احتمال داره بيماريش انگل روده اي از نوع "تريماتود و سستود"باشه؟لطفا راهنماييم کنيد.باتشکر

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزيزم تمام کارهايي که گفته بوديد انجام دادم بعد گذشت 3 روز،از ديشب ماده رو به تانک ديگه که از قبل آماده کرده بودم انتقال دادم،بعد چند ساعت بهشون آرتميا دادم(زنده)،ماهي نر ميخوره ولي ماهي ماده فقط طرف غذا ميره اما نميخوره. امروز صبح ديدم ماهي نر،ماده رو ميزنه که جدا شون کردم.ماهي ماده ضعيف شده ولي شکل ظاهريش خوبه فقط غذا نميخوره.ميخواستم بدونم احتمال داره بيماريش انگل روده اي از نوع "تريماتود و سستود"باشه؟لطفا راهنماييم کنيد.باتشکر
    با سلام:
    ماهی ماده را با فلاجلول درمان کنید نه مترونیندازول اگر مشکل حل نشد برید سراغ پرایزکوانتل یا سرا تریمازول+یک آنتی بیوتیک مثل داکسی سایکلین یا سیپروفلوکساسین(داکسی را با آب اسیدی و پی اچ زیر 7 انجام بدید)
    متاسفانه چون دسترسی به آزمایشگاه ،کشت انگل و ... برای خیلی از دوستان وجود نداره یا اگر هم داشته باشه صرفه اقتصادی یا جواب چندین انگل رو نشان خواهد داد بهترین راه حل استفاده از موارد تجربی است.
    استفاده از ویتامین مثل اتویتول و سرافیشتامین هم در برنامه درمانتون داشته باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    آرش جان سلام.
    درمان انتی بیوتیک 2 روز دیگه تموم میشه.حال ماهی ها خوبه.و اینکه تو این مدت متوجه شدم یکیشون مدفوع سفید داره.میتونم بعد از تموم شدن درمان آنتی بیوتیک از سولفات و
    مترونیندازول با دوز لازم استفاده کنم؟ و اینکه بعد از درمان با انتی بیوتیک کار لازمی هم باید انجام بدم؟
    ممنون.

صفحه 67 از 269 نخستنخست ... 17484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586117167 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)