نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    19304

ساکت بودن کاسکو

سلام من یک کاسکو دارم که چهار ماهه خریدم اول که آوردم سرحال بود و روزی دو نوبت حرف میزد ولی به مرور کاملا ساکت شده سمت قفسش میرم تکونی میخوره و سوتی میزنه ولی اکثرا در حال چرت زدنه غذا فقط تخمه میخوره کل دیشب از قفس اومده بود بیرون و کنار تخت من خوابید و توی قفس نرفت دکتر بردم میگه سالمه فقط بحال خودش بذارش
    چیکار کنم می ترسم پرکنی شروع کنه.لطفا راهنمایی کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام
    اگه مطمعن هستید دلیل ساکت بودنش مریضی نیست براش بیشتر وقت بذارید
    باید غذاهای دیگه مثل میوه ها و سبزیجات هم داد که تو سایت لیستش هست میتونیدبخونید
    تخمه به مرور پرنده رو مریض میکنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    19304
    نقل قول نوشته اصلی توسط دانیال عیسوندی نمایش پست ها
    سلام من یک کاسکو دارم که چهار ماهه خریدم اول که آوردم سرحال بود و روزی دو نوبت حرف میزد ولی به مرور کاملا ساکت شده سمت قفسش میرم تکونی میخوره و سوتی میزنه ولی اکثرا در حال چرت زدنه غذا فقط تخمه میخوره کل دیشب از قفس اومده بود بیرون و کنار تخت من خوابید و توی قفس نرفت دکتر بردم میگه سالمه فقط بحال خودش بذارش
    گفت بیمار نیست و کاملا سالمه فقط یک مولتی ویتامین بهش داد فقط علاقه ی عجیبی به خوردن پسته شور داره که فعلا روش قطعش کردم و هفته یکی تا دو دونه بهش میدم چیرهای خام رو دوست نداره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    گفت بیمار نیست و کاملا سالمه فقط یک مولتی ویتامین بهش داد فقط علاقه ی عجیبی به خوردن پسته شور داره که فعلا روش قطعش کردم و هفته یکی تا دو دونه بهش میدم چیرهای خام رو دوست نداره
    با دکتر برهانی کیا تماس بگیرید و شرایط الانش رو بهش بگید ببینید چی بهتون میگه .

کلینیک دامپزشکی آوین

دکتر برهانی کیا

تلفن : 22205998-22209543

چون هنوز سوت میزنه فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه . ولی برای اطمینان حتما با دکتر برهانی کیا مشورت کنید

ساکت بودن خونه و نداشتن سرگرمی میتونه دلیل چرت زدن زیاد و بی فعالیتی طوطی باشه . بیشتر براش وقت بذارید و باهاش بازی کنید . روی دست بنشونیدش و تو خونه بگردونیدش . باهاش کلمات رو تمرین کنید برای تلاشش جایزه بدید بهش .

شما یه یچه دارید که گفتن نباید یه غذای خاص رو بخوره براش ضرر داره . بهش میدین ؟ قطعا نباید بدین . این موضوع در مورد طوطی هم صدق میکنه . خودش که نمیتونه بره مستقیما پسته شور رو برداره شما بهش میدین . شما به عنوان صاحب طوطی وظیفه دارید غذای سالم و مغذی در اختیارش بذارید، شما مسئولیت دارید در قبالش .. باید تلاش کنید به تدریج و بدون اینکه به طوطی استرسی وارد بشه غذاییشو تغییر بدین حتی اگه یک سال طول بکشه . آجیل شور نباید به طوطی بدین . آجیل های خام هم به تعداد محدود در حد یک یا دو عدد در روز مشکلی ایجاد نمیکنه. آجیل های خام مختلف رو امتحان کنید میتونید گردو رو از وسط نصف کنید و با پوست بهش بدین .. ( گردو سیاه نباشه اصلا) فندق رو کمی بشکنید و با پوست بدین بهش ( تلخ نباشه ) ... اما یادتون باشه آجیل ها و دونه ها باید به صورت محدود در اختیار طوطی قرار بگیره . غذای اصلیش نیست .

میوه ها و سزیحات و حبوبات رو حتما باید به غذاییش اضافه کنید . غذای طوطی رو وعده بندی کنید ( 3 وعده ) صبح بعد از ظهر و شب ... ظرفشو با تخمه پر نکنید . برای شروع تخمه صبحشو حذف کنید و تخمه ظهرشو در حد 15 عدد کم کنید . صبح ها غذاهای جدید رو بهش معرفی کنید . با یکی دو نوع شروع کنید . نیازی نیست همه غذاها رو یهو امتحان کنید . خودتون با سر و صدا و به به گفتن جلوی طوطی بخورید که بدونه غذای خوشمزه ایه . یا با دست بهش بدین ... یا خردش کنید تو ظرفش . روش های مختلف رو امتحان کنید .

بقیه سوالات رو در تاپیک کاسکو بپرسید :

http://www.parsipet.ir/showthread.ph...189#post271189

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ،طوطی،مرغ مینا،کبوتر،لاکپشت
    شماره عضویت
    19747
    همینطور که دوستمون گفت براش بیشتر وقت بزارید و بین پرهاشو نگاه کنید شاید شپشک زده

Sent from my PLK-L01 using Parsipet mobile app

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)