مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein021t نمایش پست ها
    سلام بالاخره تونستم عکس رو آپلود کنم.به ترتیب عکس ها سوالاتم رو میپرسم. ممنون
    1. آیا قفس خوبه؟

2.تو عکس یک توپ قرمز میبینید. جنسش یه جورایی لاستیک هست.آیا ضرری نداری؟ و البته باش بازی نمیکنه نمیدونم چرا.

3.اگه میتونید زوم کنید روی چشمش و لطف کنید بگید سنش چقدره. بهتر از این نمیتونستم بگیرم چون خیلی تحرک داشت.

4. عکس رو از مدفوعش گزاشتم. همونطور که گفتید باید سفید و سبز باشه ولی من یکم شک دارم. لطفا نگاه کنید.

اگه میشه یه برنامه غذایی بزارین.ممنون
    عیب نداره طوطی رو داخل هال گزاشتم؟ ولی شب ها میبرمش اتاق خودم برای خواب.
    آها تا یادم نرفت دیشت یکم دیر خوابید ساعت 2. عیب نداره؟
    ببخشید طولانی شد ممنون بازم شرمنده

سلام .

1.قفسش خوبه . اما نباید روی زمین باشه . ارتفاع کم باعث ایجاد ترس و استرس در طوطی میشه بهتر بود پایه قفس رو میگرفتید . اگه نمیتونید بگیرید ، روی یه میز بذارید قفس رو

2. توپش ضرر نداره اما اسباب بازی جذابی براش نیست که باهاش بازی نمیکنه . مخصوصا الان که تازه وارد یه محیط جدید شده و بیشتر حواسش به محیط و اطرافیان هست که بیبینه براش خطری ایجاد میکنن یا نه . دست نبرید داخل قفس ، من که مدام دارم میگم جز برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس بهش نزدیک بشید .

3. تو این عکسا رنگ چشمش زیاد مشخص نیست . تو نور طبیعی به چشمش نگاه کنید و بگید چه رنگیه ، دوربین نبرید سمتش که دچار استرس نشه

4. مدفوعش مشکلی نداره

5. برنامه غذایی نمیتونیم بدیم . هر طوطی عادات غذایی خاص خودش رو داره و نمیشه برنامه ای پیشنهاد کرد . شما از میوه حات ، سبزیجات و حبوبات پخته شده یا جوانه زده به طور روزانه میتونید استفاده کنید . هر غذایی رو هم شک دارید بپرسید تا بگیم مجاز هست یا غیر مجاز

6. تا وقتی طوطی رام نشده نباید اینقدر جاش رو تغییر بدین . شب و روز باید یه جا باشه ، میتونید تو شبا هال بذارید و به جاش از کاور استفاده کنید ، سرو صدا هم کم باشه که بتونه سر وقت بخوابه .

سینی کف قفس رو در بیارید ، روزنامه رو قشنگ به قالب سینی ببرید ، یا از کاغذ سفید استفاده کنید ، تا کف قفس اینقدر کثیف نشه و شما فقط شب و صبح روزنامه رو عوض کنید به جای اینکه سینی رو تمیز کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiansh نمایش پست ها
    بادام زمینی ممنوع نیس ولی به دلیل چربی بالا و کلسنرول اصلا خوب نیس داده بشه ! سالی یا ماهی یک بار مشکل درست نمیکنه !
    بهتره به جاش پسته و گردو اون هم با رعایت میزان درست مصرف شه ...
    راستی بهتره کف قفس روزنامه نزارین و از ورق های a4 استفاده کنین
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی تون واقعا بادام زمینی برایکاسکوبده اخه توی اکثر سایت ها نوشته بادام زمینی اشکالی نداره و کاسکو خیلی خوبهوای خدا نگم کسایی که این اطلاعات غلط را در سایت ها قرار میدهند چکار کنه من بهکاسکوم بادام زمینی خام با پوست چتد بار دادم واون هم خیلی دوست داشته همچنین دراین سایت ها خیلی از مواد غذایی که برای کاسکو بده را نوشته مجازه خودتون هم ازقسمت های کپی شده نوشته های من متوجه شدید واقعا ممنون به خاطر راهنمایی هایهمیشگیتون
    بادوم زمینی توصیه شده که به طوطی داده نشه حتی یه بار.. به دلیل اینکه ممکنه آلوده به آفلاتوکسین باشه .. حتی اگه باکیفیت باشه هم باز امکان آلوده بودنش هست . پس ریسک نکنید ، حتی بادوم زمینی هایی که تو غذای آماده هست رو دور بریزید

http://www.parsipet.ir/thread6026.html

http://www.parsipet.ir/thread9028.html

http://www.parsipet.ir/thread8299.html

http://www.parsipet.ir/thread13240.html

اکثر مقالاتی که تو این فروم هستن کنترل شدن ، جاهای دیگه هم اگه مطلبی میخونید و مطمئن نیستید بپرسید حتما

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    خیلی ممنون از پاسختون سپیده خانم
    یکی از کاربران که اسمشون kianshگفته بودید روزنامه بده وکاغذa4برای زیر کاسکو استفاده کنیم من همیشه روزنامه یا سفره ی یه بار مصرف استفاده میکنم مشکلی ممکنه بوجود بیاد؟
    مواد لازم :
    لوبیا :یک پیمانه
    جو : نصف پیمانه
    لوبیا چشم بلبلی: نصف پیمانه
    عدس: نصف پیمانه
    نخود : بصف پیمانه
    ماکارانی و برنج : به میزان لازم
    سبزیجات : جعفری، گشنیز، اسفناج خرد شده

دستور پخت:

پنج حبوبات نامبرده شده را به مدت یکساعت بپزید (حبوبات نیم پز شود) سپس به آن برنج ،ماکارانی و سبزی را اضافه کرده و به مدت 15 دقیقه همه مواد را با هم بپزید .

نکته:
    مقدار آب را به اندازه ای بریزید که سوپ سفتی حاصل شود. .( اجازه دهید بیشتر آب بخار شود)
    این سوپ را در اندازه های یکسان توسط نایلون بسته بندی کرده و فریز نمایید و هر بار یک بسته را پس از همدما شدن با محیط به
    طوطی خود بدهید به یاد داشته باشید این مقدار برای خوراک یک هفته پرنده مناسب است و بهتر است بیشتر از آن پخته و فریز نشود تا مواد غذایی خود را به طور کامل از دست ندهند.

شیکرا

من طبق این مطلب سایت امروز این غذا را برای کاسکوم درست کردم اخه هیچی نمیخوره و لاغر شده فقط با این تفاوت که لوبیا چشم بلبلی و نخود استفاده نکردم و به جای جو از جوپرک استفاده کردم وماکارونی را هم با مقداری هویج ابپز شده جدا پختم وبرنج وحبوبات را هم طبق دستور بعد از پخت گذاشتم دم بکشه ماکارونی و هویج ابپز شده را هم دم کشیدم ولی چنگی به دل نمیزنه اخه کی تاحالا برنج را با لوبیا و عدس و جوپرک قاطی کرده حالا نمیدونم این غذا را بهش بدم یا نه لطفا راهنماییم کنید فکر نکنم دوست داشته باشه اخه فلفلی خیلی بد غذاست و واقعا کمبود این مواد را داره چکار کنم بخوره اخه لب به برنج و ماکارونی و حبوبات ومیوه نمیزنه وممکنه مریض بشه چکار کنم این غذا یه وقت بد نباشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein021t نمایش پست ها
    سلام بالاخره تونستم عکس رو آپلود کنم.به ترتیب عکس ها سوالاتم رو میپرسم. ممنون
    1. آیا قفس خوبه؟

2.تو عکس یک توپ قرمز میبینید. جنسش یه جورایی لاستیک هست.آیا ضرری نداری؟ و البته باش بازی نمیکنه نمیدونم چرا.

3.اگه میتونید زوم کنید روی چشمش و لطف کنید بگید سنش چقدره. بهتر از این نمیتونستم بگیرم چون خیلی تحرک داشت.

4. عکس رو از مدفوعش گزاشتم. همونطور که گفتید باید سفید و سبز باشه ولی من یکم شک دارم. لطفا نگاه کنید.

اگه میشه یه برنامه غذایی بزارین.ممنون
    عیب نداره طوطی رو داخل هال گزاشتم؟ ولی شب ها میبرمش اتاق خودم برای خواب.
    آها تا یادم نرفت دیشت یکم دیر خوابید ساعت 2. عیب نداره؟
    ببخشید طولانی شد ممنون بازم شرمنده
    در مورد بقیه ی سوالات سپیده خانم توضیح دادند من فکرکنم دوالی سه سالش باشه درضمن جای کاسکوتون خیلی بده باید یک و نیم متر قفس بازمین فاصله داشته باشه تا نترسه نظافت قفس را هم فراموش نکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    این مدل قفس نظافتش خیلی سخته من خیلی رنج میکشم و تمیز میکنم چون چیزهایی که کاسکو میخوره روی میله های زیرش گیر میکنه و به سختی در میاد و باید زود به زود بشورید قفسش را من نمیدونستم این سوال را کجاباید بپرسم به هر حال ببخشید که در تاپیک مربوطه مطرح نکردم چون نمیدونستم کجا باید بپرسم شما در فروشگاه اینترنتی خودتون قفس کاسکو نمیفروشید اخه محصولاتتون خیلی خوبه و به موقع هم میرسه فلفلی عاشق عروسک های سایتتون شده وتا وقتی هم کامل تخریبش نکرده ول کنش نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    یه سوال دیگه هم در مورد جوشاندن چوب درخت برای تهیه ی زمین بازی داشتم میخوام خودم درست کنم چون توی نجاری چوب ها رو نمیجوشنن و زمین بازی اماده را هم نمیشه جوشند من دیگی ندارم که چوب ها توش جابگیره و اجاق گازم هم اون قدرها بزرگ نیست اگه اب را بذارم بجوشه و بریزم روی چوبها و بذارم توی یه سطل داخل حمام که یکم توی اب جوش بمونه کافیه؟ اگه چوب روش را به طور کامل بتراشم چطور؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    در مورد بقیه ی سوالات سپیده خانم توضیح دادند من فکرکنم دوالی سه سالش باشه درضمن جای کاسکوتون خیلی بده باید یک و نیم متر قفس بازمین فاصله داشته باشه تا نترسه نظافت قفس را هم فراموش نکنید
    1/5 متر خیلی زیاد ! اصلش 90 سانت یا فایل 3 کشویی هستش !
    رنگ چشم هم فقط در نور طبیعی میشه تشخیص داد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    بادوم زمینی توصیه شده که به طوطی داده نشه حتی یه بار.. به دلیل اینکه ممکنه آلوده به آفلاتوکسین باشه .. حتی اگه باکیفیت باشه هم باز امکان آلوده بودنش هست . پس ریسک نکنید ، حتی بادوم زمینی هایی که تو غذای آماده هست رو دور بریزید

http://www.parsipet.ir/thread6026.html

http://www.parsipet.ir/thread9028.html

http://www.parsipet.ir/thread8299.html

http://www.parsipet.ir/thread13240.html

اکثر مقالاتی که تو این فروم هستن کنترل شدن ، جاهای دیگه هم اگه مطلبی میخونید و مطمئن نیستید بپرسید حتما
    سلام سپیده خانم
    مرسی اصلا نمیدونستم !
    فقط من تو این سایت Parrot Forum - Parrot Owners Message Board on The Parrot Forum یه مطلب در مورد بادام و کره ی بادام خوندم نوشته بود میشه داد ولی کنترل شده ( این سایت خارجیه اگه با قوانین مشکلی داره بفرمایین پاکش کنم)
    یعنی غذا های شرکتی خارجی هم نباید بادومش رو داد ؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    این مدل قفس نظافتش خیلی سخته من خیلی رنج میکشم و تمیز میکنم چون چیزهایی که کاسکو میخوره روی میله های زیرش گیر میکنه و به سختی در میاد و باید زود به زود بشورید قفسش را من نمیدونستم این سوال را کجاباید بپرسم به هر حال ببخشید که در تاپیک مربوطه مطرح نکردم چون نمیدونستم کجا باید بپرسم شما در فروشگاه اینترنتی خودتون قفس کاسکو نمیفروشید اخه محصولاتتون خیلی خوبه و به موقع هم میرسه فلفلی عاشق عروسک های سایتتون شده وتا وقتی هم کامل تخریبش نکرده ول کنش نیست
    http://www.parsipet.ir/thread27913.html این هم بهترین راه حل

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiansh نمایش پست ها
    1/5 متر خیلی زیاد ! اصلش 90 سانت یا فایل 3 کشویی هستش !
    رنگ چشم هم فقط در نور طبیعی میشه تشخیص داد
    منم خودم قفس کاسکومو در ارتفاع 70یا80سانت قرار میدم ولی اینمطلب را توی یک سایت نوشته بود که تازه حداقل ارتفاع مجاز یک و نیم متره واقعا ممنون از راهنمایی هاتون بخدا من قصد ندارم اطلاعات غلط بدم وقبلش در مورد سوال هایی که میپرسند کاربرها جواب میدم البته ببخشید که من جواب میدم چون این کار من نیست ولی میخواستم با اطلاعاتی که از سایت ها گرفته بودم کمک کرده باشم اینطوری خودمم چیز یاد میگیرم چون کارهای خودم خیلی خیلی نیاز به راهنمایی داره از راهنمایی های بی وقفتون واقعا سپاسگزارم

صفحه 1144 از 1238 نخستنخست ... 144644104410941125112611271128112911301131113211331134113511361137113811391140114111421143114411451146114711481149115011511152115311541155115611571158115911601161116211631194 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)