کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    فنچتون احتملا بنيه ضعيفي داره و همين دليل جوجه دار نشدنش هست.بي شك نر شما قابليت بارور كردن ماده رو نداره.ميشه گفت عقيمه.
    در مورد پر ريزي:از كف دريا و پوسته ي تخم مرغ و قطره ي مولتي ويتامين استفاده ميكنيد؟ سيب هويج؟وان براي حمام كردن تو قفس ميزاريد؟
    سلام و ممنون

کف دریا همیشه تو قفسش هست. پوسته تخم مرغ هم بعضی وقتا میریزم براش. جدیدا هم مولتی ویتامین گرفتم (ولی قبلا نداشته).

وان برای حمام کردن هست که عاشقشه ولی تو زمستون وانو برمیدارم چون گفتم که ضعیفه و اگر حموم کنه باید حتما براش سشوار بگیرم که اونم از صداش اذیت میشه. به همین خاطر تو زمستون از خیرش میگذرم.

سیب و هویج میدارم ولی اصلا نمیخورن. البته خام و رنده شده هستند. باید پخته باشه؟ البته از برنج و سفیده تخم مرغ هم خوششون میاد که بعضی وقتا براشون میذارم.

حالا فکر میکنین علت چیه؟

مرسی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    با این تفاسیر من جای شما بودم یک دونه فنچ ماده میگرفتم .گرفتی این ماده رو داری کلا دورش کن و راحت بعد از 2ماه نگهداری ان شاالله به تخم و جوجه های خوشگل میرسی
    سلام

برای من سلامتیشون از جوجه گرفتن مهم تره. تنها نکته بد جوجه ندادن, ناراحتی خودشونه چون با این همه تلاش فکر میکنم خیلی دوست دارن پدر و مادر بشن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام

برای من سلامتیشون از جوجه گرفتن مهم تره. تنها نکته بد جوجه ندادن, ناراحتی خودشونه چون با این همه تلاش فکر میکنم خیلی دوست دارن پدر و مادر بشن.
    سلام
    به علت جفت گیری زیاد و تخم گذاشتن های متوالی ،ماده ضعیف شده و پرهاش به همین دلیل در حال ریختنه
    به نظر من با توجه به شرح حالی که از ماده دادید و اینکه پاهاش مشکل داره ،عمل جفت گیری به درستی انجام نمیگیره و به همین دلیل تخم ها بارور نیمشه.
    اگر دلیلش این نباشه به احتمال زیاد نر مشکل داره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    [QUOTE=alireza.alpnia;168257]

سلام نيما جان.حق با شماست.خوب بايد يه كاري كرد نه سيخ بسوزه نه كباب.ميشه واگذار كرد به يكي ديگه كه حوصله و شرايط نگه داريشو داره.
    [QUOTE=nima1041;168233]
    با احترام،جناب نيما اينكار ظلم به پرندست.ما اين پرنده ها رو تو قفس اسير كرديم و وظيفه داريم به بهترين نحو ازشون نگه داري كنيم و بهترين شرايط رو براش محيا كنيم.حالا كم كاري شده يا هر مورد نا خواسته ديگه و فنچ ماده ايشون انگشت هاشو از دست داده.نبايد بيشتر زجرش بديم و از جفتش جدا كنيم.پرنده ها هم مثل ما احساس دارن.
    بهتره پيشنهاد بديم يه جفت ديگه تهيه كنند[/QUO

علی رضا سلام
    خیلی از بچه هایی که اینجا فنچ دارندو میان کامنت میزارند شبیه هم نیستند
    یک جفت فنچ دارندو یک قفس و مثلا تو اپارتمان یا خونه های سازمانی زندگی میکنند و شرایطه نگهداری قفس و پرنده بیشترو ندارند
    مثلا 2 ساله پیش خودم
    الان کلی فنچ و مرغ عشق و عروس و ... دورو برم هستند ولی اون موقع نمیشد و اگه جوجه ای هم بود برای همکارها یا بچه هاشون بود
    این حیوون هم فقط انگشتاش نیست احساس میکنم هم سنش بالاست هم سیستمه تخم گزاریش مشکل داره و هم باید فنچ ماده ضعیفی باشه که با نرهای مختلف به جوجه نرسیده
    همه پرنده دارها عاشقه جوجه داشتننند چون لذتش خیلی بالاست
    اگه دله اون پرنده نشکنه حالا چطور باید دله صاحبشو بدست اورد و نشکنه؟
    با این حال نظر با خودشه و نظراته دوستان رو بشنوه و تصمیم بگیره
    با احترام،جناب نيما اينكار ظلم به پرندست.ما اين پرنده ها رو تو قفس اسير كرديم و وظيفه داريم به بهترين نحو ازشون نگه داري كنيم و بهترين شرايط رو براش محيا كنيم.حالا كم كاري شده يا هر مورد نا خواسته ديگه و فنچ ماده ايشون انگشت هاشو از دست داده.نبايد بيشتر زجرش بديم و از جفتش جدا كنيم.پرنده ها هم مثل ما احساس دارن.
    بهتره پيشنهاد بديم يه جفت ديگه تهيه كنند
    خیلی ممنون از لطف همتون

در مورد خودم با اطمینان میتونم بگم هیچ کم کاری نشده. نمیگم به بهترین نحو, ولی همیشه سعی کردم تا حد ممکن هر کاری از دستم بر میاد براشون انجام بدم. خیلی بیشتر از این حرفا هم دلم برای همه موجودات زنده (جه مال خودم چه حیوونای دیگه) میسوزه.

شاهدشم همین پارسال که وقتی این اتفاق برای انگشتای فنچم افتاد, تو همین جا اومدم پرسیدم چون واقعا نمیدونستم علت چیه؛ و در کمال تعجب بعضیا جواب دادن احتمالا عفونت خونی گرفته از خیرش بگذر یا حتی خلاصش کن

تنها نکته منفی نگهداریشون از نظر من, کمبود آفتاب در شش ماه دوم ساله که اونم دست من نیست. بیرون هم نمیتونم بگذارم چون هوا سرده ولی حداقل یه لامپ بالای سرشون روشن میکنم (این کاریه که برای جبران کمبود نور بنجامینم انجام میدادم و به صورت ابتکاری برای پرنده ها هم میذارم و نمیدونم واقعا تاثیری داره یا نه)

از اون آدم هایی هم نیستم که جا یا حوصله نگهداریشونو نداشته باشم. انقدر که تو اتاق من فضا برای پرنده ها هست برای خودم نیست و باید یک وری یک وری تو اتاق راه برم. فقط واسه افه هم پرنده نمیبگیرم. یه بار تو یه مغازه مانتوفروشی یه کاسکو رو دیدم گذاشته بودنش بالای در روی طبقه که نه دید داشت نه نوری نه کسی بهش توجه میکرد نه چیزی, پرکن هم شده بود. چندبار به بهانه های مختلف رفتم تو مغازه گفتم این بیچاره گناه داره ولی فایده نداشت. دفعه آخر گفتم حاضرم بخرمش با قیمتی که تو میگی ولی طرف فکر کرد حتما خبریه, نفروخت. چند وقت بعد دیدم مرده

اینارو گفتم که بگم اولا آدم بی اطلاع و بی حوصله ای نیستم ثانیا سلامتی و شادی پرنده ها برام مهمتر از جوجه دار شدنه.

بازم از لطف دوستان ممنونم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    [QUOTE=میترا;168347][QUOTE=alireza.alpnia;168257]

خیلی ممنون از لطف همتون

در مورد خودم با اطمینان میتونم بگم هیچ کم کاری نشده. نمیگم به بهترین نحو, ولی همیشه سعی کردم تا حد ممکن هر کاری از دستم بر میاد براشون انجام بدم. خیلی بیشتر از این حرفا هم دلم برای همه موجودات زنده (جه مال خودم چه حیوونای دیگه) میسوزه.

شاهدشم همین پارسال که وقتی این اتفاق برای انگشتای فنچم افتاد, تو همین جا اومدم پرسیدم چون واقعا نمیدونستم علت چیه؛ و در کمال تعجب بعضیا جواب دادن احتمالا عفونت خونی گرفته از خیرش بگذر یا حتی خلاصش کن

تنها نکته منفی نگهداریشون از نظر من, کمبود آفتاب در شش ماه دوم ساله که اونم دست من نیست. بیرون هم نمیتونم بگذارم چون هوا سرده ولی حداقل یه لامپ بالای سرشون روشن میکنم (این کاریه که برای جبران کمبود نور بنجامینم انجام میدادم و به صورت ابتکاری برای پرنده ها هم میذارم و نمیدونم واقعا تاثیری داره یا نه)

از اون آدم هایی هم نیستم که جا یا حوصله نگهداریشونو نداشته باشم. انقدر که تو اتاق من فضا برای پرنده ها هست برای خودم نیست و باید یک وری یک وری تو اتاق راه برم. فقط واسه افه هم پرنده نمیبگیرم. یه بار تو یه مغازه مانتوفروشی یه کاسکو رو دیدم گذاشته بودنش بالای در روی طبقه که نه دید داشت نه نوری نه کسی بهش توجه میکرد نه چیزی, پرکن هم شده بود. چندبار به بهانه های مختلف رفتم تو مغازه گفتم این بیچاره گناه داره ولی فایده نداشت. دفعه آخر گفتم حاضرم بخرمش با قیمتی که تو میگی ولی طرف فکر کرد حتما خبریه, نفروخت. چند وقت بعد دیدم مرده

اینارو گفتم که بگم اولا آدم بی اطلاع و بی حوصله ای نیستم ثانیا سلامتی و شادی پرنده ها برام مهمتر از جوجه دار شدنه.

به شما تبریک میگم بحق دوستدار پرندگانیت
    پس از ماده تون خوب پذیرایی کنید (کف دریا یادتون نره معجزه گره کاهو و سبزی جاتم فراموش نشه)
    همیشه موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    به شما تبریک میگم بحق دوستدار پرندگانیت
    پس از ماده تون خوب پذیرایی کنید (کف دریا یادتون نره معجزه گره کاهو و سبزی جاتم فراموش نشه)
    همیشه موفق باشید[/quote]

شما لطف دارید

ممنوم میشم از راهنمائیهاتون منو بی نصیب نذارید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053

خیلی ممنون از لطف همتون

قصد جسارت نداشتيم.اما منظورم از كم كاري اينه كه گاهي پرندمون يه مشكلي پيدا ميكنه و ما از چگونگي رفع اون مشكل بي اطلاعيم و البته تلاش براي رفعش ميكنيم اما بازم نتيجه اي حاصل نميشه.و اين در واقع عمدي نيست
    خودم 2ماه قبل 8تا فنچ تو خونه داشتم.تعداد ماده ها 5 و نرها 3تا بود.براي همين رفتم يه پرنده فروشي و 2تا نر انتخاب كردم.در واقع وقتي فنچ هارو ديدم متوجه شدم 2تا نر خيلي بي حالن و پف كردن.قفس هم خيلي كثيف بود.دلم براشون سوخت و همونارو به قيمت فنچ سالم خريدم به اميد اينكه نجاتشون بدم.گذاشتمشون تو قفس فنچ هاي قبلي.البته قفس هم خيلي بزرگ بود.فقط نزديك 1متر عرضش بود.اينا هم همون اول كز كردن يه گوشه.نكته جالب اين بود كه يكي از ماده هام ميومد كنارشون و ميخاروندشون.فرداش يكم بهتر شدند.يكي از ماده ها هم تو لونش 6تا تخم گذاشته بود.پس فرداش ديدم اوضاع يكيشون خيلي وخيم شده.البته مقصر مادرم بود كه در ورودي رو باز ميذاشت و باد سرد به اينا ميخورد.از وضع پراي زير دمش فهميدم اسهال داره يا احتمالا سرما خورده.غروب همون روز همون كه وضعش وخيم بود تو دستم جون داد.خيلي دردناك بود برام.خيلي خودمو نگه داشتم كه اشكم جلوي جمع در نياد.
    فرداش ديدم اون يكي كه مونده يكم بهتره.رفتم دوش بگيرم، وقتي برگشتم ديدم اتاق سرده.مثل هميشه مادرم در رو باز گذاشته بود.سريع رفتم سمت قفس ديدم اون يكي نر هم افتاده كف و مرده.اينو كه از قفس بيرون آوردم،ديدم ماده اي كه 6تا تخم گذاشته بود هم پف كرده ولي اسهال نداره.با يكي از دوستان مشورت كردم و گفت اگه تا فردا وضعش بدتر شد جداش كن.احتمالا اون 2تا كه مردن سرما داشتن اينم ضعيف بوده به خاطر تخم گذاريش و مبتلا شده.همونطور كه دوستم گفت فردا بيحال تر شد و منم جداش كردم.اما ديدم هركاري ميكنه تا برگرده به قفس.اتاقش رو هم كه عوض كردم فيده نداشت.حتي چند بار سرش بين ميله ها گير كرد.حال خودم بدتر از اين بيچاره بود.تو همين فاصله قفس رو كلا عوض كردم و لونه هارم به قفس جديد منتقل كردم.قسمتي كه مربوط به لونه اين فنچه بود رو جدا كردم.تا گذاشتمش تو قفس رفت رو تخماش نشست.اما بازم بعد 1ساعت اومد بيرون و چرت ميزد.دسترسي به دامپزشك هم نداشتم.روزاي تعطيل بود.پس فرداش با اينكه سرحال بود يهو افتاد كف و...
    با اينكه خودم هيچي براشون كم نذاشتم اما بازم خودمو مقصر ميدونم و ميگم كم كاري كردم در حق اين پرنده.هنوزم كه يادم مياد حالم گرفته ميشه.با خودم ميگم اگه اون يه ربع تنها نميذاشتم و در اتاق رو مي بستم شايد اون يكي هم زنده بود.اگه قفس اون دوتا نر رو جدا ميكردم شايد اينم نمي مرد.حالا در كنار اينها بايد بگم اولين سري بود كه فنچام تخم گذاشتن و با چه ذوقي منتظر جوجه بودم.
    اما من نگفتم شما كم كاري كردي.گفتم شايد كم كاري شده يا هر مورد ناخواسته.اين يعني شما مقصر نبودي.منم قصد كمك داشتم و نميخواستم در حق فنچ ماده شما ظلم بشه.
    حالا فكر ميكنم بهتره يه قفس كوچيك بگيري و ماده رو بزاري توش.قفسش رو هم كناره نره بزاري تا جفت گيري نكنه و يكم تقويت بشه.تنها هم نباشه.اولاش يكم زور ميزنه بره پيشه نره.بعد چند روز عادي ميشه.اين بهتر از اينه كه وضعش بدتر بشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053

خیلی ممنون از لطف همتون

شما ميتونيد دماي اتاق رو زياد كنيد و پرنده رو كنار وسايل گرمايشي قرار بديد و وان آب رو داخل قفس بزاريد. الان هم قفس جلوي شوفاژه و تو قفس فنچام وان هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    سلام
    من فنچهام جوجه دار شدن حالا من میخوام یکی (فقط یکی) از جوجه فنچهام رو توی یه قفس کاملا مجزا نگهداری کنم تا بالغبشه بعد براش ماده بخرم
    عیبی نداره یکی دو ماه که تنها تو قفس باشه
    من فکرشو کردم که همونو اهلی کنم (نه کامل) فقط بیرون باشه و بیاد رو دستم وازم نترسه که افسرده نشه
    لطفا راهنمایی کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    سلام
    من فنچهام جوجه دار شدن حالا من میخوام یکی (فقط یکی) از جوجه فنچهام رو توی یه قفس کاملا مجزا نگهداری کنم تا بالغبشه بعد براش ماده بخرم
    عیبی نداره یکی دو ماه که تنها تو قفس باشه
    من فکرشو کردم که همونو اهلی کنم (نه کامل) فقط بیرون باشه و بیاد رو دستم وازم نترسه که افسرده نشه
    لطفا راهنمایی کنید
    سلام.قبلا در مورد رام شدن فنچ بحث شده.مشکلی از بابت تنها بودن و یا نگهداری توی قفس جدا پیش نمیاد.

صفحه 108 از 348 نخستنخست ... 8588990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127158208 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)