همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    امشب فهمیدم یه فاجعه اتفاق افتاده تو آکواریومم ph آبم با تستر api روی 7.5 ولی با تستر JBL خیال می کردم رو 8.4 واقعا مذخرف ترین تسترا jbl هستند بعد می گم آبه تبخیر شده آکواریوممو من مستقیم از آّّب تصیفه کن بدون اضافه کردن نمک به سامپ اضافه می کردم فکر کنم دلیلش این باشه دوستان خدایی آب شور خیلی حساسیت لازم داره دارم می فروشم آکواریممو دیگه خستم کرده از این همه دقت اگه یه بچه داشتم اینقد بش رسیده بودم الان دانشمند شده بود
    سلام دوست عزیز
    شما از کجا میدونی کدوم تست درست نشون میده ، همه تستها بعد اینکه درشون باز میشه شروع به فاسد شدن میکنن و حتی وقتی هم که آکبند هستن از تاریخ مصرفش نباید گذشته باشه ، شما برای اینکه بدونید که کدوم تست درسته بهتره آب رو بدید چندجا تست بکنند

نقل قول نوشته اصلی توسط niloo نمایش پست ها
    سلام
    من تا حالا از این دارو استفاده نکردم ولی برای تمام داروها در زمان درمان باید اسکیمر خاموش باشه و زغال اکتیو هم در سیستمتون نباشه ، برای چی میخواهید از دارو استفاده کنید من از هیچ دارویی خیری ندیدم و بهترین راه درمان تنوع قضایی همراه با استفاده از مولتی ویتامین و عصاره سیر هستش

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    سلام دوستان ، کسی از این محصول تا حالا استفاده کرده؟
    آیا در طول 7 روز استفاده از این محصول باید اسکیمرم خاموش باشه؟؟؟؟http://up.parsipet.ir/uploads/1381663777161.jpg
    همونطور که آقای نوروزی فرمودن اسکیمر باید خاموش باشه
    این محصول برای درمان زخم های خارجی ماهی و البته روی بیماری قارچی مثل پوسیدگی باله ها ی ماهی هم موثر و البته خوبیش اینه که ریف سیف هم هست. البته من ندیدم جایی بفروشه از کجا تهیه کردین؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام
    چجوری میشه که دامسل رو کنار گوپی و تترانعون نگهداری کرد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    همونطور که آقای نوروزی فرمودن اسکیمر باید خاموش باشه
    این محصول برای درمان زخم های خارجی ماهی و البته روی بیماری قارچی مثل پوسیدگی باله ها ی ماهی هم موثر و البته خوبیش اینه که ریف سیف هم هست. البته من ندیدم جایی بفروشه از کجا تهیه کردین؟
    ممنوم از راهنمایی شما عزیزان، من یلو تانکم ناگهانی ایک گرفت و داشت از دست میرفت . اینو تهیه کردم برای 17 نوع بیماری انگلی هستش ، ببینید عااااااااااااااااااااااال ی بود ..عالی ..دوزش هفت روز انجام میشه اما به عینه بعد از اولین بار معجزشو میبینید..در هر صورت ممنونم از همه دوستان........راستی از ایران آکواریوم گرفتم ..تو نواب از مغازه جدیدشون.... حالا یه سوال دیگه..... آبی که سختیش صفر باشه ،یعنی همه پارامتراش صفر؟؟؟؟ یعنی نیترات ،نیتریت و..................... همشون صفرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وسوال دوم اینکه یه همچین آبی تا چند روز میتونه بمونه بدون اینکه پارامتراش به هم بریزه؟؟؟؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    [QUOTE=علیرضا نوروزی;143569]سلام دوست عزیز
    شما از کجا میدونی کدوم تست درست نشون میده ، همه تستها بعد اینکه درشون باز میشه شروع به فاسد شدن میکنن و حتی وقتی هم که آکبند هستن از تاریخ مصرفش نباید گذشته باشه ، شما برای اینکه بدونید که کدوم تست درسته بهتره آب رو بدید چندجا تست بکنند
    متشکر از جوابت علیرضا جان متاسفانه تستر Api درست بود آبم واقعا ph اش اومده بود رویه 7.5 تازه رسوندمش به 7.7 بعداز .2 بالا آوردن ph ام تستر تترا هم یه جایه دیگه ph آبمو روی 7.7 نشون میداد تلفات سنگینم به خاطره تستر خرابه Jbl که تشخیص رنگش غیره ممکنه این ماهیا بدبختم نمی دونم چطوری تحمل کردن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام
    چجوری میشه که دامسل رو کنار گوپی و تترانعون نگهداری کرد؟
    سلام
    به نظر خود شما این کار شدنییه که ماهی آب شور رو با آب شیرین در یه تانک بزارید!!!!

ممنوم از راهنمایی شما عزیزان، من یلو تانکم ناگهانی ایک گرفت و داشت از دست میرفت . اینو تهیه کردم برای 17 نوع بیماری انگلی هستش ، ببینید عااااااااااااااااااااااال ی بود ..عالی ..دوزش هفت روز انجام میشه اما به عینه بعد از اولین بار معجزشو میبینید..در هر صورت ممنونم از همه دوستان........راستی از ایران آکواریوم گرفتم ..تو نواب از مغازه جدیدشون.... حالا یه سوال دیگه..... آبی که سختیش صفر باشه ،یعنی همه پارامتراش صفر؟؟؟؟ یعنی نیترات ،نیتریت و..................... همشون صفرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وسوال دوم اینکه یه همچین آبی تا چند روز میتونه بمونه بدون اینکه پارامتراش به هم بریزه؟؟؟؟؟؟؟
    اگه منظورتون آب مقطر هستش درون ظرف پلاستیکی که در هم داشته باشه پارامترهاش تغییر نمیکنه ولی در مورد آب شور من از نقل قول آقای مرادی میگم که گفته بودند در صورتی که سنگ هوا داخلش روشن باشه تا 4-5 روز میشه نگهش داشت

=علیرضا نوروزی;143569]
    متشکر از جوابت علیرضا جان متاسفانه تستر Api درست بود آبم واقعا ph اش اومده بود رویه 7.5 تازه رسوندمش به 7.7 بعداز .2 بالا آوردن ph ام تستر تترا هم یه جایه دیگه ph آبمو روی 7.7 نشون میداد تلفات سنگینم به خاطره تستر خرابه Jbl که تشخیص رنگش غیره ممکنه این ماهیا بدبختم نمی دونم چطوری تحمل کردن
    شما باید ph رو به آهستگی و طی چند روز بالا ببرید وگرنه دوباره دچار تلفات خواهید شد در ضمن بدترین تستر موجود در بازار تترا هستش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    خودمم می دونم بدترین تستره بازاره ولی من گفتم بزار ببینم تترا چی میگه دیدم قشنگ همون جوابه Api رو داد چون می ترسیدم تلف بشن امروز0.5 واحد ph آبمو اوردم بالا یعنی صبح 0.2 و شبم 0.3 روی خوده راهنماشم نوشته بیشتر 0.5 واحد آبمو واسه 24 ساعت یا 48 ساعت نیارید بالا توکل به خدا امروز رسوندمش به 8 دیگه تا زمانی که برسونمش روی 8.3 هر 0.1 رو هر دو روز یه بار اضافه می کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    9302
    منظورم این بود که آبی که سختیش صفر باشه ، میشه آب مقطر؟ یعنی همه چیش میشه صفر؟ من خروجی آب دستگاه ro رسوندم به صفر ....میخوام ببینم این آب که الان سختیش صفر ،یعنی شده آب مقطر؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    خودمم می دونم بدترین تستره بازاره ولی من گفتم بزار ببینم تترا چی میگه دیدم قشنگ همون جوابه Api رو داد چون می ترسیدم تلف بشن امروز0.5 واحد ph آبمو اوردم بالا یعنی صبح 0.2 و شبم 0.3 روی خوده راهنماشم نوشته بیشتر 0.5 واحد آبمو واسه 24 ساعت یا 48 ساعت نیارید بالا توکل به خدا امروز رسوندمش به 8 دیگه تا زمانی که برسونمش روی 8.3 هر 0.1 رو هر دو روز یه بار اضافه می کنم
    سلام آقا محمد
    بالا بردن هر پارا متری بهتره تو شب انجام بشه تا استرس کمتری به آبزیا وارد شه مشکل حادی هم نیس نا امید نشین همه دوستان با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنن

منظورم این بود که آبی که سختیش صفر باشه ، میشه آب مقطر؟ یعنی همه چیش میشه صفر؟ من خروجی آب دستگاه ro رسوندم به صفر ....میخوام ببینم این آب که الان سختیش صفر ،یعنی شده آب مقطر؟
    سلام
    نه دیگه میشه آب ro !دستگاه ro خودش سختی رو کاهش میده البته آب مقطر هم جز آب های نرم حساب میشه اما اگه دستگاه ro دارین دیگه به آب مقطر چه نیازی دارین؟ همه پارامتر های آب ro مناسب برای تعویض آب آکواریوم هستش
    آب با سختی دقیقا صفر هم با این دستگاهای خونگی بدست نمیاد تو صنعت تولید میشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها

سلام
    نه دیگه میشه آب ro !دستگاه ro خودش سختی رو کاهش میده البته آب مقطر هم جز آب های نرم حساب میشه اما اگه دستگاه ro دارین دیگه به آب مقطر چه نیازی دارین؟ همه پارامتر های آب ro مناسب برای تعویض آب آکواریوم هستش
    آب با سختی دقیقا صفر هم با این دستگاهای خونگی بدست نمیاد تو صنعت تولید میشه
    پیرو صحبت دوست عزیزم آقا داوود ما در ایستگاههای گاز در قسمت هیتر ایستگاه آب مقطر استفاده میکنیم ،این آب مقطر رو از نیروگاه برق میگیریم با لیتراژ بالا و قیمت مناسب البته قیمت روزش رو ندارم ولی این منوط به جا داشتن و دپو آب هستش که در منزل امکانش وجود نداره و آب مقطر یعنی آب خالص که هیچ چیزی محلولی درونش نیست که ro به هیچ عنوان نمیتونه این کار رو بکنه

صفحه 429 از 1093 نخستنخست ... 329379410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448479529929 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)