صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 71
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    صفحه 4 همین تاپیک رو هر چی کلیک می کنم باز نمی شه ..عذر می خوام از اسپم این پست رو دادم شاید درست شه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها

سلام:
    1-مارکهاشون زیاد مهم نیست و مارکها رو خودشان میسازن اما حتماً چک کنید که ممبرین معتبر باشه و آمریکایی من ممبرین تنها را البته 75 گالن روزانه، رو از قم گرفتم 60.000 تومان
    2-می تونید فیلتر ششم را که مینرال هست و مناسب انسان ،فکر کنم کاورش زرد رنگه عموماً،هم بگیرید و به فروشنده بگید بعد از فیلتر ممبرین براتون یه سه راهی بذار و شیر تعبیه کنه که می تونید بعد ممبرین آب رو برای ماهی دپو کنید و اگر شیر رو ببندید آب از فیلتر 6 عبور کنه و مواد مینرال و قلیایی هم بهش اضافه بشه
    3-آنچنان ضرورت خاصی نداره صرف اینکه فکر می کنم آخرین مرحله uv رو نصب می کنن یعنی بعد از فیلتر قلیایی و زمانکیه شما آب رو بعد از ممبرین میگیرید عملاً uvکارائی نخواهد داشت مگر اینکه بتونن uv را بعد از ممبرین بگذارند و شما سه راهی و شیر رو بعد ممبرین تعبیه کنید
    سلام ارش جان خیلی ممنون از راهنماییت خیلی کمکم کرد سفارش دادم صبح برام می یارن. چند جا سر زدم تا بالاخره امریکایش گیرم اومد ک برچسب هولوگرام روش داشت و نوشته بود پایینش ک ساخت امریکا هست .اونم گفتم یه پیچ برام قرار بده ک بتونم واسه اکواریوم مستقیم از ممبرین اب بگیرم .. تفاوت ممبرین امریکایی و کره ای خیلی زیاد بود در حد 100تومن !
    حالا برای رسوندن ph به 6.2 باید پیچ سختی رو تا اخر ببرم و سختی در حد صفر تهیه کنم و با شلنگ هوا اروم بریزم تو اب اصلی؟ حجمم 300 لیتر هست چند لیتر اب از ممبرین باید بریزم تا به سختی مطلوب برسم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    سلام ارش جان خیلی ممنون از راهنماییت خیلی کمکم کرد سفارش دادم صبح برام می یارن. چند جا سر زدم تا بالاخره امریکایش گیرم اومد ک برچسب هولوگرام روش داشت و نوشته بود پایینش ک ساخت امریکا هست .اونم گفتم یه پیچ برام قرار بده ک بتونم واسه اکواریوم مستقیم از ممبرین اب بگیرم .. تفاوت ممبرین امریکایی و کره ای خیلی زیاد بود در حد 100تومن !
    حالا برای رسوندن ph به 6.2 باید پیچ سختی رو تا اخر ببرم و سختی در حد صفر تهیه کنم و با شلنگ هوا اروم بریزم تو اب اصلی؟ حجمم 300 لیتر هست چند لیتر اب از ممبرین باید بریزم تا به سختی مطلوب برسم؟
    تو این مدت ک منتظر جواب دوستان بودم ی سری کار انجام دادم ولی متاسفانه به نتیجه نرسید.

حدود 40 لیتر مستقیم از ممبرین ریختم تو اکواریوم 300 لیتری ولی سختی اب اکواریوم پایین نیومد
    ابی که مستقیم از ممبرین می گیرم با تستر ph tetra رنگ زرد رو نشون میده حدود 5 یا کمتر هست.
    و تست اب اکواریوم هم بعد و قبل اضافه کردن اب با سختی پایین رنگ ابی ک عدد 8 هست رو نشون می ده! اصلا پایین نیومده

نمیدونم مشکل از کجاست!!!!؟

ی سوالی هم داشتم بیو سرامیک و زئولیت تو فیلتر سطلی وقتی سختی اب روی 6 هست ایا این دو باعث می شن ک سختی اب بیاد بالا !؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    تو این مدت ک منتظر جواب دوستان بودم ی سری کار انجام دادم ولی متاسفانه به نتیجه نرسید.

حدود 40 لیتر مستقیم از ممبرین ریختم تو اکواریوم 300 لیتری ولی سختی اب اکواریوم پایین نیومد
    ابی که مستقیم از ممبرین می گیرم با تستر ph tetra رنگ زرد رو نشون میده حدود 5 یا کمتر هست.
    و تست اب اکواریوم هم بعد و قبل اضافه کردن اب با سختی پایین رنگ ابی ک عدد 8 هست رو نشون می ده! اصلا پایین نیومده

نمیدونم مشکل از کجاست!!!!؟

ی سوالی هم داشتم بیو سرامیک و زئولیت تو فیلتر سطلی وقتی سختی اب روی 6 هست ایا این دو باعث می شن ک سختی اب بیاد بالا !؟
    سلام . سرامیک که نه سختی رو زیاد نمی کنه ولی زئولیت رو نمید ونم چون استفاده نمی کنم . در مورد سختی بیینید 40 لیتر آب مقطر هم به آب تانکتون اضافه کنید حدود 12 درصد تانکتون هست یعنی انتظار پایین آمدن آن چنانی رو نیاید داشته باشید . من پست های قبلیتون رو ندیدم هدفتون از پایین آورن سختی چی هست ؟* اگر فکر تکثیر دارید جفت ها رو جدا کنید و آب با سختی کم نگهداری کنید در این صورت هیچ فیلتری هم نخواهید داشت که بخواید زئولیت یا سرامیک توش بذارید . در تانک اصلی هم نیازی به پایین آوردن سختی نیست .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . سرامیک که نه سختی رو زیاد نمی کنه ولی زئولیت رو نمید ونم چون استفاده نمی کنم . در مورد سختی بیینید 40 لیتر آب مقطر هم به آب تانکتون اضافه کنید حدود 12 درصد تانکتون هست یعنی انتظار پایین آمدن آن چنانی رو نیاید داشته باشید . من پست های قبلیتون رو ندیدم هدفتون از پایین آورن سختی چی هست ؟* اگر فکر تکثیر دارید جفت ها رو جدا کنید و آب با سختی کم نگهداری کنید در این صورت هیچ فیلتری هم نخواهید داشت که بخواید زئولیت یا سرامیک توش بذارید . در تانک اصلی هم نیازی به پایین آوردن سختی نیست .
    سلام اقا فرشاد .ممنون از پاسخ
    یکی از دلایلی ک این سوال رو پرسیدم این بود که مرحله اخر دستگاه تصویه که معدنی سازی هست روش نوشته bio seramic ..برای همین شک کردم ک سرامیک ممکنه سختی اب رو ببره بالا. چون ابی ک از ممبرین می گیرم سختیش پایینه وقتی می ره تو قسمت معدنی سازی میره بالا!

هدفم برای تکثیر هست میخوام سعیم رو بکنم ک بدون جابجای دیسکس هام و وارد کردن استرس بشون اجازه بدم تو خونشون این کار کنن . اقای رضایی چندین ماه هست که این دوتا رو از اکواریوم اصلی بیرون نیوردم دستشون نزدم و نیتجشم این شده ک موقع سیفون کردن اب دیگه هیچ استرسی ندارن چون باور کردن ک من کاری بشون ندارم و قرار نیست بگیرمشون .و دیلی دیگه ک دارم این کارو تو اکورایوم اصلی انجام می دم اینکه می ترسم با عوض شدن محیط و جابجایی مشکل رفتاری براشون ایجاد شه مثلا تخم هارو بخورن همون اوایل و یا به لوله نچسبونن.
    نمی دونم نگرانی هام بی مورده یا نه !؟
    و الی تانک مجزا و کوچیک تر و فیلتر اسفنجی و... طبق اموزش های تاپیک تهیه کردم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    با سلام
    من با اجازه اساتید یه چیزی خدمت شما عرض می کنم

اولا که فرض بگیرید تو تانک اصلی لارو هم گرفتید ولی باز پرورش اونا تو تانک اصلی امکان پذیر نیست
    ثانیا معمولا وقتی دیسکس به شما عادت کنه و دیگه از سیفون کردن نترسه بعد از جابجایی هم نمیترسه همه چی به شما بستگی داره، به نظر من این شخص نگهدارنده هست که استرس رو به ماهی انتقال میده و عادت به ترسو بودن میده
    اگه از من میشنوی ببرشون تو یه تانک مجزا و توی اونجا کنترل بیشتری روشون داشته باش دیسکس بالغ معمولا انقدر بزرگ هست که دیگه کارش از ترس گذشته باشه
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام اقا فرشاد .ممنون از پاسخ
    یکی از دلایلی ک این سوال رو پرسیدم این بود که مرحله اخر دستگاه تصویه که معدنی سازی هست روش نوشته bio seramic ..برای همین شک کردم ک سرامیک ممکنه سختی اب رو ببره بالا. چون ابی ک از ممبرین می گیرم سختیش پایینه وقتی می ره تو قسمت معدنی سازی میره بالا!

هدفم برای تکثیر هست میخوام سعیم رو بکنم ک بدون جابجای دیسکس هام و وارد کردن استرس بشون اجازه بدم تو خونشون این کار کنن . اقای رضایی چندین ماه هست که این دوتا رو از اکواریوم اصلی بیرون نیوردم دستشون نزدم و نیتجشم این شده ک موقع سیفون کردن اب دیگه هیچ استرسی ندارن چون باور کردن ک من کاری بشون ندارم و قرار نیست بگیرمشون .و دیلی دیگه ک دارم این کارو تو اکورایوم اصلی انجام می دم اینکه می ترسم با عوض شدن محیط و جابجایی مشکل رفتاری براشون ایجاد شه مثلا تخم هارو بخورن همون اوایل و یا به لوله نچسبونن.
    نمی دونم نگرانی هام بی مورده یا نه !؟
    و الی تانک مجزا و کوچیک تر و فیلتر اسفنجی و... طبق اموزش های تاپیک تهیه کردم .
    مرحله مواد معدنی دستگاه RO برای آب شرب و مصرفی انسان استفاده میشه . در واقع به آب خالص و نزدیک به مقطر املاح بر میگردونه و علاوه بر خوش طعم کردن آب برای مصرف انسان ، بعضی از مواد معدنی که بدن انساسن به اون نیاز داره رو به آب بر میگردونه . این میزان از مواد معدنی که به آب بر میگرده برای تکثیر دیسکس مناسب نیست . پس اون مرحله رو از مدار RO خارج کنید . برای باز گردوندن مواد معدنی مورد نیاز دیسکس از محصولات تجاری استفاده کنید . مثلا Sera Mineral و ..

نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    با سلام

اولا که فرض بگیرید تو تانک اصلی لارو هم گرفتید ولی باز پرورش اونا تو تانک اصلی امکان پذیر نیست
    ثانیا معمولا وقتی دیسکس به شما عادت کنه و دیگه از سیفون کردن نترسه بعد از جابجایی هم نمیترسه همه چی به شما بستگی داره، به نظر من این شخص نگهدارنده هست که استرس رو به ماهی انتقال میده و عادت به ترسو بودن میده
    اگه از من میشنوی ببرشون تو یه تانک مجزا و توی اونجا کنترل بیشتری روشون داشته باش دیسکس بالغ معمولا انقدر بزرگ هست که دیگه کارش از ترس گذشته باشه
    موفق باشید
    بعضی از دیسکس های بزرگ هم به دلایلی متنوع بسیار بسیار ترسو هستند و انتقالشون به تانک مجزا میتونه استرس رو به حدی زیاد کنه که ایمنی بدن ضعیف بشه و حتی بیمار بشن . بهتره هر گونه تغییر به مرور صورت بگیره .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    با سلام

موفق باشید
    با سلام خدمت دوست عزیزم بای بگم که متاسفانه یکی از مهمترین دلایلی که من دیسکس هام از تخم گذاشتن امتناع کردن همین استرس انتقال مولدین به تانک جدید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    سلام
    اساتید محترم به نظر شما وقتی تخم ها این شکلی میشن
    مشکل از چی هستش؟؟؟
    دیسکس نر اسپرم نزده یا اب مشکل داره؟؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13828
    هر دو حالت امکان داره، برای اینکه بفهمی آیا اسپرم نر مشکل داره یا نه یک بار بعد از تخم ریزی دیسکس هات تخم اون ها رو داخل متیلن بلو بذار، اگر تخم ها بچه نشدند اسپرم ماهی نر مشکل داره.

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)