صفحه 73 از 475 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192123173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 721 به 730 از 4744
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRHESAM نمایش پست ها
    باجریگار های آبی که دارم 6 تخم داشتند که همین روزها در شرف جوجه شدن بودند متاسفانه امروز صبح که رفتم بهشون سر بزنم با صحنه وحشتناکی مواجه شدم هیچ تخمی داخل لانه چوبی نبود! پنج تا از تخمها رو کاملا" پوسته هاشون رو خورده بود و جوجه هاشون رو هم کشته و کف قفس انداخته بود و فقط یک تخم جان سالم بدر برده بود که البته شکستگی داشت و خون آلود بود لبه تخم رو که نگاه میکردم جنینش مشخص بود و زنده هم بود گذاشتم داخل لونه جنین رو درآورد و کشت و انداخت کف قفسمن تا دیروز مسافرت بودم و تا دیروز که بیام پدرم بهشون میرسید و تا دیروز کاملا" مراقب تخمها بود و به ندرت بیرون میومد داخل لانه خیلی کثیف شده بود و زیاد مدفوع کرده بود به خاطر همین با تکه ه ای ابر مشغول تمیز کردن لانه شدم که دیدم ماده از این حرکت من خیلی عصبی شده و به دستم حمله میکرد و بالهاش رو به حالت تهاجمی باز میکرد و نفس نفس میزد و امروز که رفتم سراغشون با صحنه غم انگیزی مواجه شدم اساتید لطفا" در خصوص این حرکت ماده نظر بدند و اینکه ممکنه دلایل دیگری داشته یا نه؟ از این بیشتر ناراحت شدم که همه 6 تخم جوجه بودند و بزرگ یعنی حداکثر تا یک هفته دیگر همه متولد میشدند.
    این باجریگارها 15 ماهه هستند و 12 جوجه تا به الان بزرگ کرده اند.خیلی حالم گرفته شده با تجه به این قضیه لانه رو برداشتم منتها چه زمانی باید لانه را مجدد داخل قفس بگذارم؟
    سلام دوست عزیز
    در آغاز بابت از دست دادن جوجه هاتون متاسفم.
    اما دلیل این کار مرغ عشق ماده با توجه به توضیحی که دادید ایجاد استرس از جانب خودتون برای مرغ عشق ماده در حین تمیز کردن لونه بوده . ضرورتی نداشت که در این شرایط که مرغ عشق نسبت به شرایط محیط اطرافش بسیار حساس و سخت گیر هست لونشون رو تمیز کنید .
    انشالله این یک تجربه میشه برای دفعات بعدی که میخواین ازشون جوجه بکشید و هرگز این رو فراموش نکنید که در مدت زمانی که تا به دنیا اومدن جوجه هاتون مونده و مرغ عشق ها بسیار مستعد به استرس هستن به لونه دست و حتی سرک هم نکشید چون ممکنه خدای نکرده همین موضوع تکرار بشه.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10744
    سلام دوستان . من یک باجریگار نر کاملا اهلی دارم که در طول روز کاملا روی دست منه . هرجا باشم خودش میاد . اگر برایش یک ماده اهلی بیارم . هر دو اهلی میمونن یا دیگه به من توجهی نمیکنن ؟ جوجه دهی به چه صورتی میشود در اینصورت ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مدت زمانیکه طول میکشه تا یک مرغ عشق بالغ بشه 3 تا 4 ماه هستش که معمولا در همون 3 ماه به بلوغ میرسه و بعد از این 3 ماه شروع به پرریزی میکنه و از نظر ظاهری کاملا شبیه یک مرغ عشق بالغ میشه (منظور عمق و کیفیت رنگ در قسمت های مختلفه ) و همینطور از این زمان به بعد رنگ قسمت بالای نوک (بینی) در دو جنس نر و ماده تا 95 درصد قابل تفکیک و شناسایی هستش و جنسیت شون رو میشه تعیین کرد.

پس با این حساب مرغ عشق شما فعلا بالغ نیست و باید حدود یک ماه دیگه صبر کنید تا علائم بلوغ درش ظاهر بشه.

موفق و پاینده باشید
    من والا با این موضوع مخالفم به نطر من تشخیص بلوغ ازراه بینی بدترین کاریکه میشه کرد شما گفتین ازبینی میفهمیم بلوغ پیدا کرده گیریم ما سن پرنده رو نمیدونمیم اینجا چیکار کنیم شما باز جواب حرف منو با راه های دیگه مثل پرریزی و سن بلوغ گفتین پس رنگ بینی چی؟
    اگه اقا رضا واقای اسکندریهم یک نطر بدن خوش حال میشم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط madii نمایش پست ها
    سلام دوستان . من یک باجریگار نر کاملا اهلی دارم که در طول روز کاملا روی دست منه . هرجا باشم خودش میاد . اگر برایش یک ماده اهلی بیارم . هر دو اهلی میمونن یا دیگه به من توجهی نمیکنن ؟ جوجه دهی به چه صورتی میشود در اینصورت ؟
    سلام.دوست عزیز حتی اگر هردو هم رام باشن در صورت جفت شدن خیلی با زمانیکه تک بودن تفاوت خواهند داشت ولی رام خواهند بود.اگر هردو آماده و بالغ باشن با لونه گذاری حتما تخم گذاری خواهند کرد به شرطی که به قفس عادت داشته باشن و دائم بیرون نمونن که اصلا توی قفس بند نشن.توی مدتی که دارن جا گرم میکنن و تخم گذاری میکنن ممکنه به کل رام بودنشون رو از دست بدن ولی بعد از تخم گذاری یا جوجه بزرگ کردن به حالت قبلی بر میگردن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    من والا با این موضوع مخالفم به نطر من تشخیص بلوغ ازراه بینی بدترین کاریکه میشه کرد شما گفتین ازبینی میفهمیم بلوغ پیدا کرده گیریم ما سن پرنده رو نمیدونمیم اینجا چیکار کنیم شما باز جواب حرف منو با راه های دیگه مثل پرریزی و سن بلوغ گفتین پس رنگ بینی چی؟
    اگه اقا رضا واقای اسکندریهم یک نطر بدن خوش حال میشم
    نظر آقا محمد رضا درسته.پرنده ی باجریگار یا همون مرغ عشق خودمون تا زمانی که جوجه هست رنگ نوک نر و ماده خیلی اوقات هیچ تفاوتی نداره اما به مرور که به سمت بلوغ میره سفیدیه اطراف سوراخ بینی ماده زیاد میشه و به مرور کل فیبر بالای نوک به سمت سفیدی یا روشن شدن میره تا کامل بالغ بشه.وقتی هم بالغ شد،اگر به حالت مستی و آمادگی بیش از حد برسه رنگ نوک به حالت قهوه ای سوخته یا چوبی تبدیل میشه که گویای سن بلوغ پرنده هست و هیچ جوجه ای به این رنگ ها در نمیاد فیبر بالای نوکش.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10744
    ممنونم از لطفتون که راهنمایی نمودید . پرنده نر در اطاق من و کل خانه آزاد هست . اگر در اطاقم لونه بگذارم تخم گزاری نمیکنن ؟ یعنی حتما باید در قفس باشند برای تخم گزاری ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط madii نمایش پست ها
    ممنونم از لطفتون که راهنمایی نمودید . پرنده نر در اطاق من و کل خانه آزاد هست . اگر در اطاقم لونه بگذارم تخم گزاری نمیکنن ؟ یعنی حتما باید در قفس باشند برای تخم گزاری ؟
    وقتی ازاد باشن هرکدوم دنبال شیطنت و بازیگوشی خودشون میرن ودیگه فکر نکنم برن تو لونه
    چون فضا وسیع مرغ عشقا ازهم فاصله میگیرن ازون حالت مستی میوفتن
    ویرایش توسط اسکندری : 5th April 2013 در ساعت 10:23 AM دلیل: از ادبیات و کلمات بهتری استفاده کنید.ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق-عروس هلندی-قناری-کبوتر...
    شماره عضویت
    11645
    دوباره سلام
    یه سوال فنی
    مرغ عشق خاک بازی و اینا دوست نداره؟
    چون می رفتن تو ظرف غذاشون همه ارزن ها رو با پاهاشون میریختن بیرون!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudmbf نمایش پست ها
    دوباره سلام
    یه سوال فنی
    خاک بازی فکرنمیکنم(من تا الان امتحان نکردم) ولی اب بازی خیلی دوست دارن
    احتمالا مرغ عشقا شما یک رگشون به مرغو خروس میره بجای غذا خوردن غذا رو پخش میکنن
    ولی در کل عادی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudmbf نمایش پست ها
    دوباره سلام
    یه سوال فنی
    سلام دوست عزیز
    ممکنه که به این کار علاقه داشته باشن ولی این کار توصیه نمیشه چون احتمال این که از طریق تنفس ذرات موجود در خاک به هنگام بازی کردن به بیماری مبتلا بشن وجود داره که به ریسکش نمیارزه و بهتره که به همون حمام با آب برای بازی کردن شون اکتفا کنید .
    موفق باشید

صفحه 73 از 475 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192123173 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)