صفحه 72 از 475 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091122172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 711 به 720 از 4744
    همکار قدیمی (معاون انجمن )

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی.ملنگو
    شماره عضویت
    4353
    میشه این مرغ عشق منم تعیین جنسیت کنید؟
    اول نوکش آبی بود بعد یه مدت قهوه ای شد حالا دوباره آبی شده!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    اونی که قرمز کردیم نر اونیکی ماده هست
    البته این 100درصد نیست چون رنگ بینی نرزیاد قابل مشاهده نیست یا کیقیت عکس کمه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق-عروس هلندی-قناری-کبوتر...
    شماره عضویت
    11645
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    به نظر من بله نر هست یه نر که جوجه هم هست.ولی ظاهرا آقای اسکندری گفتند که مادست.اگر عکس واضح بذارید دوستان راحت تر کمکتون میکنند
    چون به نظرم بالای بینیش کم کم آبی بشه وکلا تو موتاسیون ها ناخالص ظاهرا بینی ابی پر رنگ نمیشه.بینیش مثل زمانیه که من تازه مرغ عشق نر خودم رو به اسم یک مرغ عشق ماده خریدم!به این دلیل میگم نره

چشم سعی میکنم عکس واضح تر بذارم
    فقط چند هفته ای صبر میکنم یکم بزرگتر بشه
    مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و بلبل خرما و (علاقه مند به طوطی سانان و کاکادو)
    شماره عضویت
    11666
    سلام
    آقا رضا از کجا میفهمیم مرغ عشق بالغ شدن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    سلام
    آقا رضا از کجا میفهمیم مرغ عشق بالغ شدن؟
    سلام
    با کسب اجازه از آقا رضای عزیز
    برای تشخیص این که مرغ عشق بالغه یا نابالغ بطور معمول سه را وجود داره :
    1- رنگ قسمت بالای نوک یا همان بینی پرنده 2 - رنگ چشم پرنده 3- خطوط روی صورت پرنده
    دو روش اول منطقی تر از روش سوم هستن و بهترین روش همون روش اول یعنی رنگ بینی پرنده هستش .
    در روش اول رنگ قسمت بالای نوک در پرنده نر آبی (نزدیک به بنفش) و در پرنده ماده کرم رنگ (نزدیک به قهوه ای خیلی روشن ) هستش.
    در روش دوم هم رنگ چشم پرنده نابالغ تنها دارای یک رنگ هستش و قسمت سفید چشم قابل رویت نیست در حالی که در مرغ عشق بالغ قسمت سفید چشم بطور کامل قابل مشاهده است.
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedeh نمایش پست ها
    میشه این مرغ عشق منم تعیین جنسیت کنید؟
    اول نوکش آبی بود بعد یه مدت قهوه ای شد حالا دوباره آبی شده!

سلام.هردو ماده هستن.بهتره یکی رو تعویض کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    با کسب اجازه از آقا رضای عزیز
    برای تشخیص این که مرغ عشق بالغه یا نابالغ بطور معمول سه را وجود داره :
    1- رنگ قسمت بالای نوک یا همان بینی پرنده 2 - رنگ چشم پرنده 3- خطوط روی صورت پرنده
    دو روش اول منطقی تر از روش سوم هستن و بهترین روش همون روش اول یعنی رنگ بینی پرنده هستش .
    در روش اول رنگ قسمت بالای نوک در پرنده نر آبی (نزدیک به بنفش) و در پرنده ماده کرم رنگ (نزدیک به قهوه ای خیلی روشن ) هستش.
    در روش دوم هم رنگ چشم پرنده نابالغ تنها دارای یک رنگ هستش و قسمت سفید چشم قابل رویت نیست در حالی که در مرغ عشق بالغ قسمت سفید چشم بطور کامل قابل مشاهده است.
    موفق باشید
    محمدجان من یکی از مرغ عشقام بعد2ماه از تولدش رنگ نوکش صورتی تیره مایل بنفش بود یعنی اون الان بالغ؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10647
    باجریگار های آبی که دارم 6 تخم داشتند که همین روزها در شرف جوجه شدن بودند متاسفانه امروز صبح که رفتم بهشون سر بزنم با صحنه وحشتناکی مواجه شدم هیچ تخمی داخل لانه چوبی نبود! پنج تا از تخمها رو کاملا" پوسته هاشون رو خورده بود و جوجه هاشون رو هم کشته و کف قفس انداخته بود و فقط یک تخم جان سالم بدر برده بود که البته شکستگی داشت و خون آلود بود لبه تخم رو که نگاه میکردم جنینش مشخص بود و زنده هم بود گذاشتم داخل لونه جنین رو درآورد و کشت و انداخت کف قفسمن تا دیروز مسافرت بودم و تا دیروز که بیام پدرم بهشون میرسید و تا دیروز کاملا" مراقب تخمها بود و به ندرت بیرون میومد داخل لانه خیلی کثیف شده بود و زیاد مدفوع کرده بود به خاطر همین با تکه ه ای ابر مشغول تمیز کردن لانه شدم که دیدم ماده از این حرکت من خیلی عصبی شده و به دستم حمله میکرد و بالهاش رو به حالت تهاجمی باز میکرد و نفس نفس میزد و امروز که رفتم سراغشون با صحنه غم انگیزی مواجه شدم اساتید لطفا" در خصوص این حرکت ماده نظر بدند و اینکه ممکنه دلایل دیگری داشته یا نه؟ از این بیشتر ناراحت شدم که همه 6 تخم جوجه بودند و بزرگ یعنی حداکثر تا یک هفته دیگر همه متولد میشدند.
    این باجریگارها 15 ماهه هستند و 12 جوجه تا به الان بزرگ کرده اند.خیلی حالم گرفته شده با تجه به این قضیه لانه رو برداشتم منتها چه زمانی باید لانه را مجدد داخل قفس بگذارم؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    محمدجان من یکی از مرغ عشقام بعد2ماه از تولدش رنگ نوکش صورتی تیره مایل بنفش بود یعنی اون الان بالغ؟؟
    سلام دوست عزیز
    مدت زمانیکه طول میکشه تا یک مرغ عشق بالغ بشه 3 تا 4 ماه هستش که معمولا در همون 3 ماه به بلوغ میرسه و بعد از این 3 ماه شروع به پرریزی میکنه و از نظر ظاهری کاملا شبیه یک مرغ عشق بالغ میشه (منظور عمق و کیفیت رنگ در قسمت های مختلفه ) و همینطور از این زمان به بعد رنگ قسمت بالای نوک (بینی) در دو جنس نر و ماده تا 95 درصد قابل تفکیک و شناسایی هستش و جنسیت شون رو میشه تعیین کرد.

پس با این حساب مرغ عشق شما فعلا بالغ نیست و باید حدود یک ماه دیگه صبر کنید تا علائم بلوغ درش ظاهر بشه.

موفق و پاینده باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    من از پرنده فروشي دوتا بلوك معدني خريدم.از اينايي كه شبيه سنگ پا هستش!! دونه اي هزار تومن. ميخواستم براي پرنده هام بزارم ديدم يكي از دوستان ميگن از بلوك معدني هايي كه ايرانيه اصلا استفاده نكنين.حالا دودل شدم اينا رو براي عشقي هام استفاده كنم يا نه. به نظرتون مشكلي براشون پيش مياد اگه مصرف كنن؟
    بلوک های که پرنده فروشها میفروشن به همین میان قیمتها . به رنگهای قهوای یا قرمز است که داخلشون هم مقداری دان ارزن دیده میشه . و

یه کاغذ سفید عکس قناری و طوطی و کبوتر کپی شده روش میچسبانند . اینها اصلا بدرد پرندهای زینتی نمیخوره .
    بیشتر برای کبوتر و مرغ خروس و بلدرچین استفاده میشوند . اندازه 12 سانت در 4 میباشد و به اندازه آجر ساختمانی هم به فروش میروند و به شکلهای گنبدی هم موجود است .

مواد تشکیل شده داخل این سنگها . خاک قرمز و مقداری نمک و دان ارزن و مقداری آب به صورت گل در آورده و قالب میزنند .
    .............
    سنگ پا هم دو مدل موجود است . کوهی شکل و مکعب .
    .........
    به گفته آقای اسکندری بهتره از کف دریا استفاده کنید و یا مینرال

صفحه 72 از 475 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091122172 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)