صفحه 20 از 269 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 2687
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayangt نمایش پست ها
    ba salam khedmante agha babake aziz .. az komak hatoon mamnoonam
    man alan moshkele sorakhe sare discusam hal hamin toor joosh va ghaza nakhordan 2 ta shoon
    faghat 2ta moshkele asasi daram
    1 . 3 ta az discusam ghaza ro mikhoran vali laghar moondan
    2 . 2 tashoonam madfooe sefid daran
    rasti 2ta az discusam joft khordan va hardo made hastam rahi begheir az joda kardaneshoo hast
    لطفا فارسی تایپ کنید

پستتون حذف میشه بعد از 24 ساعت

نقل قول نوشته اصلی توسط sasannodehi نمایش پست ها
    سلام سه روزه8 تا دیسکس خریدم با 4 تا انجل2 تا از دیسکسها سیاه شدن و باله هاشونو جمع کردن 3 تا از انجلها مردن دمای اب 32 یک فیلتر اینترنال و یک اکسترنال با ذغال اکتیو 24 ساعته فعالهph و سختی اب نمیدونم چه میزانه چون دستگاهشو ندارم لطفا راهنمهییم کنید
    ویروس پلیگ

درمان رو در صفحات قبل مطالعه کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    سلام
    روز دوم درمان با مترونیدازول با هر قرص 25 لیتر آب و هر 12 ساعت 30 % سیفون و دوز مجدد اضافه میشه نصبت به آب سیفون شده
    غذا دهی هر 8 ساعت مخلوط با 1/5 قرص مترو
    دما 30 و هوادهی مطلوب
    سایز دیسکس 4 اینج
    ماهی بیمار انگل روده ای گوشه گیر و بی اشتها اما همچنان مهاجم و قلمرو طلب و رنگ مطلوب بدن
    سایرین به جز یکی که بدن خودشو تیره میکنه ولی اشتها داره و موقع غذا خوب میخوره و رنگش عادی میشه که حدس بر انگل پوستیه بقیه قبراق و سرحال
    من در 24 ساعت گذشته از شروع درمان بهبودی در ماهی بیمار مشاهده نکردم جز تبدیل شدن مدفوع ابری و نازک به مدفوع قطور و سفید مقطع
    لطفا راهنمایی کنید
    با سپاس فراوان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lefti نمایش پست ها
    سلام
    روز دوم درمان با مترونیدازول با هر قرص 25 لیتر آب و هر 12 ساعت 30 % سیفون و دوز مجدد اضافه میشه نصبت به آب سیفون شده
    غذا دهی هر 8 ساعت مخلوط با 1/5 قرص مترو
    دما 30 و هوادهی مطلوب
    سایز دیسکس 4 اینج
    ماهی بیمار انگل روده ای گوشه گیر و بی اشتها اما همچنان مهاجم و قلمرو طلب و رنگ مطلوب بدن
    سایرین به جز یکی که بدن خودشو تیره میکنه ولی اشتها داره و موقع غذا خوب میخوره و رنگش عادی میشه که حدس بر انگل پوستیه بقیه قبراق و سرحال
    من در 24 ساعت گذشته از شروع درمان بهبودی در ماهی بیمار مشاهده نکردم جز تبدیل شدن مدفوع ابری و نازک به مدفوع قطور و سفید مقطع
    لطفا راهنمایی کنید
    با سپاس فراوان
    تغییر حالت مدفوع به خاطر تاثیر مترونیدازول بر دستگاه گوارشه ماهیه شماست و غیر طبیعی نیست
    اگر درمان نشه با مترو ممکنه درمان انگل کرمی جواب بده. میتونید همزمان از پرازیکوانتل یا لورنسیت هم استفاده کنید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکاس - آروانا
    شماره عضویت
    10049
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    سلام همشهري
    برو ناحيه روبروي تركور آكواريوم ريف لند آقاي بهرام تازه راه انئاخته ولي لوازمش تكميله كارت را راه ميندازه
    شرمنده همشهری
    متاسفانه فقط ادعاش زیاده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکاس - آروانا
    شماره عضویت
    10049
    آقای آژیده
    باسلام
    دیسکسی که قبلا در باره اش گفتم ظاهرا وضعیت خوبی داره و با اینکه توی قرنطینه تنهاست به خوبی به ما واکنش نشون میده و همش می خوره سوالی که دارم اینه ؟

1- تا کی توی قرنطینه نگه دارمش با توجه به اینکه هنوز پوسیدگی بالش خوب نشده ؟
    2- راهی داره که جلوی رشد سوز شدنشو بگیرم و به رشد طبیعی برگرده ؟
    با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10089
    سلام وخسته نباشید به دوستان.می خواستم بدونم استفاده کردن ازمترونیدازول ایرانی برای درمان انگل روده ای تاثیرداره یانه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکاس - آروانا
    شماره عضویت
    10049
    با اجازه استاتید محترم
    اگر با دوز مشخص شده مصرف بشه جواب میده

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط bاسم؟؟ نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید به دوستان.می خواستم بدونم استفاده کردن ازمترونیدازول ایرانی برای درمان انگل روده ای تاثیرداره یانه؟
    با سلام
    محمد جان خسته نباشی.راستش من کل مطلب رو قبلاً ازم تو نیک پرسیده بودی و بهت گفتم تو شرایطی که داری و تو جهرم هستید دسترسی به فلاجلول مشکله یا بهتر بگم غیر ممکنه با همون مترو نیندازول یه دوره رو برو.بعد چند روز گزارش تو سایت بدهید اساتید راهنمائیتون می کنن

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhr1350 نمایش پست ها
    آقای آژیده
    باسلام
    دیسکسی که قبلا در باره اش گفتم ظاهرا وضعیت خوبی داره و با اینکه توی قرنطینه تنهاست به خوبی به ما واکنش نشون میده و همش می خوره سوالی که دارم اینه ؟

1- تا کی توی قرنطینه نگه دارمش با توجه به اینکه هنوز پوسیدگی بالش خوب نشده ؟
    2- راهی داره که جلوی رشد سوز شدنشو بگیرم و به رشد طبیعی برگرده ؟
    با تشکر
    دوست عزیز باید کاملاً دوره پوسیدگی باله رو طی کنه و کاملاً خوب بشه گرچه اگه سایر دیسکسهای تانک اصلیتون سویه های دیگه پلیگ رو نگرفته باشن احتمال اینکه این ماهی پلیگ داشته باشه (حتی ویروس تا 6 ماه قابل انتقاله) و ب ماهیهای دیگه انتقال بده زیاده اما دوره قرنطینه (با توجه به اینکه اکثر دوستان هم تو ی منزل ماهی نگهداری می کنن)بین 4 تا 6 هفته اونم بشرط سلامتی کامل دیسکس و غذا خوردنشه.
    یه راه حل (غیر وجدانی) دیگه اون ماهیی که می بینی زیاد دوستش نداری (رشد سوز شده یا نژادش جالب نیست و ......)میتونه برای امتحان از تانک اصلی ببریش تو قرنطینه (البته بعد از بهبودی پوسیدگی باله) و ببینی مریض میشه یا نه!!!!!!!!!!!!
    راستش میشه تا حدودی رشدش رو ادامه بده اما اکثر اوقات یا هی مریض میشه یا سایزش کوچکتر از بقیه میشه و هزاران مورد......متاسفانه امکان اینکه خوب سایز بشه کمه(عکسشو از روبرو و پهلوی بدنش بذارید)دوستان نظراتشون رو میدن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10089
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام
    محمد جان خسته نباشی.راستش من کل مطلب رو قبلاً ازم تو نیک پرسیده بودی و بهت گفتم تو شرایطی که داری و تو جهرم هستید دسترسی به فلاجلول مشکله یا بهتر بگم غیر ممکنه با همون مترو نیندازول یه دوره رو برو.بعد چند روز گزارش تو سایت بدهید اساتید راهنمائیتون می کنن
    سلام ارش جان.
    دوره درمان تموم شد.الان سالمن به جز یکیشون که هنوز تهت تاثیر دارو هست.ازمترونیدازول امریکایی استفاده کردم.می خواستم بدونم اگریه روزی خارجی گیرم نیومد بچه ها تجربه درمان باایرانی رودارن یانه!
    ممنون

صفحه 20 از 269 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)