کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    دیروز دیدم چنتا از پرهای بزرگ سیلور افتاده دقت کردم دیدم از ریشه در اومده یعنی جویده نشده خیام راحت شد مال پر ریزی هست دیگه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام دوست جونيا...

يه چند تا سوال دارم.

1- فكر كنم جوجوم بعد متوقف شدن تو لكي اش در هفته اول كه به خاطر جابجاييمون بود، دوباره داره ميره تو لك. چون كف قفس پر ميشه از پرهاي ريز سر و گردنش.
    فعلا از پرهاي دم و پرهاي بزرگش چيزي نيفتاده كه من بيصبرانه منتظرم تا دمش درست شه.
    حالا من براش يه هفته است كه avi-vit رو استفاده مي كنم كه با كم كردن دوز مصرفش آبكي بودن فضله جوجوم تقريبا حل شده. با اين دوز كم ادامه بدم؟ و اينكه چون اصلا به سنگ كلسيمش نگاه هم نميكرد ، سنگ رو رنده كردم و هر بار براش تخمه ميزارم يه كم ميريزم روش.
    اينجوري ادامه بدم تا كلسيمش تامين شه؟

2- من يه ماهي بود نمي تونستم زياد با جوجوم كار كنم، ديروز كه خواستم بيارمش رو دستم به كل بدش ميومد... پاك يادش رفته كه يه روزي ميومد رو دستم.حتي با تخمه هم نيومد.
    امكان داره به خاطر خونه جديد باشه؟ يا اينكه هر چي رشتم پنبه شد؟!!
    دوباره مثل قبل بايد باهاش از نو شروع كنم؟

3- جوجوم چرت و پرت زياد ميگه، تو گلويي، با صدايي مثل صداي شيپور! چند روزي ميشه تقريبا اسمش (كوكو) با خودش تو گلويي ميگه... البته هنوز (ك) رو نميتونه تلفظ كنه ولي كاملا معلومه كه ميگه كوكو.
    يا وقتي باهاش كار مي كنم و جوگير ميشه با صداي شيپور ميگه كوكو.
    حالا من براي اين تلاش هاش بايد جايزه بدم؟ يا وقتي كامل درست كوكو رو گفت تشويقش كنم؟

سوالاتم زياد شد ، به بزرگي خودتون ببخشيد.:smile (22):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دیروز دیدم چنتا از پرهای بزرگ سیلور افتاده دقت کردم دیدم از ریشه در اومده یعنی جویده نشده خیام راحت شد مال پر ریزی هست دیگه ؟
    سلام .بله واسه دوران پرریزیه طوطیه . پرای دیگش هم با ریشه میوفته ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    بله
    پرهاش با ریشه میفته بیشترشم پرز هست

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    سلام دوست جونيا...

يه چند تا سوال دارم.

1- فكر كنم جوجوم بعد متوقف شدن تو لكي اش در هفته اول كه به خاطر جابجاييمون بود، دوباره داره ميره تو لك. چون كف قفس پر ميشه از پرهاي ريز سر و گردنش.
    فعلا از پرهاي دم و پرهاي بزرگش چيزي نيفتاده كه من بيصبرانه منتظرم تا دمش درست شه.
    حالا من براش يه هفته است كه avi-vit رو استفاده مي كنم كه با كم كردن دوز مصرفش آبكي بودن فضله جوجوم تقريبا حل شده. با اين دوز كم ادامه بدم؟ و اينكه چون اصلا به سنگ كلسيمش نگاه هم نميكرد ، سنگ رو رنده كردم و هر بار براش تخمه ميزارم يه كم ميريزم روش.
    اينجوري ادامه بدم تا كلسيمش تامين شه؟

2- من يه ماهي بود نمي تونستم زياد با جوجوم كار كنم، ديروز كه خواستم بيارمش رو دستم به كل بدش ميومد... پاك يادش رفته كه يه روزي ميومد رو دستم.حتي با تخمه هم نيومد.
    امكان داره به خاطر خونه جديد باشه؟ يا اينكه هر چي رشتم پنبه شد؟!!
    دوباره مثل قبل بايد باهاش از نو شروع كنم؟

3- جوجوم چرت و پرت زياد ميگه، تو گلويي، با صدايي مثل صداي شيپور! چند روزي ميشه تقريبا اسمش (كوكو) با خودش تو گلويي ميگه... البته هنوز (ك) رو نميتونه تلفظ كنه ولي كاملا معلومه كه ميگه كوكو.
    يا وقتي باهاش كار مي كنم و جوگير ميشه با صداي شيپور ميگه كوكو.
    حالا من براي اين تلاش هاش بايد جايزه بدم؟ يا وقتي كامل درست كوكو رو گفت تشويقش كنم؟

سوالاتم زياد شد ، به بزرگي خودتون ببخشيد.:smile (22):
    سلام مهسا جون
    در مورد دوز مصرفی مکمل ها از دکتر به نظرم سوال کنید بهتر باشه ، چون من یکبار که میدیدم بعضی از دوستان مثلا 10 روز به طوطی و به مقدار متفاوت میدادن از دکتر سوال کردم و ایشونم گفتن که طبق دستورش مصرف کنم چون ممکنه مشکل ساز بشه.
    سنگ کلسیمش رو پودر هم میکنی بریز رو غذاهای ترش که جذب این غذاها بشه (میوه و سبزیجات و حبوباتش )، چون رو تخمه که میریزید فایده ایی نداره .
    بذارید وقتی کلمه رو درست و واضح گفت بهش جایزه بدید ، بیشتر و به صورت واضح کلمه رو باهاش تمرین کنید.
    چون مدتی هست که تمرین نداشتی با طوطیت به همین خاطره که کمی دور شده البته تغیر مکان هم تاثیر گذاره اما باهاش دوباره تمرین کنید مطمئنا زیاد طول نمیکشه که مثل سابق بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام مهسا جون
    در مورد دوز مصرفی مکمل ها از دکتر به نظرم سوال کنید بهتر باشه ، چون من یکبار که میدیدم بعضی از دوستان مثلا 10 روز به طوطی و به مقدار متفاوت میدادن از دکتر سوال کردم و ایشونم گفتن که طبق دستورش مصرف کنم چون ممکنه مشکل ساز بشه.
    سنگ کلسیمش رو پودر هم میکنی بریز رو غذاهای ترش که جذب این غذاها بشه (میوه و سبزیجات و حبوباتش )، چون رو تخمه که میریزید فایده ایی نداره .
    بذارید وقتی کلمه رو درست و واضح گفت بهش جایزه بدید ، بیشتر و به صورت واضح کلمه رو باهاش تمرین کنید.
    چون مدتی هست که تمرین نداشتی با طوطیت به همین خاطره که کمی دور شده البته تغیر مکان هم تاثیر گذاره اما باهاش دوباره تمرین کنید مطمئنا زیاد طول نمیکشه که مثل سابق بشه.
    مرسي هاني جون.
    راستش من از 20 ام تير تاريخ گذاشتم كه به مدت 20 روز به جوجوم avi-vit رو بدم ولي وقتي روز اول به اندازه يك عدس توي ظرف آبش كه تا نصف از آب پره ريختم يه كم فضله اش شل شد.
    بعد به گفته دوستان مقدارش رو كمي كمتر كردم و فضله اش نرمال شد. حتي تو اين فاصله يه بار مقدار پودر زياد شد و همون روز فضله اش مثل روز اول شد . كاملا مقدار پودر رو جوجوم تاثير داره.

در مورد كلسيم واسه اين ميريزم رو تخمه اش كه خشكه.
    مگه شما نمي گفتيد كه نبايد كلسيم خيس بشه تا خاصيتش از بين نره؟
    روي ميوه و حبوبات و ... مگه خيسي غذاش مشكل ساز نميشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    سلام خوبین . کاسکوی من فقط دو سه روز اول جیغ کشید حمامش می کنم نزدیکش می رم فقط می ترسه اما قار نمیکشه به جز دو سه تا صداهای کوچیک صدای دیگه ای در نمیاره حتی صبح ها که همه میگن سروصدا می کنه ماله من ساکته ساکته !!! از دستم غذا میخوره خیلی ترسو هست سروصدا نمیکنه به نظرتون مشکلی داره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

راستی یه سواله دیگ . جوجوم تحرکی نداره همش یه جا می شینه میترسم انقد می خوره تحرکی نداره مریض شه چکار کنم راهنماییم کنین ؟
    ویرایش توسط sepideh : 20th July 2011 در ساعت 04:26 PM

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa نمایش پست ها
    مرسي هاني جون.
    راستش من از 20 ام تير تاريخ گذاشتم كه به مدت 20 روز به جوجوم avi-vit رو بدم ولي وقتي روز اول به اندازه يك عدس توي ظرف آبش كه تا نصف از آب پره ريختم يه كم فضله اش شل شد.
    بعد به گفته دوستان مقدارش رو كمي كمتر كردم و فضله اش نرمال شد. حتي تو اين فاصله يه بار مقدار پودر زياد شد و همون روز فضله اش مثل روز اول شد . كاملا مقدار پودر رو جوجوم تاثير داره.

در مورد كلسيم واسه اين ميريزم رو تخمه اش كه خشكه.
    مگه شما نمي گفتيد كه نبايد كلسيم خيس بشه تا خاصيتش از بين نره؟
    روي ميوه و حبوبات و ... مگه خيسي غذاش مشكل ساز نميشه؟
    سلام
    در مورد کلسیم من شستنش رو گفتم که سنگ و کف رو وقتی میبرید حمام در بیارید تا خیس بشه وگرنه خرد کردنش داخل غذای تر مشکلی نداره و چون اینچوری جذب غذا میشه و بوسیله غذا وارد بدنش میشه میگم که بریزید رو غذاهای تر ، چون روی تخمه لیز میخوره و از رو پوستش میریزه پایین وطوطی هم که تخمه رو پوست میکنه و میخوره پس به بدن طوطی وارد نمیشه مگر اینکه کلسیم رو خرد کنید به قطعات بزگتر و داخل تخمه بذارید تا برداره و بخوره.
    نه خیسی غذا برای کلسیم مشکل ساز نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام خوبین . کاسکوی من فقط دو سه روز اول جیغ کشید حمامش می کنم نزدیکش می رم فقط می ترسه اما قار نمیکشه به جز دو سه تا صداهای کوچیک صدای دیگه ای در نمیاره حتی صبح ها که همه میگن سروصدا می کنه ماله من ساکته ساکته !!! از دستم غذا میخوره خیلی ترسو هست سروصدا نمیکنه به نظرتون مشکلی داره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    راستی یه سواله دیگ . جوجوم تحرکی نداره همش یه جا می شینه میترسم انقد می خوره تحرکی نداره مریض شه چکار کنم راهنماییم کنین ؟
    سلام
    شما طوطیتون رو چند وقته دارید؟
    قفسش رو کجا قرار دادید؟
    باهاش تمرین میکنید؟
    الان تو چه مرحله اییه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    سلام
    تقریبا 40 روزه دارمش روزای اول نزدیکش نمیشدم جیغ می کشید گذاشتمش توی پذیرایی جایی که خودمون هستیم کسیو نوک نزده تا به حال شاید سه یا چهار بار اونم از روی ترس . به خودم کاری نداره غذا از دستم میگیره البته یکی بم گفت گرسنش بزار تا غذا بگیره منم گرسنش گذاشتم اما دلم نمیاد . باهاش روزی دو سه بار تمرین می کنم اما همش چشاشو می بنده تا من برم . حمام می برمش با قفس چون پراشو نچیدم هنوز . دوست داره وقتی آب می ریزم بش . در کل طوطی خیلی ساکتیه اصلا سروصدایی نداره . سنشو نمی دونم اما جوجه نیست چشماش زرده . مشکلم اینه که سرو صدا نمی کنه ورجه ورجه نمی کنه فقط وقتی وسط پذیرایی می زارمش یا توی حیاط تو محیط باز می زارمش قفسشو دور می زنه یا می خاد بیاد بیرون . مشکلش چیه که سروصدا نمی کنه و تحرک نداره ؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام
    تقریبا 40 روزه دارمش روزای اول نزدیکش نمیشدم جیغ می کشید گذاشتمش توی پذیرایی جایی که خودمون هستیم کسیو نوک نزده تا به حال شاید سه یا چهار بار اونم از روی ترس . به خودم کاری نداره غذا از دستم میگیره البته یکی بم گفت گرسنش بزار تا غذا بگیره منم گرسنش گذاشتم اما دلم نمیاد . باهاش روزی دو سه بار تمرین می کنم اما همش چشاشو می بنده تا من برم . حمام می برمش با قفس چون پراشو نچیدم هنوز . دوست داره وقتی آب می ریزم بش . در کل طوطی خیلی ساکتیه اصلا سروصدایی نداره . سنشو نمی دونم اما جوجه نیست چشماش زرده . مشکلم اینه که سرو صدا نمی کنه ورجه ورجه نمی کنه فقط وقتی وسط پذیرایی می زارمش یا توی حیاط تو محیط باز می زارمش قفسشو دور می زنه یا می خاد بیاد بیرون . مشکلش چیه که سروصدا نمی کنه و تحرک نداره ؟؟؟
    سلام

نترس دوست من کاسکوی منم دقیقا مثل کاسکوی شماست ولی گاهی صوت و صدا در میاره اونم گفتم بعضی وقتها.
    چشمهای کاسکوی منم زرده و مثل خاکستری شما تو حموم اصلا صداش در نمیاد و از آب خوشش میاد.به نظر من نگرانی نداره و یواش یواش درست میشه.منم 40 روز میشه خریدم.من فقط صدام ضبط کردم روزی 5 الی 6 بار به مدت 10 دقیقه براش پخش میکنم که با دقت گوش میده.فقط تنهاش نذار و مدام باهاش حرف بزن.البته منم مثل شما کاربر ساده ام و زیاد اطلاعات ندارم دوستان با تجربه بیشتر راهنماییتون میکنند.

مرسی

صفحه 388 از 1238 نخستنخست ... 288338369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407438488888 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)