کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    دوست عزیز بیرون بودنش مشکلی نداره فقط گفتم که خیلی رئیس بازی درمیاره البته این نکته هم بگم که وقتی بیاد بیرون دیگه مثل داخل قفس شیطونی نمیکنه . واقعا نمیدونم باید جیکارش کنم به قول دوستمون یه عده میگن بذار داخل بمونه یک عده میگن بزار بیاد بیرون چون نه پرواز میکنه و نه به خودش آسیب میرسونه
    راستی دوستان کاسکوی من خیلی بال میزنه و پرهای زیادی رو تو هوا پخش میکنه واسه این مشکل راه حلی وجود دارد؟
    کی باید حمومش کنم؟
    بازم ببخشید که چند تا سوال شد؟

در ادامه باید عرض کنم این کاسکوی من خیلی لوسه اونم خیلی ...
    اگه یک وقت یک کاری میکنه باید همه اعضای خانواده جمع بشن جلوش بشینن و براش دست بزنن وگرنه انجام نمیده مثال میزنم خدمتتون اگر من کاغذ لوله کنم یا خودکاری بدم که بشکنه اول یکم باهاشون ور میره بعد نگاه ما میکنه اگه دید بهش توجه میکنیم و دست براش زدیم یهو خر میشه و با شدت شروع به تخریب میکنه اما اگه نه میندازه وقهر میکنه
    اصلا من با همین روش با دست بهش غذا دادم آقا اگه بعد از گرفتن غداش دست نمیزدیم مینداختش

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    تشکر ...
    فقط این چوب نشیمنی که میفرمایید به پاش آسیب نمیزنه و زخم شه ! باید از پرنده فروشی بگیرم یا بسازم ؟ ( راستی برای درب بالاش هم دیدم بعضی از قفسها دراه ! منم بذارم بد نیست ! ) قفسم اینه :
    http://www./images/p...mosaferati.jpg ( البته یه دونه چوب داره توش )

کف دریا که فرمودید خارجی و ایرانیش کیفیتش فرق نداره ! مرغوبیتش فرق داره و قابل تشخیصه !

راستی یه چیز دیگه عذر میخوام شما چطور با کاسکوتون بازی میکنید !؟ من کاسکوم بیرون که میاد همچین بدون واکنش سرش رو نمیده ناز کنم یعنی یه چند بار دستم رو با نوک یا دستش میگیره و بعد با نوکش کمی فشار میده و بعد سر میده و یه باره برمیگرده دوباره انگشتمو کمی فشار میده ! ( البته خیلی یواش ! ) ...... روش طبیعیش به چه صورته !
    و یه چیز دیگه اینکه اومدم اون روش روی دست اومدن رو باهاش تمرین کنم اون دستی که انار توش بود رو بردم عقب که بیاد روی اون یکی دستم ولی بیخیال غذا شد و هی سرش مالید به دستم !

و در آخر ممکنه اگه جایه مناسبی رو در تهران میشناسید که خوب باشه و به شهرستان هم ارسال داشته باشه بهم معرفی بفرمایید !؟
    سلام . نه آسیبی نمی زنه به پاش . چند روز پیش دقیقا همین سوال رو جواب دادم به یکی از کاربرا . این تاپیک رو مطالعه کنید :

كدام چوب نشيمن براي طوطي مناسب تر است ومشكلات پا در پرندگان و انواع چوب نشيمنگاه

شما چرا از قفس مسافرتی استفاده میکنید ؟ اسمش روشه . قفس مسافرتیه و برای یه کاسکویی که مدام تو خونه هست اصلا خوب نیست . خیلی کوچیکه براش . قفس 1033 برای کاسکو خوبه هم درش از بالا باز میشه و هم به کاسکو آزادی بیشتری میده برای فعالیت . قفس رو عوض کنید حتما

هم ایرانی هم بسته بندی شده خارجی خوب هستن . میتونید استفاده کنید . من خودم از کف دریای بسته بندی شده خارجی استفاده میکردم .

من بیشتر بازی های فکری به طوطیم یاد میدادم . یکی از بازی های مورد علاقش این بود که یه تیکه اسباب بازی رو آروم بندازی سمتش و خودش با شدت پرتش میکرد سمت ما . یا اسباب بازی ها رو میاورد میذاشت رو دستم و جایزه میگرفت . بازی باید با تشویق و جایزه همراه باشه .

نگاه و وضعیت پر طوطی لحظه سر خاروندن مشخص میکنه که اون لحظه چه حسی داره. اگه زیر چشمی نگاتون میکنه یا پرای پشت گردنشو پف میکنه یعنی هنوز اعتماد نداره بهتون . اما اگه چشماشو میبنده و فقط پرای سرش رو پف میده حالتش عادیه . طوطی منم با اینکه کاملا رام بود ولی وسط سر خاروندن همیشه باید سرشو بلند میکرد و یه بار آروم دستم با منقارش می گرفت

خیلی با عجله دارید پیش میرید برای روی دست آوردن . شما تمام متن اون لینکی که براتون گذاشته بودم رو خوندین ؟ کاملا توضیح دادم که لازمه این تمرین چی هست و چقدر باید با صبر و حوصله انجام بشه .گفتم یه مدت بهش با دست غذا بدین تا یاد بگیره دنبال دست شما بیاد . هرجا که دستتون میره بیاد . این تمرین ممکنه یکی دو هفته طول بکشه . خود تمرین روی دست اومدن هم ممکنه 3 هفته تا یک ماه طول بکشه . بستگی به خود طوطی داره .

من خودم از این سات برای طوطیم مولتی ویتامین و کلسیم سفارش دادم : طوطی کاسکو فروش کاسکو و طوطی سانان زنگ زدم و فرستاد برام .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوست عزیز بیرون بودنش مشکلی نداره فقط گفتم که خیلی رئیس بازی درمیاره البته این نکته هم بگم که وقتی بیاد بیرون دیگه مثل داخل قفس شیطونی نمیکنه . واقعا نمیدونم باید جیکارش کنم به قول دوستمون یه عده میگن بذار داخل بمونه یک عده میگن بزار بیاد بیرون چون نه پرواز میکنه و نه به خودش آسیب میرسونه
    راستی دوستان کاسکوی من خیلی بال میزنه و پرهای زیادی رو تو هوا پخش میکنه واسه این مشکل راه حلی وجود دارد؟
    کی باید حمومش کنم؟
    بازم ببخشید که چند تا سوال شد؟
    در ادامه باید عرض کنم این کاسکوی من خیلی لوسه اونم خیلی ...
    اگه یک وقت یک کاری میکنه باید همه اعضای خانواده جمع بشن جلوش بشینن و براش دست بزنن وگرنه انجام نمیده مثال میزنم خدمتتون اگر من کاغذ لوله کنم یا خودکاری بدم که بشکنه اول یکم باهاشون ور میره بعد نگاه ما میکنه اگه دید بهش توجه میکنیم و دست براش زدیم یهو خر میشه و با شدت شروع به تخریب میکنه اما اگه نه میندازه وقهر میکنه
    اصلا من با همین روش با دست بهش غذا دادم آقا اگه بعد از گرفتن غداش دست نمیزدیم مینداختش
    فعلا برای حموم کردن زوده . از اسپری آب پاش استفاده کنید . اما اگه ترسید بذارید کنار و بهش استرس وارد نکنید .

معمولا دوست دارن کاری کنن که جلب توجه کنن . دیگه هر طوطی یه شخصیتی داره مثلا طوطی من خوشش نمیومد وقتی داره غذا میخوره یا کاری انجام میده بهش نگاه کنیم . غذا رو مینداخت یا دست از بازی میکشید . وقتی با دست غذا میدادم باید یه سمت دیگه رو نگاه میکردم .مراقب باشید از اسباب بازی های مناسب تر استفاده کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    من چند وقت پیش راجب کتاب خوب در زمینه کاسکو سوال کردم اما جوابی چیدا نکردم اما حالا امدم یه کتاب معرفی کنم که نخرید میتونم بگم که این کتاب اصلا بدرد نمیخوره خریدم 100 صفحه خوندم و تا اینجا افتضاح بوده اینم لینک کتاب
    راهنمای کامل تربیت و نگهداری طوطی خاکستری آفریقایی کاسکو کرکج, آوینجا
    فکر کنم این کتاب رو من معرفی کردم . به نظر من کتاب خوبیه . این کتاب برای شروع نگهداری از کاسکو خیلی به من کمک کرد . ولی همه نکات رو نمیشه تو کتابا پیدا کرد . این کتاب و کتاب های دیگه شاید فقط بخشی از سوالات ما رو جواب بدن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . نه آسیبی نمی زنه به پاش . چند روز پیش دقیقا همین سوال رو جواب دادم به یکی از کاربرا . این تاپیک رو مطالعه کنید :

كدام چوب نشيمن براي طوطي مناسب تر است ومشكلات پا در پرندگان و انواع چوب نشيمنگاه

شما چرا از قفس مسافرتی استفاده میکنید ؟ اسمش روشه . قفس مسافرتیه و برای یه کاسکویی که مدام تو خونه هست اصلا خوب نیست . خیلی کوچیکه براش . قفس 1033 برای کاسکو خوبه هم درش از بالا باز میشه و هم به کاسکو آزادی بیشتری میده برای فعالیت . قفس رو عوض کنید حتما

هم ایرانی هم بسته بندی شده خارجی خوب هستن . میتونید استفاده کنید . من خودم از کف دریای بسته بندی شده خارجی استفاده میکردم .

من بیشتر بازی های فکری به طوطیم یاد میدادم . یکی از بازی های مورد علاقش این بود که یه تیکه اسباب بازی رو آروم بندازی سمتش و خودش با شدت پرتش میکرد سمت ما . یا اسباب بازی ها رو میاورد میذاشت رو دستم و جایزه میگرفت . بازی باید با تشویق و جایزه همراه باشه .

نگاه و وضعیت پر طوطی لحظه سر خاروندن مشخص میکنه که اون لحظه چه حسی داره. اگه زیر چشمی نگاتون میکنه یا پرای پشت گردنشو پف میکنه یعنی هنوز اعتماد نداره بهتون . اما اگه چشماشو میبنده و فقط پرای سرش رو پف میده حالتش عادیه . طوطی منم با اینکه کاملا رام بود ولی وسط سر خاروندن همیشه باید سرشو بلند میکرد و یه بار آروم دستم با منقارش می گرفت

خیلی با عجله دارید پیش میرید برای روی دست آوردن . شما تمام متن اون لینکی که براتون گذاشته بودم رو خوندین ؟ کاملا توضیح دادم که لازمه این تمرین چی هست و چقدر باید با صبر و حوصله انجام بشه .گفتم یه مدت بهش با دست غذا بدین تا یاد بگیره دنبال دست شما بیاد . هرجا که دستتون میره بیاد . این تمرین ممکنه یکی دو هفته طول بکشه . خود تمرین روی دست اومدن هم ممکنه 3 هفته تا یک ماه طول بکشه . بستگی به خود طوطی داره .

من خودم از این سات برای طوطیم مولتی ویتامین و کلسیم سفارش دادم : طوطی کاسکو فروش کاسکو و طوطی سانان زنگ زدم و فرستاد برام .

سلام ..
    ببخشید ندیدم قبلا" سوالم مطرح شده
    عذر میخوام فکر کنم عکس رو اشتباه دادم شاید ! الان که توی مدلها نگاه کردم همون 1033 هست ولی مال من به جای 3 تا چوب نشیمن فقط یه دونه داره !! ( البته من دیگه با قفسش خریدم و توی قفس خیلی نبودم ه تحقیق کنم ! )

ای داد آقا من دیگه توی همین چند روز بریدم و داره به سرم میزنه بفروشمش برم سگ بگیرم ! یه روز اینقدر خوبه باهام و سر میده ناز کنم ولی روز بعد همش یادش میره و نوکم میزنه ! (البته سر دادنش هم زیر چشمی هست ! ) امروز نمیدونم چرا مثل قدیم انگشتم رو یواش نمیگیره و محکمتر فشار میده و با زبون و نوکش گوشت و پوست انگشتم رو جمع میکنه و فشار میده تا آستانه سوراخ شدن انگشتم !! ( نمیدونم به خاطر استخوان دادن و چوب درخت دادن بهش نیست ؟! روز اول خیلی بهتر از الان بود به نظر خودم ! )
    و این نوکش یه تکه جلوش خیلی کوچیک نمیدونم شکسته یا داره پوست میندازه ! لامصب خیلی تیز شده !
    ناخونش هم اینقدر تیز شده که حوله میپیچم دور دستم و یه کتم میکنم روش ....
    برای ناخن و نوکش و چیدن بال ببرمش دامپزشکی بلایی سرش نمیارن ؟!!! ( شنیدم ناخنش رو بچینن هم قهر میکنه و هم خون میاد ! راستش دلم نمیاد )

( راستی توی پست قبل دیدم به دوستی گفتید حمام نبرتش ولی مادر من توی این 15-18 روز 2 بار حمامش کرد !! آخه همش انگار بوی مرغ میده :دی ! ( البته انگار از آب خوشش نمیاد و فرار میکنه و مادر من هم با دوش، آب مبربخت روی دم و بال و زیر شکمش با یه مصیبتی چون همش میره اینور اونور ! ) )

آقا نمیشه این کاسکو رو مثل کبوتر که مردم میگیرن بگیرم از پشت ؟ حتما" باید بیاد روی دست !! ( پف که میکنه میخوام بقلش کنم بفشارمش ولی نمیشه ! )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    سلام
    دوست عزیز شیراز میتونید برید از فلکه دانشجو به سمت ارم سمت راستتون یک درمانگاه دامپزشکی خوبی هست روبروی بیمارستان حافظ هم تو کوچه پیدا میکنی یک سرچی تو اینترنت بکن بازم هست اما من خودم میبرم فلکه دانشحو و ارم شناسنامه و چیپ هم میدن
    سلام
    دوست من ممکنه اسم دکتر و دامپزشکیش رو بفرمایید آخه من ندیدمش ! ؟
    اگه بخوام ناخن و بال و نوکش رو راست و ریس کنم چقدر خرجش میشه !؟ مزیت شنانامه و اون چیپ چی هست ؟!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    سلام
    دوست من ممکنه اسم دکتر و دامپزشکیش رو بفرمایید آخه من ندیدمش ! ؟
    اگه بخوام ناخن و بال و نوکش رو راست و ریس کنم چقدر خرجش میشه !؟ مزیت شنانامه و اون چیپ چی هست ؟!
    سلام دوست من
    درمانگاه دامپزشکی مهر شیراز
    دکتر شجاعی 09171046274
    دکتر عباس زاده 09177070881
    دکتر کدیور 09177062080
    کارشون بد نیست درباره کاسکو هم اطلاعات خوبی دارن. قمیتاشون تعرفه اعلامی از سازمان نظام پزشکی هست .
    مزیت شناسنامه برای این است که اگر در آینده بخواهید از کشور خارج شوید و یا خدای نکرده واسه کاسکوی شما اتفاقی مثل گمشدگی و یا دزدی و ... بیافتد کاربرد دارد.
    میکرو چیپ هم خلیی کاربرد دارد اگر حیوان شما گم یا دزدیده شود اولین دامپزشکی که او را ببیند میتواند تمامی اطلاعات صاحب آن را بفهمد البته اگر خیلی با انصاف باشد که بخواهد بگوید
    من خودم شناسنامه گرفتم
    اگه کاسکوی شما اهلی نیست کار زیادی واستون انجام نمیده و قیمت ویزیت معمولی 15 تومان هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام
    دوستان میشه یک راهنمایی به من بکنید
    من میخوام خودم واسه کاسکوم اسباب بازی بسازم باید از چه چوب هایی استفاده کنم؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    دوستان میشه یک راهنمایی به من بکنید
    من میخوام خودم واسه کاسکوم اسباب بازی بسازم باید از چه چوب هایی استفاده کنم؟

سلام

راحت ترین گزینه چوب دسته طی هست که تو ابزار فروشیا میفروشن

چوب توت و کاج و تبریزی هم خوبه فکر میکنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    10712
    سلام
    قیمت جوجه کاسکو چشم طوسی دم شرابی یا تمینه چنده؟؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara18 نمایش پست ها
    سلام
    قیمت جوجه کاسکو چشم طوسی دم شرابی یا تمینه چنده؟؟
    به شرطی که اهلی باشه و سالم باشه حدود 1300000 تومان

صفحه 638 از 1238 نخستنخست ... 1385385886196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546556566576887381138 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)