صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 71
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

چرا فکر میکنید اگر خیلی بخواید تجهیزات سر هم کنید باید برید آب شور؟ یعنی آب شور از نظر شما ارزشمند تره؟

این مقایسه کاملا غلطه من حتی حاضر نیستم 5 دقیقه یک تانک آب شور داشته باشم چون ازش متنفرم ولی خیلی ها علاقه مند هستند

در ضمن آب شور چیزی به نام علامت سوال توش وجود نداره...همه چیز در رابطه باهاش به صورت تفکیک شده و مرحفه به مرحله تعریف شده فقط باید مو به مو عمل کنید و تجهیزات خوبی هم خریداری کنید.

این دیسکسه که همچنان پر از رمز و راز باقی مونده.به نظرم اوج حرفه ای بودن یعنی دیسکس.چون علاوه بر آموخته ها ، این تجربه و دانش تکنیکال شماست که تعیین کننده هست

موفق باشید

عاشق عصبانیتتم بابک جون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    روزبه عزیز مطالب جالبی رو مطرح کرد چیزی که اینجا مطرح هست اینه که مسئله فقط نیترات نیست بلکه خیلی عوامل دیگه هم مهمه از جمله همین هورمون ضد رشد که متاسفانه ما شناخت کافی در موردش نداریم که بخوایم یه راه حل براش پیدا کنیم
    دوستان اگه عکسی فیلمی در مورد atsیا رفیجیوم در اب شیرین دارن بزارن
    بابک همین رمز و راز دیسکس منو کشته به خدا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9599
    کسی از دوستان در مورد دنیتراتور نظری نداره؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8809
    این دنیتراتور آماده هست
    1_قیمتش چنده؟

نظرتون درباره استفاده از dsb چیه

کاربر ساده

شماره عضویت
    3222
    يادمه يه بار تو يه فروم آلماني ديدم كه براي تانك ديسكس از دنيتراتور استفاده شده بود.
    مطالب ديگه‎اي هم در مورد باكتري‎هاي بي‏‎هوازي و محصولات تجاري خوندم كه عرض مي‎كنم.
    باكتري‎هاي بي هوازي در تانك‎هاي بدون بستر و داراي فيلترهاي با جريان شديد آب امكان رشد را نداشته و در دو حالت قادر به تشكيل كولوني و تجريه نيترات آب به نيتروژن خواهند بود.
    1) وجود بستري ضخيم و متراكم كه شدت نور و جريان آب در لايه‎هاي زيرين بسيار پايين بوده و عمل Gravel Cleaning نيز انجام نشود.
    2) استفاده از محصولات تجاري مانند Seachem Matrix و Seachem Purigen كه به ادعاي سازنده به ترتيب با مهيا ساختن شرايط زيستي باكتري‎هاي بي هوازي و حذف ناخالصي‏‎هاي محلول و غيرمحلول موجب كاهش ميزان نيترات آب مي‎شوند.
    در مورد ميزان تاثيرگذاري اين محصولات هم ميتونيد اينجا رو بخونيد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط DiscuDVM نمایش پست ها
    کسی از دوستان در مورد دنیتراتور نظری نداره؟
    منم همین سوالو دارم.پیشنهادتون چیه درموردats یاdenitrator؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    منم همین سوالو دارم.پیشنهادتون چیه درموردats یاdenitrator؟؟
    سلام . ats مناسب هست ولی جای زیادی می خواد . دنتیراتور نه . چون فقط نیترات رو حذف می کنه دیسکس نیاز به آب تازه دارد . چون کلی هورمون نمکها و مواد غیر مفید باید از آب گرفته بشه .

در مجموع من هرچی مطالعه کردم جز عبور آب از فیلتر ro و اضافه شدن املاح روش دیگری رو ندیدم که اونم مقرون به صرفه در ایران نیست . در کشور هایی که بهای آب بسیار بالاست شاید مقرون به صرفه باشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - جرمن شپرد
    شماره عضویت
    11163
    با سلام
    آیا از دستگاه ازن زن جهت تصویه آب و ضد عفونی در آکواریوم میشه استفاده کرد و اگر می شود لطفا خواص اون بگید.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط babakshahri نمایش پست ها
    با سلام
    آیا از دستگاه ازن زن جهت تصویه آب و ضد عفونی در آکواریوم میشه استفاده کرد و اگر می شود لطفا خواص اون بگید.

با سلام :
    با توجه به خاصیت ازن که دارای مولکولهای اضافی اکسیژن (O3) هستند و خاصیت اکسیدکنندگی قوی باعث میشه بسیاری از میکروبها و فلزات را از بین میبرد این مطلب در خصوص ضد عفونی و گندزدایی آب، اما توجه داشته باشید که روند تصفیه آب روندی بسیار متفاوت است اگر منظورتان تصفیه کامل آب چاه و تبدیل آن به آب آشامیدنی با پارامترهای مناسب ،باید خدمتتون عرض کنم خیر
    برای اطلاعات بیشتر در خصوص ازن به تاپیک
    http://www.parsipet.ir/thread12770.html مراجعه کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    سلام.من یه روشی رو چند ماه تست کردم.چند تا گیاه سیوی بخرید و بکاریدشون تا ریشه بزنن و کمی بزرگ بشن.بعدش ساقه هاشونو ببنید به چوب ابنوسهای داخل تاک یا به هر جسم سنگین دیگه.بعد مدتی که دوباره سازگار شدن با شریاط جدیدففعالیت خودشونو شروع میکنن و خب بدون شن از مزایای گیاه هم بهره مند میشیم.اینطوری از تجمع امونیوم تو اب جلو گیری هم میشه و هم اینکه شن نریختیم تو اکواریوم دیسکوس.عکسش هم میارم براتون الان
    از انوبیناس هم میشه استفاده کرد اما هم رشدش کمتره هم گرونه! با این روش من2روز5زمان تعوض رو به تاخیر انداختم یعنی به حدود 6 شاخه برگ سیوی برا 500 لیتر اب.هرچی گیاه رشدش بیشتر باشه طبیعتا بهتره برا این روش.البته من الان هر 3 روز 30%تعویض میکنم ولی تست کردم تا 7 روز خیلی قشنگ نیترات و نیتریت پایین میمونه.

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)