کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    5583
    سلام کاسکوی من یه دفعه اسهال گرفت.تو روزهای اول میدیدم که صبح ها مدفوعش اب خالیه و بیرنگ. ظهرها مدفوع سبز که خیلی هم شل نبود داشت به همراه مقداری اب بیرنگ.و شب ها تقریبا خوب میشد.
    بردمش دکتر. بهش ویتامین آ+د و داکسی سایکلین و فلوکونازول داد.گفت که احتمالا کلیه اش مشکل داره.میگفت که وقتی قار میکشه بعدش تو اولین نفسش انگار اب و هوا رو با هم بالا میکشه.
    کاسکوم توی خونه کم قار میزنه.از دستمون هم غذا میگیره.اما توی کلینیک دامپزشکی خیلی قار زد.
    خلاصه روزهای اول با سرنگ و قاشق و ... سعی کردم داروهاشو بدم اما نخورد. بعد از چهار پنج روز به ذهنم رسید که داروهاشو توی میوه هایی مثل سیب و به تزریق کنم و بهش بدم. الان الان ویتامین و فلوکونازول رو سه روزه که داره میخوره.اما داکسی سایکلین رو بیشتر از سه روزه.هرچند مطمئن نیستم داروهاشو کامل بخوره.یعنی سیب و بهشو تقریبا کامل میخوره اما خوب همون یه ذره ای هم که می اندازه ممکنه توش دارو باشه.
    تو این چند روز میدیدم که وقتی تخمه میخوره اسهالش خوب میشه. امروز بیشتر غذاش تخمه بود.اما اسهالش بدتر شده. اسهالش سبز شده و کاملا ابکی. البته صبح ها اسهالش بدتره ولی شبها خوب میشه. الان دوروزه که اواز هم نخونده و به سرحالی روزهای قبل هم نیست.
    دکترش گفت که شبها تا صبح براش تخمه نذارم که صبح گرسنه باشه و چیزایی که باید بخوره رو بخوره.اخه کاسکوم خیلی چیزهارو که براش خوبه دوست نداره و نمیخوره.
    دکترش گفت که بذارمش تو اتاق دور از رفت و امد.اما من فقط شبها موقع خواب میبرمش تو اتاقو بقیه روز ته ته پذیراییه. البته امروز چون هوا سرد بود اوردمش وسط پذیرایی که پیش پنجره نباشه.
    اقای دکتر توروخدا کمکم کنید. راستی من کاسکومو یک ماه و نیمه که خریدم و وقتی خریدمش خیلی وحشی بود.
    ممنون از لطفتون
    ویرایش توسط sepideh : 8th November 2011 در ساعت 10:36 PM

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط رایکا نمایش پست ها
    سلام کاسکوی من یه دفعه اسهال گرفت.تو روزهای اول میدیدم که صبح ها مدفوعش اب خالیه و بیرنگ. ظهرها مدفوع سبز که خیلی هم شل نبود داشت به همراه مقداری اب بیرنگ.و شب ها تقریبا خوب میشد.
    بردمش دکتر. بهش ویتامین آ+د و داکسی سایکلین و فلوکونازول داد.گفت که احتمالا کلیه اش مشکل داره.میگفت که وقتی قار میکشه بعدش تو اولین نفسش انگار اب و هوا رو با هم بالا میکشه.
    کاسکوم توی خونه کم قار میزنه.از دستمون هم غذا میگیره.اما توی کلینیک دامپزشکی خیلی قار زد.
    خلاصه روزهای اول با سرنگ و قاشق و ... سعی کردم داروهاشو بدم اما نخورد. بعد از چهار پنج روز به ذهنم رسید که داروهاشو توی میوه هایی مثل سیب و به تزریق کنم و بهش بدم. الان الان ویتامین و فلوکونازول رو سه روزه که داره میخوره.اما داکسی سایکلین رو بیشتر از سه روزه.هرچند مطمئن نیستم داروهاشو کامل بخوره.یعنی سیب و بهشو تقریبا کامل میخوره اما خوب همون یه ذره ای هم که می اندازه ممکنه توش دارو باشه.
    تو این چند روز میدیدم که وقتی تخمه میخوره اسهالش خوب میشه. امروز بیشتر غذاش تخمه بود.اما اسهالش بدتر شده. اسهالش سبز شده و کاملا ابکی. البته صبح ها اسهالش بدتره ولی شبها خوب میشه. الان دوروزه که اواز هم نخونده و به سرحالی روزهای قبل هم نیست.
    دکترش گفت که شبها تا صبح براش تخمه نذارم که صبح گرسنه باشه و چیزایی که باید بخوره رو بخوره.اخه کاسکوم خیلی چیزهارو که براش خوبه دوست نداره و نمیخوره.
    دکترش گفت که بذارمش تو اتاق دور از رفت و امد.اما من فقط شبها موقع خواب میبرمش تو اتاقو بقیه روز ته ته پذیراییه. البته امروز چون هوا سرد بود اوردمش وسط پذیرایی که پیش پنجره نباشه.
    اقای دکتر توروخدا کمکم کنید. راستی من کاسکومو یک ماه و نیمه که خریدم و وقتی خریدمش خیلی وحشی بود.
    ممنون از لطفتون
    سلام
    دوست عزيز الآن كه هوا سرده بايد دماي اتاقي كه پرندتون اونجاست 30 درجه باشه اينكه ميگيد شبها اسهالش خوبه يه خورده هم علت اسهالش از استرس و ترس هم ميشه جا به جايي تو خونه برا پرنده اي كه هنوز رام نيست خوب نيست و باعث ترس و استرسش ميشه به غير از داروهايي كه بهش ميديد برنج پخته بدون نمكم بهش بديد برا رفع اسهال خيلي خوبه فعلا هم ميوه فقط سيب بهش بديد .اميدوارم هر چه زودتر پرندتون خوب بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3698
    دوستان عزیزم میخوام بدونم کسی تجربه نگهداری از یک جفت کاسکو رو داره و اگه جفت باشن اشکالی در صحبت کردن بوجود نمیاد منظورم اینه که حرف زدنشون کمتر نمیشه؟ و زود با هم جور میشن یا نه و چیکار کنم که صد در صد مطمئن شم نر و ماده هستن متشکرم ...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    دوستان عزیزم میخوام بدونم کسی تجربه نگهداری از یک جفت کاسکو رو داره و اگه جفت باشن اشکالی در صحبت کردن بوجود نمیاد منظورم اینه که حرف زدنشون کمتر نمیشه؟ و زود با هم جور میشن یا نه و چیکار کنم که صد در صد مطمئن شم نر و ماده هستن متشکرم ...
    سلام. برای اطمینان از جنسیت طوطی باید آزمایش dna و اندوسکوپی انجام بدین. که تا جایی که می دونم در تهران فقط یک جا هست که این کار رو انجام می دن. هزینه ی بالایی هم داره . اما خیلی از افراد معتقدن که این کار رو بهتر انجام نداد.
    معمولا گفته می شه که وقتی جفت بشن دیگه صحبتی نمی کنندو تمام فکر و ذهنشون مشغول جفتشون هست . از حالت رام بودن هم خارج می شن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    5586

kasco

سلام من علی هستم از اسپانیا یه کاسکو دوم قرمز دارم ۱ سالو ۲ ماهشه ۸ ماهی هست که با من خیلی اهلیه رو دستم میاد بوس میده وقتی ازش میپرسم صدای سگو گربه در میاره ولی اصلا حرف نمیزنه هر کاری میکنم. خونمون تقریبا ساکت منو همسرم .وقتی که نیستیم براش تلویزیون یا رادیو میزارم .وقتهای که خونه هستم بیشتر بیرونه ۵ یا ۶ ساعت خیلی کم سر صدا میکنه و سوت می زنه بیشتر با اسباب بازیهاش بازی میکنه غذا هم که اینجا غذاهای مخصوص کاسکو هست که شکل انواع میوهاست میخوره اشتهاشم خوبه میوه و سبزیجات هم میخوره ممنون میشم اگه بتونید راهنمای کنید .با تشکر (علی):63::63::63:

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط morvarid* نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزيز الآن كه هوا سرده بايد دماي اتاقي كه پرندتون اونجاست 30 درجه باشه اينكه ميگيد شبها اسهالش خوبه يه خورده هم علت اسهالش از استرس و ترس هم ميشه جا به جايي تو خونه برا پرنده اي كه هنوز رام نيست خوب نيست و باعث ترس و استرسش ميشه به غير از داروهايي كه بهش ميديد برنج پخته بدون نمكم بهش بديد برا رفع اسهال خيلي خوبه فعلا هم ميوه فقط سيب بهش بديد .اميدوارم هر چه زودتر پرندتون خوب بشه.

سلام
    من به فرمایشات دوستمون جناب مروارید چمند نکته را اضافه میکنم
    1- برای طوطی که دچار اسهال هست دادن هر گونه ویتامین حکم سم داره حتما این مسدله را دقت داشته باشید
    2- تخمه برای طوطی اسهال دار به دلیل داشتن چربی اصلا مناسب نیست
    3- پوره سیب درختی پوست کنده -سنجد پوست کنده- سیب زمینی پخته - هویج اب پز را جایگزین غذایی کنید تا مادامی که اسهال داره
    5-ors را با یک حبه فند در ظرف ابش بریزید و مرتب براش اب رو تعویض کنید که تازه باشه(حاوی او ار اس)
    6- انتی بیوتیکی که تجویز شده را من اصلا صلاح نمیدانم(البته من متخصص نیستم و این نظر بنده هست)
    7- با اقای دکتر برهانی حتما مشورت کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط RITA نمایش پست ها
    سلام من علی هستم از اسپانیا یه کاسکو دوم قرمز دارم ۱ سالو ۲ ماهشه ۸ ماهی هست که با من خیلی اهلیه رو دستم میاد بوس میده وقتی ازش میپرسم صدای سگو گربه در میاره ولی اصلا حرف نمیزنه هر کاری میکنم. خونمون تقریبا ساکت منو همسرم .وقتی که نیستیم براش تلویزیون یا رادیو میزارم .وقتهای که خونه هستم بیشتر بیرونه ۵ یا ۶ ساعت خیلی کم سر صدا میکنه و سوت می زنه بیشتر با اسباب بازیهاش بازی میکنه غذا هم که اینجا غذاهای مخصوص کاسکو هست که شکل انواع میوهاست میخوره اشتهاشم خوبه میوه و سبزیجات هم میخوره ممنون میشم اگه بتونید راهنمای کنید .با تشکر (علی):63::63::63:
    سلام دوست عزیز

چند نکته وجود داره که بر اساس اولویت بهش اشاره میکنم

1.طوطی خاکستری آفریقایی یا همون کاسکو به طور میانگین از 12-14 ماهگی قابلیت سخنگو شدن رو پیدا میکنه...یعنی حنجرش در این سن توانایی تقلید عبارات و جملات انسان ها رو پیدا میکنه
    پس هنوز دیر نشده و جای نگرانی نیست

2.آموزش صحیح و اصولی خیلی تاثیر داره.تاپیک های آموزش سخنگویی رو حتما مطالعه کنید

3.اگر خیلی بازیگوش و آزاد باشه تمایل کمتری به تقلید صدای انسان از خودش نشون میده

موفق باشید

بابک آژیده

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    خوب یک سوال دارم در رایطه با نوع چراغها و نوری که باید در اتاق کاسکو روشن باشه.منظورم نور لامپهای فلورسنت یا تنگستن هستش.یا بطور عامیانه نور سفید یا قرمز؟
    و البته دلایل این انتخاب؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    خوب یک سوال دارم در رایطه با نوع چراغها و نوری که باید در اتاق کاسکو روشن باشه.منظورم نور لامپهای فلورسنت یا تنگستن هستش.یا بطور عامیانه نور سفید یا قرمز؟
    و البته دلایل این انتخاب؟
    ممنون

دوست عزیز سوالتون خیلی کلی و البته عجیبه
    بیشتر در مورد آکواریوم مصداق داره تا طوطی ها!!

اگر نور باعث ترس پرنده نشه و اگر کلا ترس رو فاکتور بگیری...کلیه لامپ هایی که در منزل استفاده میشه مثل نور مهتابی یا لامپ های معمولی و حتی لامپ کم مصرف با هر رنگی هیچ مشکلی نداره
    اگر طوطی شما به رنگ خاصی واکنش نشان بده باید به مرور عادتش بدید تا نترسه

خارج از کشور لامپ هایی مخصوص پرنده ها وجود داره که البته وجودش ضروری نیست.کاسکو و کلیه طوطی ها مثل انسان به نور خورشید (به دلیل وجود ویتامین D و کمک به جذب کلسیم) نیاز دارند
    بنا بر این نور های full spectrum برای ادامه زندگیشون ضروریه که شما میتونید از روزانه 10 دقیقه نور آفتاب برای حل این مشکل استفاده کنید.نور های خانگی طیف کامل موج های UVA و UVB رو ندارن

نور های مخصوص پرندگان هم فقط همین خصوصیت رو دارند...یعنی نیاز به آفتاب پرنده و در نتیجه ویتامین D رو با اشعه UVA و UVB جبران میکنن

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 9th November 2011 در ساعت 08:13 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دوست عزیز سوالتون خیلی کلی و البته عجیبه
    بیشتر در مورد آکواریوم مصداق داره تا طوطی ها!!

اگر نور باعث ترس پرنده نشه و اگر کلا ترس رو فاکتور بگیری...کلیه لامپ هایی که در منزل استفاده میشه مثل نور مهتابی یا لامپ های معمولی و حتی لامپ کم مصرف با هر رنگی هیچ مشکلی نداره
    اگر طوطی شما به رنگ خاصی واکنش نشان بده باید به مرور عادتش بدید تا نترسه

خارج از کشور لامپ هایی مخصوص پرنده ها وجود داره که البته وجودش ضروری نیست.کاسکو و کلیه طوطی ها مثل انسان به نور خورشید (به دلیل وجود ویتامین D و کمک به جذب کلسیم) نیاز دارند
    بنا بر این نور های full spectrum برای ادامه زندگیشون ضروریه که شما میتونید از روزانه 10 دقیقه نور آفتاب برای حل این مشکل استفاده کنید.نور های خانگی طیف کامل موج های UVA و UVB رو ندارن

نور های مخصوص پرندگان هم فقط همین خصوصیت رو دارند...یعنی نیاز به آفتاب پرنده و در نتیجه ویتامین D رو با اشعه UVA و UVB جبران میکنن

موفق باشید
    بابک آژیده
    ممنون
    اتفاقا منظور من هم در رابطه با نوری بود که بتونه یک مقدار نور خورشید و در نتیجه جذب کلسیم را شبیه سازی کنه.در کل آیا در لامپهای معمولی مورد استعمال خودمون آیا نوری داریم که بیشتر نزدیک باشه به این خاصیت؟

صفحه 439 از 1238 نخستنخست ... 339389420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458489539939 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)