همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام یک سوال واسم پیش اومد اگ نوک پرنده پیش از حد بزرگ باشه جوری که نتونه درست حسابی غذا بخوره میشه یکم از نوکشو با ناخون گیر کوتاه کرد؟نوک باجی یکی از دوستام پیش از حد بزرگ بود نوکشو با ناخون گیر کوتاه کرد گفتش مشکلی پیش نمیاد تاحالا چند دفعه اینکارو کرده
    سلام اگر تجربه داشته باشن و درست کوتاه کنن مشکلی پیش نمیاد چه نوک چه ناخن

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دیشب آوردمش وقتی منو میبینه میلرزه..
    دیروز موقع جا به جایی یکی از تخم ها قل خورده بود اومده جلوی در ورودی لونه که وقتی اویزون کردم دیدم ماده کشید زیرش.
    کی تخم ها شروع میکنه به رگ بستن. آیا لازمه که کندلینگ کنم؟؟

اینم عکس نر :
    سنش چقدره؟؟
    بعد تا چند سالگی مرغ عشق جوجه میده؟

چهار پنج روز بعد از تخم اخر میتونید کندلینگ کنید .نرتون جوان وحدود 6 7 ماهه باید باشه.بابت سن جوجه دهی هم اطلاع ندارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    چهار پنج روز بعد از تخم اخر میتونید کندلینگ کنید .نرتون جوان وحدود 6 7 ماهه باید باشه.بابت سن جوجه دهی هم اطلاع ندارم
    خیلی ممنون چرا بینی این نر آبی نیست؟؟یکی میگفت مادست و 2 ساله؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    من شنیدم دو چشم باید کاملا سفید باشه تا نر نطفه داشته باشه و ماده بتونه تخم بزاره ولی دور چشم نر شما هنوز خاکستریه جالبه که تخم گذاشتن منم به نر ابی مث شما و یک ماده عین شما دارم تازگیا ماده خیلی میره تو لونه رنگ چشا نر من مث نر شماس
    درسته.
    جالبه یکی میگفت نر شما مادست و 2 یا 3 سال سن داره.

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    درسته.
    جالبه یکی میگفت نر شما مادست و 2 یا 3 سال سن داره.
    من اصلا به فیبر بینی نگاه نکردم!!!فیبر بینی داره قهوه ای میشه!مادست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    18256
    با عرض سلام و خسته نباشید به تمامی دوستان
    2 روز پیش همسرم برام 2تا مرغ عشق خرید، روز اول خیلی ساکت بودن و غذا نمیخوردن و فقط رو میلشون مینشستن. روز دوم متوجه شدم که مدفوع ماده به بدنش چسبیده و کثیف شده. خیلی هم کسل هستش.
    از فروشنده سوال کردم گفت طبیعیه جاش عوض شده ولی من مطمئنم مریضه. خیلی ناراحاتم نمیدونم چی کار باید بکنم. لطفا راهنماییم کنید.
    ممنونم

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman-gopy نمایش پست ها
    سلام یه سوال درباره مدفوع مرغ عشق ماده م دارم که حالت حلزون مانند و سفید داره ولی برای نر خیلی کوچکتر هست
    تا به حال چندین مرغ عشق ماده داشتم اما هیچکدوم مدفوع این مدلی نداشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!! پیشاپیش ممنون از راهنمایی اساتید
    ممنونم داداشم اما یه دو ماهی هست لونه رو برداشتم برای تقویت تخم گذاری بعدی راستی بعد از فرار ماده قبلی این ماده رو همون حدود دو ماه خریدم!!!!!!!! که سه سوت رفت تو لونه تخم گذاشت بعد از چند روز هم اصلا روشون نخوابید که کلا لونه و تخمهارو برداشتم احساس میکنم بعد از برداشتن لونه اینجوری شده
    نمیدونم شاید جواب رو بد نوشتم اما همچنان منتظر راهنمایی اساتید هستم در صورت نیاز بفرمایید عکس ضمیمه کنم
    سلام

عذرخواهی میکنم بابت تاخیر سوالتون بین سوالها جامونده

از فضلش عکس بگذارید

رنگ فضله به تغذیه ای که داره برمیگرده

براش میوه و سبزیجات بیشتر بگذارید. اگر فضله خشکه ممکنه بدنش هم کم آب شده باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار − فنچ
    شماره عضویت
    17492
    دوستان من حدود ۵۰ روز میشه که یه جفت مرغ عشق دارم
    اوایل که رابطه خوبی نداشتن اما الان غدا میدن به هم , خودم چون یه هفته در میون خونه هستم براشون جوانه گندم و سبزی میزارم
    غداشون هم ۱ به ۳ کتان و ارزن هست , دور چشم نر کاملا حلقه سفید داره و بینش هم آبیه , عکسش رو قبلا در همین تاپیک گذاشتم ولی ماده دور چشمش تقریبا تازه داره شکل میگیره و بینش هم سفید مایل به آبی کمرنگ هست
    من تاحالا ندیدم جفت گیری کنن , یکی از دوستان گفت وجود لونه باعث میشه تا زودتر جوجه بدن , من از ابتدا به توصیه دوستان در همین تاپیک لونه نذاشتم
    میخواستم بپرسم الان باید چه کاری انجام بدم برای اینکه جوجه بگیرم ازشون ؟ لونه بزارم یا باز هم باید صبر کنم ؟

ممنون

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ندا1394 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید به تمامی دوستان
    2 روز پیش همسرم برام 2تا مرغ عشق خرید، روز اول خیلی ساکت بودن و غذا نمیخوردن و فقط رو میلشون مینشستن. روز دوم متوجه شدم که مدفوع ماده به بدنش چسبیده و کثیف شده. خیلی هم کسل هستش.
    از فروشنده سوال کردم گفت طبیعیه جاش عوض شده ولی من مطمئنم مریضه. خیلی ناراحاتم نمیدونم چی کار باید بکنم. لطفا راهنماییم کنید.
    ممنونم
    سلام مبارک باشه

این چسبیدن فضله چند بار اتفاق افتاده؟

اگر یکی دوبار شده ممکنه بخاطر جابجایی باشه

از خودشون و فضله و مخرجش عکس بگبرید

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi24 نمایش پست ها
    دوستان من حدود ۵۰ روز میشه که یه جفت مرغ عشق دارم
    اوایل که رابطه خوبی نداشتن اما الان غدا میدن به هم , خودم چون یه هفته در میون خونه هستم براشون جوانه گندم و سبزی میزارم
    غداشون هم ۱ به ۳ کتان و ارزن هست , دور چشم نر کاملا حلقه سفید داره و بینش هم آبیه , عکسش رو قبلا در همین تاپیک گذاشتم ولی ماده دور چشمش تقریبا تازه داره شکل میگیره و بینش هم سفید مایل به آبی کمرنگ هست
    من تاحالا ندیدم جفت گیری کنن , یکی از دوستان گفت وجود لونه باعث میشه تا زودتر جوجه بدن , من از ابتدا به توصیه دوستان در همین تاپیک لونه نذاشتم
    میخواستم بپرسم الان باید چه کاری انجام بدم برای اینکه جوجه بگیرم ازشون ؟ لونه بزارم یا باز هم باید صبر کنم ؟

ممنون
    سلام

با این تعاریف مادتون هنوز آماده نیست .

کار خوبی کردید لونه نگذاشتید

تغذیشون رو همینطور مقوی و گرم ادامه بدید تا ماده هم آماده بشه و جفتگیری کنن و لونه بگذارید

صفحه 415 از 475 نخستنخست ... 315365396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434465 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)