کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879

26 تعویض قفس

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    خواهش. امیدوارم دیگه همچین اتفاقی واستون نیوفته.
    سلام . جوجه فنچام همه از لونه خارج شدند . لونه رو از قفس در آوردم . تقریبا دو سه روزه . هنوز دون خور نشدند . براشون قفس بزرگتر گرفتم . به نظرتون برای تعویض قفس زمان مناسبیه یا صبر کنم بزرگتر بشن ؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط رها آزاد نمایش پست ها
    سلام . جوجه فنچام همه از لونه خارج شدند . لونه رو از قفس در آوردم . تقریبا دو سه روزه . هنوز دون خور نشدند . براشون قفس بزرگتر گرفتم . به نظرتون برای تعویض قفس زمان مناسبیه یا صبر کنم بزرگتر بشن ؟
    سلام،خیر زود هستش تا زمانی که جوجه ها دونخور نشدند جا به جا نکنید،۱هفته دیگه صبر کنید هروقت دیدید جوجه ها دونخورشدند تعویض کنید قفس رو،موفق باشید

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام،خیر زود هستش تا زمانی که جوجه ها دونخور نشدند جا به جا نکنید،۱هفته دیگه صبر کنید هروقت دیدید جوجه ها دونخورشدند تعویض کنید قفس رو،موفق باشید

متشکرم .
    لطف کردید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879
    متشکرم .
    لطف کردید .
    سلام . امروز متوجه شدم فنچم تخم گذاشته کف قفس . جوجه هاش هنوز دونخور نشدند . همه ش جوجه هاشو می زنه . چه کار کنم ؟ می تونم همه شون رو با هم انتقال بدم تو یه قفس بزرگتر که لونه هم داشته باشه ؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    سلام . امروز متوجه شدم فنچم تخم گذاشته کف قفس . جوجه هاش هنوز دونخور نشدند . همه ش جوجه هاشو می زنه . چه کار کنم ؟ می تونم همه شون رو با هم انتقال بدم تو یه قفس بزرگتر که لونه هم داشته باشه ؟
    سلام،لونه رو تو همون قفس بذارید، وبگذارید جوجه ها باشن اگرچه فنچ ماده میزنتشون اما فنچ نر احتمالا بهشون غذا میده،تو جا به جای شاید به مشکل بر بخورید بذارید جوجه ها دونخور بشن بعد فقط جوجه هارو جدا کنید این نظر من هست،اما اگر وضعیت رو مساعد نمیدونید عوض کنید،غذاهای نرم مثل تفاله هویج و تخم مرغ ابپز(فقط سفیده) واسشون بذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879
    سلام،لونه رو تو همون قفس بذارید، وبگذارید جوجه ها باشن اگرچه فنچ ماده میزنتشون اما فنچ نر احتمالا بهشون غذا میده،تو جا به جای شاید به مشکل بر بخورید بذارید جوجه ها دونخور بشن بعد فقط جوجه هارو جدا کنید این نظر من هست،اما اگر وضعیت رو مساعد نمیدونید عوض کنید،وغذاهای نرم مثل تفاله هویج و تخم مرغ ابپز(فقط سفیده) واسشون بذارید

قفس رو عوض کردم . چک کردم . فنچ نر به بچه ها غذا می ده . اون تخم صبحی رو فعلا توی جای ارزنشون گذاشتم . وقتی لونه رو گذاشتم تخمشون رو هم بذارم تو لونه یا نه ؟ اصلا این تخم دیگه به درد می خوره ؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    قفس رو عوض کردم . چک کردم . فنچ نر به بچه ها غذا می ده . اون تخم صبحی رو فعلا توی جای ارزنشون گذاشتم . وقتی لونه رو گذاشتم تخمشون رو هم بذارم تو لونه یا نه ؟ اصلا این تخم دیگه به درد می خوره ؟
    خوب خدارو شکر،لونه رو سریعتر پس بذارید و تخم رو هم بذارید آروم داخلش،ان شالله که تخمهای بعدش رو تو لونه بذاره،بهش برسید تا ضعیف نشه کف دریا حتما حتما تو قفس باشه،نباید پشت سر هم بهش اجازه بدید تخم کنه اما الان که تخم داره خوب بهشون برسید و برای دفعه بعد زودتر اقدام به برداشتن لونه کنید و حذف غذاهای محرکشون کنید،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879
    خوب خدارو شکر،لونه رو سریعتر پس بذارید و تخم رو هم بذارید آروم داخلش،ان شالله که تخمهای بعدش رو تو لونه بذاره،بهش برسید تا ضعیف نشه کف دریا حتما حتما تو قفس باشه،نباید پشت سر هم بهش اجازه بدید تخم کنه اما الان که تخم داره خوب بهشون برسید و برای دفعه بعد زودتر اقدام به برداشتن لونه کنید و حذف غذاهای محرکشون کنید،موفق باشید

من این دفعه هم به محض خروج جوجه ها از لونه , لونه رو از قفس خارج کردم اما وروجک کف قفس تخم گذاشت . چند وقتی هم هست که بجز ارزن غذای دیگه ای بهشون ندادم . ممنونم از راهنماییتون .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17879

13

سلام . چهار تا از جوجه ها تا اونجا که من دیدم به نظر میاد دونخور شدند . اما یکیشون هنوز نه می تونه پرواز کنه نه می تونه دون بخوره . فکر می کنم پای راستش فلج باشه. با اینکه دیدم اون چهار تای دیگه دونخور شدند اما هنوز فنچ نر به همه شون غذا می ده
    حالا چند تا سوال دارم
    ١ - اون چهار تا جوجه رو از قفس خارج کنم یا نه
    ٢- اون که فلجه و نمی تونه بپره آخر عاقبتش چی می شه ؟
    ٣- اگه اون چهار تا رو خارج کنم به این یکی غذا می دن ؟
    می شه راهنماییم کنید ؟
    ممنونم

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    سلام . چهار تا از جوجه ها تا اونجا که من دیدم به نظر میاد دونخور شدند . اما یکیشون هنوز نه می تونه پرواز کنه نه می تونه دون بخوره . فکر می کنم پای راستش فلج باشه. با اینکه دیدم اون چهار تای دیگه دونخور شدند اما هنوز فنچ نر به همه شون غذا می ده
    حالا چند تا سوال دارم
    ١ - اون چهار تا جوجه رو از قفس خارج کنم یا نه
    ٢- اون که فلجه و نمی تونه بپره آخر عاقبتش چی می شه ؟
    ٣- اگه اون چهار تا رو خارج کنم به این یکی غذا می دن ؟
    می شه راهنماییم کنید ؟
    ممنونم
    سلام،بهتره هنوز باشن و از والدین تغذیه بشن،اون جوجه احتمالا جوجه اخر باشه،بهتره صبر کنید و واسشون غذاهای نرم بذارید،جوجه فنچ که نیاز به رام شدن یا سخنگو شدن نداره که عجله ای باشه واسه جداکردنشون،پس بذارید باشن وقتی که قطعا دیدید دونخور شدن جداشون کنید تا خدای ناکرده به مشکل بر نخورید،اگر جدا کردید و دیدید جوجه ها پف کردند سریعا به قفس والدینشون منتقل کنید وگرنه تلف خواهند شد

صفحه 293 از 348 نخستنخست ... 193243274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312343 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)