کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    سلام
    ببخشید جناب اسکندری که دخالت می کنم. این دوستمان چند جا اطلاعات غلط دادند لازم است برای پرهیز از رواج باورهای غلط در انجمن ذکر شود تا دیگر عزیزان به اشتباه نیفتند.

نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها

کاسکوی چشم کرم هم جوجه هستش
    تا سنی که نشانه های بلوغ و جفت خواهی نداشته باشن همشون جوجه حساب میشن.

فقط روی قیمت تاثیر داره اونی که بیشتر حرف بزنه گرون تره میخواد چشم نباتی یا زرد باشه یا چشم سفید و کرم
    الان معروفترین کاسکوها و آمازون های خارجی بالای 15 سال سن دارن با این حساب چون سن بیشتری دارن بی ارزش میشن؟
    کاسکو حداقل 30 سال توی اسارت عمر میکنه حالا کاسکوی 3 ساله با 5 ساله فرقی برای صاحب طوطی نداره مهم اینه اهلی و سخنگو باشه
    کاسکو از وقتی چشمش طوسی میشه حرف زدنش زیاد میشه تا زمان بلوغ که اون موقع تا مدتی کم حرف میشه اما با تمرین بازم پر حرف میشه

همین حساسیت خریدار ها روی کاسکوی 2 تا 5 ساله باعث میشه بعضی فروشنده ها همچین کلاهی سر خریدار بزارن که طرف حال کنه

دوست محترم کاسکوی چشم کرم جوجه نیست، کاسکوی ماده چشم کرم تخم می گذارد و هیچ پرنده جوجه ای قادر به تخمگذاری نیست. کاسکوها از زمانی که چشم دودی رنگ دارند حنجره شان کامل می شود و قدرت تقلید صدای انسان را پیدا می کنند و این سن شش ماه زودتر از زمانی است که چشمشان خاکستری رنگ (طوسی) می شود.

من اونی رو انتخاب میکنم که کمتر حرف یاد گرفته باشه اما اجتماعی و اهلی باشه و از آدم های غریبه ترس نداشته باشه و اصلا پرجوی یا پرکنی نداشته باشه
    100 تا هم حرف بزنه و نصفش کلماتی باشه که من خوشم نیاد به چه دردم میخوره باید مدتها صبر کنم یادش بره و چیزایی که میخوام یادش بدم
    کاسکو توی هر سنی حرف زدن رو یاد میگیره
    اما اگر صبر و حوصله ی قوی نداری و میخوای زودتر راه بیفته من میگم چشم طوسی یا سفید خوبه
    من برا رفیقم چشم دودی خریدم درست باهاش کار نکرد در عرض یک سال 5 کلمه هم یاد نگرفت
    یه رفیقم چشم زرد خرید به سال نکشید کاسکوش شعر یاد گرفت
    کاسکوی خودم چشم سفید و وحشی بود اما وقتی اوکی شد از آدم بیشتر حرف میزد

کاسکوی اول رو که من توی سیستمم چشمش رو نباتی مایل به زرد میبینم نه کرم !
    کاسکو آخری من فکر کنم یک سال و دو سه ماه داشته باشه چون دمش هنوز تیرست و فلسهای پاهاش برجسته نشده
    منقار همشون توی شرایط بدی هست اما باز دومی بهتره

این که عکسش رو گذاشتی خیلی شر و شیطونه و خوبه
    http://8pic.ir/images/vnwqwntq9rcl3wokl7py.jpg
    از کنجکاویش مشخصه
    دوست عزیز کاسکوی بالغ با چشم کرم و زرد اگر تا قبل از بلوغ به حرف نیفتاده باشد تقریبا محال است که حرف بزند. و کاسکو در هر سنی حرف زدن یاد نمی گیرد. فقط کاسکویی که قبل از بلوغ حرف زدن بلد باشد در هر سنی کلمات جدید یاد می گیرد.
    ویرایش توسط derakht : 7th September 2014 در ساعت 03:54 AM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط derakht نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید جناب اسکندری که دخالت می کنم. این دوستمان چند جا اطلاعات غلط دادند لازم است برای پرهیز از رواج باورهای غلط در انجمن ذکر شود تا دیگر عزیزان به اشتباه نیفتند.

دوست محترم کاسکوی چشم کرم جوجه نیست، کاسکوی ماده چشم کرم تخم می گذارد و هیچ پرنده جوجه ای قادر به تخمگذاری نیست. کاسکوها از زمانی که چشم دودی رنگ دارند حنجره شان کامل می شود و قدرت تقلید صدای انسان را پیدا می کنند و این سن شش ماه زودتر از زمانی است که چشمشان خاکستری رنگ (طوسی) می شود.

دوست عزیز کاسکوی بالغ با چشم کرم و زرد اگر تا قبل از بلوغ به حرف نیفتاده باشد تقریبا محال است که حرف بزند. و کاسکو در هر سنی حرف زدن یاد نمی گیرد. فقط کاسکویی که قبل از بلوغ حرف زدن بلد باشد در هر سنی کلمات جدید یاد می گیرد.
    کاسکوی چشم دودی تازه شروع به حرف زدن میکنه و توانایی چشم سفید رو توی تقلید صدا نداره
    عالم و آدم میدونن وقتی کاسکو بالغ میشه چشمش زرد هست
    اون کاسکوی چشم کرمی که شما میفرمایی تخم گذاشته شرایط هورمونی و جسمیش با همه ی کاسکو های دیگه یکی نیست
    کاسکوی من هم مثل سایر طوطی های ماده مستی میکرد اما تخم نذاشت

در مورد آخر هم لطفا ار کلمه ی محال استفاده نکنید چون من از روی خیال و حدس و گمان این حرف رو نزدم با چشمم دیدم که میگم

این حرف که چند سال باب شده که همه برن کاسکوی چشم دودی و سفید و توی این سن و سال بخرن دلیلش اینه که خیلی از افرادی که
    میرن و کاسکو میخرن بار اوله که طوطی رو میخرن و اصلا صبر و تحمل ندارن که با طوطی چشم زرد سر و کله بزنن و خیلی از دوستان که من دیدم
    وقتی کاسکو رو میخرن فکر میکنن از 2 روز بعد طوطی باید حرف بزنه تنها به این دلیل که طوطیشون خیلی جوونه و کم سن و سال

کاسکو طوطیه که باید براش صبر و تحمل به خرج بدی شما فروم های همسایه رو هم بری ببینی خیلیا بودن کاسکو چشم زرد داشتن و طوطیشون
    به حرف افتاده

کاسکو وقتی به صاحبش عادت کنه و ترس نداشته باشه توی هر سنی میتونه حرف بزنه و فقط این کار برا کاسکوی سن بالا زمان بر هست

کی گفته کاسکو فقط تا قبل از بلوغ حرف یاد میگیره؟ لطفا یا بگید تقریبا یا بگید محال. تقریبا محال چه معنی داره؟ این یعنی خودتون نمیتونید با قطعیت این حرف رو اثبات کنید
    ویرایش توسط StarFish : 7th September 2014 در ساعت 05:34 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    کاسکوی چشم دودی تازه شروع به حرف زدن میکنه و توانایی چشم سفید رو توی تقلید صدا نداره
    عالم و آدم میدونن وقتی کاسکو بالغ میشه چشمش زرد هست
    اون کاسکوی چشم کرمی که شما میفرمایی تخم گذاشته شرایط هورمونی و جسمیش با همه ی کاسکو های دیگه یکی نیست
    کاسکوی من هم مثل سایر طوطی های ماده مستی میکرد اما تخم نذاشت

در مورد آخر هم لطفا ار کلمه ی محال استفاده نکنید چون من از روی خیال و حدس و گمان این حرف رو نزدم با چشمم دیدم که میگم

این حرف که چند سال باب شده که همه برن کاسکوی چشم دودی و سفید و توی این سن و سال بخرن دلیلش اینه که خیلی از افرادی که
    میرن و کاسکو میخرن بار اوله که طوطی رو میخرن و اصلا صبر و تحمل ندارن که با طوطی چشم زرد سر و کله بزنن و خیلی از دوستان که من دیدم
    وقتی کاسکو رو میخرن فکر میکنن از 2 روز بعد طوطی باید حرف بزنه تنها به این دلیل که طوطیشون خیلی جوونه و کم سن و سال

کاسکو طوطیه که باید براش صبر و تحمل به خرج بدی شما فروم های همسایه رو هم بری ببینی خیلیا بودن کاسکو چشم زرد داشتن و طوطیشون
    به حرف افتاده

کاسکو وقتی به صاحبش عادت کنه و ترس نداشته باشه توی هر سنی میتونه حرف بزنه و فقط این کار برا کاسکوی سن بالا زمان بر هست

کی گفته کاسکو فقط تا قبل از بلوغ حرف یاد میگیره؟ لطفا یا بگید تقریبا یا بگید محال. تقریبا محال چه معنی داره؟ این یعنی خودتون نمیتونید با قطعیت این حرف رو اثبات کنید
    سلام.هر پرنده ای وقتی به سن و سال بلوغ و جفت شدن میرسه دیگه رام کردن و به حرف آوردنش تقریبا غیر ممکن میشه.حالا چه کاسکو باشه چه مرغ عشق.
    یه کاسکوی چشم کرم واقعا ارزش وقت گذاشتن نداره چون اگر قرار باشه یه چشم سفید یا چشم دودی توی شش ماه الی یکسال به حرف بیاد چشم کرم رو شاید توی دو سال اون هم با زحمت فراوون بشه کلماتی یادش داد.رام شدنش هم که تقریبا غیر ممکنه.این هم درست نیست که کاسکو توی هر سنی میتونه به حرف بیاد.کاسکو اگر قبل از 5 سالگی رام شد و به حرف اومد باز هم یاد میگیره ولی اگر به 5 سال رو رد کرد دیگه ارزش وقت گذاشتن نداره.جوجه هم محسوب نمیشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    من اونی رو انتخاب میکنم که کمتر حرف یاد گرفته باشه اما اجتماعی و اهلی باشه و از آدم های غریبه ترس نداشته باشه و اصلا پرجوی یا پرکنی نداشته باشه
    100 تا هم حرف بزنه و نصفش کلماتی باشه که من خوشم نیاد به چه دردم میخوره باید مدتها صبر کنم یادش بره و چیزایی که میخوام یادش بدم
    کاسکو توی هر سنی حرف زدن رو یاد میگیره
    اما اگر صبر و حوصله ی قوی نداری و میخوای زودتر راه بیفته من میگم چشم طوسی یا سفید خوبه
    من برا رفیقم چشم دودی خریدم درست باهاش کار نکرد در عرض یک سال 5 کلمه هم یاد نگرفت
    یه رفیقم چشم زرد خرید به سال نکشید کاسکوش شعر یاد گرفت
    کاسکوی خودم چشم سفید و وحشی بود اما وقتی اوکی شد از آدم بیشتر حرف میزد

کاسکوی اول رو که من توی سیستمم چشمش رو نباتی مایل به زرد میبینم نه کرم !
    کاسکو آخری من فکر کنم یک سال و دو سه ماه داشته باشه چون دمش هنوز تیرست و فلسهای پاهاش برجسته نشده
    منقار همشون توی شرایط بدی هست اما باز دومی بهتره

این که عکسش رو گذاشتی خیلی شر و شیطونه و خوبه
    http://8pic.ir/images/vnwqwntq9rcl3wokl7py.jpg
    از کنجکاویش مشخصه
    آقا مهدی اینو صاحبش میگه 5 کلمه میحرفه و 1700 داره میدش خودش گفت 1 هفته خریدمش و صاحب قبلیش گفته زیر1سال سن داره گفتم پس کلاه سرت گذاشتن این بالا 2 سال هستش درست گفتم سنشو ؟ چند سالشه ؟
    ویرایش توسط attacker9626 : 7th September 2014 در ساعت 12:17 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    آقا مهدی اینو صاحبش میگه 5 کلمه میحرفه و 1700 داره میدش خودش گفت 1 هفته خریدمش و صاحب قبلیش گفته زیر1سال سن داره گفتم پس کلاه سرت گذاشتن این بالا 2 سال هستش درست گفتم سنشو ؟ چند سالشه ؟
    سلام.این کاسکو حدود دو سال سن داره.مطمعن باشید صاحبشم به خوبی این رو میدونه و به همین دلیل که متوجه شده زیر یک سال نداره میخواد بفروشدش.اگر واقعا سخنگوعه حتما ازش فیلم سخنگویی بخواید.چون این قیمت برای یک جوجه چشم سفید بالاس.

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.هر پرنده ای وقتی به سن و سال بلوغ و جفت شدن میرسه دیگه رام کردن و به حرف آوردنش تقریبا غیر ممکن میشه.حالا چه کاسکو باشه چه مرغ عشق.
    یه کاسکوی چشم کرم واقعا ارزش وقت گذاشتن نداره چون اگر قرار باشه یه چشم سفید یا چشم دودی توی شش ماه الی یکسال به حرف بیاد چشم کرم رو شاید توی دو سال اون هم با زحمت فراوون بشه کلماتی یادش داد.رام شدنش هم که تقریبا غیر ممکنه.این هم درست نیست که کاسکو توی هر سنی میتونه به حرف بیاد.کاسکو اگر قبل از 5 سالگی رام شد و به حرف اومد باز هم یاد میگیره ولی اگر به 5 سال رو رد کرد دیگه ارزش وقت گذاشتن نداره.جوجه هم محسوب نمیشه.
    آقا این کاسکو هایی ک من گفتم هر 3 سخنگو هستن فقط اونی ک 5 کلمه حرف میزنه رام و دستی و اونی ک 8 کلمه حرف میزنه رام نیست ولی خب قارم نمیکشه اونی ک 20 کلمه حرف میزنه رام هست ولی دستی نیست
    با این تفاسیر و عکس هایی ک فرستاده شد نظر شما کدوم کاسکو هست ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    سلام.این کاسکو حدود دو سال سن داره.مطمعن باشید صاحبشم به خوبی این رو میدونه و به همین دلیل که متوجه شده زیر یک سال نداره میخواد بفروشدش.اگر واقعا سخنگوعه حتما ازش فیلم سخنگویی بخواید.چون این قیمت برای یک جوجه چشم سفید بالاس.

با توجه به رام و دستی بودنش هم بازم قیمت بالاس ؟ پس شما نظرتون کدوم هست ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با توجه به رام و دستی بودنش هم بازم قیمت بالاس ؟ پس شما نظرتون کدوم هست ؟
    اگر قیمت رو۱۵۰۰ بده همین خوبه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    اگر قیمت رو۱۵۰۰ بده همین خوبه.

اگه نداد ؟ کدوم رو بگیرم ؟ من میگم با توجه ب سن کم اون یکی ک 8 کلمه یاد گرفته سخنگو بهتری نیس ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    اگه نداد ؟ کدوم رو بگیرم ؟ من میگم با توجه ب سن کم اون یکی ک 8 کلمه یاد گرفته سخنگو بهتری نیس ؟
    اینکه هشت کلمه یاد گرفته پس سنش کمتره اصلا درست نیست.اما بهرحال باید ببینید کدوم یکی به دل خودتون میشینه.

صفحه 1015 از 1238 نخستنخست ... 155159159659969979989991000100110021003100410051006100710081009101010111012101310141015101610171018101910201021102210231024102510261027102810291030103110321033103410651115 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)