کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام عرض میکنم خدمت دوستان

یک سوال کوچیکی که من دارم
    اگر لامپ یو وی رو تو تانک اصلی بزاریم و نورش مستقیم یک جورایی به ماهی به تابه مشکلی نداره؟
    تو سامپ بهتره یا تو تانک اصلی ؟ چون من دو هفته خاموش بوده تانکم بشدت جلبک زده که موقعی که روشن بود اصلا اینجوری نمیشد

پیشاپیش ممنون
    بهتره که از یو وی در ورودی آب به تانک استفاده بشه .اینطوری که شما میفرمایی(استفاده مستقیم داخل تانک) صدمات جدی به ماهی میزنه ،من جمله: عوارض پوستی، تاثیر در بینایی و ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام قضیه خرگوش مرده بالای استخر پرورش ماهی چیه ؟
    اگه اشتباه نکنم اقای دکتر رضایی نوشته بودن که بالای استخر پرورش دیسکس یه خرگوش مرده اویزون میکنن تا تخم یا لارو حشرات تو اب ریخته بشه و دیسکسا از اون تغذیه کنن.منم احتمال دادم که از این نوع کرمای سفید باشه که من دادم.
    دیدم دوستایی که از این نوع کرم واسه ماهیگیری استفاده میکنن احتمال دادم شاید بشه به عنوان غذا ازش استفاده کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16128
    سلام ببخشید از کجا میشه فهمید که drift wood میباشد؟ مثل کنده سنگین است/ممنون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad7 نمایش پست ها

سلام:
    این نوع چوبها دارای وزن بسیار سنگینی می باشند و با یک الی دو روز قرار گرفتن در آب به ته تانک فرو میروند نمونه بسیار مناسبی از این نوع چوب،میتوان به چوبهای مانگرو که متعلق به شرکت جی بی ال می باشد اشاره کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16128
    با سلام و عرض خسته نباشی خدمت تمام انجمن پارسی پت ببخشید برا سیفون تانک دیسکس ایا برا اب جدید نمیخاد محلول یا دارویی برا اماده سازی اب انجام شود استفاده شود؟(در صورت داشتن سامپ)ممنون
    ویرایش توسط mohamad7 : 12th July 2014 در ساعت 08:55 PM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    با سلام و عرض خسته نباشی خدمت تمام انجمن پارسی پت ببخشید برا سیفون تانک دیسکس ایا برا اب جدید نمیخاد محلول یا دارویی برا اماده سازی اب انجام شود استفاده شود؟(در صورت داشتن سامپ)ممنون
    سلام

خیر نیازی نیست. فقط آب هم دما و کلر زدایی شده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16128
    با عرض سلام ببخشید من هفته ای یک بار سیفون میکنم واب دپو هم یه هفته میزارم بمونه ایا کلر زدایی میشه؟ ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    تو یک هفته کلر زدایی میشه خودش
    یک بار در هفته به نظرم کمه چون فکر نمیکنم شما 100 درصد سیفون بزنی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام عرض میکنم خدمت دوستان

یک سوال کوچیکی که من دارم
    اگر لامپ یو وی رو تو تانک اصلی بزاریم و نورش مستقیم یک جورایی به ماهی به تابه مشکلی نداره؟
    تو سامپ بهتره یا تو تانک اصلی ؟ چون من دو هفته خاموش بوده تانکم بشدت جلبک زده که موقعی که روشن بود اصلا اینجوری نمیشد

پیشاپیش ممنون
    سلام . نور زیاد یعنی استرس در ماهی و وجود جلبک که درد بسیار بزرگی هست که راحتی هم نمیشه ازش راحت شد . اگر منظورتون از یو وی مخازنی هستند که جهت میکروب کشی استفاده میشه فرقی نمیکنه که از تانک اصلی تغذیه آب بکنه و یا سامپ ولی آب با سرعت کم باید ازش عبور کنه که در کل من بهتون پیشنهاد نمی کنم . نیازی به وجود چنین تجهیراتی در تانک دیسکس تیس ت .

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_291 نمایش پست ها
    با سلام و به نام خالق دیسکس
    ۳ روز پیش گوشت خورد میکردم باقی مونده و اشغال و استخوناشو گذاشتم تو کیسه و موند یه گوشه حیاط.منم یادم رفت بندازم اشغال.امروز که رفتم بردارم دیدم که بوی بدی میده زیر کیسه زباله پر بود از کرم های سفید(اگه اشتباه نکنم پت میگن) چند تاشو انداختم تو تانک. دیسکسا میخوردند ولی نه با اون ولع که کرم خاکی رو میخورن.به نظر شما این کار ماهیامو مریض نمیکنه. به نظرم همون قضیه خرگوش مرده بالای استخر پرورش ماهی هست که اقای دکتر رضایی فرمودند.
    سلام کرم تحت هر شرایط غذای اصلی دیسکس در طبیعت هست ولی همواره همراه با ریسک های اون . من کرم موجود در میوه ها رو هم به دیسکس میدم . ولی کرم خاکی از جمله کرمهایی هست که به راحتی قابل هضم بوده و امتحانش رو پس داده . وگرنه میگو - لارو پشه رو هم دوستان به دیسکس می دن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام قضیه خرگوش مرده بالای استخر پرورش ماهی چیه ؟
    یکی از روشهای به صرفه دیسکس در مزارع و استخر های پرورش دیسکس برای جمع شدن کرمها بر روی بدن مرده و افتادن در آب هست

آرش عزیز فرمودند ولی متاسفانه در بازار با نامهای مختلف و عجیب غریب چنین چو***** رو می فروشند که فقط با تجربه و دانایی میشه به صحیح بودن حرف فروشنده واقف شد .

با عرض سلام ببخشید من هفته ای یک بار سیفون میکنم واب دپو هم یه هفته میزارم بمونه ایا کلر زدایی میشه؟ ممنون
    معمولا دو روز با هوادهی کل کلر رو از آب میشه حذف کرد . حالا من چون عجول هستم هر 12 ساعت هم با هوادهی شدید آب رو استفاده می کنم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام به همه

من یک گربه ماهی گرفتم نمیدونم چجوریه تو این 12 سالی که اکواریوم داشتم اینجوری ندیده بودم همیشه مدفوش اویزونه و ته تانک من پر البته خوب تمیز میکنه

میخواستم بدونم گربه مشکلی نداره؟
    دوم اینکه این حجم مدفوع برای دیسکسا ضرر نداره؟
    البته تا شب عکسم میزارم الان گوشیم خاموشه

صفحه 286 از 412 نخستنخست ... 186236267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305336386 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)