کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها

دلیل خاصی نداره . اگه با حالت های دیگه همراه باشه میتوه مفهوم خاص داشته باشه

اگه ساکت و بی حرکت نشسته و فقط نگاه میکنه که خب معنی خاصی نداره کار دیگه ای هم نداره تو قفس ، جز نگاه کردن به یه موجود متحرک دیگه تو اتاق ( صاحبشون یا هر شخص دیگه )

اما اگه از ترس یا تعجب باشه مثلا صدایی بشنون ، گردنشون رو میکشن و حالت آماده باش میمونن ، از چپ و راست و روبرو خوب نگاه میکنن که ببینن چه اتفاقی داره میفته

اگه هم چیزی بخوان معمولا یا با ایجاد سرو صدا یا قفس نوردی یه جوری منظورشون رو میفهمونن .

.
    ریکی هر چیزیم بخواد اصلا سر و صدا نمیکنه حتی ی شبانه روز گرسنه بمونه سر و صدا نمیکنه جز صبح ها ک طبیعی هستش این عادیه ؟ کلا ساکته یا داره بازی میکنه یا ب اطراف نگاه میکنه یا پر آرایی میکنه تنها سرو صداش اول صبح هستش

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    ریکی هر چیزیم بخواد اصلا سر و صدا نمیکنه حتی ی شبانه روز گرسنه بمونه سر و صدا نمیکنه جز صبح ها ک طبیعی هستش این عادیه ؟ کلا ساکته یا داره بازی میکنه یا ب اطراف نگاه میکنه یا پر آرایی میکنه تنها سرو صداش اول صبح هستش
    مشکلی نیست .چون هنوز به شما کاملا اعتماد نداره اگه هم چیزی بخواد کار خاصی انجام نمیده . ارتباط شما هم فعلا در حدی نیست که از روی نگاهش متوجه خواسته طوطی بشید . نگاه به اطراف و یا نگاه به یه چیز متحرک هم عادیه در همه طوطی ها .

معمولا صبحا پر انرژی تر هستن و سرو صدا میکنن .

به نظر من فعالیش به عنوان یه طوطی نیمه رام طبیعیه .

الان با دست میتونید راحت بهش غذا بدین ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    مشکلی نیست .چون هنوز به شما کاملا اعتماد نداره اگه هم چیزی بخواد کار خاصی انجام نمیده . ارتباط شما هم فعلا در حدی نیست که از روی نگاهش متوجه خواسته طوطی بشید . نگاه به اطراف و یا نگاه به یه چیز متحرک هم عادیه در همه طوطی ها .

معمولا صبحا پر انرژی تر هستن و سرو صدا میکنن .

به نظر من فعالیش به عنوان یه طوطی نیمه رام طبیعیه .

الان با دست میتونید راحت بهش غذا بدین ؟
    آره مشکلی ندارم باهاش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    شما روزی چند بار باهاش کار کردید و چند دقیقه که به حرف اومد؟؟

روشی که شما برای حرف زدنش استفاده کردید و میتونید بگید .

ممنون
    سلام
    من روزانه 1 ساعت باهاش کار میکردم . مثلا 4 تا 15 دقیقه . گاهی ممکن بود سر حال باشم و بیشتر تمرین کنم . گاهی یه کم کمتر . 13 ماه طول کشید تا به حرف اومد . اما نفهمیدم چطوری 13 ماه گذشت . چون دوست خوبی بود و هست.

من مینشستم کنار قفسش و براش کلمات مختلف رو میگفتم . مثلا چند دفعه سلام و بعد چند دفعه خوبی و ...

به نظرم اول باید پرنده ات رو بشناسی . ببینی تو چه زمانی سر حال هست . کی ها بیشتر به حرفت توجه داره . مثلا وسط زمانی که هیجان داره و بالا و پایین میره یا خودشو تمیز میکنه به نظرم وقت خوبی نیست .
    حتی جایی که تمرین میکنی هم مهمه ( که من اولا نمیدونستم )

من طبق گفته بالا تمرین میکردم . خیلی خوب بود اما به حرف نیومد . خوب بود ، چون به حرفا و کلمات توجه میکرد و آشنا میشد . تا اینکه من 2 چیز دیگه رو هم به تمرین ها اضافه کردم . اول اینکه بیرون قفس هم باهاش تمرین کردم . مثلا وقتی روی انگشتای دستم میومد و میاوردمش جلوی صورتم ( با فاصله ) باهاش که حرف میزدم و تمرین میکردم خیلی توجه میکرد . حتی وقتی روی شونه ام بود باهاش یه کم تمرین میکردم .
    مورد بعدی که اضافه کردم به تمرین ها ، بیان کلمات با یه حالت و رفتار خاص بود . مثلا من سلام رو اینطوری یادش دادم که میرفتم پشت در میموندم و آروم سرم رو میاوردم به سمتش ( مثل دالللی گفتن به بچه ها ) و بهش یه سلام بلند و با یه آهنگ خاصی میگفتم . خیلی راحت یاد گرفت . هنوزم بعد چند سال تا منو میبینه که از در میام تو همونطوری سلام میده . اولین کلمه که گفت جوجو بود . روی انگشتام میاوردمش و با یه لحنی که توجه اش رو جلب کنم میگفتم جوجو . بعد فهمیدم که به لحن هم اهمیت میده

نکته دیگه که خودم توی فروم از سپیده خانوم عزیز سوال کردم این بود که پرنده من جلوی من با پدرم بد رفتاری میکنه البته وقتی که به صرفش هست روی دست و پا و شونه ی پدرمم میره ( به میل خودش ). کلا ازش حرف شنوی نداره . اما فهمیدم که خیلی خیلی دوست داره از پدرم کلمات رو یاد بگیره . پدرم جمله بهش میگه و پرنده ام یاد میگیره اما من خودم رو بکشم اون جمله رو نمیتونم یادش بدم . پیشنهادم اینه فقط شما تمرین نکنی . اعضای دیگه خونه که پرنده ازشون نمیترسه هم تمرین کنن .

ای که نوشتم همه اش تجربی هست . خودم از رفتار با پرنده ام یاد گرفتم . حتما مدیران فروم میتونن با دانش بهتری راهنمایی کنن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16120
    اقا چه طوری عکس کاکومو ارسال کنم؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16120

منقار کاسکو

[IMG]25-06-2014[/IMG] [IMG]24-06-2014[/IMG][IMG]24-06-2014[/IMG] سلام اینم عکستی منقار سفید شده کاسکوم که خواسته بودین.....ببینید ما ازین میله های کلسیمم گذاشتیم تو عکس مشاهده میکنید. ولی بازم منقارش اینجوری شده!!!!کلم بروکلیم دوست نداره .باید حتما پوسته تخم مرغ اب پز بهش بدم؟؟؟؟یا همینطوری پوسته خام؟ و همینطور غذاش ازین غذاهای خارجی بیرونه که نگاه کردم کلسیمم داره!!!لطفا بگین با این توضیحات با این منقار سفید شده چیکار کنیم؟؟؟یه سواله دیگم داشتم منقارش به نظر شما تو عکسم که میبینید خیلی بزرگ نیست خیلی تیز شده اولا اینجوری نبود باید چی کار کنم؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناننی نمایش پست ها
    [IMG]25-06-2014[/IMG] [IMG]24-06-2014[/IMG][IMG]24-06-2014[/IMG] سلام اینم عکستی منقار سفید شده کاسکوم که خواسته بودین.....ببینید ما ازین میله های کلسیمم گذاشتیم تو عکس مشاهده میکنید. ولی بازم منقارش اینجوری شده!!!!کلم بروکلیم دوست نداره .باید حتما پوسته تخم مرغ اب پز بهش بدم؟؟؟؟یا همینطوری پوسته خام؟ و همینطور غذاش ازین غذاهای خارجی بیرونه که نگاه کردم کلسیمم داره!!!لطفا بگین با این توضیحات با این منقار سفید شده چیکار کنیم؟؟؟یه سواله دیگم داشتم منقارش به نظر شما تو عکسم که میبینید خیلی بزرگ نیست خیلی تیز شده اولا اینجوری نبود باید چی کار کنم؟؟؟
    سلام عگسی دیده نمیشه به تاپیک زیر بروید:

http://www.parsipet.ir/thread13094.html

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام
    من روزانه 1 ساعت باهاش کار میکردم . مثلا 4 تا 15 دقیقه . گاهی ممکن بود سر حال باشم و بیشتر تمرین کنم . گاهی یه کم کمتر . 13 ماه طول کشید تا به حرف اومد . اما نفهمیدم چطوری 13 ماه گذشت . چون دوست خوبی بود و هست.

من مینشستم کنار قفسش و براش کلمات مختلف رو میگفتم . مثلا چند دفعه سلام و بعد چند دفعه خوبی و ...

به نظرم اول باید پرنده ات رو بشناسی . ببینی تو چه زمانی سر حال هست . کی ها بیشتر به حرفت توجه داره . مثلا وسط زمانی که هیجان داره و بالا و پایین میره یا خودشو تمیز میکنه به نظرم وقت خوبی نیست .
    حتی جایی که تمرین میکنی هم مهمه ( که من اولا نمیدونستم )

من طبق گفته بالا تمرین میکردم . خیلی خوب بود اما به حرف نیومد . خوب بود ، چون به حرفا و کلمات توجه میکرد و آشنا میشد . تا اینکه من 2 چیز دیگه رو هم به تمرین ها اضافه کردم . اول اینکه بیرون قفس هم باهاش تمرین کردم . مثلا وقتی روی انگشتای دستم میومد و میاوردمش جلوی صورتم ( با فاصله ) باهاش که حرف میزدم و تمرین میکردم خیلی توجه میکرد . حتی وقتی روی شونه ام بود باهاش یه کم تمرین میکردم .
    مورد بعدی که اضافه کردم به تمرین ها ، بیان کلمات با یه حالت و رفتار خاص بود . مثلا من سلام رو اینطوری یادش دادم که میرفتم پشت در میموندم و آروم سرم رو میاوردم به سمتش ( مثل دالللی گفتن به بچه ها ) و بهش یه سلام بلند و با یه آهنگ خاصی میگفتم . خیلی راحت یاد گرفت . هنوزم بعد چند سال تا منو میبینه که از در میام تو همونطوری سلام میده . اولین کلمه که گفت جوجو بود . روی انگشتام میاوردمش و با یه لحنی که توجه اش رو جلب کنم میگفتم جوجو . بعد فهمیدم که به لحن هم اهمیت میده

نکته دیگه که خودم توی فروم از سپیده خانوم عزیز سوال کردم این بود که پرنده من جلوی من با پدرم بد رفتاری میکنه البته وقتی که به صرفش هست روی دست و پا و شونه ی پدرمم میره ( به میل خودش ). کلا ازش حرف شنوی نداره . اما فهمیدم که خیلی خیلی دوست داره از پدرم کلمات رو یاد بگیره . پدرم جمله بهش میگه و پرنده ام یاد میگیره اما من خودم رو بکشم اون جمله رو نمیتونم یادش بدم . پیشنهادم اینه فقط شما تمرین نکنی . اعضای دیگه خونه که پرنده ازشون نمیترسه هم تمرین کنن .

ای که نوشتم همه اش تجربی هست . خودم از رفتار با پرنده ام یاد گرفتم . حتما مدیران فروم میتونن با دانش بهتری راهنمایی کنن.
    سلام . کاملا درسته . چند روز پیش هم یکی سوال کرد . کلمات با آهنگ خاص بیشتر توجهشون رو جلب میکنه . بعضی از طوطی ها ممکنه از افرادی که علاقه زیادی بهشون دارن خیلی زود کلمات و جملات رو یادبگیرن، برعکس این هم ممکنه اتفاق بیفته از افرادی که بهشون حسادت میکنن یا باهاشون رقابت دارن یا حتی متنفرن کلمات رو زودتر یاد بگیرن .

طوطی منم با اینکه علاقه زیاد به من داشت ولی میتونم بگم بیشتر جملاتی که یاد گرفت از خواهرم بود . رفتارش با خواهرم تقریبا مثل رفتار طوطی شما با پدرتون بود .

مرسی دوست عزیزم که کامل و با حوصله برای دوستان دیگه توضیح دادی . به نکات خوبی اشاره کردی

اقا چه طوری عکس کاکومو ارسال کنم؟؟؟؟
    [img]25-06-2014[/img] [img]24-06-2014[/img][img]24-06-2014[/img] سلام اینم عکستی منقار سفید شده کاسکوم که خواسته بودین.....ببینید ما ازین میله های کلسیمم گذاشتیم تو عکس مشاهده میکنید. ولی بازم منقارش اینجوری شده!!!!کلم بروکلیم دوست نداره .باید حتما پوسته تخم مرغ اب پز بهش بدم؟؟؟؟یا همینطوری پوسته خام؟ و همینطور غذاش ازین غذاهای خارجی بیرونه که نگاه کردم کلسیمم داره!!!لطفا بگین با این توضیحات با این منقار سفید شده چیکار کنیم؟؟؟یه سواله دیگم داشتم منقارش به نظر شما تو عکسم که میبینید خیلی بزرگ نیست خیلی تیز شده اولا اینجوری نبود باید چی کار کنم؟؟؟
    سلام . عکس رو با توجه به لینکی که دوستمون گذاشتن بذارید .

غذاهای کلسیم دار دیگه ای هم هست که شما میتونید استفاده کنید اما دادن کلسیم به تنهایی کافی نیست . طوطی برای جذب کلسیم به ویتامین d3 نیاز داره که از طریق تابش نور خورشید تامین میشه .زمان دقیقی مشخص نشده ، تو بعضی منابع گفته شده که 5 دقیقه در روز یا 30 دقیقه در هفته کافی هست . الان هوا هم گرمه و امکان گرمازدگی وجود داره . اگه امکانش وجود نداره میتونید از مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده کنید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    سلام. اول میخواستم بگم که کاسکو منم با اینکه من رو خیلی بیشتر دوست داره اما بیشتر کلمه ها رو از شوهرم یاد گرفته.من براش صدای ضبط شده خودمو میزارم ولی اصلا یاد نمیگیره.ولی همون کلمه هایی که شوهرم بصورت گذرا براش تکرار کرده رو همه یاد گرفته.یه مسئله دیگه اینکه این نفس من از تو قفسش بیرون نمیاد.یعنی تازگی ها اینجوری شده.در قفسش همیشه بازه.میاد بیرون یکم بال بال میزنه خستگی در میکنه .یه کم حرف میزنه.دوباره خودش میره تو قفس.مشکلی نداره؟ یه وقت افسردگی نگرفته باشه

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    سلام. اول میخواستم بگم که کاسکو منم با اینکه من رو خیلی بیشتر دوست داره اما بیشتر کلمه ها رو از شوهرم یاد گرفته.من براش صدای ضبط شده خودمو میزارم ولی اصلا یاد نمیگیره.ولی همون کلمه هایی که شوهرم بصورت گذرا براش تکرار کرده رو همه یاد گرفته.یه مسئله دیگه اینکه این نفس من از تو قفسش بیرون نمیاد.یعنی تازگی ها اینجوری شده.در قفسش همیشه بازه.میاد بیرون یکم بال بال میزنه خستگی در میکنه .یه کم حرف میزنه.دوباره خودش میره تو قفس.مشکلی نداره؟ یه وقت افسردگی نگرفته باشه

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    سلام
    اموزش رخ به رخ از صدای ضبط شده به نظر من بهتره
    صدای واضح و بلند تاثیر بیشتری داره شاید شما واضح کلمه رو نمیگی
    شاید شما کلمه های سختر رو انتخاب میکنی برای اموزش
    اگر هیچ کدوم از این موارد نیست حتمن کاسکو علاقه ی بیشتری به تقلید صدای همسرتون داره
    همیشه در قفس رو باز نذارید
    اینکه میاد بیرون پر میزنه و میره تو قفس مشکلی نداره این نشون میده تو قفس هم پرنده راحته یا میله های قفس پاشو اذیت میکنه و ترجیح میده روی نشیمن بشینه

صفحه 903 از 1238 نخستنخست ... 4038038538848858868878888898908918928938948958968978988999009019029039049059069079089099109119129139149159169179189199209219229531003 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)