کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    دم شما گرم !!
    لطف کردید !!
    حله برسم خونه از فردا حتما این کارو انجام میدم !!
    راستی یه سوال که همین الان بهش فکر کردم :
    قفسش پر از پوست تخمه و آشغال و میوه و این چیزا شده و تغریبا دیگه پر شده قفسش و داره میریزه بیرون ( بس که خورد تو این 3 روزه )
    میشه بیارمش بیرون قفسش و تمیز کنم ؟؟؟
    یا بزارم همینجوری باشه تا 1 هفته دیگه که بهم عادت کرد بعد بیارمش بیرون ؟
    مگه زیر قفس شما سینی کشویی وجود نداره که بکشید بیرون و تمیزش کنید ؟
    باید زیر قفس رو تمیز کنید تقریبا هر روز یا یه روز در میون چون براش ممکنه ایجاد بیمار یو مشکل کنه دوست عزیز . سریعا تمیز بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    چرا داره !! اما نمیشه بکشیش بیرون باید حتما زیرشو در بیارو سینیشو در بیاری !! روزنامه هم کفش نیست و پر از آشغال شده !! پس همین امروز رفتم خونه تمیز میکنم !!
    دستت درد نکنه ! لطف کردی !! ♥

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    چرا داره !! اما نمیشه بکشیش بیرون باید حتما زیرشو در بیارو سینیشو در بیاری !! روزنامه هم کفش نیست و پر از آشغال شده !! پس همین امروز رفتم خونه تمیز میکنم !!
    دستت درد نکنه ! لطف کردی !! ♥
    پرنده رو به هیچوجه از قفس خارج نکنیدا .
    مگه میشه نشه سینی رو کشویی بیرون کشید ؟
    مگه مدل قفس شما 1032 نیست ؟
    اگه اشغال زیاده میتونید یکبار سینی رو خارج کنید و مقدار باقی مونده که کف قفس ریخته رو با میله ای چیزی بکشید و بیرون بیارید .پرنده هم ترسید محل نذارید و مراقب باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

پرنده رو به هیچوجه از قفس خارج نکنیدا .
    مگه میشه نشه سینی رو کشویی بیرون کشید ؟
    مگه مدل قفس شما 1032 نیست ؟
    اگه اشغال زیاده میتونید یکبار سینی رو خارج کنید و مقدار باقی مونده که کف قفس ریخته رو با میله ای چیزی بکشید و بیرون بیارید .پرنده هم ترسید محل نذارید و مراقب باشید
    چرا مدلش 1032 هست اما گارد داره نمیشه کشیدش بیرون !! پلمپ هم هست !!
    حالا برم خونه ببینم چیکار میتونم بکنم !! ببینم راحی پیدا میکنم بتونم سینیشو بیارم بیرون !

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان پس از یک ماه که این طوطی را اوردم عکسی ارش بذارم تا ببینید وضعیت پراش بهتر شده یا نه؟؟

و اینم عکس که همین الان انداختم :

بعضی از دوستان گفته بودن که پرجوی داره ولی خودم فکر کنم به خاطر تغذیش بود. باز دوستان نظرتاشونو بگن ممنون میشم.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    خیلی ممنون دوست گرامی فقط چند تا سوال دیگه یکی اینکه پیتر اصلا از خودش صدایی تولید نمیکنه یه وقتایی صبحا فقط یه صدای کمی از خودش در میاره این خوبه یا بد؟ دو اینکه من الان تاپیک غذاهای مفید و مضر برای کاسکو رو میخوندم اما نوشته بود کرفس خوب نیست الان کرفس خورده دوستم داره چی کار کنم؟ چیزیش نشه؟ بعد یه چیز دیگه هم اینکه نوشته بود ماست خوبه همین ماستا که پاستوریزه میخریم میشه بدم بهش؟ تخم مرغ روزی یه نصفه برای پیتر من زیاد نیست؟ راستی نوشته بود عسل خوبه میشه سیب رو به عسل آغشته کنم بدم به پیتر؟ وااای چقدر سوال پرسیدم ببخشید
    طوطی تا وقتی استرسش نریزه صداش در نمیاد,کم کم که استرسش ریخت شروع میکنه به تقلید صداهایی که بلده و یه روز شما میاین میگید طوطی من خیلی سروصدا میکنه چه کار کنم کمتر شه!!!!!
    ماست رو در موارد خیلی نادر میگیم بدین که شما کلا فراموشش کنید,کرفس رو خودم هر روز به طوطی میدم,بعضی ها میگن چون ملین هست نباید استفاده بشه اما خود کرفس سبزی پر آبیه و مشلی برای طوطی ایجاد نمیکنه من در صورت وجود ار 4 فصل و هر روی به طوطی هام میدم خیلی براشون مفیده,عسل رو هم اگر کاملا طبیعی باشه میتونید به طوطی بدید اما هفته ای یک بار در ظرف آبش حل کنید نیازی نیست خود عسل رو بریزید تو دهن طوطی,اونم اگر تو طبیعی بودنش شک دارید استافده نکنید بهتره
    ذدر مورد تخم مرغ هم چون سفیده تخم مرغ کمی سنگینه برای جفتهای مولدی که جوجه داسند توصیه میکنیم,نیازی نیست بهش سفیده تخم مرغ بدید,پوست تخم مرغ آب پز شده خیلی عالیه هفته ای 1-2 بار بهش بدید بخوره

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط sokoote1990 نمایش پست ها
    سلام .خسته نباشید. کاسکوم جدیدا میر زیر مبل.یه گوشه کنار دیوار همیشه بازی میکرد همون 3کنجی که تازه اورده بودیمش . درست همون جا !ولی الان به خاطر گرم شدن هوا جاش عوض شده. میره زیر مبل و اگه .اون برداری میره کنار بغلی .
    حتما برای خودش دلیلی داره میره اما نزارید به اونجا عادت کنه و وابسته بشه بعدا مشکلی پیش بیاد,هر بار خواست بره ممانعت کنید و تنبیهش کنید مثلا بزاریدش تو قفس و چند دقیقه بعد بیرون بیاریدش تا بفهمه نباید اون کارو بکنه و به خاطرش تنبیه میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    درباره تنهایی خب کاسکو رو عینه بچه هرجور بار بیاری هموجوری میشه تربیتش . اگر هیچکس نیست که بهش رسیدگی کنه وقتی نیستید پس :
    شما صبح دقیقا ظرف غذاش رو قبل رفتن پر کن سعی کن دانه جات و حبوبات بذاری چون موقعی که نیستی کاسکو میوه های توی طرف رو میخوره بعدشم توی مدت نبودنت تعدا کمی میوه توی ظرف هست و زود تموم میشه و بودن میوه توی هوای آزاد ممکنه خراب بشه و اکسید بشه یا خلاصه مشکلی براش پیش بیاره .
    فقط دانه جات و حبوبات نذاری ها . روش میوه هم بذار چندتا که بخوره. روزایی هم که هستی برعکس عمل کن یعنی سعی کن خیلی بیشتر میوه بدی و دانه جات رو کم کنی یا تقریبا اصلا ندی چون قبلا مصرف کرده و بستشه دیگه وکلا نسبت به زمان هایی که منزل هستید برای رسیدگی تغذیه رو کنترل کنید . (البته حرف بالا نظر منه و ممکنه برخی بگن چربی میره بالا و ... ولی خب وقتی کسی برای رسیدگی نیست شرایط همینه )
    البته درباره تغذیه آقای وکیلی تجربشو دارن بهتره بگن که چجوری تغذیه رو کنترل کنید وقتی نیستید و چیا بدین بهش.
    برای سرگرمیش فعلا نمیشه اسباب بازی گذاشت چون وحشی هست (البته من برای کاسکو خودم با یه روشی گذاشتم اما چون این روش شاید فقط برای من جواب داده و به نظر بقیه مشکل داره نمیگم . اگه خواستی pm بده )
    تلویزیون هم روشن باشه خوبه ولی خب پول برقش پای خودته .
    کاسکو میتونه بدون هیچ سر و صدایی عادت کنه و خودشو سرگرم کنه که البته خب من با این شرایط مخالفم ولی خب اشخاصی مثل شما یا آقای وکیلی وقتی شرایطشون اینجوری هست چاره ای نیست .
    برای گذاشتن صدا هم فعلا یکم زوده . بذارید یکی دو هفته بگذره بعد به طور جدی کلاس هارو شروع کنید ولی خب الان خودتون باهاش گاهی حرف بزنید که بیشتر آشنا شه با صداتون
    موفق باشید
    ممنون از توضیحات شما اما یک نکته در مورد تلوزیون::
    طوطی ها مثل ما برای سرگرمی به تلوزیون و رادیو و شو نیازی ندارند,یعنی روشن بودن تلویزیون اصلا براشون حکم سرگرمی نداره و ممکنه برای چند دقیقه ای جلب توجه کنه نه برای چند ساعت
    به علاوه شما خودتون بهتر میدونید روشن بودن تلوزیون و رادیو برای سخنگویی طوطی چقدر بده,دلیلشم اینه که طوطی ها مخصوصا کاسکو هر صدایی رو میشنوه دلش میخواد تقلید کنه,وقتی صدای تلوزیون رو زیاد بشنوه میخواد تقلیدش کنه اما چون تقلید صداش آسون نیست و برای طوطی ناممکنه مثل رادیو های قدیمی که موجو درست رو نمیگرفتن شروع میکنه به یک سری صداهای نامفهوم در میاره که برای هیچ کس خوشایند نیست و کسی نمیفهمه چی داره میگه.
    لطفا دیگه برای سرگرم کردن طوطی به کسی تلوزیون رو پیشنهاد نکنیم و اگر کسی خواست این کار رو بکنه دلیلش رو براش توضیح بدیم

دم شما گرم !!
    واقعا ممنون سریع و بدون هیچ تردیدی منو راهنمایی میکنید !!
    ایشالله بتونم این کاسکورو خوب بزرگ گنم !
    راستی ما زیاد خونه نیستیم !
    تقریبا 8-9 میریم و ساعت 6-7 بر میگردیم البته 2 روز در طول هفته کاری رو بیشتر هستیم خونه !
    تو این مدت که نیستیم چی کار کنیم براش ؟؟ تلویزیون روشن کنیم ؟ یا رادیو ؟ یا یه صدای ضبط شده براش بزاریم پخش بشه ؟؟
    دیروز هم که رسیدم خونه دیدم ظرف غذاش خالیه خالیه !! گرسنگی ممکنه اذیتش کنه ؟
    شما باید حداقل 3 ظرف تو قفس برای طوطی بزارید یکی مخصوص آب و دیگری غذای خشک و سومی غذای خشک و دانه ها,که دانه ها رو شب به شب پر میکنید تا طوطی تا شب بعد بخوره,آب رو هم هر روز عوض میکنید,ظرف میوه رو هم هر روز قبل از خروج از منزل پر از میوه و حبوبات و سبزیجات میکنید تا وقتی برمیگردید طوطی گرسنه نمونه,البته منظورم از پر کردن ظرف دانه خشک این نیست که تا آخر با تخمه پر کنید,منظورم اینه که سهمیه روزانه تخمه یا دانه های دیگه رو شب براش بزارید که تا صبح بخوره و از صبح تا شب میوه بخوره یا مقداری بمونه که که صبح هم از اون دانه های بخوره و اگر میوه تنخورد تا شب ضعف نکنه.
    صدای ضبط شده هم اگر زیاد پخش بشه اعصاب طوطی رو قاطی میکنه اما میتونید دستگاه رو طوری تنضیم کنید که 2-3 ساعت پخش بشه بعد خاموش بشه
    در مورد تمیز کردن قفس هم سینی زیر قفس 1032 کشوییه و شما میتونید درش بیارید و راحت تمیزش کنید اگر غیر اینه لطفا یک عکس از نمای جلوی قفس بزارید لطفا

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان پس از یک ماه که این طوطی را اوردم عکسی ارش بذارم تا ببینید وضعیت پراش بهتر شده یا نه؟؟

و اینم عکس که همین الان انداختم :

بعضی از دوستان گفته بودن که پرجوی داره ولی خودم فکر کنم به خاطر تغذیش بود. باز دوستان نظرتاشونو بگن ممنون میشم.
    پرهاش زیاد صاف نیست اما نمیشه گفت پرجوی داره,من کاسکوهای زیاد دیدم که پرهاشون از این هم نامنظم تر بود ولی مشکل پرجوی نداشتند

زیر نظر بگیرید ببینید اگر خودش پرها رو داغون نمیکنه مشکلی نداره بعد از پر ریزی و با تغذیه مناسب درست میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    پرهاش زیاد صاف نیست اما نمیشه گفت پرجوی داره,من کاسکوهای زیاد دیدم که پرهاشون از این هم نامنظم تر بود ولی مشکل پرجوی نداشتند

زیر نظر بگیرید ببینید اگر خودش پرها رو داغون نمیکنه مشکلی نداره بعد از پر ریزی و با تغذیه مناسب درست میشه

نه اصلا خودش پراشو داغون نمیکنه. فقط پرآراییه که فیلم پرارایی را براتون فرستادم.
    به نظرتون اون عادی بود دبگه؟

بعد از یه ماه عکس یه ماه پیش بهتر شده وضعیتش؟ به نظرتون از چیع که اینطوری شده؟؟

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    نه اصلا خودش پراشو داغون نمیکنه. فقط پرآراییه که فیلم پرارایی را براتون فرستادم.
    به نظرتون اون عادی بود دبگه؟

بعد از یه ماه عکس یه ماه پیش بهتر شده وضعیتش؟ به نظرتون از چیع که اینطوری شده؟؟
    یکم محیط رو مرطوب نگه دارید و هر چند روز در میان چند تا پیست آب بهش اسپری کنید و مواضب باشید سرما نخوره
    تغذیشم درست باشه تو دوران تو لکی درست میشه نگران نباشید

صفحه 784 از 1238 نخستنخست ... 284684734765766767768769770771772773774775776777778779780781782783784785786787788789790791792793794795796797798799800801802803834884 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)