صفحه 31 از 269 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495081131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام (قبل از هر چیز تشکر می*کنم از راهنمایی*های شما دوستان ) ، آقای آژیده من از فرمایش شما اینطور نتیجه گرفتم که داروی Sera castapur شاید یکی* از بهترین داروها برای اشخاصی* که تانک دیسکاس دارند باشه زیرا به واسطهٔ فرمالین هم انگلهای تک یاختهٔ*ای و هم انگل*های کرمی* مربوط به پوست و آبشش نابود میشوند،(البته به شرطی که ماهی* زخمی نشده باشد) چون گویا اکثریت بیماریها در دیسکاس بیشتر پایهٔ انگلهای کرمی* و یا تک یاختهٔ*ای دارند (مثلا costia یا cillodonelea که تک یاخته*ای هستند و فلوکی ابششی Gyrodactilidea یا dactylogyridea; که البته همگی* آبشش و پوست ماهی* را مورد تهاجم قرار میدهند )؟و اینکه آیا داروهای با بیس فرمالین انگلهای روده ای(از هر نوع تک یاخته یا کرمی*) را هم از بین میبرند یا صرفا مختص پوست و آبشش هست و در این مورد باید پرازیکوانتل و مترونیدازول استفاده کرد؟ در عین حال یکی* از دوستان مخالف کاستاپور بود و عقیده دارند برای دیکوس مناسب نیست و مایکاپور را بیشتر ترجیح دادند؟!هر چند خود سایت سرا برای انگلهای کرمی ابششی و پوستی* نیز مایکاپور را پیشنهاد داده است؟[/QUOTE]

سلام:
    با اجازه بابک عزیز:
    ابتدا تشکر می کنم اینقدر پستها رو با دقت مطالعه می کنید.ممنونم
    فرمالین انگلهای پوستی و آبششی خارجی رو بسیار عالی از بین میبره اما داروی فوق العاده خوب و در عین حال نیاز به تجربه زیادی رو مطلبه همونطور که فرمودین با داشتن جراحت پوست و زخم اگر از فرمالین استفاده کنید یک لایه پنبه ای روی بدن ماهی رو می پوشونه و ماهی رو از بین سریع میبره.در استفاده از فرمالین و کاستاپور باید خیلی دقت کنید.دما رو کاهش بدید 26 تا 27 چون در دمای بالا مسمومیت بسیار افزایش پیدا میکنه و اکسیژن دهی بسیار قوی باشه و خیلی دقت کنید که روی دستتون زخمی نباشه و دستکش موقع ریختن فرمالین به دست داشته باشید و من شنیدم سرطان زا هم هست.
    استفاده از فرمالین نیاز به تجربه داره و اگه تجربه اش موجود باشه دارویی بسیار عالیست
    فرمالین روی انگلها و پارازیت های داخلی-ویروسیها و عفونت های داخلی هیچگونه اثری نداشته و برای مثال مطابق با صحبت شما اصلاً نمی تونه انگلهای روده ای رو ازبین ببره و انگلهای روده ای تک یاخته ای توسط داروهای پایه مترو نیندازول و کرمی اون بر پایه پرازیکوانتل و لوامیزول هست باید استفاده بشه.
    مایکاپور و امنیپور هم داروی خوبیه و بیشتر برای زمان پلیگ با آنتی بیوتیکها استفاده میشه ،اما بهتر از مایکاپور بنظر بنده برای انگلهای تک یاخته ای پوستی و آبششی داروی حرفه ای سرا پروتازول هست-داروی انگلهای آبششی و کرمی اولین گزینه خودم تریمازول هست و اگه جواب نداد فرمالین.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11066
    سلام فرمالین از کجا باید تهیه کرد؟ ماه فروشی؟ داروخانه؟کجا؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان25 نمایش پست ها
    سلام فرمالین از کجا باید تهیه کرد؟ ماه فروشی؟ داروخانه؟کجا؟
    سلام دوست عزیز
    لوازم آزمایشگاهی دارند ولی من توصیه نمیکنم از خود فرمالین به طور مستقیم استفاده کنید و استفاده از داروهای شرکتی بهتره چون دز اون کاملاً مشخصه
    و بیشترمواد شیمیایی سرطان زا هستند مثل مالاشیت گرین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    برای درمان انگل های کرمی آبششی شدید و پیشرفته هیچ راهی جز استفاده از فرمالین 37% خالص یا پرمنگنات پتاسیم وجود نداره . دارو های شرکتی اغلب به صورت موقتی کنترل میکنند...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    سلام
    چند تا ديسکس دارم که قبلا پليکت گرفتن که با راهنماي دوستان سايت درمانشون کردم حدود يک ماه از درمانشون ميگذره سه تاشون خيلي خوبن اما يکيشون روزا سياه ميشه شبا سياهيش تا حدود زيادي برطرف ميشه اما غذا خوردن و رشدش خوبه به نظرتون علتش چيه ؟
    در ضمون مدفوع بعضي از ماهيا سياهرنگ وبه صورت بريده بريده ست اما حباب بينشون نيست و حدودا يک سانتي هم طول دارن به مدت 5 روز مترونيدازول ايراني با غذاشون (ميکس دل) مخلوط کردم ولي بازم بعضياشون همون طوره آيا اين طبيعيه يا مشکلي دارن البته رشد و غذا خوردن همشون خوبه

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    خشایار جان ممنون میشم عکس بذارید خیلی لازمه از نزدیک عکس بگیرید و مخصوصاً زمانیکه سیاه شده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10993
    سلام به همه دوستان.اینکه دیسکس همش میاد روی سطح اب میمونه دلیلش چیه ودرمانش چطوره

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام:
    عوامل زیادی می تونه دخیل باشه،اما اگه ماهیتون پلیگ نداشته باشه مراحل ذیل رو انجام دهید:
    1-اکسیژن دهی قوی و افزایش یابد
    2-سیفون روزانه آب حداقل 30 تا 40%
    در صورتیکه که موارد تا 3 الی 4 روز حل نشدتاپیک انگلهای آبششی رو ملاحظه کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    سلام خدمت دوستان .آقا کمک من 2 شنبه 4 تا دیسکس جدید گرفتم تو قرنطینن بعد دو روز متوجه مدفوع سفید شدم که در حال درمان با مترو هستند .از دیشب تا حالا 3 تا از ماهیها یه آبشش بیشتر از اونیکی وا میشه و خودشو به این طرف اون طرف میزنه دمای آب 32 دیشب حمام نمک دادم دارو هم در حال حاضر می کاپور دارم چه کار کنم هی دارن بد تر میشن بی حال تر خیلی ممنون ؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان .آقا کمک من 2 شنبه 4 تا دیسکس جدید گرفتم تو قرنطینن بعد دو روز متوجه مدفوع سفید شدم که در حال درمان با مترو هستند .از دیشب تا حالا 3 تا از ماهیها یه آبشش بیشتر از اونیکی وا میشه و خودشو به این طرف اون طرف میزنه دمای آب 32 دیشب حمام نمک دادم دارو هم در حال حاضر می کاپور دارم چه کار کنم هی دارن بد تر میشن بی حال تر خیلی ممنون ؟
    سلام:
    دوست عزیز یه خواهش دارم قبل از هر اقدامی لازمه اول مشورت کنید بعد دارو به ماهی بزنید.اول اومدید مترو به ماهی ها دادید(هر مدفوع سفیدی که نشانه انگل روده ای نیست!!!!)
    حمام نمک برای دیسکس بسیار مضره و آبششهای دیسکس شدیداً به نمک حساسه حالا هم مایکاپور زدید!!!!!!ازتون خواهش می کنیم مرحله مرحله بیائید اینجا و از دوستان کمک بگیرید قبل از هر اقدامی!!!!!
    به احتمال بسیار زیاد اگر از آب ro استفاده نکرید و یا آکواسیف، آبتون کلر داشته.پیشنهاد می کنم:
    1-سریعاً یک آکواسیف تهیه کنید حداکثر تا 3 الی 4 ساعت آینده(همه آکواریومی ها تو نواب دارند) تو فرصت بعدی یک واتر کاندیشر مثل ضد کلر و کلرامین اوشن فری یا بیوتوپول تهیه کنید
    2-آرتمیا از نواب بگیرید(زنده)
    3-به میزان لیتراژ آب تانکتون آب رو توی دبه های 20 لیتری بذارید بمونه و آکواسیف رو به میزان درچ شده روی بروشورش (به ازای هر 10 لیتر 5 میلی لیتر)بریزید تو دبه ها و یکساعت منتظر بمونید.قبل از اینکه بری نواب این کار رو انجام بده-آب رو بذار تو دبه اومدی خونه برای اینکه آب هم همدما بشه با آب قرنطینه قبل از استفاده از آب تو قرنطینه یه مقدار آب رو بریز تو قابلمه تفلون تمیز تمیز بذار رو گاز جوش بخوره بعد بریز تو دبه تا همدما بشه(با یه دماسنج چک کن)
    4-اصلاً به آب قرنطینه هیچ دارویی اضافه نکن بعد 6 ساعت (زمانیکه ماهی ریلکس شد و استرس نداشت)بهشون آرتمیا بده
    سریعاً همین الان اینکار ها رو انجام بده والا از پارسی پت اخراجت می کنم(شوخی کردم داداش)
    بعد پست بده و خبرم کن----آب کلرزدایی شده بدون دارو

صفحه 31 از 269 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495081131 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)