کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوستان من یک هفته پیش رفتم کلسیم هیدروکسید بخرم. طرف ۱۰۰ گرمش رو میگفت ۵۰۰۰ تومان. طرف تازه میگفت نمیدونم این آهک ساختمانی هست یا از اون بار آزمایشگاهی که خریدم. خلاصه بیخیال شدم و اومدم بیرون. حالا دوستان اگه فروشگاه مطمئن و با انصاف سراغ دارن ممنون میشم شمارش رو بدن. این لینک رو هم برای خرید اینترنتی یا تلفنی پیدا کردم ولی نمیدونم چجوریاست. همونجوری که کاربر Black_Art گفتن و آقای میرنژاد هم فرمودن بهترین و ارزون ترین راه استفاده از هیدروکسید کلسیم یا همون آهک شکفته هست. منم الان یک ماهی هست دارم دنبال روش های مختلف میگردم. الان هم دارم از روش رندی هلمز که همون کلسیم کلراید و جوش شیرین هست استفاده میکنم و بسیار عالی سختی و کلسیم رو نگه داشته. ولی از این روش به صرفه تر همون آهک هست که به دلیل پیدا نکردن جنس مناسب فعلا اجراش نکردم. دوستان اگه میخان خیلی مطمئن تر باشن میتونن این دو تا محصول رو که مکمل هم هستن و کلسیم و مینزیم و استرانسیوم و عناصر نادر و سختی رو تامین میکنن از دلفیران تهیه کنن. من حساب کردم حدود ۱۰۰۰۰۰ تومان برای ۷-۸ ماه برای تانک ۴۵۰ لیتر آب با افت کلسیم ۲۰ درجه در هفته در میاد. البته برای تانک من که ۴ درجه هم در هفته افت کا اچ دارم باید یکمم جوش شیرین بزنم. طبق تحقیق من آهک با ته نشین کردن یا همون از حالت محلول درآوردن فسفات و فلزات سنگین در نهایت باعث حذف اونها هم میشه.
    ویرایش توسط imaan : 17th October 2015 در ساعت 01:45 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام
    دوستان آسون ترین راه برای به دست آوردن میزان مصرف کلسیوم منیزیوم و کا اچ تانک توی یک هفته رو چجوری میشه به دست آورد

و سوال دوم اینکه ذغال اکتیو با کربن ریف فرقی داره و اگه از همین ذغالهای معمولی (البته ذغال اکتیوهایی که خود مغازه های آکواریومی میفروشن نه ذغال واسه کباب )استفاده بشه مشکلی هست
    ویرایش توسط نویدد : 17th October 2015 در ساعت 05:25 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    دوستان آسون ترین راه برای به دست آوردن میزان مصرف کلسیوم منیزیوم و کا اچ تانک توی یک هفته رو چجوری میشه به دست آورد

و سوال دوم اینکه ذغال اکتیو با کربن ریف فرقی داره و اگه از همین ذغالهای معمولی (البته ذغال اکتیوهایی که خود مغازه های آکواریومی میفروشن نه ذغال واسه کباب )استفاده بشه مشکلی هست
    زغال باید مخصوص اب شور باشه وگرنه باعث افت ph میشه

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز شما باید سطح کلسیم ومنیزیمتون را در حد نرمال بیارید بعد از یک هفته تست بزنید ببینید چقدر پایین امده هر چقدر پایین امد این مقداری هست که تانک شما احتیاج دارد به ان در یک هفته اضافه شود البته اینجور نیست که هر هفته یک شکل باشد ولی تا حدودی بعد از چند هفته مشخص میشه .کربن را هم باید در نظر بگیریدچون وقتی کربن استفاده میشه مقدار مصرف کلسیم ومنیزیم زیاد میشه مخصوصا روز وهفته اول تعویض زغال.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977

سوالات آکواریوم آب شور

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم
    نظرتون در مورد متد بالینگ Balling method چیه؟
    لینگ زیر رو ببینید، یکی از سایتها این روش رو معرفی کرده البته با متد و مکملهای خودش که ادعا میکنه کلیه پارامترهای آب رو اعم از کلسیم ,منیزیم ,kh و ph را در حد نرمال و مطلوبی نگه میداره، ببینید و نتیجه اش و نظرتون رو بفرمایید و ايا بدرد تانك هاي نانو ميخوره و يا فقط واسه تانكهاي بزرگ موثره؟
    روش بالینگ (Balling method)
    باتشکر
    ویرایش توسط amiroscar : 17th October 2015 در ساعت 09:47 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم
    نظرتون در مورد متد بالینگ Balling method چیه؟
    لینگ زیر رو ببینید، یکی از سایتها این روش رو معرفی کرده البته با متد و مکملهای خودش که ادعا میکنه کلیه پارامترهای آب رو اعم از کلسیم ,منیزیم ,kh و ph را در حد نرمال و مطلوبی نگه میداره، ببینید و نتیجه اش و نظرتون رو بفرمایید
    روش بالینگ (Balling method)
    باتشکر
    سلام:
    دوست عزیز کاری به اسم گذاری و این جور مباحث نداشته باشید . این روش عملا همون اضافه کردن محلول ها و عناصر به آب هست . حال شما برای راحتی میتونید از دوزینگ پمپ هم استفاده کنید. سایر برندهای معتبر در آب شور هم محلول ها و مکمل های متنوع زیادی رو ارائه دادن که شاید محلول های این شرکت (در صورتی که ادعا ذکر شده حقیقت داشته باشه) با تجمیع برخی محلول ها سبب کاهش تعداد و سادگی استفاده از اونها شده.
    استفاده از راکتورها در مقایسه با این روش مزیت و معایبی داره که یه مورد ساده هزینه ی پیاده سازی اون هست. در این روش شما علاوه بر یک دستگاه دوزینگ پمپ 4 کاناله که قیمتی برابر یک کلسیم راکتور داره به صورت پیوسته باید هزینه ی محلول ها رو هم پرداخت کنید.
    (شاید کمی جنبه ی تبلیغاتی مخلوط با این مقالات شده باشه ! ) ولی به هر حال از نظر تئوری قابل اجراست.
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    آهک هم میتونه سختی رو تامین کنه و هم کلسیم رو و بهتره به آب آر او که جایگزین آب تبخیریتون میشه اضافه اش کنید. دوست عزیز یک تن آهک صنعتی حدود ۷۰ هزارتومن قیمتشه شما اگه بری از تهران یه کیسه خرید کنی واسه تمام عمر آکواریوم داریتون کافیه

در ضمن میتونید از جوش شیرین واسه سختی استفاده کنید. جوش شیرین رو واسه این باید گرما بدید که دی اکسید کربن و آبش تبخیر بشه
    ۲NaHCO3 → Na2CO3 + H2O + CO2
    اگه مشکل پی هاش پایین ندارید یا میتونید بالا نگهش دارید میتونید بدون گرما هم استفاده اش کنید.

دوست عزیز شما رفرنسی برای استفاده از آهک ساختمانی دارید؟ من تعجب میکنم با توجه با اطلاعاتی که دارید این پیشنهاد رو به دوستان میدید!!!!!
    خودتون تاحالا استفاده کردید که پیشنهاد میدید؟
    اون رفرنس هایی هم که مد نظرتون هست (احتمالا مقاله های رندی هلمز)تاکید کرده از گرید صنعتی استفاذه نشه

طبق اماری که پارسال من گرفتم یک کیلو هیدروکسید کلسیم با برند مرک با گرید آزمایشگاهی و خلوص 99.99 بالای 300 هزار تومان بود
    همینطور کلرید کلسیم تا 600 هزار تومن هم قیمت گرفتم البته آنهیدروس
    ولی اینا با انالیز کامل مواد هستند و برای کارهای آزمایشگاهی استفاده میشن و گرید های خوراکی هم نزدیک به همین قیمت ها هستند

دوستان عزیز خوهشا با استناد به استفاده فلان شخص یا فلان مقاله اقدام به انجام این چنین کارها نکیند
    چون تو اکثر مقاله ها حتی به برندهای موحود اون کشور ها اشاره کرده که تو ایران اصلا نیست و بهتره برای حفظ اکوسیستم خانگیمون از برندهای تجاری که تو بازار هست استفاده بشه مگر اینکه از علم شیمی اطلاعات کامل داشته باشید
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان سلام.من میخوام خونه ام را عوض کنم یعنی از زیر زمین بیام طبقه بالا ،چون این تانکم قدیمی هست ومشکل زیاد داره میخوام یکی دیگه بسازم ،
    یه مشکلی که الان فکرم را مشغول کرده برای جابجایی اینه که چجوری بعضی از مرجانهای lpsرا جدا کنم موردی که از همه فکر میکنم مشکلتر باشه مرجان بابلی دارم که الان خیلی بزرگ شده و قسمتی از سنگهای زیرش را هم گرفته این لایوراکهایی که روش هست خیلی بزرگ وگرد ماننده .میخواستم بدونم راهی برای جداکردنش بدون اینکه لایوراکها را بشکنم وبه مرجان اسیب نروسونم هست .نکته ای که باید بگم این مرجان را من چند سالی هست دارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام
    من چند وقت پیش که هیچی از آب شور نمیدونستم(البته الان هم نمیدونم) یک فروشنده یک موادی رو بهم داد واسه کا اچ وبعد از مدتها امروز رفتم ازش پرسیدم میگه برای جمع آوری مواد زائد هست و دونه های ریز مثل شکر اما قهوه ای و خیلی شفاف گفت با آب نمک بزار دوباره شارژ میشه بعد بزار توی تانک کسی میدنه چیه اینها و برای چی خوبه و چقدر باید توی آب نمک باشه ؟
    راستی من احساس میکنم آب تانکم یک مقدار زرد شده به همین خاطی رفتم ذغال برای تانک مارک بویو گرفتم ولی اگه قراره کلسیوم و منیزیوم و بقیه مواد رو جذب کنه من باید چیکار کنم که افت این مواد رو نداشته باشم و تا مادامی که ذغال توی تانک باشه و من بخوام این مواد رو اضافه کنم که بیچاره میشم یکی کمک کنه من چیکار کنم
    ویرایش توسط نویدد : 18th October 2015 در ساعت 02:58 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    دوست عزیز شما رفرنسی برای استفاده از آهک ساختمانی دارید؟ من تعجب میکنم با توجه با اطلاعاتی که دارید این پیشنهاد رو به دوستان میدید!!!!!
    خودتون تاحالا استفاده کردید که پیشنهاد میدید؟
    اون رفرنس هایی هم که مد نظرتون هست (احتمالا مقاله های رندی هلمز)تاکید کرده از گرید صنعتی استفاذه نشه

طبق اماری که پارسال من گرفتم یک کیلو هیدروکسید کلسیم با برند مرک با گرید آزمایشگاهی و خلوص 99.99 بالای 300 هزار تومان بود
    همینطور کلرید کلسیم تا 600 هزار تومن هم قیمت گرفتم البته آنهیدروس
    ولی اینا با انالیز کامل مواد هستند و برای کارهای آزمایشگاهی استفاده میشن و گرید های خوراکی هم نزدیک به همین قیمت ها هستند

دوستان عزیز خوهشا با استناد به استفاده فلان شخص یا فلان مقاله اقدام به انجام این چنین کارها نکیند
    چون تو اکثر مقاله ها حتی به برندهای موحود اون کشور ها اشاره کرده که تو ایران اصلا نیست و بهتره برای حفظ اکوسیستم خانگیمون از برندهای تجاری که تو بازار هست استفاده بشه مگر اینکه از علم شیمی اطلاعات کامل داشته باشید
    موفق باشید
    دوست عزیز این لینک مقاله رندی هلمز لطفا بفرمایید کجاش نوشته از آهک صنعتی استفاده نشه. آقای رندی هولمز دکتری شیمی از هاروارد داره اینم لینک پروفایل ایشون اگه مقالات ایشون رفرنس شیمی آکواریوم نیست پس جایگزین رو شما معرفی بفرمایید ما از مقالات ایشون استفاده کنیم. اینم یه نمونه از تانک منتخب ماه که از آهک استفاده میکنه. آهک صنعتی با خلوض ۹۸ درصد در ایران موجوده اینم لینکش.

صفحه 1003 از 1093 نخستنخست ... 3503903953984985986987988989990991992993994995996997998999100010011002100310041005100610071008100910101011101210131014101510161017101810191020102110221053 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)