صفحه 12 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 165
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafisherman نمایش پست ها
    آقا بابک دم شما گرم.
    اینجا بحث سورتد کردن میاد وسط یعنی این هورمون فقط روی ماهیان کوچک تر تاثیر گذاره و در صورت هم سایز بودن مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    ظاهرا ماهیان پیشرو در رشد این مسئله رو اول بوجود میارند من فکر میکنم حتی وقتی رقم بندی بشه باز این مسئله وحود خواهد داشت
    ویرایش توسط B@B@K : 1st January 2014 در ساعت 12:20 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    ظاهرا ماهیان پیشرو در رشد این مسئله رو اول بوجود میارند من فکر میکنم حتی وقتی رقم بندی بشه باز این مسئله وحود خواهد داشت
    من نظر اینه که شاید ماهی ها هورمونی ترشح میکنن که روی خوردشون تاثیر نداره و فقط روی همنوعان و رقبا در رشد تاثیر میگذاره و به نوعی باعث کاهش رشد در دیگری میشه.درسته؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    من نظر اینه که شاید ماهی ها هورمونی ترشح میکنن که روی خوردشون تاثیر نداره و فقط روی همنوعان و رقبا در رشد تاثیر میگذاره و به نوعی باعث کاهش رشد در دیگری میشه.درسته؟
    دقیقا همین معنی رو میده منتهی در محیط آمازون یا هرجای دیگه چون وسعت آب و حجم زیاد هست اثر این هورمون تقریبا محو میباشد تا در یک محیط بسته مثل تانک
    ویرایش توسط B@B@K : 1st January 2014 در ساعت 12:59 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    دقیقا همین معنی رو میده منتهی در محیط آمازون یا هرجای دیگه چون وسعت آب و جحم زیاد هست اثر این هورمون تقریبا محو میباشد تا در یک محیط بسته مثل تانک
    بله بله حق با شماست.
    هم در محیط بزرگ و هم در سیفون بالا یک اتفاق میفته یعنی رقیق سازی.
    ولی از اونجا که ما با مشکل آب مواجهیم و برای سهولت کار باید دنبال راهی برای بازگشت و تصفیه ی آب باشیم.
    به همین منظور باید راهی برای حذف این هورمون از آب باشه که هست مثل اسکیمر پروتعین ها
    از اونجا که هورمون ها ترکیبات پروتئینی هستند پس میشه به وسیله ی اسکیمر پروتئین حذفش کرد.
    نظر شما چیه؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    بله بله حق با شماست.
    هم در محیط بزرگ و هم در سیفون بالا یک اتفاق میفته یعنی رقیق سازی.
    ولی از اونجا که ما با مشکل آب مواجهیم و برای سهولت کار باید دنبال راهی برای بازگشت و تصفیه ی آب باشیم.
    به همین منظور باید راهی برای حذف این هورمون از آب باشه که هست مثل اسکیمر پروتعین ها
    از اونجا که هورمون ها ترکیبات پروتئینی هستند پس میشه به وسیله ی اسکیمر پروتئین حذفش کرد.
    نظر شما چیه؟
    البته من نمیدونم اسکیمر ها در آب شیرین کارایی دارند یا خیر اینو باید از افراد اهل فن پرسید اگر اینطور باشه عالی میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام
    تشکر میکنم از جناب
    alirezafisherman بابت پیگیری و پرسیدن سوال های مفید و کاربردی دوستان توجه کنن طرح سوال و مسئله خیلی مهمه چرا که اگه سوالی نباشه هیچ وقت جوابی هم نیست ... و به نظر من طرح سوال از جواب دادن مهمتره این رو دوستان به یاد داشته باشن !
    از بابک آژیده عزیز هم ممنونم بابت مطلب جالب و فوق العاده ای که مطرح کردن
    اما در مورد موضوع:
    اسکیمر ها برای اب شور طراحی شده و نمک موجود در اب باعث ریز شدن حباب ها میشه که در نتیچه پرتئین ها رو جذب خودش میکنه و به دام میندازه
    من اسکیمر رو برای اب شیرین امتحان کردم حباب هایی که ایجاد میشه بدون و جود نمک بسیار درشت هستند و برای من که اسکیمر توی اب شیرین هیچ موادی رو جمع اوری نکرد و کارایی استفاده در اب شور رو نداشت
    پاینده و شاد باشید
    مهدی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام
    تشکر میکنم از جناب
    alirezafisherman بابت پیگیری و پرسیدن سوال های مفید و کاربردی دوستان توجه کنن طرح سوال و مسئله خیلی مهمه چرا که اگه سوالی نباشه هیچ وقت جوابی هم نیست ...
    از بابک آژیده عزیز هم ممنونم بابت مطلب جالب و فوق العاده ای که مطرح کردن
    اما در مورد موضوع:
    اسکیمر ها برای اب شور طراحی شده و نمک موجود در اب باعث ریز شدن حباب ها میشه که در نتیچه پرتئین ها رو جذب خودش میکنه و به دام میندازه
    من اسکیمر رو برای اب شیرین امتحان کردن حباب هایی که ایجاد میشه بدون و جود نمک بسیار درشت هستند و برای من که
    اسکیمر توی اب شیرین هیچ موادی رو جمع اوری نکرد
    پاینده و شاد باشید
    مهدی

سلام به شما
    بله من هم اینو شنیدم ولی با تحقیقاتی که داشتم ار اسکیمر در آب شیرین هم استفاده میشه و سنگ هوا و تجهیزاتی هست که حباب هارو بسیار ریز و کارآمد میکنه.
    واتر پمپ خودش مقداری اینکارو میکنه و مقداری هم سنگ هوای ریز این کار رو انجام میده.
    ولی در آب شیرین به طور کلی اسکیمر کارایی پایین تری نسبت به آب شور داره.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام به شما
    بله من هم اینو شنیدم ولی با تحقیقاتی که داشتم ار اسکیمر در آب شیرین هم استفاده میشه و سنگ هوا و تجهیزاتی هست که حباب هارو بسیار ریز و کارآمد میکنه.
    واتر پمپ خودش مقداری اینکارو میکنه و مقداری هم سنگ هوای ریز این کار رو انجام میده.
    ولی در آب شیرین به طور کلی اسکیمر کارایی پایین تری نسبت به آب شور داره.
    از بعد هزینه شما پول برقی که واسه روشن نگه داشتن اسکیمر باید بپردازید رو هزینه آب سیفون شده بکنید به نظر من مقرون به صرفه تر خواهد شد ضمن اینکه کارایی و بازده سیفون بسیار بیشتر هم خواهد بود . من سیستم ats رو هم امتحان کردم نیترات و نیتریت همیشه صفر بود ولی در خصوص اینکه آیا این هورمون رو هم جذب می کنند یا نه آزمایشی نکردم ولی به هر شکل چاره ای جز سیفونهای مکرر نیست . ضمنا اسکیمر جایی برای ثبات داره مثل سامپ که اونم یه بحث دیگه هست .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اسکیمر مخصوص آب شیرین وجود داره ... معمولا هم برای حجم های بالای آب و به خصوص پوند ها و استخر های بزرگ طراحی میشه نه آکواریوم های خانگی و کوچک

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    از بعد هزینه شما پول برقی که واسه روشن نگه داشتن اسکیمر باید بپردازید رو هزینه آب سیفون شده بکنید به نظر من مقرون به صرفه تر خواهد شد ضمن اینکه کارایی و بازده سیفون بسیار بیشتر هم خواهد بود . من سیستم ats رو هم امتحان کردم نیترات و نیتریت همیشه صفر بود ولی در خصوص اینکه آیا این هورمون رو هم جذب می کنند یا نه آزمایشی نکردم ولی به هر شکل چاره ای جز سیفونهای مکرر نیست . ضمنا اسکیمر جایی برای ثبات داره مثل سامپ که اونم یه بحث دیگه هست .
    سلام آقای رضایی
    برای من بحث مالیش مطرح نیست شاید هم هزینه ی برق در سیستم بسته از هزینه ی آب در سیستم باز بیشتر بشه که حتما همینطور میشه.
    بحث اصراف و سهولت کار و مکانیزه کردن کار برای من بیشتر مطرحه.
    من مشکل فیلتراسیون مکانیکی و آمونیاک و نیتریت و نیترات رو تقریبا حل کردم و همینطور ضد عفونی آب برگشتی از سامپ رو فقط و فقط مونده بحث هورمون ها که دارم دنبال راه برای حذفش میگردم.
    البته سیستم بسته ی من طوری طراحی شده که آب بسته به شرایط و در صورت لزوم به طور اتوماتیک تعویض خواهد شد تا به شرایط نرمال برسه (بدون دخالت دست).
    به طور کلی من از سیستم سنتی خیری ندیدم و به نظر من دیگه منسوخ شده و باید دنبال سیستم پیشرفته و مکانیزه باشیم. فکر میکنم یکی از دلایل عقب ماندگی ما در همه ی صنایع استفاده از سیستم های سنتی و قدیمی هست.

صفحه 12 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)