صفحه 56 از 84 نخستنخست ... 6373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 551 به 560 از 837
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط jolfa نمایش پست ها
    سلام. میگم امروز بعد دو سه روز که ماده نمیخوابید دیدم که تخم اولشو گذاشته کنار و یه گوشه را چال کرده و خوابیده بود. به نظرتون میخواد تخم بذاره یا بردارم اشیونشو.ممنون
    سلام
    پرندها به محل و نحوه مراقبت شما عادت کردن و برای تخم گذاری لونه را رو مجدد چال کردند و احتیاج به تعویض لونه هم نیست اگر قبلا داخلش جوجه نبوده ولی تخمی که الان داخل لونه هست رو بردارید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    2t
    شماره عضویت
    12452
    سلام. دوست عزیز میشه یه توضیح مختصر درباره تغذیه و تگهداری از شروع تخمگذاری بگین. چون قناریم بالاخره تخم گذاشت. اینکه تا جوجه هاش در بیان چی بهشون بدم. بعد از اینکه در اومدن چی به جوجه ها بدم. تا کی پیش پدر و مادرشون باشن و جداشون نکنم. نر و مادرو کی از هم جدا کنم. ممنون

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام. دوست عزیز میشه یه توضیح مختصر درباره تغذیه و تگهداری از شروع تخمگذاری بگین. چون قناریم بالاخره تخم گذاشت. اینکه تا جوجه هاش در بیان چی بهشون بدم. بعد از اینکه در اومدن چی به جوجه ها بدم. تا کی پیش پدر و مادرشون باشن و جداشون نکنم. نر و مادرو کی از هم جدا کنم. ممنون
    سلام . تبریک میگم
    برای دوره ای که قناری ها تخم دارند جیره غذایی معمول و در هفته 2 روز هویج تخم مرغ و یک روز هفت تخم مناسب این دوره همراه با برگ کاهو در برنامه غذایی پرندها قرار بدید
    زمانی که جوجها از تخم بیرون امدن 2 روز اول رو از تخم کاهو تازه در کنار ارزن و کتان در یک جا دونی کوچک قرار بدید و سیع کنید روزی 2 بار اقدام به تعویض و جای گزینی تخم کاهو نو با تخم کاهو کهنه کنید و همیشه در دسترس پرنده باشد تا زمانی که جوجها از قفس بیرون می ایند
    بعد از 2 روز میتونید هویج و تخم مرغ اپز رو همراه با برگ کاهو در اختیار پرنده بزارید و هفت تخم مناسب فصل رو هم کنار دون اصلی قرار بدید
    معمولا جوجها از 19 روزگی توان خوردن غذای نرم رو دارند و تا 25 روزگی دون خوردن رو هم یاد میگرند و میتونید اونها رو به قفس جدید انتقال بدید
    نر و ماده اصلی رو هم میتونید جدا نکنی و یک لونه دیگه در زمان 10 روزگی جوجها مقابل لونه قبلی قرار بدید تا قناری ماده اقدام به تخم گذاری مجدد کنه خواسته و نا خواسته نر و ماده مجدد تخم گذاری میکنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    2t
    شماره عضویت
    12452
    سلام . دوست عزیز یه سوال دیگه هم داشتم. من یه جفت قناری دیگه هم دارم که یکی دو هفتست انداختمشون پیش هم . آماده هم بودند. یکبار هم جفت گیریشونو دیدم. بعد از 3 4 روز آشیونه گذاشتم اما تا چند روز اصلا محل بهش نمیذاشت و داخلش نمیرفت منم برداشتم آشیونشونو. میخوام بدونم علائمش چیه و از کجا بدونم کی بذارم براشون. اینم بگم این چند روزی که آشیونشونو گذاشته بودم فقط پنبه دونه هاشو میاوردند بیرون توی قفس پخش میکردند. ممنون

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام . دوست عزیز یه سوال دیگه هم داشتم. من یه جفت قناری دیگه هم دارم که یکی دو هفتست انداختمشون پیش هم . آماده هم بودند. یکبار هم جفت گیریشونو دیدم. بعد از 3 4 روز آشیونه گذاشتم اما تا چند روز اصلا محل بهش نمیذاشت و داخلش نمیرفت منم برداشتم آشیونشونو. میخوام بدونم علائمش چیه و از کجا بدونم کی بذارم براشون. اینم بگم این چند روزی که آشیونشونو گذاشته بودم فقط پنبه دونه هاشو میاوردند بیرون توی قفس پخش میکردند. ممنون
    سلام
    معمولا بعد از 5 روز لونه رو داخل قفس قرار میدن و نشانهای احتیاج به لونه در قناری ماده با جمع کردن کاغذهای کف قفس به گوشه از قفس و یا روی جا دونی مشاهده میشود
    اینکه پنبه رو از لونه خارج میکردن کار متداول جفتها هستش که در قناریهای جوان و تازه کاره مقدار پنبه خارج شده از لونه بیشتر هستش و اینکه پنبها رو از لونه خارج میکنند برای بافتن پنبه ها به کمک همدیگر بصورت دلخواه هستش و این کار رو به کمک اب داخل جا ابی گاهی انجام میدن برای نم دار کردن پنبه برای شکل دادن مورد نظر هستش .
    مجدد لونه رو داخل قفس قرار بدید و اجازه بدید پرندها به ساختن لونه مشغول باشند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    2t
    شماره عضویت
    12452
    ممنون. یعنی منظوتون اینه که آماده تخمگذاری شدند و مادم میخواد تخم بگذاره دیگه ؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    ممنون. یعنی منظوتون اینه که آماده تخمگذاری شدند و مادم میخواد تخم بگذاره دیگه ؟
    سلام
    انشاالله که همینطوره اگر مشغول جمع کردن کاغذ و پنبه در لونه یا در گوشه ای از قفس هستش نشانگره این موضوع هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11316
    سلام من یه جفت قناری دارم که نر سیاه سفید و ماده گلاستر زرد هست
    2 روز پیش که 2 تاشون کاملا اماده بودن پیش هم انداختم و امروز لونه رو گذاشتم ولی اصلا هیچ کاری نکردن
    چکار کنم که به درست کردن لانه و تخمگذاری ترغیب بشن
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط jak anderson نمایش پست ها
    سلام من یه جفت قناری دارم که نر سیاه سفید و ماده گلاستر زرد هست
    2 روز پیش که 2 تاشون کاملا اماده بودن پیش هم انداختم و امروز لونه رو گذاشتم ولی اصلا هیچ کاری نکردن
    چکار کنم که به درست کردن لانه و تخمگذاری ترغیب بشن
    ممنون
    سلام
    اگر قناری ها جفت خورده باشند احتیاج به کار خا صی نیست بعد از گذشت 5 الی 6 روز از جفت خوردن اقدام به ساختن لونه میکنند
    شما از جفت خوردن قناری ها اطمینان دارید ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11316
    از کجا بدونم جفتن یا نه

صفحه 56 از 84 نخستنخست ... 6373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)