همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.j نمایش پست ها
    سلام بخ دوستان خوب پارسی پت
    من یک آک دارم با ابعاد 100*40*50 ، از یک فیلتر داخلی استفاده می کنم که داخلش دوتیکه اسفنج تشکیل شده .
    فقط ماهی گوپی دارم که حدود دوماه میشه که زایمان کردن و حدود 50 تا60 عدد شدن ، سوال اول اینکه چه مقدار باید تغذیه بشن؟ آخه هر چی غذا براشون بریزم کمتر از چند ثانیه خورده می شه
    دومین سوال مدتیه رنگ آب شفافیت خودشو نداره و زرد مایل به سبز شده ، هر دوهفته حدود 40 لیتر آب خارج و 60 لیتر اضافه می کنم حالا این رنگ آب خطر داره ؟ چه کاری باید انجام بدم ؟
    با تشکر از دوستان
    سلام ....
    1- لاروها مگه میشه تغذیه نشن ؟ حتما باید با آرتمیا تغذیشون کنید ...
    2- 200 لیتر آب با این فیلتر داخلی جوابگوی تانک شما نیست ...
    3-دلیل زرد شدن آب غذای زیادی هست که به ماهیا میدید و در نتیجه امونیاک آب بالا میره و در دراز مدت باعث بیماری و مرگ ماهیا میشن... شما باید لاروها رو از مولدا جدا کنید و تغذیه لاروها جدا باشه...
    موفق باشی

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام بخ دوستان خوب پارسی پت
    من یک آک دارم با ابعاد 100*40*50 ، از یک فیلتر داخلی استفاده می کنم که داخلش دوتیکه اسفنج تشکیل شده .
    فقط ماهی گوپی دارم که حدود دوماه میشه که زایمان کردن و حدود 50 تا60 عدد شدن ، سوال اول اینکه چه مقدار باید تغذیه بشن؟ آخه هر چی غذا براشون بریزم کمتر از چند ثانیه خورده می شه
    دومین سوال مدتیه رنگ آب شفافیت خودشو نداره و زرد مایل به سبز شده ، هر دوهفته حدود 40 لیتر آب خارج و 60 لیتر اضافه می کنم حالا این رنگ آب خطر داره ؟ چه کاری باید انجام بدم ؟
    با تشکر از دوستان
    سلام
    سعی کنید در فواصل زمانی مشخص ( حداکثر هر ماه یک بار ) فیلتر را سرویس کنید و اسفنج آنرا با استفاده از اب خود تانک شستشو دهید. استفاده از یک فیلتر قویتر یا تاپ فیلتر میتواند موثر باشد.
    بهتره ماهیها را 3 وعده در روز و به مقداری که باقیمانده آن در تانک نماند تغذیه کنید.
    دلیل زرد شدن آب کیفیت پایین و یا تابش مستقیم یا غیر مستقیم نور خورشید میباشد. میزان سیفون را افزایش دهید و هر هفته سیفون کنید. اگر تانک شما در معرض نور خورشید هست ، جای آنرا تغییر دهید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    سعی کنید در فواصل زمانی مشخص ( حداکثر هر ماه یک بار ) فیلتر را سرویس کنید و اسفنج آنرا با استفاده از اب خود تانک شستشو دهید. استفاده از یک فیلتر قویتر یا تاپ فیلتر میتواند موثر باشد.
    بهتره ماهیها را 3 وعده در روز و به مقداری که باقیمانده آن در تانک نماند تغذیه کنید.
    دلیل زرد شدن آب کیفیت پایین و یا تابش مستقیم یا غیر مستقیم نور خورشید میباشد. میزان سیفون را افزایش دهید و هر هفته سیفون کنید. اگر تانک شما در معرض نور خورشید هست ، جای آنرا تغییر دهید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها
    سلام ....
    1- لاروها مگه میشه تغذیه نشن ؟ حتما باید با آرتمیا تغذیشون کنید ...
    2- 200 لیتر آب با این فیلتر داخلی جوابگوی تانک شما نیست ...
    3-دلیل زرد شدن آب غذای زیادی هست که به ماهیا میدید و در نتیجه امونیاک آب بالا میره و در دراز مدت باعث بیماری و مرگ ماهیا میشن... شما باید لاروها رو از مولدا جدا کنید و تغذیه لاروها جدا باشه...
    موفق باشی
    سلام
    ممنون از اینکه راهنمایی م کردید ، در اولین فرصت موارد ذکر شده انجام میشه ، برای فیلتر مدتیه میخام یک فیلتر سطلی درست کنم اما متاسفانه فرصت نمیشه .
    آک نور آفتاب میخوره اما بدلیل وزن زیاد و تعداد ماهی ها نمی تونم جابجاش کنم ، چطور این کارو انجام بدم که آسیب نبینن،
    متشکرم

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام
    ممنون از اینکه راهنمایی م کردید ، در اولین فرصت موارد ذکر شده انجام میشه ، برای فیلتر مدتیه میخام یک فیلتر سطلی درست کنم اما متاسفانه فرصت نمیشه .
    آک نور آفتاب میخوره اما بدلیل وزن زیاد و تعداد ماهی ها نمی تونم جابجاش کنم ، چطور این کارو انجام بدم که آسیب نبینن،
    متشکرم
    همانطور که در پست قبل هم عرض کردم مهمترین دلیل زرد یا سبز شدن آب تانک شما نور مستقیم آفتاب میباشد.
    در هر صورت و برای حل این مشکل باید جای تانک را تغییر دهید.
    میتوانید به صورت موقت یک تانک کوچکتر اماده کنید و ماهیها را به آن منتقل کنید و بعد از جابجایی و آبگیری مجدد و البته طی شدن سیکل ، مجدد ماهیها را به تانک اصلی برگردانید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    همانطور که در پست قبل هم عرض کردم مهمترین دلیل زرد یا سبز شدن آب تانک شما نور مستقیم آفتاب میباشد.
    در هر صورت و برای حل این مشکل باید جای تانک را تغییر دهید.
    میتوانید به صورت موقت یک تانک کوچکتر اماده کنید و ماهیها را به آن منتقل کنید و بعد از جابجایی و آبگیری مجدد و البته طی شدن سیکل ، مجدد ماهیها را به تانک اصلی برگردانید.
    برای سرعت در انجام سیکل می تونم از مقداری از آب همین آک استفاده کنم ، تانک دیگه ای که دارم خیلی کوچیکه می ترسم به ماهی ها آسیب برسه
    ممنونم از کمک هاتون

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    برای سرعت در انجام سیکل می تونم از مقداری از آب همین آک استفاده کنم ، تانک دیگه ای که دارم خیلی کوچیکه می ترسم به ماهی ها آسیب برسه
    ممنونم از کمک هاتون
    بله برای تسریع در این مورد می تونید از اب تانکی که سیکل رو طی کرده استفاده کنید حتما از این مورد اطمینان حاصل کنید
    با توجه به میزان و تعداد دفعات در غذا دهی به لاروها باید تانک متناسب با تعداد اونها باشه اگر حجم تانک خیلی کم باشه خیلی زود با بالا رفتن امونیاک در اب به ماهیا اسیب وارد خواهد شد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    سلام بر اساتيد.
    يکي از باله هاي کناي اسکارم سوراخ شده.
    بيشتر از يک ماه صبر کردم که شايد خوب بشه اما هيچ بهبودي نديدم.
    راهي هست اين مشکل رفع بشه?
    نميشه عکس گرفت

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    سلام بر اساتيد.
    يکي از باله هاي کناي اسکارم سوراخ شده.
    بيشتر از يک ماه صبر کردم که شايد خوب بشه اما هيچ بهبودي نديدم.
    راهي هست اين مشکل رفع بشه?
    نميشه عکس گرفت
    سلام

این مورد را با ذکر کامل شرایط ماهی و آب اکواریوم همراه با عکس ماهی در قسمت بیماریها مطرح کنید :

http://www.parsipet.ir/thread9523.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام .
    یه آکواریوم تو دانشکدمون تو قوچان درست کردم اما یه مشکلی هست . شنیدم میگن آب قوچان سنگینه . برای نگهداری ماهیانی چون آنجل ،گورامی دارف ، سوراتل و پلاتی و کریدوراس و لجن خوار لازمه که داخل فیلتر رزین بزارم ؟
    خود اکواریومی اونجا که میشناسمش میگه با همین آب قوچان داره آنجل نگه داری میکنه و میگه نیاز به رزین نیست .

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    سلام .
    یه آکواریوم تو دانشکدمون تو قوچان درست کردم اما یه مشکلی هست . شنیدم میگن آب قوچان سنگینه . برای نگهداری ماهیانی چون آنجل ،گورامی دارف ، سوراتل و پلاتی و کریدوراس و لجن خوار لازمه که داخل فیلتر رزین بزارم ؟
    خود اکواریومی اونجا که میشناسمش میگه با همین آب قوچان داره آنجل نگه داری میکنه و میگه نیاز به رزین نیست .
    سلام
    استفاده از رزين داخل فيلتر هيچ تاثيري بر كاهش سختي اب ندارد. اگر ديگران از همين اب براي اكواريوم خودشون استفاده ميكنند مشكلي نيست در غيراين صورت بايد ميزان سختي را اندازه گيري كنيد و اينجا اعلام كنيد.

صفحه 140 از 173 نخستنخست ... 4090121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)