صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ، همستر
    شماره عضویت
    11416
    سلام خدمت دوستان

من جمعاً روزی دو بار کف و ظرف های غذا رو تمیز میکنم.

شب قبل خواب و کشیدن کاور روی قفس ؛ کف قفس رو به همراه ظرف آب و غذای تر و خشک تعویض میکنم،

در ظرف آب مجدداً آب میریزم،ظرف غذای تر رو خالی میذارم ،و در ظرف غذای خشک مخلوط دانه ها میریزم،

صبح مجدداً آب رو که در نتیجه ی قفس نوردی و درجا بال زدن سطحش یه لایه گرده و چند تا پر قاصدکی افتاده

تعویض میکنم و آب تازه میگذارم،ظرف غذای تر رو طبق برنامه پر میکنم،و کف قفس رو هم بدلیل حجم بالای فضله

در صبح تعویض میکنم تا در صورتی که غذا یا تکه ای اسباب بازی کف قفس افتاد و طوطیم خواست برش داره به

فضله آغشته نباشه.هفته ای یکبار هم قفس رو به طور کامل میشورم و لازمه ذکر کنم تمام شستشو ها رو تنها

با آب داغ و برس ِ نظافت انجام میدم با استفاده از شوینده ها روی سلامت طوطیم ریسک نمیکنم.

به نظرم این کارها تا حدود زیادی به عادات هر طوطی و ابعاد قفس مرتبطه.مثلاً برای قفس های بزرگ که

از پوشال چوب کف قفس استفاده میشه،تنها برداشتن تکه های میوه و فضله(که بعد از افتادن ، تکه های پوشال

دورش رو میگیره) در شب و تعویض کل پوشال هر 10-15 روز یکبار کافی باشه.از طرفی ،مثلاً طوطی من گاهی

تکه های اسباب بازی رو در ظرف آب میندازه و آب رنگی میشه،بنابراین مجدداً باید ظرف آب رو بشورم و البته

این مورد در ظرف های پلاستیکی (مثل ظرف اصلی 1033) موجب میشه رنگ در شیار های ظرف باقی بمونه و

حالت جرم بگیره،به همین خاطر بنده برای نظافت صحیح از ظرف استیل استفاده میکنم که نظافت راحت تری داره.

یا اینکه حین خوردن غذای تر تیکه های کوچکی از میوه روی میله های قفس میفته که برای جلوگیری از فساد

با دستمال نمدار پاکش میکنم.
    هر دو هفته - یک ماه یکبار هم کاور قفس رو با آب داغ و بدون شوینده میشورم.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط libra نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

شب قبل خواب و کشیدن کاور روی قفس ؛ کف قفس رو به همراه ظرف آب و غذای تر و خشک تعویض میکنم،

در ظرف آب مجدداً آب میریزم،ظرف غذای تر رو خالی میذارم ،و در ظرف غذای خشک مخلوط دانه ها میریزم،

صبح مجدداً آب رو که در نتیجه ی قفس نوردی و درجا بال زدن سطحش یه لایه گرده و چند تا پر قاصدکی افتاده

تعویض میکنم و آب تازه میگذارم،ظرف غذای تر رو طبق برنامه پر میکنم،و کف قفس رو هم بدلیل حجم بالای فضله

در صبح تعویض میکنم تا در صورتی که غذا یا تکه ای اسباب بازی کف قفس افتاد و طوطیم خواست برش داره به

فضله آغشته نباشه
    .هفته ای یکبار هم قفس رو به طور کامل میشورم و لازمه ذکر کنم تمام شستشو ها رو تنها

با آب داغ و برس ِ نظافت انجام میدم با استفاده از شوینده ها روی سلامت طوطیم ریسک نمیکنم.

به نظرم این کارها تا حدود زیادی به عادات هر طوطی و ابعاد قفس مرتبطه.مثلاً برای قفس های بزرگ که

از پوشال چوب کف قفس استفاده میشه،تنها برداشتن تکه های میوه و فضله(که بعد از افتادن ، تکه های پوشال

دورش رو میگیره) در شب و تعویض کل پوشال هر 10-15 روز یکبار کافی باشه.از طرفی ،مثلاً طوطی من گاهی

تکه های اسباب بازی رو در ظرف آب میندازه و آب رنگی میشه،بنابراین مجدداً باید ظرف آب رو بشورم و البته

این مورد در ظرف های پلاستیکی (مثل ظرف اصلی 1033) موجب میشه رنگ در شیار های ظرف باقی بمونه و

حالت جرم بگیره،به همین خاطر بنده برای نظافت صحیح از ظرف استیل استفاده میکنم که نظافت راحت تری داره.

یا اینکه حین خوردن غذای تر تیکه های کوچکی از میوه روی میله های قفس میفته که برای جلوگیری از فساد

سلام

تمام مواردی که گفتید درست و بجا هستن و تشکر میکنم بابت این همه توجه

فقط سوالی که برای من با خوندن متنتون ایجاد شد اینه که مگه قفستون 1033 نیست؟ پس چجوری طوطیتون به کف قفس دسترسی داره؟

برای جلوگیری از بیماری طوطی نباید با کف قفس و فضله ها در تماس باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ، همستر
    شماره عضویت
    11416
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

تمام مواردی که گفتید درست و بجا هستن و تشکر میکنم بابت این همه توجه

فقط سوالی که برای من با خوندن متنتون ایجاد شد اینه که مگه قفستون 1033 نیست؟ پس چجوری طوطیتون به کف قفس دسترسی داره؟

برای جلوگیری از بیماری طوطی نباید با کف قفس و فضله ها در تماس باشه
    سلام مجدد و ممنون از لطف شما

بله قفس 1033 هست و کف قفس با توری فلزی جدا میشه،اماطوطی
    کنجکاو بنده این چیزها جلودارش نیست و

اگر همت کنه یک تکه اسباب بازی یا میوه ای که افتاده کف قفس رو برداره ،با هر ترفندی شده سعی در

بیرون آوردنش میکنه و اغلب
    هم موفق میشه،البته فضله زیر چوب نشیمن میفته و اسباب بازی یا غذا با فاصله

از اون کف قفس میفته ؛اما بنده به خاطر احتیاط و "احتمال" آلوده شدن ؛ کف قفس رو صبح هم عوض میکنم.

البته اینو هم اضافه کنم که همیشه ازین شیطنت ها نمیکنه،اما ازونجایی که امکان داره چند ساعت تنها بمونه و

در همین چند ساعت که حواسم بهش نیست اینکارو انجام بده و من امکان اینو ندارم که ازین مسئله جلوگیری کنم،

صرفاً جهت پیشگیری اقدام به اینکار میکنم.حداقل خیالم راحت تره.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام مجدد و ممنون از لطف شما

بله قفس 1033 هست و کف قفس با توری فلزی جدا میشه،اماطوطی
    کنجکاو بنده این چیزها جلودارش نیست و

اگر همت کنه یک تکه اسباب بازی یا میوه ای که افتاده کف قفس رو برداره ،با هر ترفندی شده سعی در

بیرون آوردنش میکنه و اغلب
    هم موفق میشه،البته فضله زیر چوب نشیمن میفته و اسباب بازی یا غذا با فاصله

از اون کف قفس میفته ؛اما بنده به خاطر احتیاط و "احتمال" آلوده شدن ؛ کف قفس رو صبح هم عوض میکنم.

البته اینو هم اضافه کنم که همیشه ازین شیطنت ها نمیکنه،اما ازونجایی که امکان داره چند ساعت تنها بمونه و

در همین چند ساعت که حواسم بهش نیست اینکارو انجام بده و من امکان اینو ندارم که ازین مسئله جلوگیری کنم،

صرفاً جهت پیشگیری اقدام به اینکار میکنم.حداقل خیالم راحت تره.
    فاصله سینی و توری قفس 1033 کمه و از اونجایی که برای جمع آوری فضولات از روزنامه استفاده میکنید و طوطی اگر به روزنامه دسترسی داشته باشه حتما اونو میجوه و سرب برای طوطی کشنستد بهتون پیشنهاد میکنم قفس رو عوض کنید یا این که زیر توری(جایی که طوطی روی لبه پلاستیکی قفس قرار میگیره)به اندازه خیلی کم بار قرار بدید که توری بیاد بالا
    خود بنده هم گاها در 1033 این کارو انجام میدم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ، همستر
    شماره عضویت
    11416
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    فاصله سینی و توری قفس 1033 کمه و از اونجایی که برای جمع آوری فضولات از روزنامه استفاده میکنید و طوطی اگر به روزنامه دسترسی داشته باشه حتما اونو میجوه و سرب برای طوطی کشنستد بهتون پیشنهاد میکنم قفس رو عوض کنید یا این که زیر توری(جایی که طوطی روی لبه پلاستیکی قفس قرار میگیره)به اندازه خیلی کم بار قرار بدید که توری بیاد بالا
    خود بنده هم گاها در 1033 این کارو انجام میدم

ممنون از توضیحات و دقت نظرتون .پیشنهاد شما به جاست اما بنده از روزنامه استفاده نمیکنم ، چون جذب

خوبی نداره و همونطور که اشاره کردید مشکل سرب داره. بنده از مقوا یا پوشه های کاهی استفاده میکنم که

جذب بالایی داره ، مشکل سرب نداره و در صورت مرطوب شدن فوری جمع نمیشه تا به طوطی این امکان رو بده

به لبه هاش دسترسی داشته باشه.

كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad-2007 نمایش پست ها
    باسلام
    ضمن تشكر از مطلبي كه گذاشتيد...
    من تجربه زيادي ندارم اما يكي دوتا مورد بود كه خواستم نظرمو بگم...

زمانيكه چراغ ها خاموش ميشه چون ديد خوبي در شب ندارن انجام اينكارها باعث استرس و اضطراب در اونها ميشه...
    براي من كه اتفاق افتاده حتي زمانيكه فقط حس كرده كه يكي نزديك قفسش هست يه صدايي مثل "هيس" مار از خودش درآورده(كه فكر ميكنم در طبيعت براي ترساندن متجاوز بطور غريزي از خودشون اين صدا رو درميارن)...
    و اگر جسارتاً خودتون رو هم جاي اون بذارين بازم ميبينيد كه زمانيكه طوطيتون داره استراحت ميكنه دوست نداره كسي بياد و مزاحم استراحتش بشه...

در مورد درآوردن ظرف غذا و آب هم فكر ميكنم كار صحيحي نباشه كه پرنده تون تا صبح بدون آب و غذا باشه...
    بارها شده صداي خوردن غذاي الفي رو نيمه شب شنيدم كه داره براي خودش تخمه ميشكونه و ميخوره و قطعاً از شب تا صبح به آب هم نياز پيدا ميكنه...
    بنظرمن بهتره ظروف شسته بشه و دوباره داخلش پر بشه و در محل خودش قرار بگيره...

جسارت بنده رو ببخشيد...
    باتشكر farhad-2007

سلام و ممنون از جوابتون آقا چرا جسارت ما میخواهیم از هم چیزی یاد بگیریم موارد خوبی توصیه فرمودید.تشکر میکنم

كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502
    سلام خدمت دوستان

فضله آغشته نباشه.هفته ای یکبار هم قفس رو به طور کامل میشورم و لازمه ذکر کنم تمام شستشو ها رو تنها

سلام دوست عزیز و واقعا ممنونم از این توضیح کاملتون . جاداره که بگم که واقعا خدا خیرتون بده که به موجودی که مسوولیتش رو پذیرفتید اینطور میرسید. میشه گفت خوش بحال طوطی تون . انشا.. همیشه خودتون و خانوادتون و همچنین طوطی تون سلامت باشند /
    محمد. ص

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    22922
    با سلام من به مشکل برخوردم امروز که میخواستم عروس هلندیمو بشورم با اب ولرم و سرکه برای از بین بردن شپش این پرنده اب سرکه رفت داخل چشمش والان یه چشمش بسته شده و داره اب از پلکش میریزه بیرون و اب و غذا نمیخوره باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین؟؟؟ممنونم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    22922
    کسی نیست جواب منو بده ؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)