صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061

گل های اپارتمانی shadi.a

سلام.امروز تصمیم گرفتم گل هام رو معرفی کنم.من عاشق این گلام و اون ها رو از مادر و پدرم هدیه گرفتم.اسمشون رو نمی دونم و تنها چیزی که ازشون می دونم جای نگهداری و مقدار اب لازمشونه که ان رو هم بر حسب تجربه فهمیدم.هفت هشت ماهی می شه که دارمشون ولی دو ماهه که گل نمی دن. (پدر مادر من دقیقا بر عکس من حساب نشده گیاه و حیوون می خرن).یکی از ویژگی های جالبشون که دیدم اینه که چند روزی یک سفر فوری پیش امد که با خانوادم رفتیم و قرار بود زود برگردیم ولی خیلی طول کشید.وقتی برگشتیم دیدم که گلام پژمرده شدن و حسابی کج شدن تا مرز شکستن!!!خیلی ناراحت شدم و فکر کردم دیگه کاری شون نمی شه کرد ولی وقتی بهشون اب دادم در عرض دو ساعت عین روز اولشون شدن!!! گل هاشون هم مثل شقایق البته با کمی تفاوت.خیلی خیلی خیلی هم ظریفن.این عکسشون البته شاید خیلی قشنگ نباشن ولی من خیلی دوستشون دارم.امیدوارم که خوشتون بیاد:

من تجربه ندارم به نظر شما ها کدوم این ها برای چیدن برگ های زردشون خوبه؟؟؟

این هم الان وقتی داشتم هرسش می کردم شکست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    گیاهای قشنگی هستن مبارکه.

در مورد اون سیم چین و دم گرد (دمباریک خودمون ) بدرد این کار نمی خورند چون قدرت دارن ولی تیزی نه راحترین گزینه قیچی خیاطی سایز متوسط
    هست که در همه خونه ها پیدا میشه .
    اون تیکه که شکسته بود رو کاشکی تو یک استکان اب می زاشتی شاید می گرفت.
    برای رشد بهتر انها چای مانده در قوری که می خواید دور بریزید رو تفاله ان رو بگیرید و چایی رو در گلدان گلها بریزید برای رشد
    انها گزینه مناسب و کم هزینه است.اگر تفاله ها رو بریزید به مرور زمان پشه های ریزی رشد می کنه که شما رو اذیت می کنند.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام. چقدر قشنگ هستند.
    فقط یه نکته ای
    گلدون رو زیاد به دیوار نچسبون. و اجازه بده که شاخه هاش آزاد باشن. کمی با فاصله بذار . اگر بچسبونی یه طرفش صاف می ره بالا. و شکلش قشنگ نمی شه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    ممنونم از پیشنهادتون.ما قبلا گل های دیگه ای داشتیم و به خاطر همین مگس های سرکه که در اثر تفاله چاییو بعضی کود ها به وجود میان استفاده نمی کنیم.ان تکه شکسته شده رو هم گذاشتم توی اب.مادرم خیلی بیش تر از من سر در میاره از گل و گیاه ولی نه از این نوع گیاه چون بار اولمونه از اینا نگهداری می کنیم اما در کل اطلاعات خوبی درباره گیاهان داره.ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام. چقدر قشنگ هستند.
    فقط یه نکته ای
    گلدون رو زیاد به دیوار نچسبون. و اجازه بده که شاخه هاش آزاد باشن. کمی با فاصله بذار . اگر بچسبونی یه طرفش صاف می ره بالا. و شکلش قشنگ نمی شه.
    بهنوش جان ممنون از نظرت.این گل ها به خاطر ظرافتی که دارن به قول خودمون چند وقت یکبار از یه طرف غش می کنن و رو به پایین رشد می کنن.به همین خاطر از هر طرف که خیلی میاد پایین به دیوار نزدیک می کنم که صاف بره بالا و متاسفانه انقدر ظریفه که نمی شه با نخ به یک چوب وسط گلدون بستشون.ممنونم از این که اطلاعاتتون رو از من دریغ نمی کنید

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    شادی خانوم گلهای زیبایی دارین. اونجور که از عکسها مشخص بود، گیاه سمت چپی اسمش اكي منس (achimenes) و گیاه سمت راستی اسمش امپاسيانس ( impatiens) هست. اگر در مورد شکل و رنگ گلهاشون توضیح بدید بطور قطع و یقین خواهم گفت که موارد بالا که نام بردم صحیح هست یا خیر چون گونه های مشابه و هم راسته ی این گیاهان زیاد هست.

در مورد شرایط نگهداریشون هم توضیح خواهم داد ...

موفق باشید!

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    شادی خانوم گلهای زیبایی دارین. اونجور که از عکسها مشخص بود، گیاه سمت چپی اسمش اكي منس (achimenes) و گیاه سمت راستی اسمش امپاسيانس ( impatiens) هست. اگر در مورد شکل و رنگ گلهاشون توضیح بدید بطور قطع و یقین خواهم گفت که موارد بالا که نام بردم صحیح هست یا خیر چون گونه های مشابه و هم راسته ی این گیاهان زیاد هست.

در مورد شرایط نگهداریشون هم توضیح خواهم داد ...

موفق باشید!

ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار من گذاشتید.من اسم این گل ها رو سرچ کردم و عکس این گل ها رو دیدم.تنها تفاوتی که دارن ساقه ی متصل کننده گل به ساقه اصلی است که در گل های من خیلی ظریف تر و نازک تره.و در این عکس ها جزعی از گله ولی در گل من قسمت جدایی که همزمان با غنچه رشد می کنه.ولی گویا ترین ویژگی این گل ها ظرافتشون.من هم فکر می کنم که از همین راستا باشه ولی با ویژگی های یکسان در خواصشون.ممنون از اطلاعات مفید و خوبتون.اگر هم توضیح بدید خیلی ممنون تر می شم این هم عکسا هم بیش ترین شباهت را به گل ،گل هام دارن.

و دراین عکس هم همان تفاوتی رو که گفتم می شه دید(قسمت سفید پایین گل ها)

ممنون.

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    تبریک میگم شادی جان ، گل های زیبایی هدیه گرفتی ... منم عاشق گل و گلکاری هستم ... در کل نگهداری از گل . گیاه روح ادمو تازه میکنه ... امیدوارم موفق باشی عزیزم

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    شادی خانوم این هم اطلاعات در مورد گلهاتون. البته همونطور که در تاپیک ها ذکر شده، خانواده این گلها گسترده است. نام های علمی گونه ها ذکر شده. شما می تونید تمامی نام ها رو سرچ کنید و گلی که در نژادی که در منزلتون هست رو شناسایی کنید. اما شرایط نگهداریشون تقریباً یکسان هست. این هم دو تاپیک:

http://www.parsipet.ir/forum/f161/%D...himenes-11253/

http://www.parsipet.ir/forum/f161/%D...254/#post54738

موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بابا انبر دست و سیم چین که مال باغبونی نیست که آخه

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)