کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    aros holandi
    شماره عضویت
    8557
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    اگر یک هفته از لونه گذاری گذشته و هنوز وارد لونه نشدن و جا گرم نکردن و جفت گیری هم نمیکنن شک نکن هردو نا آماده هستن و لونه رو بردار.اگر هردو خیلی آماده بشن ظرف مدت یک هفته و نهایتا دو هفته تخم گذاری میکنن.مطمئن باش شما هم مثل دوستمون هیدن با پشتکار و یکم وقت گذاشتن موفق میشی.

سلام.
    امروز هر 2 رفتن داخل لونه!!! یعنی دیگه لونه رو در نیارم؟ جفت شدن به نظرتون؟ چون من اصلا نگاشون نمیکنم.
    ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    عروسهای من که اون 4 شنبه جفتگیری کردن از اون روز هر بار میرم تو اتاقشون بیشتر اوقات میدون میان بیرون هر 2 نمیدونم میترسن ازم میان بیرون یا کنجکاون.. شب ها هم به هیچ عنوان داخل لونه نمیرن فقط روزها میرن نمیدونم چرا ؟ گمونم چون شبهای توی لونه تاریک میشه میترسن برن تو لونه.
    چون الان 11 روز هست از اولین جفتگیری میگذره میترسم بخوان تخم بزارن تو شب به همین دلیل بزارن تخم رو کف قفس ...
    به نظرتون چیکار کنم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط toti_147 نمایش پست ها
    سلام.
    امروز هر 2 رفتن داخل لونه!!! یعنی دیگه لونه رو در نیارم؟ جفت شدن به نظرتون؟ چون من اصلا نگاشون نمیکنم.
    ممنون
    اینکه هردو داخل لونه میرن میتونه یکی از دلایل جفت شدن باشه ولی دلیل قطعی نیست.بهتره حالا که هردو داخل لونه میرن دو هفته دیگه بهشون فرصت بدی تا ببینی جفت گیری میکنن یا نه.به مرور زمان باید زمان داخل لونه موندن بیشتر بشه و در روز دیگه حداکثر چند ساعتش رو بیرون باشن تا روز های آخر که دیگه به چند دقیقه خواهد رسید و ماده اکثرا برای تخم گذاری توی لونه هست و به ندرت بیرون میاد.اگر بعد دو هفته تخم گذاری نشد حتما لونه رو بردارین.توی این دو هفته از غذاهای گرم استفاده کنید تا انشالا نتیجه بهتری بگیرین.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    عروسهای من که اون 4 شنبه جفتگیری کردن از اون روز هر بار میرم تو اتاقشون بیشتر اوقات میدون میان بیرون هر 2 نمیدونم میترسن ازم میان بیرون یا کنجکاون.. شب ها هم به هیچ عنوان داخل لونه نمیرن فقط روزها میرن نمیدونم چرا ؟ گمونم چون شبهای توی لونه تاریک میشه میترسن برن تو لونه.
    چون الان 11 روز هست از اولین جفتگیری میگذره میترسم بخوان تخم بزارن تو شب به همین دلیل بزارن تخم رو کف قفس ...
    به نظرتون چیکار کنم ؟
    سلام.ترس این جفت بدلیل تازه جفت شدنشون و تعویض های مکرر جفت ها در هفته های قبل بوده که هنوز به جای دائمی اعتماد نکردن و از ثابت بودن جاشون مطمئن نشدن.اینکه در هفته قبل بهتون گفتم دو ماه کاری به کارشون نداشته باشین یکی از دلایلش همین بود که حداقل یک ماه به جای جدید و محیط قفسشون اشراف پیدا کنن و بعد اقدام به جفت گیری و تخم گذاری کنن و اینکه میبینی شب توی لونه نمیمونن دقیقا به ترسشون از لونه درتاریکی برمیگرده که در سری اول ممکنه حتی تخم گذاری کنن،روی تخم ها هم بخوابن ولی شب لونه رو ترک کنن و روی تخم ها نخوابن که در سری های سوم و چهارم برطرف خواهد شد.تا زمانیکه لونه ای توی قفس باشه مطمئن باشید کف قفس تخم نخواهندگذاشت.اگر برات مقدوره بهت پیشنهاد میکنم از کوزه ی سفالی با دهانه ی گشاد استفاده کنی که دنج تره و عروس ها خیلی نسبت بهش واکنش بهتری نشون میدن نسبت به لونه های چوبی و فضای بازتری نسبت به لونه های چوبی داره و عروس کمتر ازش میترسه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    aros holandi
    شماره عضویت
    8557
    اینکه هردو داخل لونه میرن میتونه یکی از دلایل جفت شدن باشه ولی دلیل قطعی نیست.بهتره حالا که هردو داخل لونه میرن دو هفته دیگه بهشون فرصت بدی تا ببینی جفت گیری میکنن یا نه.به مرور زمان باید زمان داخل لونه موندن بیشتر بشه و در روز دیگه حداکثر چند ساعتش رو بیرون باشن تا روز های آخر که دیگه به چند دقیقه خواهد رسید و ماده اکثرا برای تخم گذاری توی لونه هست و به ندرت بیرون میاد.اگر بعد دو هفته تخم گذاری نشد حتما لونه رو بردارین.توی این دو هفته از غذاهای گرم استفاده کنید تا انشالا نتیجه بهتری بگیرین.
    ممنون

به جز جعفری و هویج و شاهدونه و اینا دیگه چی بدم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون

به جز جعفری و هویج و شاهدونه و اینا دیگه چی بدم؟
    اگر به مغازه پرنده فروشی دسترسی دارین که هفت تخم بهترین گزینه هستش اما اگر دسترسی ندارین تخم کتون،کافیشه،بلال تازه و جوانه گندم و جوانه ماش هم خیلی کمک میکنن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام.ترس این جفت بدلیل تازه جفت شدنشون و تعویض های مکرر جفت ها در هفته های قبل بوده که هنوز به جای دائمی اعتماد نکردن و از ثابت بودن جاشون مطمئن نشدن.اینکه در هفته قبل بهتون گفتم دو ماه کاری به کارشون نداشته باشین یکی از دلایلش همین بود که حداقل یک ماه به جای جدید و محیط قفسشون اشراف پیدا کنن و بعد اقدام به جفت گیری و تخم گذاری کنن و اینکه میبینی شب توی لونه نمیمونن دقیقا به ترسشون از لونه درتاریکی برمیگرده که در سری اول ممکنه حتی تخم گذاری کنن،روی تخم ها هم بخوابن ولی شب لونه رو ترک کنن و روی تخم ها نخوابن که در سری های سوم و چهارم برطرف خواهد شد.تا زمانیکه لونه ای توی قفس باشه مطمئن باشید کف قفس تخم نخواهندگذاشت.اگر برات مقدوره بهت پیشنهاد میکنم از کوزه ی سفالی با دهانه ی گشاد استفاده کنی که دنج تره و عروس ها خیلی نسبت بهش واکنش بهتری نشون میدن نسبت به لونه های چوبی و فضای بازتری نسبت به لونه های چوبی داره و عروس کمتر ازش میترسه.
    عزیز والا نمیدونم چی کار کنم نظرت در مورد این کار چیه که یه لامپ کم مصرف با نور کم همیشه روشن باشه شب ها چون روز ها 2 مین از پیششون بری میرن تو لونه گاهی هم یکی میاد بیرون یه چیزی میخوره یا بر عکس . ایا لامپ کم مصرف نور سفیدا ضرر نداره ؟ چون روشن باشه میرن تو لونه
    چند تا عکس از امروز ماده گرفتم ممنون میشم نر بدی ایا باردار هست یا خیر امروز 11 روز میگذره از اولین جفتگیری ( چهارشنبه اون هفته ) جفتگیری بعد جمعه و شنبه همون هفته از اون روز من ندیدم جفتگیریشون رو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    aros holandi
    شماره عضویت
    8557
    اگر به مغازه پرنده فروشی دسترسی دارین که هفت تخم بهترین گزینه هستش اما اگر دسترسی ندارین تخم کتون،کافیشه،بلال تازه و جوانه گندم و جوانه ماش هم خیلی کمک میکنن.
    هفت تخم دارم. اما علاقه ای ندارن!!!
    تخم کتون هم با ارزن قاطی کردم.
    کافیشه ندارم. اگر خوبه بگیرم؟
    تخم مرغ چطور؟ بدم؟
    جوانه گندم رو مثل همون سبزه عید درست میشه دیگه درسته؟ بعد فقط جوانه هاشو بدم یا اینکه نه با گندم بزارم جلوشون؟

راستی کف لونه چیزی نریختم. نیازه چیزی؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    هفت تخم دارم. اما علاقه ای ندارن!!!
    تخم کتون هم با ارزن قاطی کردم.
    کافیشه ندارم. اگر خوبه بگیرم؟
    تخم مرغ چطور؟ بدم؟
    جوانه گندم رو مثل همون سبزه عید درست میشه دیگه درسته؟ بعد فقط جوانه هاشو بدم یا اینکه نه با گندم بزارم جلوشون؟

راستی کف لونه چیزی نریختم. نیازه چیزی؟
    کف لونه میتونید چوب رنده شده بگیرید و بریزید ولی اگر چیزی هم نریزید چندان مشکلی ایجاد نمیکنه.جوانه گندم هم دقیقا مثل شب عید باید خیس کنید وبه محض جوانه زدن براش بریزید تا بخوره.باتوجه گرم شدن هوا سفیده تخم مرغ هفته ای یک بار به اندازه یک بند انگشت برای هرکدوم خیلی کمک به تقویتشون میکنه.کافیشه علاوه بر اینکه غذای گرم و مقویی هست خیلی به تحریک پرنده کمک میکنه.هفت تخم هم به مقدار خیلی کم توی ظرف غذا باشه تا کم کم بخورن.همون مقدار کم هم خیلی کمک میکنه.سنگ کف دریاهم که قطعا هست دیگه توی قفسشون.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    عزیز والا نمیدونم چی کار کنم نظرت در مورد این کار چیه که یه لامپ کم مصرف با نور کم همیشه روشن باشه شب ها چون روز ها 2 مین از پیششون بری میرن تو لونه گاهی هم یکی میاد بیرون یه چیزی میخوره یا بر عکس . ایا لامپ کم مصرف نور سفیدا ضرر نداره ؟ چون روشن باشه میرن تو لونه
    چند تا عکس از امروز ماده گرفتم ممنون میشم نر بدی ایا باردار هست یا خیر امروز 11 روز میگذره از اولین جفتگیری ( چهارشنبه اون هفته ) جفتگیری بعد جمعه و شنبه همون هفته از اون روز من ندیدم جفتگیریشون رو
    مادت قبلا سابقه تخم گذاری داشته و از این بابت خیالت راحت که ماده ی با تجربه ای داری.نور کم مصرف مستقیم بهش بتابه طولانی مدت پرنده مریض میشه.با روشن گذاشتن لامپ پرنده شب و روزش رو گم میکنه و در طولانی مدت پرنده بشدت به دلیل کم خوابی ضعیف میشه.ولی اگر خواستی این کار رو بکنی مثل آتلیه های عکاسی لامپ رو توی یه کاغذ رنگی بپیچ تا مستقیم نور لامپ کم مصرف بهش نتابه.

صفحه 141 از 1915 نخستنخست ... 41911221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601912416411141 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)