کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    مرسی مهرانه جان ..امیدوارم پرنده هات همیشه سالم باشن.

سپیده جان تشخیص دکتر نیست ، اینا دست به دست چرخیده آخر سر آوردن پیش من و به نظر از ترس اینکه مریضن دیگه نبردن.. آوردن گذاشتن اینجا گفتن جوجس واسه فروش اما بعدا فهمیدم اصلا جوجه نیستن..علائمشونو با کاکسکو یکی از دوستان (ملیکا اگه بشناسی..)که این بیماری رو داره چک کردم .. نمونه پرها رو هم فرستادم.. متاسفانه تمامش درسته..خیلی گشتم توی سایتها عکسها کاملا مرتبطه ..

این نمونه پراشون..بدون ریشه میفته به جاش ازون ریشه های پر در میاد اما باز نمیشه و پودر میشه و میفته..یکیشون که اول اومده بود یکم پر داشت الان پراش از زیر طوسی شده داره میریزه پرهای تمیزی هم نداره یه جوری نامرتب و مثل پر پوسیده میاد..هر دو هم منقاراشون ترک داره...یه بار هم یکیشون که پر نداره بدنش موقع بالا رفتن از میله ها گرفت به میله و خونی راه افتاد که...

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط آویشن نمایش پست ها
    مرسی مهرانه جان ..امیدوارم پرنده هات همیشه سالم باشن.

سپیده جان تشخیص دکتر نیست ، اینا دست به دست چرخیده آخر سر آوردن پیش من و به نظر از ترس اینکه مریضن دیگه نبردن.. آوردن گذاشتن اینجا گفتن جوجس واسه فروش اما بعدا فهمیدم اصلا جوجه نیستن..علائمشونو با کاکسکو یکی از دوستان (ملیکا اگه بشناسی..)که این بیماری رو داره چک کردم .. نمونه پرها رو هم فرستادم.. متاسفانه تمامش درسته..خیلی گشتم توی سایتها عکسها کاملا مرتبطه ..

این نمونه پراشون..بدون ریشه میفته به جاش ازون ریشه های پر در میاد اما باز نمیشه و پودر میشه و میفته..یکیشون که اول اومده بود یکم پر داشت الان پراش از زیر طوسی شده داره میریزه پرهای تمیزی هم نداره یه جوری نامرتب و مثل پر پوسیده میاد..هر دو هم منقاراشون ترک داره...یه بار هم یکیشون که پر نداره بدنش موقع بالا رفتن از میله ها گرفت به میله و خونی راه افتاد که...

شیوا جان این بیماری به شدت واگیر داره

حواست باشه تو این مدتی که پیشت هستن تا یک ماه بعدش هیچ پرنده دیگه ای نباید وارد خونه کنی

و حتی خودت هم بدون اینکه دستات رو ضد عفونی کنی و لباسات رو عوض کنی به پرنده دیگه ای نزدیک نشو دست نزن

چون اونها هم بیمار میشن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق (باجریگار)
    شماره عضویت
    11333
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.رنگ نوک ماده چه رنگی شده؟در روز دفعات جفت گیریشون زیاد شده؟به لونه زیاد رفت و آمد دارن؟ماده توی لونه موندگار میشه؟
    + رنگ بالای نوک ماده تغییر کرده ولی هنوز هم کاملا سفیده (سفید با لکه آبی خیلی خیلی محو و کم رنگ) + جفتگیری ازشون ندیدم + به لونه زیاد رفت و آمد دارند خصوصا ماده ولی زود میاد بیرون ( مواقعی که با هم میرند تو لونه مدت بیشتری می مونند) + ++++++++++ در هر صورت دوستشون دارم و واسه همیشه میخوام داشته باشمشون ولی چطور می تونم ازشون جوجه بگیرم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mirhosseini نمایش پست ها
    + رنگ بالای نوک ماده تغییر کرده ولی هنوز هم کاملا سفیده (سفید با لکه آبی خیلی خیلی محو و کم رنگ) + جفتگیری ازشون ندیدم + به لونه زیاد رفت و آمد دارند خصوصا ماده ولی زود میاد بیرون ( مواقعی که با هم میرند تو لونه مدت بیشتری می مونند) + ++++++++++ در هر صورت دوستشون دارم و واسه همیشه میخوام داشته باشمشون ولی چطور می تونم ازشون جوجه بگیرم ؟
    ارزنشون رو به اندازه ی یک سوم تخم کتون بریز.هویج و سبزی جعفری و جوانه گندم در هفته حتما هفته ای دوبار بده بهشون.چون قصد فروششون رو نداری بهتره عجله هم نکنی تا با تغذیه ی خوب آماده بشن و ایشالا تخم گذاریه م بکنن.باجریگار یک مقدار دفعه ی اول بد تخم گذاری میکنه ولی بعدش دیگه روال عادی خودش رو پیش میگیره و مشکلی نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    شیوا جان این بیماری به شدت واگیر داره

حواست باشه تو این مدتی که پیشت هستن تا یک ماه بعدش هیچ پرنده دیگه ای نباید وارد خونه کنی

و حتی خودت هم بدون اینکه دستات رو ضد عفونی کنی و لباسات رو عوض کنی به پرنده دیگه ای نزدیک نشو دست نزن

چون اونها هم بیمار میشن

مرســی نفیسه جان ، چشم ، حتما ، فقط یه سوالی ..این بیماری به تمام پرنده ها سرایت میکنه؟ یا فقط طوطی سانان؟من پرنده دیگه ای ندارم ولی خب یه قناری دارم که این مدت گذاشتمش جای دیگه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق (باجریگار)
    شماره عضویت
    11333
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    ارزنشون رو به اندازه ی یک سوم تخم کتون بریز.هویج و سبزی جعفری و جوانه گندم در هفته حتما هفته ای دوبار بده بهشون.چون قصد فروششون رو نداری بهتره عجله هم نکنی تا با تغذیه ی خوب آماده بشن و ایشالا تخم گذاریه م بکنن.باجریگار یک مقدار دفعه ی اول بد تخم گذاری میکنه ولی بعدش دیگه روال عادی خودش رو پیش میگیره و مشکلی نیست.
    تشکر ، یکم تغذیشون رو شل گرفتم ، پس اگه خوب تغذیه بشن امکانش هست ! تخم کتون رو بیشتر از ارزن بریزم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mirhosseini نمایش پست ها
    تشکر ، یکم تغذیشون رو شل گرفتم ، پس اگه خوب تغذیه بشن امکانش هست ! تخم کتون رو بیشتر از ارزن بریزم ؟
    ببخشید منظورم رو بد رسوندم.یک سوم ارزن تخم کتون بریزید.بله هر جفتی وقتی به حدی از آمادگی برسن که بدنشون جواب بده زاد و ولد میکنن.

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط آویشن نمایش پست ها
    مرســی نفیسه جان ، چشم ، حتما ، فقط یه سوالی ..این بیماری به تمام پرنده ها سرایت میکنه؟ یا فقط طوطی سانان؟من پرنده دیگه ای ندارم ولی خب یه قناری دارم که این مدت گذاشتمش جای دیگه.
    من تا جايي كه اطلاع دارم و سرچ كردم اين بيماري فقط بين طوطي ها شايع هست. ولي براي احتياط بهتره قناري رو به يه مكان ديگه انتقال بديد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    12672
    با سلام
    یی از دوستام دو تا مرغ عشق داره که پارسال شیشتا تخم گذاشتن ولی هیچ کدامشون در نیومد و دیگه تخم نذاشتن
    الن با ید چی کار کنه که تخم بذارن و ازشون جوجه بگیره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad66 نمایش پست ها
    با سلام
    یی از دوستام دو تا مرغ عشق داره که پارسال شیشتا تخم گذاشتن ولی هیچ کدامشون در نیومد و دیگه تخم نذاشتن
    الن با ید چی کار کنه که تخم بذارن و ازشون جوجه بگیره
    سلام.تغذیشون چی بوده توی این یکسال؟لونه گذاری کردن براشون؟

صفحه 147 از 475 نخستنخست ... 4797128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166197247 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)