تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirsafdel نمایش پست ها
    میخاستم بدونم برا چی فنچام توی لونه نمیرن لونه هم تاریک نیست

اگر از جفت خوردن فنچ ها اطمینان دارید یک هفته به فنچ ها زمان بدید لونه سازی می کنند.
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و..
    شماره عضویت
    27350

تخم نکردن فنچ

سلام
    من در اذر ماه دوجفت فنچ خریدم .یک جفت تاحالا3بار تخم کردن و بار اول دوتا جوجه دادن و بار دوم یک جوجه دادن
    در بار سوم هم 6جوجه داده که هنوز تخم پردرنیاوردن جوجه های اینا رو میندازم تو قفس اون جفت
    خیلی خوب هم بهشون میرسم ارزن خوب اب کافی .غذای تخم مرغی .سبزیجات
    کف دریا ....
    ولی تخم نمیکنن میدونین علت چیه
    البته وقی خریدم ماده اون جفت تخمو نمیکنن اهوی بون وبعد 50روز بردم عوض کردم و سفید گرفتم
    لطفا کمکم کنید...ص

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    27413
    سلام فنچ نر من چند سالی تنها بود الان هرچی ماده میخرم میکشتشون پر زیر شکمشونو میکنه...در حال حاضر الان ی ماده باهاش حفت شده ک تمام پرشاو کنده ستا تخم گذاشتن ولی نمیخابن روش و بعد این ک ماده رو تو دستم گرفتم مشخص بود ک تخم داره چکار کنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و عروس هلندی
    شماره عضویت
    27431
    سلام فنچ مادم با فواصل کم تخم گذاری میکنه ضعیف شده هنوز جوجه هاش دون خور نشده دوباره تخم میذاره راهی هست فاصله تخم گذاریا زیاد شه؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط elham_bano نمایش پست ها
    سلام فنچ نر من چند سالی تنها بود الان هرچی ماده میخرم میکشتشون پر زیر شکمشونو میکنه...در حال حاضر الان ی ماده باهاش حفت شده ک تمام پرشاو کنده ستا تخم گذاشتن ولی نمیخابن روش و بعد این ک ماده رو تو دستم گرفتم مشخص بود ک تخم داره چکار کنم
    سلام
    فقط باید اجازه بدید تا نر جفت بخوره و بودن ماده در کنارش داخل قفس براش طبیعی بشه و هیچ راهی که تخصصی و علمی باشه نداره این مشکل

نقل قول نوشته اصلی توسط مهتابم نمایش پست ها
    سلام فنچ مادم با فواصل کم تخم گذاری میکنه ضعیف شده هنوز جوجه هاش دون خور نشده دوباره تخم میذاره راهی هست فاصله تخم گذاریا زیاد شه؟
    سلام
    اگر بیش از دو و یا سه بار جوجه دادند میتونید تخم ها رو قبل از اینکه نطفه داخلش شکل بگیره [قبل از 3 روز ] یا با تخم مصنوعی عوض کنید یا اینکه با سوزن تخم ها رو سوراخ کنید تا نطفه شکل نگیره و اجازه بدید تا ماده مدتی روی تخم ها بخوابه و استراحت کنه و هر زمان دیدین که جوجه از فنچ نر به تنها دون میگیرند فنچ ماده رو از قفس خارج کنید تا برای دوره بعد توانایی تخم گذاری داشته باشه .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    27901
    سلام دوستان من یه جفت فنچ دارم که جدیدا جوجه دار شدن.امروز فنچ نر بیحاله و خودشو پف میکنه و همش بیحاله و چشماش اکثرا بسته ن و کف قفسه و سرشو توی پرهاش میکنه .میشه لطفا راهنماییم کنید چکار کنم؟ هرروز بهشون سفیده تخم مرغ میدم و مرتب قطره ب کمپلکس هم میخورن

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضوااان نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه جفت فنچ دارم که جدیدا جوجه دار شدن.امروز فنچ نر بیحاله و خودشو پف میکنه و همش بیحاله و چشماش اکثرا بسته ن و کف قفسه و سرشو توی پرهاش میکنه .میشه لطفا راهنماییم کنید چکار کنم؟ هرروز بهشون سفیده تخم مرغ میدم و مرتب قطره ب کمپلکس هم میخورن
    هر روز ب کمپلکس چرا؟؟؟
    فقط آب و ارزن ریز مخلوط کتان و تخم مرغ پخته
    گاهی سبری جات

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    28347
    سلام دوست عزیز،مشکله چشم غنچه شما ویروسی هست،اگر میخواهید چشم فنچتون درمانه کامل بشه باید از دم‌کرده چای سیاه گلستان که بدونه هیچگونه افزودنی و یا اسانس باشه استفاده کنید.ابتدا چای را در درون قوری تمیز که قبلاً آنرا با نمک شسته اید ریخته و به مدت نیم ساعت دم میکنید و بعد دم‌کرده چای را صاف نموده و درون یک فنجان تمیز که با نمک شسته شده میریزید، سپس اجازه بدید تا چای خنک شود و به دمای ۴۲ درجه سانتیگراد برسد و بعد از آن چای را با قطره چکان در درونه چشمهای بیمار فنچ خود ریخته به طوری که چشمهای فنچ شما شستشوی کامل بیابد و هر دفعه باید دو بار چشمهای فنچ خود را شستشو دهید،سه دفعه در روز تکرار کنید تا فنچ شما از این بیماری رهایی یابد،درجه حرارتی چای نباید بالا تر از ۴۲ درجه سانتیگراد باشد و نباید خنک تر از ۴۱ درجه در هنگام شستشو باشد چرا که فنچ شما باید چشمهای خود را در هنگام شستشو باز کند تا محلول وارد پلکها شده و آنها را نیز شستشو دهد.۴۲_۴۱ درجه سانتیگراد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    28347
    سلام دوست عزیز،فنچه شما دارای ضعف شدید و رو به مرگ هست از جین سینگ و رویال ژلی تازه برای تخمه مرغه او استفاده کند کنید یعنی به این ترتیب که جین سینگ را آسیب نموده و پودر کنید سپس پودر را صاف کنید و آنرا با مقدار یک سر سنجاق قفلی در درون تخم مرغه آب پره وی قرار داده و همه را به هم به خوبی به کرده و مخلوط می‌نمایید تا برای غنچه شما قابل خوردن و هضم باشد،علاوه بر این نباید فراموش کنید که فنچ ها به مواد غذایی از جمله گردو نیاز دارند.مقدار جین سینگ باید یک سره سنجاق و مقداره رویال ژلی باید یک سره سنجاق در یک قاشقه مربا خوری تخم مرغه له شده برای فنچ نر باشد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    28650
    احتمالا تخمه پوچ است ولی میتوانید با ندادن زرده تخممرغ از این اتفاغ جلوگیری کنید

صفحه 338 از 348 نخستنخست ... 238288319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)