صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی / سگ
    شماره عضویت
    5438

حمله گرگها به 3 روستا

ایران2آذر1390-شاهوردي يکي از ساکنان روستاي خور ميگويد: من داخل آغل سگ دارم. شنبه شب بود که گرگها داخل آغل من آمدند. اگر داخل آغل سگ نباشد، گرگها همانجا گوسفندان را دريده و ميخورند ولي اگر سگ باشد گوسفند را با خود ميبرند.
    وي ميگويد: اکثراً يک گوسفند را کشته و يکي دو تا را نيمه جان ميکنند. بچه شترها هم مثل گوسفندها قرباني هستند. به گزارش خبرنگار ما پيگيريهاي مسئولان شورا و دهياران اين سه روستا که در اطراف يک خندق و در فاصله کمي از هم قرار گرفته است تا اين ساعت به جايي نرسيده است و هر شب 500 خانوار ساکن اين سه روستا در فشار رواني و رعب و وحشت بسيار حمله 5 گرگ درنده، شب را به صبح ميرسانند.

حمله 5 گرگ به سه روستا که در اطراف يک خندق در 85 کيلومتري بيرجند واقع شده است، اهالي بيدفاع اين سه روستا را با موجي از ترس و وحشت روبرو کرده است.
    روستائيان بيدفاع هر روز از عصر به خانههاي خود پناه ميبرند تا مبادا اين بار به جاي گوسفندان و دامهاي خود، عضوي از اعضاي خانواده شان طعمه گرگهاي درنده شود.
    روستاهاي نوغاب، سروباد و خور که در 55 کيلومتري خوسف و 85 کيلومتري بيرجند مرکز استان خراسان جنوبي واقع شده اند، از دو سال قبل به صورت گذرگاه مورد هجوم 7 گرگ درنده قرار ميگرفتند ولي از چند ماه پيش اين حملات وحشيانه به صورت شبانه تکرار ميشود.
    محمد رضايي- مسئول شوراي اسلامي نوغاب – در اين مورد به خبرنگار ما گفت: دو سال پيش بود که براي نخستين بار هفت گرگ وحشي و درنده به روستا حمله و چند گوسفند را زخمي کردند و با خود بردند.
    وي اضافه کرد: پس از آن بود که هر از گاهي گرگها شبانه به روستا ميآمدند و در کوچهها ميچرخيدند و گوسفندان را شکار ميکردند. اين مسأله باعث شد که اهالي به فکر بيفتند و از آن به بعد گوسفندان را هر شب به آغلها برده و در آنجا محافظت کنند.
    مسئول شوراي نوغاب ادامه ميدهد: از مدتي قبل وضعيت بدتر شد. با سردتر شدن هوا اکنون آنها به آغلها حمله ميکنند. از ديوار آغلها بالا ميروند و به گوسفندان حمله ميکنند.
    وي ادامه ميدهد: ساعتي که گرگها حمله ميکنند اکثراً يا سر شب، يا نيمه شب و يا نزديک صبح است گرگها آرام ميآيند و ميروند. آنقدر قوي هستند که سگها بشدت از رويا رو شدن با آنها واهمه دارند. امسال در بررسيهايي که کردهايم تعداد آنها 4 تا 5 عدد است.
    حملات شبانه
    الله قلي کرمي که يک ماه پيش گرگها به آغل گوسفندان او حمله کردهاند ميگويد: سال هاست که ساکن روستاي خور هستم، يک ماه پيش بود که ساعت 11 شب متوجه سر و صداهايي از داخل آغل شدم. چون سگ نداشتم ترسيدم که به آغل داخل شوم. ميدانستم که گرگها به آغل من وارد شدهاند. پس از آنکه سر و صداي گوسفندان کمتر شد متوجه شدم که گرگها رفتهاند. وقتي داخل آغل شدم ديدم گرگها يک بز را به شدت زخمي کردهاند. بز از شدت جراحت تلف شده بود.
    وي ادامه ميدهد: البته يک ساعت قبل از آنکه گرگها به آغل من حمله کنند، به آغل يکي از همسايگان به نام حاج عزيز خرمي حمله کرده بودند و يک گوسفند را تکهتکه و پاره کرده بودند.
    حاج محمد کرمي پدر وي ميگويد: گرگها به آغل من نيز در دو مرحله حمله کردند. نخستين بار سه ماه پيش بود، ولي آخرين بار يک ماه قبل بود که بر اثر آن چند گوسفند من طعمه گرگهاي درنده با چنگال خونين شدند.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    روستاهاي نوغاب، سروباد و خور که در 55 کيلومتري خوسف و 85 کيلومتري بيرجند مرکز استان خراسان جنوبي واقع شده اند، از دو سال قبل به صورت گذرگاه مورد هجوم 7 گرگ درنده قرار ميگرفتند ولي از چند ماه پيش اين حملات وحشيانه به صورت شبانه تکرار ميشود.

از مدتي قبل وضعيت بدتر شد. با سردتر شدن هوا اکنون آنها به آغلها حمله ميکنند. از ديوار آغلها بالا ميروند و به گوسفندان حمله ميکنند.

.................................................. .................................................. .................

برای من خیلی جالبه که برای حیوان غیر اهلی و وحشی این طوری می نویسند. خوب گرگ یک حیوان وحشیه . اهلی نیست . توی ذاتش وجود داره. اکثرا هم شب شکار می کنه .
    شاید گرگ متشخص هم داریم ، حالا این چند تا وحشی و درنده هستند.
    نمی دونم مردم چه انتظاری دارند ؟
    همیشه با سرد شدن هوا این طوری می شه .
    مگر آغل هاشون سقف نداره ؟ چرا باید یک گرگ با بالا رفتن از یک دیوار بتونه به دام ها این طور راحت دسترسی داشته باشه. من روستاهای زیادی رفتم و اکثرا محل نگهداری دام ها مسقف و ایمن هست. گرگ ها هم هیچ وقت قادر نیستند از اون مکان ها گوسفند ها رو ببرن. مگر این که بیرون و در فضای آزاد باشند.

حالا همه ی اینا بهانه ای می شه برای شکار کردن این گرگ ها

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ارووانا
    شماره عضویت
    3638
    سلام همه این مشکلات به کنار دوبرمن و سرابی براحتی از پس گرگ برمیان حتی اگه نگهبان خوبی داشته باشن این مشکل پیش نمیاد چون گرگ هایی که تو ایران هستن ک.چیک هستند به نسبت نزاد های درشتش
    خود روستاییان خیلی کوتاهی کردن

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها

از مدتي قبل وضعيت بدتر شد. با سردتر شدن هوا اکنون آنها به آغلها حمله ميکنند. از ديوار آغلها بالا ميروند و به گوسفندان حمله ميکنند.

.................................................. .................................................. .................

برای من خیلی جالبه که برای حیوان غیر اهلی و وحشی این طوری می نویسند. خوب گرگ یک حیوان وحشیه . اهلی نیست . توی ذاتش وجود داره. اکثرا هم شب شکار می کنه .
    شاید گرگ متشخص هم داریم ، حالا این چند تا وحشی و درنده هستند.
    نمی دونم مردم چه انتظاری دارند ؟
    همیشه با سرد شدن هوا این طوری می شه .
    مگر آغل هاشون سقف نداره ؟ چرا باید یک گرگ با بالا رفتن از یک دیوار بتونه به دام ها این طور راحت دسترسی داشته باشه. من روستاهای زیادی رفتم و اکثرا محل نگهداری دام ها مسقف و ایمن هست. گرگ ها هم هیچ وقت قادر نیستند از اون مکان ها گوسفند ها رو ببرن. مگر این که بیرون و در فضای آزاد باشند.

حالا همه ی اینا بهانه ای می شه برای شکار کردن این گرگ ها

نوع اغل ها در مناطق کویری خراسان -رضوی و جنوبی - منحصر به فرد هستش
    اغل رو معمولا با ایجاد فضای غار مانند در تپه ها درست می کنند برای محافظت گوسفندان از سرما وحشتناک شبها کویر
    برای تهویه در سقف این مکان سوراخ هایی اجاد میشه که بخاطر تعدد گوسفند از کمبود اکسیژن جلوگیری بشه
    ارتفاع این اغل ها 130 تا 150 هست جوریکه وقتی می خواید برید داخل باید از کمر خم بشید
    گرگها معمولا از سوراخهای تهویه وارد اغل میشند . البته این سوراخها توسط خود گرگ ها بزرگ میشه
    اگر سگ داخل اغل باشه که یک یا دو گوسفند رو با خودشون می برند اگر هم سگی نباشه تاجاییکه گرگها بتونند گوسفند ها رو می کشند

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    تو روستاهای مناطق کوهستانی هم تقریبا به همین شکل هست. همیشه یه جایی روی سقفش هست. ارتفاعش هم کم هستش . زمان های قدیم می شده که گرگ ها وارد بشن . اما چندین ساله که دیگه گرگ ها نمی تونن وارد شن . کمی شیوه های ساخت رو عوض کردن. دقیقا نمی دونم چطوریه . اما طوری ساخته می شه که دیگه هیچ چیز نمی تونه وارد بشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی / سگ
    شماره عضویت
    5438
    نقل قول نوشته اصلی توسط edrisbr نمایش پست ها
    سلام همه این مشکلات به کنار دوبرمن و سرابی براحتی از پس گرگ برمیان حتی اگه نگهبان خوبی داشته باشن این مشکل پیش نمیاد چون گرگ هایی که تو ایران هستن ک.چیک هستند به نسبت نزاد های درشتش
    دوست عزیز دوبرمن وسرابی هیچ وقت نمیتونن گرگ رو شکست بدن
    شاید چند سگ دوبرمن و سرابی با هم از پس یه گرگ بر بیان ولی اگه یه دسته 4 /5 تای گرگ باشن هیچ کاری از پیش نمیبرن بهترین کار ایمن کردن آغل هستش
    و نگهبانی انسان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ارووانا
    شماره عضویت
    3638
    نقل قول نوشته اصلی توسط A & H نمایش پست ها
    دوست عزیز دوبرمن وسرابی هیچ وقت نمیتونن گرگ رو شکست بدن
    شاید چند سگ دوبرمن و سرابی با هم از پس یه گرگ بر بیان ولی اگه یه دسته 4 /5 تای گرگ باشن هیچ کاری از پیش نمیبرن بهترین کار ایمن کردن آغل هستش
    و نگهبانی انسان

سلام
    من منظورم در شرایط یکسان بود 1 سگ با 1 گرگ چون فیلم کشته شدن گرگ توسط دوبرمن و تو همدان دیدم اما متاسفانه ندارم کلیپشو اینجا بذارم یه دوبرمن گرگو به طرز فجیعی میکشه ولی گرگ هایی که تو ایران هستن معمولا سبک هستن نهایت وزن گرگ خاکستری ایرانی 30 کیلوگرم هست که معمولا 23 کیلوگرم هستن یه سگ خوب و ورزیده میتونه از پسش بر بیاد
    عموم انگلیس هست خیلی نزاد ها رو نمیشناسه میگفت سگی رو دیده بوده که خودش میگفت اونا بهش اسپانیایی میگفتن و به گفته خود اونا براحتی گرگ و تو نبرد میزده البته وزن بالایی هم داشته ظاهرا

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

سلام

غیر ممکنه که سگ سرابی یا دوبر من بتونن تو حالت طبیعی حریف یک گرگ وحشی بشن...
    اون کلیپی که شما دیدی حتما گرگ در شرایط عادی و طبیعی نبوده...کوچکترین گرگ ایران اطراف ساوه و تفرش و اراک زندگی میکنه که باز هم بسیار درشت تر و وحشی تر و قوی تر از سگه دوبرمنه

معمولا سگ ها رو به صورت گله ای به سمت گرگ رها میکنن که نتیجش شکست گرگه

در ضمن جدای اینکه سرما گرگ رو به روستاها میکشونه ولی اصلی ترین دلیل تشدید این مشکلات تخریب زیست گاه ها و کم شدن غذای اصلی این حیوانه....و هر موقع حمله این حیوانات وحشی از سر ناچاری به روستاها تشدید شده نتیجش شکار شدن این حیوانات توسط محلی ها و روستاییان بوده که معمولا هم به انقراض یک گونه ختم میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی / سگ
    شماره عضویت
    5438
    سلام
    من منظورم در شرایط یکسان بود 1 سگ با 1 گرگ چون فیلم کشته شدن گرگ توسط دوبرمن و تو همدان دیدم اما متاسفانه ندارم کلیپشو اینجا بذارم یه دوبرمن گرگو به طرز فجیعی میکشه ولی گرگ هایی که تو ایران هستن معمولا سبک هستن نهایت وزن گرگ خاکستری ایرانی 30 کیلوگرم هست که معمولا 23 کیلوگرم هستن یه سگ خوب و ورزیده میتونه از پسش بر بیاد
    عموم انگلیس هست خیلی نزاد ها رو نمیشناسه میگفت سگی رو دیده بوده که خودش میگفت اونا بهش اسپانیایی میگفتن و به گفته خود اونا براحتی گرگ و تو نبرد میزده البته وزن بالایی هم داشته ظاهرا
    دوست عزیز در شرایط یکسان غیر ممکنه سگ حریف گرگ بشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    ( معمولا سگ سرابی همون سگ کانگال هست . در مناطق اردبیل و آذربایجان شرقی و خصوصا غربی از این نژاد زیاد هست . اسمش هم به غلط سرابی گفته شده و رواج پیدا کرده . این سگ قادر هست که حریف یک گرگ بشه . )
    سگ کانگال سگ گله هست و این اصلی ترین توانایی این نژاد به حساب میاد. متعلق به کشور ترکیه و ایالت سیواس هستش . حدود 77 تا 86 سانتی متر قد دارند. و 50 تا 66 کیلوگرم هم وزنشون هست. سگ هایی بسیار قدرتمند و مقاوم هستند. رنگشون هم اغلب به رنگ بژ موجود هست.
    بستگی به تعداد گله و دام ازشون استفاده می شه.
    اما یک سگ کانگال به راحتی از عهده ی یک گرگ برمیاد. در شرایط یکسان . به همین خاطر هم در کشور ترکیه بسیار مورد توجه قرار گرفته و این کشور بودجه هایی رو برای پرورش و اصلاح نژادش در نظر می گیره. حتی به کشور های دیگه ای که فعالیت های دامی دارن صادر می شن . البته این نژاد فقط برای مناطق کوهستانی مناسب هست. چون پوشش بدنیش دو لایه هست و باعث می شه که در مقابل سرما بسیار مقاوم باشه. و برعکس در مقابل گرما طاقت کمی دارند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)