مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    حرف نمیزنه ولی 100 درصد روی دست میاد من امتحان کردم 100 درصد عملیه بنده حرفم رو از جیبم در نیاوردم استناد دارم و با مدرک این حرف رو میزنم اتفاقا وقتی که بیاد رو دست با آدم رفتارش کم کم بهتر میشه من یادمه یه طوطی رفیقم تازه خریده بود با همین شرایط متاسفانه رو دستش نمیومد همون روز اول نه دوم خریدش من رفتم خودنشون در جا طوطی اومد رو دستم بعد هم دست صاحبش این کار صد در صد عملیه
    کسی به شما گفت حرفت رو از جیبت درآوردی ؟ :smile (99):شما یه روش پیشنهاد دادی دیگه برای چی درصد تعیین می کنی .یه طوطی ممکنه با این روش شما بیاد روی دست یکی ممکنه نیاد . اینجا ما راه پیشنهاد می کنیم هر کی از هر روشی خواست بره . مهم اینه که کمترین استرس بهش وارد بشه و اعتمادش جلب شه .دیگه بحث نداره

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از دوستان بابت راهنمایی هاشون چنتا سوال داشتم
    600 گرفتمش دوست عزیز راستی چشماشم اینقدر زرد نیست اینجا پرنگ افتاده خیلی کمرنگ تر هست
    تا میکنمش توی قفس میره تو لک هیچ کاری نمیکنه هیچ عکس العملی نداره هیچی نمیخوره اما وقتی بیرون میاد معمولی میشه خوسحال میشه صاحب قبلیشم گفت همش توی خونه ازاد بوده درضمن یک عادتی که داره خیلی بدجنس هست میگم بیا بالا میاد روی دستم که بگذارمش جاهای با ارتفاع زیاد اما تا رفت بالا دیگه نمیاد رو دستم و دستمو میخواهد گاز بگیره از دستمم چیز میگیره و میخوره شاید گرسنش بوده حتی از دست مادرم هم غذا گرفت :smile (119):
    راستی شاهپرهاش هست اما بقیه پرهاش کوتاه شده
    خوب خریدی
    چمش هم من میدونم زردیش زیادی هست و دوربین اینطوری انداخته چون یکی از طوطی های منم همینطوریه نترس طوطیت خوب میشه چون عادت نداره فعلا بدجنس هست ضمنا روی دستت اومد بالاخره یا نه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    کسی به شما گفت حرفت رو از جیبت درآوردی ؟ :smile (99):شما یه روش پیشنهاد دادی دیگه برای چی درصد تعیین می کنی .یه طوطی ممکنه با این روش شما بیاد روی دست یکی ممکنه نیاد . اینجا ما راه پیشنهاد می کنیم هر کی از هر روشی خواست بره . مهم اینه که کمترین استرس بهش وارد بشه و اعتمادش جلب شه .دیگه بحث نداره

من روش رو صد در صد تضمین میکنم چون صد در صد به حرفم مطمئن هستم باشه من راه پیشنهاد میکنم پس بقیه هم راه پیشنهاد کنند چرا ملت رو میکوبند تو این انجمن ها کلا همینه من اکثرا افراد با تجربه رو از این سایت دیدم که بن کردن برا چی چون بنده خدا دو تا جواب داده جوابشم درسته ها کلی هم تو پرنده ها تجربه داره از بچگی با پرنده بزرگ شده بعد بن شده دلیلش چیه؟
    خواسته دو تا سوال جواب بده ؟
    بنده حرفم درست بوده و باز هم تاکید می کنم تجربست نه چیز دیگه تجربم میگه صد در صد میاد درست هم میگه بنده همین کاسکویی که داشتم الان هم برا فروشه بعضی از همین دوستان فروم ما رو گیج کردن طوری که تجربم رو اصلا ملاک نمیدونستم از بس هرکی دیده بود می گفت این سنش بالاست سخنگو نمیشه رام هم نمیشه چون اولین طوطی ای بود که با سن بالا خریده بودمش سنشم بالا نبود 2.5 سالی داشت دمش گرم رام شد سخنگو شد حتی زود تر از افرادی که چشم طوسی خریده بودن خیلی هم حال کردم از اون به بعد سوالاتم رو از بعضیا که اطمینان دارم به کارشون می پرسم و 100 درصد به تجربم اطمینان دارم ضمنا همین اساتید فروم باعث شده بودن طوطی بیچارم آواره بشه چند دفعه میخواستم بفروشمش که باز نگهش داشتم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از دوستان بابت راهنمایی هاشون چنتا سوال داشتم
    600 گرفتمش دوست عزیز راستی چشماشم اینقدر زرد نیست اینجا پرنگ افتاده خیلی کمرنگ تر هست
    تا میکنمش توی قفس میره تو لک هیچ کاری نمیکنه هیچ عکس العملی نداره هیچی نمیخوره اما وقتی بیرون میاد معمولی میشه خوسحال میشه صاحب قبلیشم گفت همش توی خونه ازاد بوده درضمن یک عادتی که داره خیلی بدجنس هست میگم بیا بالا میاد روی دستم که بگذارمش جاهای با ارتفاع زیاد اما تا رفت بالا دیگه نمیاد رو دستم و دستمو میخواهد گاز بگیره از دستمم چیز میگیره و میخوره شاید گرسنش بوده حتی از دست مادرم هم غذا گرفت :smile (119):
    راستی شاهپرهاش هست اما بقیه پرهاش کوتاه شده
    چه خوب که صاحب قبلیش در دسترس بوده .شما درباره شرایط نگهداریش حتما ازش بپرس .این که کی می خوابه ؟ کی کاور می کشید رو قفس ؟ کی بیدار میشه ؟ کی کاور رو از روی قفس برمی داشته ؟غذاهایی که می خوره ؟ غذاهایی که بیشتر از همه دوست داره ؟ درباره خصوصیاتش اخلاقیش کلا بپرس ازش .که راحت تر بتونی براش شرایط مطلوب رو فراهم کنی .

خب چه بد که همیشه آزاد بوده کار شما سخت میشه .نمی تونی مدت زیادی تو قفس نگهش داری چون مدام بیرون بوده براش سخته بره تو قفس .چون به قفس عادت نداره .شما باید آروم آروم دوباره به قفس عادتش بدی .چون اگه یهو برای یه مدت طولانی بذاریش تو قفس مطمئنا نمی تونه تحمل کنه و این میتونه باعث به وجود اومدن مشکلات رفتاری در طوطی شما بشه مثل پرکنی .

دیگه اینکارو هم نکن .هیچ وقت سعی نکن بذاریش تو ارتفاعی که بعد برای پایین آوردنش مشکل برات پیش بیاد . اگه بالاتر باشه حس برتری بهش دست میده . عادت می کنه که همیشه بالا بمونه . این رفتار گاز گرفتن رو هم تقویت می کنه . وقتی روی دستت میاد یه جوری نگهش دار که هم سطح چشمات باشه .حتی اگه دوست داشته باشه بالا بمونه شما توجهی نکن .

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سودابه جان شما توجه تون رو چطوری کم کردین ؟
    مثلا ساعت بیرون اوردنش رو چه مدتی کم کردین ؟ یا نوازش کردن و بیرون اوردن و ... رو با هم کم کردین؟
    میشه بگید الان چطوری بهش محبت میکنید( مثلا سر خاروندن و رو دست اوردن و مقدارش)؟ چه تایمی بیرونه؟
    قبلا از ساعت 4 تا 10 شب در قفسش باز بود و روی چوب بالایش بازی می کرد و گاهی اوقات البته با میل خودش یک دوری هم توی خانه می زد ، هر قسمت از خانه که می رفتم قفس را با خودم به آنجا می بردم تا تنها نباشد . ولی الان فقط 3 ساعت می آید بیرون و دیگه دنبال خودم هم نمی برمش
    البته بمدت یک هفته دارم می روم مسافرت و نیکی را پیش پدرم می گذارم پدرم 50 سال است تجربه نگهداری از انواع پرندگان را دارد گفتم شاید آنجا برود درست شود .
    یک چیز دیگه هانی عزیر صبح تلفن کردم خانه ، خیلی شلوغ می کرد و سر و صدا می کرد ، این حالت سکوت فقط مربوط به زمانی است که من در خانه هستم .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    [QUOTE=gray_parrot;25870]خوب خریدی
    چمش هم من میدونم زردیش زیادی هست و دوربین اینطوری انداخته چون یکی از طوطی های منم همینطوریه نترس طوطیت خوب میشه چون عادت نداره فعلا بدجنس هست ضمنا روی دستت اومد بالاخره یا نه؟
    /QUOTE]
    روی دستم میاد وقتی میخواهد بره روی قفسش اما تا رفت روی قفس دیگه رو دستم نمیاد جنسش خرابه
    دیشبم شانس اواردم از سیم انتن رفت بالا رفت توی پانسیون حالا ارتفاع 5 متری رفتم روی پشت بام تا بگیرمش پرید پایین شانس اورد کمی میتونست بپره رفت وسط حال نشست منم رفتم پیشش اومد رو دستم که بگذارمش روی قفس منم کردمش توی قفس و درو بستم تنبیهش کردم دیگه صبح درو باز کردم خودش اومد رو قفس

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    [QUOTE=ali67;25905]
    خوب خریدی
    /QUOTE]
    روی دستم میاد وقتی میخواهد بره روی قفسش اما تا رفت روی قفس دیگه رو دستم نمیاد جنسش خرابه
    دیشبم شانس اواردم از سیم انتن رفت بالا رفت توی پانسیون حالا ارتفاع 5 متری رفتم روی پشت بام تا بگیرمش پرید پایین شانس اورد کمی میتونست بپره رفت وسط حال نشست منم رفتم پیشش اومد رو دستم که بگذارمش روی قفس منم کردمش توی قفس و درو بستم تنبیهش کردم دیگه صبح درو باز کردم خودش اومد رو قفس
    علی جان طوطیت خوله پیشرفت خوبی داشته نترس باهات خوب میشه مسلما روی قفس بهدت میدون نمیده البته فعلا دلیلشم اینه که قلمرو خودش رو همین قفس میدونه
    ضمنا درسته پرنداره ولی از دیوار راست بالا میره ها من یه بار بردمش تو باغچه یه چوبی زدم برا گل که گل روش بالا بیاد بعد یهویی غافل شدم از تهش گرفت رفت بالا دیگه چیزی نمونده بود که روی یه کاج 15-20 متری بیاد که باز از تجربم استفاده کردم و نزاشتم بره کفتری گرفتمش
    خلاصه مواظبش باش اگه از یه درخت بگیره بره بالا باید زنگ بزنی آتشنشانی بیارتش پایینا:smile (14):
    ولی پایین آوردنش خیلی سخت میشه تازه اینکه امکان داره بپره ولی پر هم که نداره خدایی نکرده بخوره زمین و اتفاقات ناخوشایند رخ بده پس حواستو جمع کن
    هر سوالی داشتی من در خدمتم

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    حرف نمیزنه ولی 100 درصد روی دست میاد من امتحان کردم 100 درصد عملیه بنده حرفم رو از جیبم در نیاوردم استناد دارم و با مدرک این حرف رو میزنم اتفاقا وقتی که بیاد رو دست با آدم رفتارش کم کم بهتر میشه من یادمه یه طوطی رفیقم تازه خریده بود با همین شرایط متاسفانه رو دستش نمیومد همون روز اول نه دوم خریدش من رفتم خودنشون در جا طوطی اومد رو دستم بعد هم دست صاحبش این کار صد در صد عملیه
    خوب خریدی

من روش رو صد در صد تضمین میکنم چون صد در صد به حرفم مطمئن هستم باشه من راه پیشنهاد میکنم پس بقیه هم راه پیشنهاد کنند چرا ملت رو میکوبند تو این انجمن ها کلا همینه من اکثرا افراد با تجربه رو از این سایت دیدم که بن کردن برا چی چون بنده خدا دو تا جواب داده جوابشم درسته ها کلی هم تو پرنده ها تجربه داره از بچگی با پرنده بزرگ شده بعد بن شده دلیلش چیه؟
    بنده حرفم درست بوده و باز هم تاکید می کنم تجربست نه چیز دیگه تجربم میگه صد در صد میاد درست هم میگه بنده همین کاسکویی که داشتم الان هم برا فروشه بعضی از همین دوستان فروم ما رو گیج کردن طوری که تجربم رو اصلا ملاک نمیدونستم از بس هرکی دیده بود می گفت این سنش بالاست سخنگو نمیشه رام هم نمیشه چون اولین طوطی ای بود که با سن بالا خریده بودمش سنشم بالا نبود 2.5 سالی داشت دمش گرم رام شد سخنگو شد حتی زود تر از افرادی که چشم طوسی خریده بودن خیلی هم حال کردم از اون به بعد سوالاتم رو از بعضیا که اطمینان دارم به کارشون می پرسم و 100 درصد به تجربم اطمینان دارم ضمنا همین اساتید فروم باعث شده بودن طوطی بیچارم آواره بشه چند دفعه میخواستم بفروشمش که باز نگهش داشتم
    دوست عزیز من هم میدونم به اجبار طوطیه میاد روی دست ، حتی طوطیه وحشی رو هم به اجبار میشه وادار به خیلی کارها کرد، اما اون دیگه چه لذتی داره؟؟؟؟
    اما خود من به شخصه دوست ندارم طوطیم رو به اجبار وادار به کاری کنم ، به دوستمون هم عرض کردم که اگر چند روزی صبر کنن طوطی خودش که به محیط عادت کنه کم کم میاد روی دستشون اگر الان رو دستشون نمیره به این خاطره که ایشون رو نمیشناسه و به ایشون عادت نکرده.این دوستمون هم طوطیشون رو دوست داره و کسی که طوطیش رو دوست داره باید صبور هم باشه که این دوستمون هم قبلا صبور بودنشون و دوست داشتنه طوطیشون رو اثبات کردن.
    کلا هم گفته میشه چه طوطیه رام و چه وحشی بعد از ورود به خونه ،باید اجازه داد که طوطی به محیط و افراد اعتماد کنه.
    اینجا فروم گفتگو هست و هر کسی میتونه نظر خودش رو بگه اما نباید توقع داشته باشه که هیچ کسی باهاش مخالفت نکنه و گرنه ....
    در ضمن اگر کسی اینجا بن شده به خاطر اظهار نظر در مورد حیوانات و بحث راجب اونها نبوده ...
    اینجا کسی ادعای استاد بودن نکرده اما شما که با تجربه هستید ( اینطور که خودتون ادعا میکنید) بهتره بدونید که خاکستریها خیلی حساس هستند و درست نیست که در دست افراد مختلف بچرخن چون نسبت به صاحبشون وابستگی دارن و این جا به جایی ها بزرگترین لطمات و استرس ها و ... رو براشون داره ، حالا شما میخواهید طوطیتون رو بفروشید من کاری ندارم که برای سودش هست یا کسب تجربه!!! اما این روش، روش خوبی نیست .

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها

قبلا از ساعت 4 تا 10 شب در قفسش باز بود و روی چوب بالایش بازی می کرد و گاهی اوقات البته با میل خودش یک دوری هم توی خانه می زد ، هر قسمت از خانه که می رفتم قفس را با خودم به آنجا می بردم تا تنها نباشد . ولی الان فقط 3 ساعت می آید بیرون و دیگه دنبال خودم هم نمی برمش
    البته بمدت یک هفته دارم می روم مسافرت و نیکی را پیش پدرم می گذارم پدرم 50 سال است تجربه نگهداری از انواع پرندگان را دارد گفتم شاید آنجا برود درست شود .
    یک چیز دیگه هانی عزیر صبح تلفن کردم خانه ، خیلی شلوغ می کرد و سر و صدا می کرد ، این حالت سکوت فقط مربوط به زمانی است که من در خانه هستم .
    چه مدتیه ساعت بیرون اوردنش کم شده و دیگه با خدتون جا به جاش نمیکنید؟( تایم بیرون بودنش خیلی زیاد بوده و من فکر میکنم همین خیلی تاثیر داشته)
    رفتار شما باهاش وقتی که خونه هستید چطوره؟ تا حالا بهش بی محلی کردید ؟
    شده زمانی شما با طوطیتون تنها باشید و کمتر سمتش برید ؟( در این مواقع عکس العملش چی بوده؟)
    خیلی خوبه که فرصت این مسافرت پیش اومده ، میتونیم ببینیم تو این مدتی که تشریف ندارید بعد از برگشتتون عکس العملش چیه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    آرین عزیز من نمی فهمم کی شما رو کوبیده ؟ مطمئن باش اگه روشت کاملا غلط بود حتما باهاش مخالفت می شد . من پستی در مخالفت با روش شما ندیدم .نظرت رو بگو کسی که مانع شما نمیشه . انتخاب با خود کاربره .

مطمئنا جواب غلط یه کاربر با تجربه باعث بن شدنش نمیشه .شما ظاهر قصیه رو میبینی . در این مورد دیگه بحث نکن چون به دلیل بی ربط بودنش با تالار حتما پاک میشه .

منم کم و بیش شرایط شما رو داشتم و از اولین روزی که دوستان تو همین فروم و فروم های دیگه فهمیدن طوطیم پرکنه گفتن بفروشش چون امکان نداره خوب شه . سوالات منم محدود به پستایی که تو فروم می دادم نمیشد از خیلی ها حتی تلفنی هم سوال کردم .از خیلی ها پرسیدم و اون جوابی رو انتخاب کردم که برام شیرین تر بود ( یعنی نگهش دارم شاید با یه در صد خیلی کم خوب بشه ) . همه می گفتن بفروش ولی اجباری درکار نبود . من خودم تصمیم گرفتم .شما هم همینطور مگه کسی شما رو تحت فشار قرار داد که طوطیت رو بفروشی که همه رو می ندازی گردن اینو اون .خودتی که تصمیم می گیری .از بین جوابا چیزی رو باید انتخاب کنیم که به نظر خودمون منطقی باشه . شما همین چند وقته پیش هم می خواستی طوطیت رو بفروشی . کسی از بچه های همین فروم به شما گفت اینکارو بکنی ؟ (دلیلش اصلا مهم نیست می خوام اینو بگم که خودت تصمیم به فروش گرفتی )منم اگه جای شما بودم هیچوقت طوطیم رو حتی اگه چشم زرد باشه و کاملا از سن بالا بودنش مطمئن باشم نمی فروشم .حتی اگه دیگران بهم بگن .چون حرف زدن یا نزدن یه طوطی اصلا برام مهم نیست . اینو مطمئنم که می تونم رامش کنم حتی اگه خیلی طول بکشه و از این مطمئنم که فقط خودم کاملا با اخلاق و رفتارش آشنا هستم .هیچکی مثل من نمی تونه طوطیم رو نگه داره .طوطی که به شرایط خونه من عادت کنه هیچوقت نمی فروشم . این منم که از بین جوابا باید تصمیم بگیرم .
    ویرایش توسط sepideh : 12th May 2011 در ساعت 12:12 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    195
    سلام به همگی
    من خیلی وقته که نیومدم اما دوستان قدیمی اگه یادشون باشه من خیلی با حرف زدن میشا مشکل داشتم میتونم بگم کاملا نامید بودم . اما الان میشا داره حرف میزنه و کاملا هم رامه . جا داره به همتون بگم اصلا واسه رام کردن و به حرف اوردن کاسکو هاتون عجول نباشین مطمئن باشین بالاخره حرف میزنن البته با کمک شما . فقط الان یه مشکل دارم اونم اینکه میشا فقط با من خوبه و اصلا تحمل هیچکس و نداره مخصوصا با اقایون . خیلی دوست دارم با همه خوب باشه و با دیدنشون جیغ نزنه اما نمیدونم چیکار کنم ؟؟؟؟:smile (155):

صفحه 333 از 1238 نخستنخست ... 233283314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352383433833 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)