صفحه 19 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 229
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    دوستان این اسکیمر ما بالاخره شروع به کف درست کردن کرد گویا در آب چیزی نبود که جمع کنه و با اضافه کردن ریف این اتفاق افتاد

آب رو تست زدم مقدار کلسیوم 440
    و مقدار منیزیوم 1160 بود

میخوام مکمل بگیرم به نظرتون چی بگیرم بهتره هم برای تنظیم کلسیوم و منیزیوم و هم عناصر کمیاب ؟

یکی از دوستان از purple tech کنت استفاده کرده که هم کلسیوم داره و هم منیزیوم و هم استرانسیوم .. خوبیش اینکه با قیمت کمتر همه منابع تامین میشن ولی من تو ریویو ها دیدم بیشتر برای بنفش کردن سخره ها ازش استفاده کردن و راضی بودن حالا نمیدونم جواب کار ما رو میده یا نه
    یکی هم محلول منیزیوم و پتاسیوم به صورت جدا از محصولات براتول که هم پودر داره هم مایع
    یکی هم سه گانه تریس مارین jbl که هر کدوم 85 قیمت داره که یه خورده هزینه سنگین میشه ولی گویا همه عناصر رو داخلش داره و دیگه احتیاج به چیزی نیست

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    دوستان این اسکیمر ما بالاخره شروع به کف درست کردن کرد گویا در آب چیزی نبود که جمع کنه و با اضافه کردن ریف این اتفاق افتاد

و مقدار منیزیوم 1160 بود

میخوام مکمل بگیرم به نظرتون چی بگیرم بهتره هم برای تنظیم کلسیوم و منیزیوم و هم عناصر کمیاب ؟

یکی از دوستان از purple tech کنت استفاده کرده که هم کلسیوم داره و هم منیزیوم و هم استرانسیوم .. خوبیش اینکه با قیمت کمتر همه منابع تامین میشن ولی من تو ریویو ها دیدم بیشتر برای بنفش کردن سخره ها ازش استفاده کردن و راضی بودن حالا نمیدونم جواب کار ما رو میده یا نه
    یکی هم محلول منیزیوم و پتاسیوم به صورت جدا از محصولات براتول که هم پودر داره هم مایع
    یکی هم سه گانه تریس مارین jbl که هر کدوم 85 قیمت داره که یه خورده هزینه سنگین میشه ولی گویا همه عناصر رو داخلش داره و دیگه احتیاج به چیزی نیست
    من سه گانه تریس مارین را دارم هر کدوم یک گالون هست الان چند سال هست دارم استفاده میکنم وعناصر کمیاب اکم را فراهم کرده که البته برای شما فکر کنم زیاد باشه
    ولی من بیشتر سعی میکنم با سیفون این عناصر را وارد تانک کنم
    بنظر من بهتره کلسیم ,منیزیم واسترانسیم را جدا جدا بگیریداینجوری هر کدوم را اندازه خودش وارد تانک میکنید
    اگه عناصر شما در حد نرمال باشه وپارامترها اندازه خودش باشه سنگها بنفش میشه
    منیزیم اکتون هم کمه,
    ای کاش یه مدت برای ریف اوردن صبر میکردید تا پارامترهای ابتون کامل تحت کنترلتون باشه وبعدش اقدام به خرید میکردی با این حال سعی کنید دیگه ابزی تا یه مدتی اضافه نکنید
    راستی از ماهیهای جدید چه خبر ,یه عکس بزارید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145

و مقدار منیزیوم 1160 بود

دوست عزیز بهترین و کم هزینه ترین راه همون سیفون هست. شما اگر هر هفته ۱۰ ٪ و یا حتی ۵-۶٪ سیفون بزنید به خیلی از عناصر نیاز پیدا نمیکنید و از طرفی هم خیلی از مواد زائد رو از تانک خارج میکنید. البته بد نیست که کلسیم و منیزیم رو رو به صورت پودری به مقدار کم داشته باشید. اونم در صورتی که مرجان زیاد داشته باشید. که باز مرجانها هم اگر از نوع LPS باشن خیلی مصرف نمیکنن و SPS ها هستن که زیاد مصرف میکنن. البته کرولاینها هم مصرف میکنن که من فکر میکنم با همون سیفون هفتگی جبران میشه. من خودم یک کار دیگه کردم. چون کمی تنبل تشریف دارم هر دو هفته ۱۲٪ سیفون میزنم. تو هفته اول بعد از سیفون چیزی جز غذا به تانک اضافه نمیکنم و فقط هفته دوم عناصر نادر و ید و استرانسیوم و در صورت کم شدن منیزیم و کلسیم میزنم و به دلیل داشتن مرجان SPS پتاسیم هم میریزم. البته بیشتر مواقع باز به دلیل تنبلی بجای کلسیم و منیزیم از محلول پرپل تچ کنت استفاده میکنم که بسیار هم عالی هست. اینم بگم که اگر نخاین مرجاناتون رشد کنن (‌که معمولا LPS ها رشد ندارن و SPS ها رشد میکنن ) میتونید ماهی یک بار و حتی ۲ ماه یک بار و یا حتی مثل یکی از کاربران حرفه ای سایت سیفون نزنید. ولی این کار تجربه میخاد و بهتره فعلا تا به اون تجربه برسید همون سیفون حداقل یک ماه ۱۵-۳۰٪ رو بزنید.
    برای اطلاع دوستان من دو ماه سیفون نزدم و نتیجش این شد که همه مرجانهای LPS و SPS حالشون عالی بود. فقط مرجانهای SPS رشدشون متوقف شد.
    موفق باشید.

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوست عزیز بهترین و کم هزینه ترین راه همون سیفون هست. شما اگر هر هفته ۱۰ ٪ و یا حتی ۵-۶٪ سیفون بزنید به خیلی از عناصر نیاز پیدا نمیکنید و از طرفی هم خیلی از مواد زائد رو از تانک خارج میکنید. البته بد نیست که کلسیم و منیزیم رو رو به صورت پودری به مقدار کم داشته باشید. اونم در صورتی که مرجان زیاد داشته باشید. که باز مرجانها هم اگر از نوع LPS باشن خیلی مصرف نمیکنن و SPS ها هستن که زیاد مصرف میکنن. البته کرولاینها هم مصرف میکنن که من فکر میکنم با همون سیفون هفتگی جبران میشه. من خودم یک کار دیگه کردم. چون کمی تنبل تشریف دارم هر دو هفته ۱۲٪ سیفون میزنم. تو هفته اول بعد از سیفون چیزی جز غذا به تانک اضافه نمیکنم و فقط هفته دوم عناصر نادر و ید و استرانسیوم و در صورت کم شدن منیزیم و کلسیم میزنم و به دلیل داشتن مرجان SPS پتاسیم هم میریزم. البته بیشتر مواقع باز به دلیل تنبلی بجای کلسیم و منیزیم از محلول پرپل تچ کنت استفاده میکنم که بسیار هم عالی هست. اینم بگم که اگر نخاین مرجاناتون رشد کنن (‌که معمولا LPS ها رشد ندارن و SPS ها رشد میکنن ) میتونید ماهی یک بار و حتی ۲ ماه یک بار و یا حتی مثل یکی از کاربران حرفه ای سایت سیفون نزنید. ولی این کار تجربه میخاد و بهتره فعلا تا به اون تجربه برسید همون سیفون حداقل یک ماه ۱۵-۳۰٪ رو بزنید.
    برای اطلاع دوستان من دو ماه سیفون نزدم و نتیجش این شد که همه مرجانهای LPS و SPS حالشون عالی بود. فقط مرجانهای SPS رشدشون متوقف شد.
    موفق باشید.

من با تمام توضیحات آقا ایمان موافقم بجز اون قسمت که اشاره کردن به حرفه ای بودن کاربر که میتونه بدون سیفون از آکواریوم مرجانی نگهداری کنه
    یکی از اهداف در این تفریح دیدن رشد و تکثیر مرجانها هست ، نه فقط زنده نگهداشتن مرجان برای یه دوره کوتاه
    خودشون تو صحبتها اشاره داشن که بدون سیفون رشد مرجانها متوقف شد
    من خودم پارسال حدود 4 ماه سیفون نزدم و فکر میکردم اتفاق خاصی نیوفتاده ولی بعد از مراجعه به عکسهایی که قبلا از تانک گرفته بودم متوجه شدم که مرجانها سرحال نیستند
    بهترین حالت سیفون سیفون 10 درصدی در هفته هست که شرایط شیمیایی آب دچار تغییر نشه
    دوستان سیفون را چدی بگیرید اونم با نمک درجه یک
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    از نور ال ای دی که استفاده میکنم اتفاقا سخره ای که در ارتفاع است و نزدیک نور دچار جلبک مویی شده تایم نور دهی هم 8 ساعت در روز هست از این کمتر برای ریف ها مشکلی به وجود نمیاره ؟
    پمپی که برای راکتور فراکسی فوس استفاده میکنم 1500 لیتر در ساعت هستش که نمیدونم شاید باید کمتر باشه

............
    منم عذر خواهی میکنم متوجه نشدم تو تایپیک دوستمون سوال کردم اگر امکان انتقال داشته باشه ممنون میشم

من جواب سوالتون را تو تاپیک خودتون میدم

شما نور ال ای دی ها را بصورت برنامه ریزی شده به روزی 6 ساعت برسونید یعنی بصورت تدریجی
    تو این مدت (یعنی تا ریشه کن شدن اونا) با غذاهای پلنگتنی و ... اونا رو تغذیه و تقویت کنید
    پیشنهاد میکنم میزان نور سفید هم کمتر کنید ، طوری که نور به رنگ آبی بزنه

راکتورهای فسفات و کربن باید گردش آب کمی داشته باشه به صورتی که مدیاها زیاد تکون نخورن (بالاپایین نپرن)
    واترپمپهایی که حدود 200 تا 600 لیتر در ساعت دبی دارن استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    این مقاله رو من تو نت پیدا کردم که بیشترین عامل بروز دیاتوم رو وجود سیلیکات در آب میدونه بعد بالا بودن نیترات
    من تست نیترات و فسفات میزنم مقادیر فسفات و نیتراتم بالا نیست تست سیلیکات هم ندارم که بزنم ولی با توجه به این مقاله فکر میکنم سیلیکاتم بالاست که منجر به وجود امدن این جلبک شده حتی جلبک سبز هم من رو سخره ها دارم
    یکی از راه های پیشنهادی و موفق استفاده از و د کا هست که گویا نتیجه خوبی داشته و به سرعت جلبک رو از بین برده
    نور کم رو یکی دیگر از دلایل دونسته که میگه این نوع جلبک با نور کم رشد بیشتری داره

من به جای و د کا میتونم از شکر استفاده کنم ؟ با چه دوزی ؟
    اسکیمرم هم تانزی هست با گردش هوای 520 لیتر در ساعت

Saltwater Algae Control: Brown Algae | Home Aquaria
    ویرایش توسط meis@m : 3rd April 2015 در ساعت 10:46 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    من با تمام توضیحات آقا ایمان موافقم بجز اون قسمت که اشاره کردن به حرفه ای بودن کاربر که میتونه بدون سیفون از آکواریوم مرجانی نگهداری کنه
    یکی از اهداف در این تفریح دیدن رشد و تکثیر مرجانها هست ، نه فقط زنده نگهداشتن مرجان برای یه دوره کوتاه
    خودشون تو صحبتها اشاره داشن که بدون سیفون رشد مرجانها متوقف شد
    من خودم پارسال حدود 4 ماه سیفون نزدم و فکر میکردم اتفاق خاصی نیوفتاده ولی بعد از مراجعه به عکسهایی که قبلا از تانک گرفته بودم متوجه شدم که مرجانها سرحال نیستند
    بهترین حالت سیفون سیفون 10 درصدی در هفته هست که شرایط شیمیایی آب دچار تغییر نشه
    دوستان سیفون را چدی بگیرید اونم با نمک درجه یک
    موفق باشید
    ممنون مجیدجان که نظر زیبات رو گفتی. آقا من نگفتم با سیفون نزدن موافق هستم و فقط گفتم یکی از کاربرا ۲ سالی هست سیفون هم نزده و اوکی هست تانکش .فکر میکنم آیدی Ahmadgan بود. الان که چک کردم دیدم دو ماه سیفون هیچ تغییری در رنگ و میزان باز شدن و سرحالی مرجانها ایجاد نکرده. البته برا من دو ماه بوده و شما ۴ ماه. شاید اگر به اندازه شما میشد منم همین مشکل رو پیدا میکردم. الان یک چیز دیگه هم یادم اومد. بعد از ماه اول یک جلبک قهوه ای نارنجی روی سطح سنگها رو پوشوند که نه میشد بهش دیاتوم گفت و نه سیانو. اینم به اون مشکل قبلی اضافه کنید. ولی بازم تاپیک تانک آقای Ahmadgan رو ببینید که بی مشکل و سرحال هستن مرجانها. موفق باشید.

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    این مقاله رو من تو نت پیدا کردم که بیشترین عامل بروز دیاتوم رو وجود سیلیکات در آب میدونه بعد بالا بودن نیترات
    من تست نیترات و فسفات میزنم مقادیر فسفات و نیتراتم بالا نیست تست سیلیکات هم ندارم که بزنم ولی با توجه به این مقاله فکر میکنم سیلیکاتم بالاست که منجر به وجود امدن این جلبک شده حتی جلبک سبز هم من رو سخره ها دارم
    یکی از راه های پیشنهادی و موفق استفاده از و د کا هست که گویا نتیجه خوبی داشته و به سرعت جلبک رو از بین برده
    نور کم رو یکی دیگر از دلایل دونسته که میگه این نوع جلبک با نور کم رشد بیشتری داره

من به جای و د کا میتونم از شکر استفاده کنم ؟ با چه دوزی ؟
    اسکیمرم هم تانزی هست با گردش هوای 520 لیتر در ساعت

Saltwater Algae Control: Brown Algae | Home Aquaria
    بنظر من این جلبک توی اک شما عادی هست وبعد از مدتی خودش کم کم تمام میشه البته به شرط اینکه پارامترها نرمال باشه
    در مورد جلبک مویی هم که اقا مجید توضیح دادند ولی در مورد سیلیکات,در اک شما نباید بالا باشه چون سیلیکات بیشتر توی اب شهری وارد تانک میشه ,که شما از اب ro ورزین استفاده کردید وبه این زودی در حالت نرمال نباید بالا بره
    شکر ,الکل,سرکه اینها همه یک کار میکنند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    بنظر من این جلبک توی اک شما عادی هست وبعد از مدتی خودش کم کم تمام میشه البته به شرط اینکه پارامترها نرمال باشه
    در مورد جلبک مویی هم که اقا مجید توضیح دادند ولی در مورد سیلیکات,در اک شما نباید بالا باشه چون سیلیکات بیشتر توی اب شهری وارد تانک میشه ,که شما از اب ro ورزین استفاده کردید وبه این زودی در حالت نرمال نباید بالا بره
    شکر ,الکل,سرکه اینها همه یک کار میکنند
    اخه لایوراک ها کاملا تیره شده همه نوع جلبک سبز قهوای رشته ای روی سخره ها و شیشه ها انباشته شده وقتی تانک رو میبینم حس خوبی بهم دست نمیده
    دوز مصرفی شکر به چه صورته شما میدونید ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    اخه لایوراک ها کاملا تیره شده همه نوع جلبک سبز قهوای رشته ای روی سخره ها و شیشه ها انباشته شده وقتی تانک رو میبینم حس خوبی بهم دست نمیده
    دوز مصرفی شکر به چه صورته شما میدونید ؟
    بازهم عادیه البته غیر از جلبک مویی,احتمالا نور شما هم مشکل داره اگه اشتباه نکنم دست ساز هست ,شرایط ریفهاتون چطوریه ,اگه یه عکس همراه با نتیجه تستها بزارید خیلی بهتر میشه نظر داد
    در مورد شکر چندتا از دوستان مثل اقای ایمان استفاده میکنه بهتره اون دوستان نظر بدهند فقط یه چی که باید بگم از خیلی کم شروع کنید از چندتا دونه چون تانکتون هم نانو هست ,اسکیمرتون هم که خوبه

صفحه 19 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)