کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima0181 نمایش پست ها
    کاسکو ها نسبت به طوطی های دیگه بسیار حساس تر هستن..مثل یک بچه 4 ساله هستن که باید همیشه مراقبشون باشید...جهت جلوگیری از پرکندی میتونین یک طوطی دیگر مثل عروس هلندی یا مرغ عشق بگیرید و در نزدیک قفس کاسکوتون بزارید تا کاسکوتون مشغول بشه و پرکنی یادش بره.و میتونین از انواع اسباب بازی استفاده کنین.میتونین مدتی از اسپری ضد پرکنی استفاده کنین شاید خدا خواست یادش رفت البته از اسپره زمانی استفاده کینن که تمام راها رو رفتین نتیجه نداد موفق باشید
    دوست عزیز این واقعا راهنمایی هست شما میکنید ؟ یه طوطی دیگه ؟ شما خودت اینکارو ببین چه بلایی سره کاسکوت میاد . لطفا به چیزایی که میگید فکر کنید کمی . آوردن یه طوطی دیگه و نگهدارش توی اتاق جداگانه توی روحیه کاسکو تاثیر میذاره چه برسه اینکه بذارید بغلش . بجای سرگرم کردنش دارید با احساسات و اعصاب پرنده بازی میکنید .پرکنی نه تنها کمتر بلکه به اوجش میرسه . هیچوقت هیچ کجا و تحت هیچ شرایطی اینکار رو نکنید بار ها توسط دوستان گفته شده ...

جواب دوستمون مربوط به کاسکوشون :::
    بهترین راه برای جلو گیری از پرکنی سرگرم کردن کاسکو هست . باهاش بازی کنید و نذارید براش عادی بشه اینکار . پرکنی یه حالت بد روحی هست که نباید تحت تاثیر قرار بگیره و بدتر بشه .سعی کنید از اسپری ها استفاده نکنید . گاهی اوقات هم دوستان رفتار طبیعی کاسکو با پر هارو اشتباه میگیرن و پرکنی به حساب میارن پس بهتره دقت بشه گاهی ممکنه کاسکو پر خرابش رو بکنه یا بره توی لک یا هر عامل دیگه ولی کلا سرگرم کردن کلید برطرف کردن پرکنی هست . طوطی نباید به هیچ وجه جلوی جریان گرما باشه که باعث خشک شدن پرها بشه . سعی کنید 3 یا 4 روز در میون 5 6 بار روش آب اسپری کنید تا پر ها خیس باشه و رطوبت از دست داده رو بتونه بدست بیاره فقط مثل حموم معمولی خیس نشه چون هوا سرده. یکم نم بگیره پر ها کافیه . همونطور که گفتم 5 6 بار کافیه اون هم توی شرایطش یعنی یادتون نره خونه گرم باشه که سرما نخوده کاسکو.
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. در اولین فرصت عکس میذارم. من خونده بودم کاسکویی که رام هست معمولا دچار پرکنی یا پرجوی میشه پس چرا کاسکوی ما اینکار میکنه این کاسکوی ما هنوز رام نیست فقط از دست غذا میگیره. الان پرهای زیر گردنشو کنده ولی از وقتی با آبپاش حمومش کردم دیگه کمتر اینکارو میکنه من کاسکومو تو اتاق کنار بخری گذاشته بودم الان آوردمش تو سالن که یکم اجتماعی تر بشه چون فکر کردم شاید بخاطر تنهایی اینکارو میکنه. بنظرتون چیکار کنم که کلا پرکندن فراموش کنه؟ من فکر نمیکردم اینا اینقد جساسن که پرهای خودشونو بکنن. ممنون
    سلام . حتما عکس بذارید چون با این توضیحات شما من هنوز مطمئن نیستم که پرکن باشه .

وابستگی بیش از حد یا خیلی از عوامل دیگه ممکنه باعث بشه کاسکویی که رام هست دچار پرکنی یا پرجوی بشه . همون عوامل به غیر از وابستگی در کاسکوی وحشی هم ممکنه باعث پرکنی و پرجوی بشه . پس با این مسایل خودتون رو سردرگم نکنید . اگه مطمئن شدیم که پرکن شده با پرسیدن یه سری از سوالات میشه تا حدودی دلیلش رو پیدا کرد

دلیل اینکار در طوطی شما میتونه کمبود رطوبت و عواملی باشه که قبلا توضیح داده شد . مکان خوبی براش انتخاب نکرده بودین . کنار بخاری جای مناسبی نیست . انتقالش به سالن کار خوبیه اما سعی کنید اطراف قفس چیزی نباشه که بهش استرس وارد کنه . روی دیوار نزدیک قفس هم حتما دما سنج بذارید تا مدام دما رو چک کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    کاسکو ها نسبت به طوطی های دیگه بسیار حساس تر هستن..مثل یک بچه 4 ساله هستن که باید همیشه مراقبشون باشید...جهت جلوگیری از پرکندی میتونین یک طوطی دیگر مثل عروس هلندی یا مرغ عشق بگیرید و در نزدیک قفس کاسکوتون بزارید تا کاسکوتون مشغول بشه و پرکنی یادش بره.و میتونین از انواع اسباب بازی استفاده کنین.میتونین مدتی از اسپری ضد پرکنی استفاده کنین شاید خدا خواست یادش رفت البته از اسپره زمانی استفاده کینن که تمام راها رو رفتین نتیجه نداد موفق باشید
    اسپری ضد پرکنی جز اینکه طوطی رو عصبی تر کنه کاربردی نداره . طوطی سعی میکنه موادی که به پرش اسپری شده رو از روی پرش برداره و این باعث میشه بیشتر به پرکندن ادامه بده . من به هیچ عنوان این روش رو توصیه نمی کنم .

نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    دوست عزیز این واقعا راهنمایی هست شما میکنید ؟ یه طوطی دیگه ؟ شما خودت اینکارو ببین چه بلایی سره کاسکوت میاد . لطفا به چیزایی که میگید فکر کنید کمی . آوردن یه طوطی دیگه و نگهدارش توی اتاق جداگانه توی روحیه کاسکو تاثیر میذاره چه برسه اینکه بذارید بغلش . بجای سرگرم کردنش دارید با احساسات و اعصاب پرنده بازی میکنید .پرکنی نه تنها کمتر بلکه به اوجش میرسه . هیچوقت هیچ کجا و تحت هیچ شرایطی اینکار رو نکنید بار ها توسط دوستان گفته شده ...

بهترین راه برای جلو گیری از پرکنی سرگرم کردن کاسکو هست . باهاش بازی کنید و نذارید براش عادی بشه اینکار . پرکنی یه حالت بد روحی هست که نباید تحت تاثیر قرار بگیره و بدتر بشه .سعی کنید از اسپری ها استفاده نکنید . گاهی اوقات هم دوستان رفتار طبیعی کاسکو با پر هارو اشتباه میگیرن و پرکنی به حساب میارن پس بهتره دقت بشه گاهی ممکنه کاسکو پر خرابش رو بکنه یا بره توی لک یا هر عامل دیگه ولی کلا سرگرم کردن کلید برطرف کردن پرکنی هست . طوطی نباید به هیچ وجه جلوی جریان گرما باشه که باعث خشک شدن پرها بشه . سعی کنید 3 یا 4 روز در میون 5 6 بار روش آب اسپری کنید تا پر ها خیس باشه و رطوبت از دست داده رو بتونه بدست بیاره فقط مثل حموم معمولی خیس نشه چون هوا سرده. یکم نم بگیره پر ها کافیه . همونطور که گفتم 5 6 بار کافیه اون هم توی شرایطش یعنی یادتون نره خونه گرم باشه که سرما نخوده کاسکو.
    موفق باشید

ممنون توضیحات کاملی بود . راهنمایی nima0181 درباره قرار دادن طوطی های دیگه در اتاق کاسکو درسته . سرگرم کردن تا حدی میتونه جلوی پرکنی رو بگیره اما اگه پرکنی شدید هست این روش یکی از روش هایی هست که جواب میده . هیچ بلایی سر کاسکو نمیاد اگر همه موارد رعایت بشه . با طوطی هایی که تازه وارد خونه شدن نباید به اندازه کاسکو ارتباط برقرار کرد و اگر هم ارتباطی هست باید دقیقا در حد هم باشه . توجه به کاسکو به هیچ عنوان نباید کم بشه . کاسکو یا طوطی پرکن با دیدن فعالیت و شنیدین صدای پرنده جدید حواسش پرت میشه و اونها رو زیر نظر میگیره و سعی می کنه باهاشون ارتباط برقرار کنه با تقلید صداشون . این روش یکی از بهترین روش هایی هست که امتحان کردم و کاملا هم نتیجه بخش بوده و به این شدت که شما میگید نیست .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983

موفق باشید

دقیقا که شما الان متخصص کاسکو و طوطی سانان هستید و در دانشگاه خارج درس خوندین میتونین بگین چی بلای سر کاسکو میاد؟بعدش چرا میزنی ؟من فقط تجربیاتم گفتم هرکس دوست داشت استفاده میکنه هر کسم نداشت نمیکنه.بنده اسپری گفتم اخر کار که هیچ راهی نموند و همه کارا کردین و نتیجه نداد... شما سعی کن از تجربیات دوستات استفاده کنی نه از مقالاتی که تو سایتا کپی پست شده ..البته در تجربه من عددی نیستم ادعا ندارم...شرمنده از دوستان یا علی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    دقیقا که شما الان متخصص کاسکو و طوطی سانان هستید و در دانشگاه خارج درس خوندین میتونین بگین چی بلای سر کاسکو میاد؟بعدش چرا میزنی ؟من فقط تجربیاتم گفتم هرکس دوست داشت استفاده میکنه هر کسم نداشت نمیکنه.بنده اسپری گفتم اخر کار که هیچ راهی نموند و همه کارا کردین و نتیجه نداد...موفق و پیروز باشید دوست عزیز
    اولا بنده هیچ جسارتی نکردم و بابت تندی عذر میخوام . ولی بندا مدرک تخصصی ندارم و پامو از کشورم بیرون نذاشتم . برای افراد تازه کاری که کاسکو نگه میدارن این روش اصلا جواب گو نیست . درسته برای امثال شما یا دوستانی که تجربه های بیشتر دارن این روش به یک درصد هم جوابگو هست دلیلش هم اینه میدونید چجوری باید با جفتشون برخورد کنید تا هیچکدوم ضرری نبینن . گذاشتن دو طوطی کنار هم مشکل ایجاد میکنه اینو دیگه خودتون هم باید بدونید . اول اینکه تقلید صدای همدیگه باعث کندی در سخنگویی میشه . دوم اینکه اگه اعتدال حتی ضرره ای کم بشه احتمال داره هرکدوم مشکل روحی براشون پیش بیاد . سوم اینکه اگر با هم سرگرم بشن به هم دیگه عادت میکنن. این طوطی های حساس به هم نسل خودشون خیلی سریع تر نسبت به یک اسباب بازی انس میگیرن البته اگه اونو دشمن به حساب نیارن . پس توی مدت کوتاه دوست میشن و بعدا جدا کردنشون باز هم مشکلات روحی برای کاسکو ایجاد میکنه و مسایل از این قبیل ...
    بعدشم شما از کجا میدونید یه کاسکو اون پرنده رو دوست خودش یا دشمن خودش به حساب بیاره ؟ از کجا میدونید نسبت بهش که محدوده زندگی اون قرار داره حسادت نکنه و برای کسی که تا حالا اعتدال بین دوتا طوطی رو تجربه نکرده واقعا یه ریسک هست و مشکلات خودشو داره .
    نظرتون چیه ؟
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.قصد همه کمک کردنه.نه مسابقس که کسی اول بشه نه کسی قصد عرص اندام به دیگری رو داره.پیشاپیش از اینکه توی بحث احترام همدیگرو حفظ میکنید وکمک میکنید سپاسگزارم

ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14983
    اولا بنده هیچ جسارتی نکردم و بابت تندی عذر میخوام . ولی بندا مدرک تخصصی ندارم و پامو از کشورم بیرون نذاشتم . برای افراد تازه کاری که کاسکو نگه میدارن این روش اصلا جواب گو نیست . درسته برای امثال شما یا دوستانی که تجربه های بیشتر دارن این روش به یک درصد هم جوابگو هست دلیلش هم اینه میدونید چجوری باید با جفتشون برخورد کنید تا هیچکدوم ضرری نبینن . گذاشتن دو طوطی کنار هم مشکل ایجاد میکنه اینو دیگه خودتون هم باید بدونید . اول اینکه تقلید صدای همدیگه باعث کندی در سخنگویی میشه . دوم اینکه اگه اعتدال حتی ضرره ای کم بشه احتمال داره هرکدوم مشکل روحی براشون پیش بیاد . سوم اینکه اگر با هم سرگرم بشن به هم دیگه عادت میکنن. این طوطی های حساس به هم نسل خودشون خیلی سریع تر نسبت به یک اسباب بازی انس میگیرن البته اگه اونو دشمن به حساب نیارن . پس توی مدت کوتاه دوست میشن و بعدا جدا کردنشون باز هم مشکلات روحی برای کاسکو ایجاد میکنه و مسایل از این قبیل ...
    بعدشم شما از کجا میدونید یه کاسکو اون پرنده رو دوست خودش یا دشمن خودش به حساب بیاره ؟ از کجا میدونید نسبت بهش که محدوده زندگی اون قرار داره حسادت نکنه و برای کسی که تا حالا اعتدال بین دوتا طوطی رو تجربه نکرده واقعا یه ریسک هست و مشکلات خودشو داره .
    نظرتون چیه ؟
    موفق باشید

شما هرچی شما میگید ما میگیم چشم..بنده هم تجربم با دوستانی مثل اقای اسکندری و خانم سپیده و ...که در انجمن فعالیت میکنن قابل مقایسه نیست...فقط اینکه اون بنده خدایی که میخواد پرکنی کاسکوش فراموش بشه برای مدتی هم که شده میتونه پرنده دیگری بیاره به این شرط که به کاسکوش توجه کنه.بنده از شکم رودم در نیاوردم.یک کاسکو پرکن داشتم به لطف خداوند با همین روش اوکی شد.بنده هم قصد جسارت نداشتم اگر تندی از من دیدید شرمنده یا علی پیروز باشید...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    شما هرچی شما میگید ما میگیم چشم..بنده هم تجربم با دوستانی مثل اقای اسکندری و خانم سپیده و ...که در انجمن فعالیت میکنن قابل مقایسه نیست...فقط اینکه اون بنده خدایی که میخواد پرکنی کاسکوش فراموش بشه برای مدتی هم که شده میتونه پرنده دیگری بیاره به این شرط که به کاسکوش توجه کنه.بنده از شکم رودم در نیاوردم.یک کاسکو پرکن داشتم به لطف خداوند با همین روش اوکی شد.بنده هم قصد جسارت نداشتم اگر تندی از من دیدید شرمنده یا علی پیروز باشید...
    دوست من حرف شمارو نقض کردمو جسارتی نکردم بهتون ؟ گفتم از هرکسی اینکار برنمیاد و برای تازه کار ها یه ریسکه . نه شمارو بی تجربه گفتم نه گفتم اینکار غیره ممکنه . گفتم ریسکه یعنی 50 50 هست . حالا دوستمون انجام بده شاید موفق بشه شایدم نه . حالا چون این تاپیک برای تجربه های شخصی هست به شخصی این روش رو انتخاب نمیکنم .
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14983
    دوست من حرف شمارو نقض کردمو جسارتی نکردم بهتون ؟ گفتم از هرکسی اینکار برنمیاد و برای تازه کار ها یه ریسکه . نه شمارو بی تجربه گفتم نه گفتم اینکار غیره ممکنه . گفتم ریسکه یعنی 50 50 هست . حالا دوستمون انجام بده شاید موفق بشه شایدم نه . حالا چون این تاپیک برای تجربه های شخصی هست به شخصی این روش رو انتخاب نمیکنم .
    موفق باشید

نه دوست عزیز ناراحت نشدم هرکسی یه نظر و یه تجربه ای داره دیگه مشکلی نیس که.ممنون از راهنماییتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    پمپر من 2 رور همش میخوابه !! حتی رو شونم هم که میاد میخوابه

صفحه 709 از 1238 نخستنخست ... 2096096596906916926936946956966976986997007017027037047057067077087097107117127137147157167177187197207217227237247257267277287598091209 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)