کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    خيلي ممنون.ميشه يه عكس از مينرالتون بذاريد؟فردا ميخوام بگيرم.
    اينكه با كاسكو پركن ميشه حرف زد يا نه؟اختلالي ايجاد نميكنه تو حرف زدنش پركني؟
    بازم ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    خيلي ممنون
    اين پودري هست؟
    طريقه مصرفش چطوريه؟
    قيمتش چنده؟
    ماركش چيه؟
    بازم ممنون
    ویرایش توسط F&P77 : 11th August 2010 در ساعت 10:51 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    شما طوطیت پرکن نبود که ! نزنی از این اسپری ها و گردن بند الیزابت هیچ اثری نداره.آهنگ کلا رو حیوونها خیلی اثر می زاره هر چند طوطی من آروم دوست نداره و ساسی مانکن دوست داره و شاد شما امتحان کن ببین به چه سبک آهنگهایی واکنش نشون می ده در ضمن آهنگ می زاری باهاش تمرین رقص کن خیلی زود یاد می گیره.
    ببخشید تمرین رقص به چه صورتی است ؟ خواهش می کنم مراحلش را توضیح بدید؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    ببخشید تمرین رقص به چه صورتی است ؟ خواهش می کنم مراحلش را توضیح بدید؟
    کلا خاکستری ها در زمان خوشحالی میرقصند.....رقصشون هم معمولا بالا و پایین کردن گردن و بال و در بعضی موار حرکت های عجیب و خنده داره سر و گردن!!! و .... است.در بیشتر مواقع صدای ضبط و موسیقی اونا رو به وجد میاره.مهم شرطی کردن طوطیه.مثلا هر بار که داره میرقصه دست یا سوت بزنید...به این صورت میتونید عادتش بدید که هر بار که دست یا سوت زدید شروع کنه به رقصیدن.حتی میتونید ازجایزه هم استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    دوستان من تو این یک ماهی که تمینه ام رو گرفت (البته قبلا عروس و ملنگو و مینا نگهداری کردم ) دو سه تا سوتی دادم :
    1 اینکه بعد 10 روز اول برحسب عجله و بی تجربگی قبل دوره ی حموم و تغذیه با دست شروع به خاروندن سر (از قار انداختن ) خاگستریم کردم که نتیجا وحشی تر شدن طوطی شد ( یه مقدارام از پرهای سرش رفت )( البته اینکار رو تو ملنگو و عروس انجام داده بودم و نتیجه هم گرفته بودم) بعد یه فرجه ی 10 روز دادم تا دوباره شروع کنم و2- درست اولین بار (و نیز دومین بار) که خواستم با دست باهاش غذا دادن رو تمرین کنم ، از قفس زد زد بیرون(آخه دستم رو برده بودم تو) ...و البته پرهاشو قبلا کوتاه کردم. امروز سومین روز تمرین بود اینبار از بیرون غذا دادم تا امروز که فقط غذارو میگره و پرت می کنه اون ور ... (حمومه شبونه هم با اسپری انجام میدم دو روز یکبار.)
    راستی تمینه ام در حدود 7 /8 ماهه شه . و قفس اش نسبت به محیط خونمون ناچارا 30 40 سانتی از حد متعارف بالاتره ، غذا خوردنش عادی عاشق بلال هم هستش و همونطور که یکی از دوستان گفت شبا تو قفسش خرابکاری نمکنه اما تا صبح پرده ی قفس رو ور می داره میره بالای قفس و با یه مدفوع خیلی زیاد تمومه دیوار و نقاشی می کنه منم تو پاک کرد نو مامانم تو قر زدن .... جیغ و داد و ورج و ورجش ام از همون اولخیلی زیاده .
    حالا این داستان من ،دوستان می دونم همین اول کار خیلی خرابکاری کرد م (البته خرابکاری کاره تازه کاراس دیگه ....)اما واقعا نیاز به کمک دارم موندم چه طور ادامه بدم لطفا راهنماییم کنین.
    سلام دوست عزیز
    اولا به هیچ عنون به زور سرشو لمس نکنید.خودش به سمتتون میاد
    ثانیا پرنده رو نباید شب حمام برد چون فرصت خشک کردن خودش رو نداره و ممکنه تا صبح سرما بخوره.هر چقدر هم با سشوار خشک کنید جای خشک کردن خود پرنده رو نمیگیره
    بهترین زمان برای حمام کردن طوطی صبح و ظهره
    شما تنها کاری که داری انجام میدی استرس دادن و ترسوندن پرندست!!!خاروندن سر دل حالی که خودش نمیخواد...یا کردن دست توی فقط و پریدن طوطی به بیرون و ....
    1000 بار گفتم بازم میگم فقط بهش محبت کنید و بس.بعد از یه مدت خودش به سمتتون میاد

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 12th August 2010 در ساعت 01:36 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست عزیز
    خیلی متاسف شدم بابت از بین رفتن خاکستریتون
    بهتره واقع بین باشیم احتمال مرگ طوطی خاکستری جوجه بیشتر از 70% هست.یادمه از زمانی که بودم جوجه های چشم سیاه خاکستری بیشترشون میمردن.دلیلش ر هم معمولا عدم تطابق با آب و هوای ایران یا سرماخوردگی و چرندیاتی از این قبیل اعلام میکردند....
    اما واقعیت اینه که بیماری های ویروسی نظیر PBFD یا Polyoma و نیوکاسل و .... و یا عفونت هایی نظیر کلامیدیا(chlamydia) عامل اصلی مرگ بیشتر این پرنده های نگون بخته.طوی خاکستری آفریقایی در زمان جوجگی بسیار ضفیفه و در 99% موارد سیستم ایمنی بدنش نمیتنوه علیه ویروس پادتن بسازه و در نهایت میمیره....

من شخصا یکی از مخالفان خرید طوطی خاکستری دم قرمز هستم
    این طوطی یکی از مستعد ترین پرنده ها از نظر مشکلات و اختلالات عصبیه
    تو اروپا خرید و فروش کاسکو های وحشی ممنوعه.تمام کاسکو ها تکثیر سالن های بومیه همونجاست.جوجه از زمانی که چشمشو باز کرده انسان رو به عنوان مادر خودش شناخته و از دست غذا گرفته.بنا بر این هیچ ترس و واهمه ای از انسان ندارن

اما ایران...
    تمام کاسکو های وارد شده به ایران اعم از جوجه و پیر و .... همگی وحشی و صیدی هستند
    پرنده بینوا رو از آفریقا با تله و تور و ... میگیرن و تو بد ترین شرایط ممکن به صورت قاچاق!!! به کشور های مختلف از جمله پاکستان و هند منتقل میکنن(نزدیک به 70% تو راه میمیرن)
    تازه از پاکستان طوطی رو میکنن تو لوله های پولیکا و با خر و الاق و قاطر از مرز ردش میکنن و میرسه به زاهدان و ....از اونجا هم با اتوبوس و هواپیما میاد تهران!!!!!!!

تعداد زیادشون که تو راه مریض میشن و میمیرن.اونایی هم که میمونن مستعد انواع اختلالات عصبی و .... هستند

به نظر من خرید کاسکوی دم قرمز با توجه به شرایط ورودش به ایران و با علم به اینکه این پرنده باهوش ترین و حساس ترین طوطیست اشتباهه

کاسکوی دم شکلاتی یا تیمنه از نظر هوش و قابلیت صحبت کردن هیچ تفاوتی با نوع دم قرمز اون نداره
    نوع تیمنه مشکلات عصبی و اختلالات روانی دم قرمز رو نداره.خیلی اجتماعی تره و زود تر هم صحبت میکنه.به ندرت تو بازار تیمنه پر کن مشاهده میکنیم.

زندگی در طبیعت

اسارت در آفریقا

سفر دور و دراز از آفریقا تا آسیا

نتیجه :

یکی از باهوش ترین و مهربان ترین مخلوقات به این شکل قربانی خودخواهی بشر میشه

اگر بخوایم انسانی به قضیه نگاه کنیم به نظر من خرید و فروش طوطی های وحشی بالاخص کاسکوی دم قرمز خیانت در حق این پرنده است.در واقع با این کار صیاد و فروشنده رو تشویق میکنیم به ادامه جنایت!!!

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 14th August 2010 در ساعت 12:50 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    خيلي ممنون
    اين پودري هست؟
    طريقه مصرفش چطوريه؟
    قيمتش چنده؟
    ماركش چيه؟
    بازم ممنون
    میلاد جان این پودر نیست این همون کف دریاست سفیدها که وصل می شه قفس اینها مدل طعم دار و شکل دارش هست که بیشتر جلب توجه می کنه مزه هم انگار داره چون طوطی من خیلی می خوره ازش. من خریدم 10تومان. مارکشم همین که روش اسم سایتش هست اگه بری تو سایتش همه مدلشو می بینی من این مدلشو گرفتم موزی و فلفلی و توت فرنگیشم هست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    دوستان من تو این یک ماهی که تمینه ام رو گرفت (البته قبلا عروس و ملنگو و مینا نگهداری کردم ) دو سه تا سوتی دادم :
    1 اینکه بعد 10 روز اول برحسب عجله و بی تجربگی قبل دوره ی حموم و تغذیه با دست شروع به خاروندن سر (از قار انداختن ) خاگستریم کردم که نتیجا وحشی تر شدن طوطی شد ( یه مقدارام از پرهای سرش رفت )( البته اینکار رو تو ملنگو و عروس انجام داده بودم و نتیجه هم گرفته بودم) بعد یه فرجه ی 10 روز دادم تا دوباره شروع کنم و2- درست اولین بار (و نیز دومین بار) که خواستم با دست باهاش غذا دادن رو تمرین کنم ، از قفس زد زد بیرون(آخه دستم رو برده بودم تو) ...و البته پرهاشو قبلا کوتاه کردم. امروز سومین روز تمرین بود اینبار از بیرون غذا دادم تا امروز که فقط غذارو میگره و پرت می کنه اون ور ... (حمومه شبونه هم با اسپری انجام میدم دو روز یکبار.)
    راستی تمینه ام در حدود 7 /8 ماهه شه . و قفس اش نسبت به محیط خونمون ناچارا 30 40 سانتی از حد متعارف بالاتره ، غذا خوردنش عادی عاشق بلال هم هستش و همونطور که یکی از دوستان گفت شبا تو قفسش خرابکاری نمکنه اما تا صبح پرده ی قفس رو ور می داره میره بالای قفس و با یه مدفوع خیلی زیاد تمومه دیوار و نقاشی می کنه منم تو پاک کرد نو مامانم تو قر زدن .... جیغ و داد و ورج و ورجش ام از همون اولخیلی زیاده .
    حالا این داستان من ،دوستان می دونم همین اول کار خیلی خرابکاری کرد م (البته خرابکاری کاره تازه کاراس دیگه ....)اما واقعا نیاز به کمک دارم موندم چه طور ادامه بدم لطفا راهنماییم کنین.
    سلام دوست خوبم .طوطی شما درست مثل طوطیه اولمه از نظر دستشویی کردن .بعضی طوطی ها جایی که می خوابن مدفوع نمی کنن تا شکارچی ها متوجه حضور اونا نشن (احتمالا این رفتارطوطیه منو شما غریزیه) . اگه بخواد این مواد دفعی رو مدت طولانی تری نگه داره چون خوابه براش مشکل خاصی ایجاد نمی کنه.ممکنه بعد ها اگه طوطیه شما تو خونه احساس امنیت بیشتری کنه این رفتار سختگیرانشو تغییر بده ممکنه هم تغییر نکنه چون طوطیه من که این رفتارشو تغییر نداد با وجود اینکه کاملا محیطش امن بود.پس نتیجه اینکه شما کاری نمی تونی انجام بدی مگه اینکه بخوای از یه مکانه خاص برای مدفوع بعد از خوابش استفاده کنی .من خودم اینکارو انجام دادم واسه طوطیه اولم حتی بهش یاد دادم که همیشه روی روزنامه مدفوع کنه ،فقطم همون بود که خوب یاد گرفت چون همیشه تو دستشویی کردن محتاط بود(ولی شما اینو بهش یاد نده ) فعلا باید این رفتارشو تحمل کنی و سعی کنی که رامش کنی .بعد از این چون می دونی به محض اینکه میاد بیرون دستشویی می کنه .می تونی فورا بیاریش رو دستت و زیرش یه سطل یا روزنامه بذاری .اونم همونجا کارشو انجام میده (من مشکلتو درک می کنم چون می دونم اولین مدفوع بعد از خوابش چقدر زیاده).ولی این آموزش نیست .آموزش استفاده از یه محل خاص واسه دستشویی زمانیه که تو برای هربار مدفوع کردن طوطیت، اونو روی همون محل خاص نگهداری .که بهتره اینکارو نکنی .چون بعدها اگه اون مکانه همیشگی رو پیدا نکنه عصبی میشه و ممکنه بهش فشار بیاد .مثله طوطیه من که هر وقت عصبی بود می فهمیدم باید دستشویی کنه .اون لحظه هرچی اسباب بازیو و غذا دورش بود پرت می کرد وبه محض اینکه میاوردمش روی روزنامه و مدفوع می کرد از خوشحالی سرشو تکون می داد و بعد شروع می کرد به بازی کردنو غذا خوردن .پس بهتره فقط واسه مدفوع بعد خوابش یه مکان خاص در نظر بگیری و یه نکته دیگه اینکه وقتی تو همین مکان مدفوع کرد نباید تشویقش کنی که فکر کنه تو ازش می خوای که همیشه اینجا کارشو انجام بده .پس فعلا تحمل کن تا رام بشه. موفق باشی

کاربر ساده

شماره عضویت
    183

مولتی ویتامین

سلام به همه دوستای عزیزم
    من از دامپزشک شهرمون اهواز یه مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها گرفتم که می گفت باید یه روز در میون چهار قطره از اونو توی آبش بریزیم. البته دامپزشکه بدون اینکه طوطیمو ببینه این مقدار رو توصیه کرد. فکر می کنم به همه طوطی دار ها همینو میگه. میخوام نظر شما رو بپرسم که قطره مولتی ویتامین رو چقدر و چند روز یه بار به طوطیتون میدید؟:smile (66):
    ویرایش توسط yaser_ir57 : 14th August 2010 در ساعت 03:20 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    ممنون از راهنمایهای دوستان با محبتم که لطف کرد وقت گذاشتن و به مشکل من پرداختن خصوصا از آقای آژیده و سپیده جان .
    انشاءا.. که دوستان دیگه و همچنین این عزیزان دست به دسته هم کمک می کنن تا یک طوطی زرنگ سر حال و سالم داشته باشیم و با داشتن این دوستان و طوطیامون از بودن با هردو شون لذت ببریم. چشم آقا بابک هم حموم و هم موارد استرس زا رو رعایت می کنم به امید اینکه حتما بهتر بشه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    دوستان
    امروز بالاخره ميشا 2بار غذا رو از دست گرفت و انداخت.
    بدون اينكه گرسنش بذارم اينكارو كرد.
    حالا ميخوام امروزو كامل باهاش تمرين كنم.
    خيلي ممنون از راهنمايياتون.

صفحه 111 از 1238 نخستنخست ... 116192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301612116111111 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)