همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط aassww نمایش پست ها
    سلام اقاي اژيده
    خسته نباشيد
    بخدا خودم خجالت ميكشم كه دوباره مزاحم شما شدم اينشالله اين دفعه اخر باشه
    چند روز پيش گفتم كه3يا4تا پر دم در سيني پايين ديدم كه مثل اينكه پرها شكسته باشند ويا قيچي شده باشند
    ديروز و امروز چندتا پر كف سيني بود كه بعضي ها ريش ريش شده بودند
    پرهاي تيكه تيكه(ريش ريش) شده را به احتمال 99 درصد كاره خود كاسكو هست چون اين پرها هيچ كدام از ريشه بيرون نيومده بودند
    اين خطرناكه؟؟؟؟ وكاسكوي من دچار بيماري پر كني شده
    ديشب تا وقتي چراغها را خاموش كردم دقت كرد پري در سيني زير نديدم مثله اينكه اين اتفاق زمان خواب رخ ميدهد
    كاسكويي كه دچار بيماري خطرناك پركن ميشه پرها را ميجوه يا از ريشه بيرون مياره بيشتر تاپيك هاي كه مشاهده كردم اول از سينه شروع به پركني ميكنند اما پرهاي سينه كاسكو من سالم هست
    خودم فكر ميكنم بعلت اينكه قبلا خودشو به قفس كوبيده يا اينكه از قفس بالا ميره پرهاي دمش به قفس گير ميكنه شكسته وضعيف ميشوند و زمان پرارايي
    پرهاي شكسته وضعيف دمش كنده ميشوند

در ضمن امروز قطره ضد استرس تابرينل
    2 تا اسباب بازي
    بلوك معدني
    يك عدد تاب براي داخل قفس سفارش دادم
    ايا چيز ديگري براي درمان پرها واسترس نياز داره؟؟؟؟؟

امروز مثله اينكه اپلود سنتر كمي مشكل داشت بنابراين جاي ديگري عكس ها را اپلود كردم
    اين عكس پرها و دم كاسكو

...
    سلام

در مورد پرکنی یا پر جوی خود آقای آژیده صحبت کنند بهتره .

ولی به نظر من احتمال اینی که خودتون میگید که پرها شکسته شده باشند هست

در مورد وسایلی که براش خریدید

اصلا الان براش نگذارید اسباب بازیشو.

بعد هم که خواستید بگذارید باید چند روز از بیرون قفس جلوی چشمش باشه تا بهشون عادت کنه و ازشون نترسه

و از بیرون قفس به دیواره قفس آویزونشون کنید تا وقتی که خودش بیاد سراغشون و باهاشون بازی کنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام اقاي اژيده
    خسته نباشيد
    بخدا خودم خجالت ميكشم كه دوباره مزاحم شما شدم اينشالله اين دفعه اخر باشه
    چند روز پيش گفتم كه3يا4تا پر دم در سيني پايين ديدم كه مثل اينكه پرها شكسته باشند ويا قيچي شده باشند
    ديروز و امروز چندتا پر كف سيني بود كه بعضي ها ريش ريش شده بودند
    پرهاي تيكه تيكه(ريش ريش) شده را به احتمال 99 درصد كاره خود كاسكو هست چون اين پرها هيچ كدام از ريشه بيرون نيومده بودند
    اين خطرناكه؟؟؟؟ وكاسكوي من دچار بيماري پر كني شده
    ديشب تا وقتي چراغها را خاموش كردم دقت كرد پري در سيني زير نديدم مثله اينكه اين اتفاق زمان خواب رخ ميدهد
    كاسكويي كه دچار بيماري خطرناك پركن ميشه پرها را ميجوه يا از ريشه بيرون مياره بيشتر تاپيك هاي كه مشاهده كردم اول از سينه شروع به پركني ميكنند اما پرهاي سينه كاسكو من سالم هست
    خودم فكر ميكنم بعلت اينكه قبلا خودشو به قفس كوبيده يا اينكه از قفس بالا ميره پرهاي دمش به قفس گير ميكنه شكسته وضعيف ميشوند و زمان پرارايي
    پرهاي شكسته وضعيف دمش كنده ميشوند

در ضمن امروز قطره ضد استرس تابرينل
    2 تا اسباب بازي
    بلوك معدني
    يك عدد تاب براي داخل قفس سفارش دادم
    ايا چيز ديگري براي درمان پرها واسترس نياز داره؟؟؟؟؟

امروز مثله اينكه اپلود سنتر كمي مشكل داشت بنابراين جاي ديگري عكس ها را اپلود كردم
    اين عكس پرها و دم كاسكو

...
    سلام . دوست عزیز متاسفانه طوطی شما پرجوی داره ( نه پرکنی ) نه ربطی نداره که از کجا بخواد شروع کنه . طوطی من اولین پرجوی رو از شکم شروع کرد و دومین پرجوی رو از دم . یعنی این بلایی که طوطی شما سر دمش آورده واسه من اصلا تازگی نداره . هیچ کاری فعلا نمی تونی بکنی . دمش رو تا جایی که خودش دوست داره خراب می کنه . دوست ندارم نا امید کنم شمارو . چون خودمم همیشه به دنبال خوشبینانه ترین حالت هستم . پس اصلا ناراحت و نگران نباش .ارتباطش که خوب شد با شما راحت تر می تونی کنترلش کنی .

من تحقیق کردم دربارش . این کارش به خاطر استرسیه که داره ( حالا یا ترس از انسان ها ست یا به خاطر کوتاه کردن بالش چون یکی از ابزارهای قدرتشون بالشونه و اگه ازشون گرفته بشه استرسشون بیشتر میشه و تقریبا بی دفاع می شن ) انتهای دم رو میگیره و می کشه . با اینکار هورمون آدرنالین بیشتری ترشح میشه و بهش آرامش و قدرت بیشتری میده . واسه همین یاد میگیره هر وقت ترسید یا دچار استرس شد پرش رو بکشه . کشیدن پر اگه ادامه پیدا کنه به پرجوی یا پرکنی میرسه . روزای اول اینجوریه ولی وقتی اون پر رو با کشیدنش ریش ریش کنه شروع می کنه به قیچی کردنش . و چون خراب بودن یه پر باعث میشه برای صاف کردنش به پرای دیگه هم آسیب بزنه .تقریبا از دمش هیچی نمی مونه .من امیدوارم امیدوارم فقط در حد دمش باقی بمونه . چون طوطی منم یه بار فقط و فقط دمش رو خراب کرد و دیگه ادامه نداد .

این نظر شخصی منه . از قطره ضد استرس استفاده نکن. این دارو ها ن . من برای طوطی خودمم می خواستم بخرم ولی قبلش تحقیق کردم . دوستم هم که طوطیش پرکنه . از این قطره استفاده کرده و میگه که تمام روز طوطیم مثل مرده ها بود . حالا دیگه بستگی به نظر خودتون داره .

این چیزایی هم که براش تهیه کردید رو یهو نذارید تو قفس . استرسش بیشتر میشه .

شب براش کاور می ذارید ؟؟؟ اگه آره ساعت چند برش مدارید صبح ؟
    ویرایش توسط sepideh : 30th July 2012 در ساعت 01:48 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    تا چه حد امکان داره کاسکویی که 4-5 کلمه بلد بوده و به علت ترسیدن حرف نزده دوباره به حرف بیاد؟؟
    کاسکویی که من دارم تو دست خریدم - صاحبش گفت : 1-که رام هست (میذاره سرشو بخوارونم<تا دست میره طرفش کلش پایینه انگار یه حور عادت داره که همش میخواد سرش خوارونده بشه>)
    2- حرف میزده و ترسوندنش و از حرف افتاده و بخاطر مشکلاتی که طرف داره میخواد بفروشش.

حدود 3 ماهی هست که تو خونه ما هست . همون روز اول قار میکشید ولی شبش گذاشت سرشو بخوارونم و از قار افتاد به فاصله 2-3 روز
    و تازگیها صدای سوت هایی که بابام براش میزنه به اضافه هو هو کردن مثل جغد و یسری صداهای دیگه در میاره تا تنها میشه(منظورم از تنهایی زمانی که فکر میکنه کسی خونه نیست)

راستی چشماشم زرد کامل هست.
    هر روز تقریبا 5-6 ساعت یا بیشتر بیرون قفسه و فقط یبار پرواز کرد و رفت بالای پرده که اوردمش پایین حسابی میلرزید و دیگه پرواز نمیکنه و فقط روی قفس بال میزنه. از قفس نه میاد پایین نه تو خونه دور میزنه. فقط میاد روی قفس و میره داخل. علتش؟؟؟

سوالتم اینه که:

ایا امکان داره به حرف بیافته؟؟ چکار کنم براش؟؟؟
    از کجا بفهمم که پر جویی داره یا نه؟؟؟
    علت اون بالایی که رو قفس میشینه هم بگین.

ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

در مورد پرکنی یا پر جوی خود آقای آژیده صحبت کنند بهتره .

ولی به نظر من احتمال اینی که خودتون میگید که پرها شکسته شده باشند هست

در مورد وسایلی که براش خریدید

اصلا الان براش نگذارید اسباب بازیشو.

بعد هم که خواستید بگذارید باید چند روز از بیرون قفس جلوی چشمش باشه تا بهشون عادت کنه و ازشون نترسه

و از بیرون قفس به دیواره قفس آویزونشون کنید تا وقتی که خودش بیاد سراغشون و باهاشون بازی کنه
    سلام دوست عزيز
    خسته نباشيد
    ممنون از راهنمايتان
    نه همان زمان اسباب بازي را تو قفسش نميگذارم 2روز نزديكش ميگذارم بعدش شب كه شد چراغ ها را خاموش ميكنم اسباب بازي ها را فقط ميگذارم بعد كم كم نور چراغ ها را زياد ميكنم تا كاسكو نترسه
    تاب وبلوك معدني هم صبر ميكنم كه وقتي كمي اهلي تر شد داخل قفس ميگذارم چون اين كاسكو خيلي وحشي و ترسو هست اگر الان اين تاب و بلوك را نصب كنم احتمال اينكه ضربه به خودش بزنه
    زياد هست چون بعضي از مواقع خودشو به اينطرف وانطرف قفس ميكوبه
    هنوز پول وسايل را بحساب واريز نكردم تا اقاي اژيده راهنمايي كنه ببينم دارو يا ويتامين ديگري نياز داره
    فقط خدا كنه مشكل پركني نداشته باشه
    باتشكر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست عزیز متاسفانه طوطی شما پرجوی داره ( نه پرکنی ) نه ربطی نداره که از کجا بخواد شروع کنه . طوطی من اولین پرجوی رو از شکم شروع کرد و دومین پرجوی رو از دم . یعنی این بلایی که طوطی شما سر دمش آورده واسه من اصلا تازگی نداره . هیچ کاری فعلا نمی تونی بکنی . دمش رو تا جایی که خودش دوست داره خراب می کنه . دوست ندارم نا امید کنم شمارو . چون خودمم همیشه به دنبال خوشبینانه ترین حالت هستم . پس اصلا ناراحت و نگران نباش .ارتباطش که خوب شد با شما راحت تر می تونی کنترلش کنی .

من تحقیق کردم دربارش . این کارش به خاطر استرسیه که داره ( حالا یا ترس از انسان ها ست یا به خاطر کوتاه کردن بالش چون یکی از ابزارهای قدرتشون بالشونه و اگه ازشون گرفته بشه استرسشون بیشتر میشه و تقریبا بی دفاع می شن ) انتهای دم رو میگیره و می کشه . با اینکار هورمون آدرنالین بیشتری ترشح میشه و بهش آرامش و قدرت بیشتری میده . واسه همین یاد میگیره هر وقت ترسید یا دچار استرس شد پرش رو بکشه . کشیدن پر اگه ادامه پیدا کنه به پرجوی یا پرکنی میرسه . روزای اول اینجوریه ولی وقتی اون پر رو با کشیدنش ریش ریش کنه شروع می کنه به قیچی کردنش . و چون خراب بودن یه پر باعث میشه برای صاف کردنش به پرای دیگه هم آسیب بزنه .تقریبا از دمش هیچی نمی مونه .من امیدوارم امیدوارم فقط در حد دمش باقی بمونه . چون طوطی منم یه بار فقط و فقط دمش رو خراب کرد و دیگه ادامه نداد .

این نظر شخصی منه . از قطره ضد استرس استفاده نکن. این دارو ها ن . من برای طوطی خودمم می خواستم بخرم ولی قبلش تحقیق کردم . دوستم هم که طوطیش پرکنه . از این قطره استفاده کرده و میگه که تمام روز طوطیم مثل مرده ها بود . حالا دیگه بستگی به نظر خودتون داره .

این چیزایی هم که براش تهیه کردید رو یهو نذارید تو قفس . استرسش بیشتر میشه .

شب براش کاور می ذارید ؟؟؟ اگه آره ساعت چند برش مدارید صبح ؟
    سلام سپيده جان
    ممنون از راهنماييت
    اينم ديگه از شانس بده ما هست
    پس من فعلا براي قطره و بقيه وسايل پول به حسابشان واريز نميكنم فقط چندتا اسباب بازي ميخواد كه تو شهر خودمون گير مياد همين جا ميخرم برايش ميگذارم تا ببينم چي ميشه
    در مورد كاور هم8 شبي هست يك پتو مسافرتي شبها ساعت 10 تا 11 روي قفسش مي اندازم و صبح هم ساعت 8 كنار ميزم
    باتشكر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوست عزيز
    خسته نباشيد
    ممنون از راهنمايتان
    نه همان زمان اسباب بازي را تو قفسش نميگذارم 2روز نزديكش ميگذارم بعدش شب كه شد چراغ ها را خاموش ميكنم اسباب بازي ها را فقط ميگذارم بعد كم كم نور چراغ ها را زياد ميكنم تا كاسكو نترسه
    تاب وبلوك معدني هم صبر ميكنم كه وقتي كمي اهلي تر شد داخل قفس ميگذارم چون اين كاسكو خيلي وحشي و ترسو هست اگر الان اين تاب و بلوك را نصب كنم احتمال اينكه ضربه به خودش بزنه
    زياد هست چون بعضي از مواقع خودشو به اينطرف وانطرف قفس ميكوبه
    هنوز پول وسايل را بحساب واريز نكردم تا اقاي اژيده راهنمايي كنه ببينم دارو يا ويتامين ديگري نياز داره
    فقط خدا كنه مشكل پركني نداشته باشه
    باتشكر

این روش خوبی برای معرفی اسباب بازی به طوطی نیست . مخصوصا طوطی شما . چون طوطی شما خیلی استرسیه . همونجور که خودتون دارید بهش کم کم نزدیک مشید . اسباب بازی رو هم کم کم باید بهش نزدیک کنید . شبا اصلا برای گذاشتن اسباب بازی زمان خوبی نیست .

سلام سپيده جان
    ممنون از راهنماييت
    اينم ديگه از شانس بده ما هست
    پس من فعلا براي قطره و بقيه وسايل پول به حسابشان واريز نميكنم فقط چندتا اسباب بازي ميخواد كه تو شهر خودمون گير مياد همين جا ميخرم برايش ميگذارم تا ببينم چي ميشه
    در مورد كاور هم8 شبي هست يك پتو مسافرتي شبها ساعت 10 تا 11 روي قفسش مي اندازم و صبح هم ساعت 8 كنار ميزم
    باتشكر
    قطره که نه ولی اسباب بازی اگه بخواین می تونید سفارش بدین بلوک معدنی هم بگیرید بعد نیازتون میشه . مولتی ویتامین مخصوص پرندگان، کف دریا هم بگیرید .

پتو رو که گذاشتین نترسید ؟؟ الان وفتی پتو میذارید چی کار می کنه ؟؟

اگه خونه کاملا ساکته و برق خاموشه و اگه طوطی از کاوری که میذارید می ترسه . دیگه کاور نذارید . یکم هم به دور و اطراف قفس نگاه کنید ببینید چیزی نیست که استرس آور باشه براش . اگه هست دورش کنید .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    تا چه حد امکان داره کاسکویی که 4-5 کلمه بلد بوده و به علت ترسیدن حرف نزده دوباره به حرف بیاد؟؟
    کاسکویی که من دارم تو دست خریدم - صاحبش گفت : 1-که رام هست (میذاره سرشو بخوارونم<تا دست میره طرفش کلش پایینه انگار یه حور عادت داره که همش میخواد سرش خوارونده بشه>)
    2- حرف میزده و ترسوندنش و از حرف افتاده و بخاطر مشکلاتی که طرف داره میخواد بفروشش.

حدود 3 ماهی هست که تو خونه ما هست . همون روز اول قار میکشید ولی شبش گذاشت سرشو بخوارونم و از قار افتاد به فاصله 2-3 روز
    و تازگیها صدای سوت هایی که بابام براش میزنه به اضافه هو هو کردن مثل جغد و یسری صداهای دیگه در میاره تا تنها میشه(منظورم از تنهایی زمانی که فکر میکنه کسی خونه نیست)

راستی چشماشم زرد کامل هست.
    هر روز تقریبا 5-6 ساعت یا بیشتر بیرون قفسه و فقط یبار پرواز کرد و رفت بالای پرده که اوردمش پایین حسابی میلرزید و دیگه پرواز نمیکنه و فقط روی قفس بال میزنه. از قفس نه میاد پایین نه تو خونه دور میزنه. فقط میاد روی قفس و میره داخل. علتش؟؟؟

سوالتم اینه که:

ایا امکان داره به حرف بیافته؟؟ چکار کنم براش؟؟؟
    از کجا بفهمم که پر جویی داره یا نه؟؟؟
    علت اون بالایی که رو قفس میشینه هم بگین.

ممنون

اگه عامل ترس از بین رفته باشه به حرف میاد ولی بستگی به تلاش خودتون داره . اینکه داره سعی می کنه سوت بزنه ( مخصوصا سوتی که یکی ااز اعضای خونواده داره یادش میده ) نشونه خوبیه برای اینکه امیدوار باشید .

حرفی از پرش نزدید تو توضیحات بالا . ولی اگه پر به صورت قیچی شده کف قفس دیدین یعنی پرجوی ( با پرکنی فرق داره ) و اگه پراش رو با شدت تمیز کنه جوری که زیاد روی تمیز کردن یه پر بمونه هم نشونه خوبی نیست . مگه پرش مشکلی داره ؟؟ اگه چیز مشکوکی دیدین بگین .

علتش اینه که قفس رو امنترین جای خونه میدونه . چقدر تونستید باهاش ارتباط برقرار کنید ؟ با بیشتر شدن اعتمادش به شما و روی دست اومدن باید قسمتای مختلف خونه رو بهش نشون بدین و غذاهای مورد علاقشو اونجا بهش بدین تا با جاهای دیگه هم به خوبی قفسش آشنا بشه ،

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278

این روش خوبی برای معرفی اسباب بازی به طوطی نیست . مخصوصا طوطی شما . چون طوطی شما خیلی استرسیه . همونجور که خودتون دارید بهش کم کم نزدیک مشید . اسباب بازی رو هم کم کم باید بهش نزدیک کنید . شبا اصلا برای گذاشتن اسباب بازی زمان خوبی نیست .

قطره که نه ولی اسباب بازی اگه بخواین می تونید سفارش بدین بلوک معدنی هم بگیرید بعد نیازتون میشه . مولتی ویتامین مخصوص پرندگان، کف دریا هم بگیرید .

پتو رو که گذاشتین نترسید ؟؟ الان وفتی پتو میذارید چی کار می کنه ؟؟

اگه خونه کاملا ساکته و برق خاموشه و اگه طوطی از کاوری که میذارید می ترسه . دیگه کاور نذارید . یکم هم به دور و اطراف قفس نگاه کنید ببینید چیزی نیست که استرس آور باشه براش . اگه هست دورش کنید .
    سلام سپيده جان
    شب اول كه پتو را گذاشتم كمي ترسيد
    شبهاي ديگر كه ميخواهم پتو بگذارم اول چراغها را خاموش مي كردم وبعد دو سه بار بهش شب بخير ميگفتم و به ارامي پتو را ميگذارم فقط وقتي ميخواهم پتو را بگذارم از قفس بالا ميرود
    صبح ها هم كه پتو را كنار مي اندازم كمي ميترسه
    چند شب پتو را نمي اندازم ببينم پر كني بهتر ميشود
    قفس كاسكو داخل پذيرايي هست چند تا مبل وميز نهار خوري اطرفش هست كه 2يا3 متر از قفس فاصله دارند محيط پذيرايي هم بزرگ هست
    از چيزي فكر نمي كنم بترسه فقط دو تا پنجره روبروي قفس بود كه از فاصله8متري بيرون روي حياط را ميبيند كه من همين الان پرده ها را كشيدم گفتم شايد بهتر بشود
    اسباب بازي هم عصري برايش تا خريدم ونزديك قفس فعلا گذاشتم 2روز ديگه داخل قفس اسباب بازي ها را نصب ميكنم
    مولتي ويتامين وغذاي امادهversele_laga وبلوك معدني هم ميخرم
    مگربلوك معدني و كف دريا هر دو براي كمبود كلسيم وكوتاه كردن منقار نيستند؟؟ چون ديدم شما هر دو را نوشتيد؟؟ باشه من هر دو را ميخرم

فقط من مي خواستم بيشتر كنارش باشم طوري كه نترسه وقار نزنه چون 17 روز داخل منزل اوردم و هر روز كمي نزديكتر بشوم تا ترسش بريزد اما اقاي اژيده گفت يك ماه ديگر صبر كنم تا استرس نداشته باشه وفقط اب غذا بگذارم
    الان هم هر زمان اب غذا برايش ميبرم از قفس بالا ميره فقط همين. اگر كمي بيشتر براي اب غذا كنار قفس باشم قار ميكشه
    سپيده جان اگر من بخواهم كم كم نزديكش بشوم و اسباب بازي را روز داخل قفسش بگذارم خيلي ميترسه وقار ميزنه واحتمالا زياد دوباره خودشو به قفس ميكوبه
    اگر هم بخواهم صبر كنم كاسكو رام اهلي بشه بعد اسباب بازي داخل قفس بگذارم تا ان زمان احتمال داره پر جويدنش بيشتر بشود
    بهر حال سعي ميكنم دو روز ويگر نزديكش بشوم به واسباب بازي را داخل قفسش بگذارم

باتشكر از راهنمايتان
    ویرایش توسط aassww : 30th July 2012 در ساعت 11:04 PM دلیل: اضافه كردن متن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409

اگه عامل ترس از بین رفته باشه به حرف میاد ولی بستگی به تلاش خودتون داره . اینکه داره سعی می کنه سوت بزنه ( مخصوصا سوتی که یکی ااز اعضای خونواده داره یادش میده ) نشونه خوبیه برای اینکه امیدوار باشید .

حرفی از پرش نزدید تو توضیحات بالا . ولی اگه پر به صورت قیچی شده کف قفس دیدین یعنی پرجوی ( با پرکنی فرق داره ) و اگه پراش رو با شدت تمیز کنه جوری که زیاد روی تمیز کردن یه پر بمونه هم نشونه خوبی نیست . مگه پرش مشکلی داره ؟؟ اگه چیز مشکوکی دیدین بگین .

علتش اینه که قفس رو امنترین جای خونه میدونه . چقدر تونستید باهاش ارتباط برقرار کنید ؟ با بیشتر شدن اعتمادش به شما و روی دست اومدن باید قسمتای مختلف خونه رو بهش نشون بدین و غذاهای مورد علاقشو اونجا بهش بدین تا با جاهای دیگه هم به خوبی قفسش آشنا بشه ،
    بعضی وقت ها که رو قفس هست و داره پرش رو تمیز کنه دیدم که با شدت این کارو میکنه یا سر نوک بالش رو (((که انگار گره خورده باشه و داره با گره ور میره)) با نوکش مشغوله .

خودش رو که تکون میده یا بال که میزنه دقیق نمیتونم بگم پری که ساقه داشته باشه ولی یه چیزایی سفید مثل ستاره مانند که چند تا شاخه مانند هست و خیلی نرم هست و براحتی گوله میشه ازش پخش میشه یا شایدم بهش میگن پرز. (گرد خاک مانندش رو نمیگم)

غذای مورد علاقش فقط تخمه هست.هرچی میذارم براش میندازه کف قفس. که مجبور میشم باهاش کلنجار برم که از سر عصبانی شدن نوکش رو فرو ببره به میوه و یکم مزه اش بره تو دهنش.

راستی روی قفس هست باید به زور بکنمش تو قفس که با گذاشتن بالش روبروش مجبورش میکنم که بره تو قفس ک براش تخمه بریزم بخوره یا خیلی کم میشه خودش بعد از 4-3-5 ساعت که بیرونه بره داخل

به عنوان اسباب بازی براش کلید از این بزرگ ها ک میدن به بچه (پلاستیکیا ) گذاشتم

با کنف و چوب براش تاب درست کردم که کنف رو میخوره

برای حرف زدن عیب داره از صدای کاسکوی دیگه استفاده کنم؟؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام سپيده جان
    شب اول كه پتو را گذاشتم كمي ترسيد
    شبهاي ديگر كه ميخواهم پتو بگذارم اول چراغها را خاموش مي كردم وبعد دو سه بار بهش شب بخير ميگفتم و به ارامي پتو را ميگذارم فقط وقتي ميخواهم پتو را بگذارم از قفس بالا ميرود
    صبح ها هم كه پتو را كنار مي اندازم كمي ميترسه
    چند شب پتو را نمي اندازم ببينم پر كني بهتر ميشود
    قفس كاسكو داخل پذيرايي هست چند تا مبل وميز نهار خوري اطرفش هست كه 2يا3 متر از قفس فاصله دارند محيط پذيرايي هم بزرگ هست
    از چيزي فكر نمي كنم بترسه فقط دو تا پنجره روبروي قفس بود كه از فاصله8متري بيرون روي حياط را ميبيند كه من همين الان پرده ها را كشيدم گفتم شايد بهتر بشود
    اسباب بازي هم عصري برايش تا خريدم ونزديك قفس فعلا گذاشتم 2روز ديگه داخل قفس اسباب بازي ها را نصب ميكنم
    مولتي ويتامين وغذاي امادهversele_laga وبلوك معدني هم ميخرم
    مگربلوك معدني و كف دريا هر دو براي كمبود كلسيم وكوتاه كردن منقار نيستند؟؟ چون ديدم شما هر دو را نوشتيد؟؟ باشه من هر دو را ميخرم

فقط من مي خواستم بيشتر كنارش باشم طوري كه نترسه وقار نزنه چون 17 روز داخل منزل اوردم و هر روز كمي نزديكتر بشوم تا ترسش بريزد اما اقاي اژيده گفت يك ماه ديگر صبر كنم تا استرس نداشته باشه وفقط اب غذا بگذارم
    الان هم هر زمان اب غذا برايش ميبرم از قفس بالا ميره فقط همين. اگر كمي بيشتر براي اب غذا كنار قفس باشم قار ميكشه
    سپيده جان اگر من بخواهم كم كم نزديكش بشوم و اسباب بازي را روز داخل قفسش بگذارم خيلي ميترسه وقار ميزنه واحتمالا زياد دوباره خودشو به قفس ميكوبه
    اگر هم بخواهم صبر كنم كاسكو رام اهلي بشه بعد اسباب بازي داخل قفس بگذارم تا ان زمان احتمال داره پر جويدنش بيشتر بشود
    بهر حال سعي ميكنم دو روز ويگر نزديكش بشوم به واسباب بازي را داخل قفسش بگذارم

باتشكر از راهنمايتان
    اگه خونتون با خاموش کردن چراغ ساکته و کسی رفت و آمد نمی کنه که خوابش رو بهم بزنه . پس نذارید فعلا . دیشب براش کاور گذاشتید ؟

فکر نکنید کاسکو با این استرس فقط از آدما وحشت داره . نه . اونا معمولا هرچیز جدیدی رو که میبینن باید از امن بودنش مطمئن شن . وگرنه همون باعث ترسشون میشه . طوطیه منم خیلی ترسو هست و منم برای معرفی اسباب بازی جدید باید تا چند روز فقط بهش معرفی کنم . ولی خب طوطی من رامه و طوطی شما وحشی . پس طوطی شما خیلی بیشتر میترسه . ممکنه این پرجوی به خاطر اتفاقاتی باشه که این چند روز دور و برش اتفاق افتاده . مطمئن باشید که اگه هنوز محیط براش استرس آور باشه با اسباب بازی بازی نمی کنه . پس عجله نکنید .

اگه می تونید یه روز کلا زیر نظر داشته باشید ببینید چی کار میکنه . پراشو چجوری تمیز می کنه . پراشو می کشه یا نه ؟

بازم پر دیدین کف قفس ؟؟

صفحه 516 از 1238 نخستنخست ... 164164664974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355666161016 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)