کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام
    احتمالا دلقکهاتون چون تازه وارد هستن یه گوشه اکواریوم میرن و این رفتار طبیعیه بعد از چند روز فعال میشن و بیشتر شنا میکنن . در ضمن مگه دلقک ها رو برای رفیجیوم تهیه کردید ؟ اگر فقط به دلیل جریان آب اونها رو داخل رف گذاشتید اینکار لازم نیست و ماهی ها داخل تانک انتقال بدید . جریان نرمال تانک برای همه ماهی ها و ریفها در حدود 20 تا 30 برابر حجم تانک باید باشه . جریان شما مگه چقدر هست که به نظرتون زیاد میاد ؟
    دلقک ماهی پرکولا اگر ماهی مهاجم یا دلقکهای ناسازگار باهاش در تانک کوچک باشن منزوی میشن . ممکن هست این هم علت رفتارشون باشه
    سلام
    ممنون از شما
    واقعیتش این اولین تجربه من از ماهی آب شور هست و قبل این اصلا تجربه نداشتم و فقط تاپیک های دوستان و راهنمایی دوستان رو راجع به ورود ماهی و مسائل اون خوندم
    اینا اولین ماهی های ورودی به تانک من هستن،و من وقتی تو تانک اصلی گذاشتمشون خیلی زور میزدن یه گوشه پشت لایو راک ها فقط بر خلاف جهت اب شنا میکردن و بعد چند ساعت دیدم یکی از دلقک ها هی سرو ته میشه،الان که انداختم تو رف که تقریبا 40 لیتر هست خدارو شکر بهتر از حالت تو تانک اصلی هستن و الان دنبال هم میکنن و همه جای رف میرن،یه مقدار هم غذا که ریختم خوردن،به نظر شما اگه تو رف باشن چند روز تا غذا بخورن بعدش به تانک اصلی انتقال بدم خوب نیست،امروز چند بار تانک شون عوض شده میترسم دوباره برشون گردونم به تانک استرس بگیرن
    تشکر از شما
    ویرایش توسط rezajoo : 14th August 2015 در ساعت 11:14 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezajoo نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از شما
    واقعیتش این اولین تجربه من از ماهی آب شور هست و قبل این اصلا تجربه نداشتم و فقط تاپیک های دوستان و راهنمایی دوستان رو راجع به ورود ماهی و مسائل اون خوندم
    اینا اولین ماهی های ورودی به تانک من هستن،و من وقتی تو تانک اصلی گذاشتمشون خیلی زور میزدن یه گوشه پشت لایو راک ها فقط بر خلاف جهت اب شنا میکردن و بعد چند ساعت دیدم یکی از دلقک ها هی سرو ته میشه،الان که انداختم تو رف که تقریبا 40 لیتر هست خدارو شکر بهتر از حالت تو تانک اصلی هستن و الان دنبال هم میکنن و همه جای رف میرن،یه مقدار هم غذا که ریختم خوردن،به نظر شما اگه تو رف باشن چند روز تا غذا بخورن بعدش به تانک اصلی انتقال بدم خوب نیست،امروز چند بار تانک شون عوض شده میترسم دوباره برشون گردونم به تانک استرس بگیرن
    تشکر از شما
    سلام
    همونطوری که گفتی بهتره یه تایپیک برای خودت تو قسمت عکسهای آکواریوم آب شور ایجاد کنی و در مورد دلقکها چند روز صبر کن و بعد برشون گردون به تانک ، با هر بار گرفتن ماهیها و جابجا کردن اونها بهشون شک وارد میشه و شک و استرس اولین عامل بیماری هستند
    برای دیاتوم روی شنها هم یه وسیله هست که دسته بلندی داره و چندتا سری هم داره که میشه عوض کرد یکی از اونها بگیر و به آهستگی شنها رو هم بزن ولی با احتیاط که زیاد گرد بلند نشه من خودم حدود هر ماه یه بار این کار رو میکنم و بعدش هم بهتره پدها رو عوض کنید
    در آب شور باید با صبر و حوصله پیش بری و نباید هیچگاه با عجله پیش بری وگرنه به مشکل و خدای نکرده تلفات میخوری و چند یه مقدار هزینه زیادی داره ممکنه دلسرد بشی ، مثلا برای خرید ماهی اول مشورت کن و بعد از نتیجه گیری که کدوم ماهی برای تانکت خوبه اقدام به خرید بکنی و نه اینکه ماهی بخری بعد اعلام کنی که این ماهی رو خریدم حالا چکار کنم!

Send by tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اب شور
    شماره عضویت
    17970
    سلام من يه تعدادي مرجان وماهي دارم كجا باسه فروش بايد بزارم

Sent from my iPhone using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan3930 نمایش پست ها
    سلام من يه تعدادي مرجان وماهي دارم كجا باسه فروش بايد بزارم

دوست عزیز شما باید تو بخش بازارچه یه تایپیک باز کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    یا علی شبی رفتم دیدم یه چیزی بالاهای تانک داره وول میخوره،سرعتشم زیاد بود نتونستم درست عکس بگیرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    سلام به همه دوستان
    وقت بخیر
    میخواستم بدونم برای تانکی که تازه راه افتاده بیشتر از 2 ماه چه مکمل هایی لازمه
    من هفته ای 10 درصد سیفون میزنم با نمک برایتول
    ریف ندارم فعلا و ماهی هم 3 تا اندازه 1 بند انگشت هرکدوم
    برای رفیجیوم چه مکمل هایی لازمه
    خودم میخوام عصاره سیر و مولتی ویتامین بخرم،امکانش هست از محصولات ایرانی استفاده بشه؟
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    دوستان کیفیت مولتی ویتامین میکرب لیفت رو کسی تایید میکنه؟ اخه امروز رفتم بگیرم اتویتول نداشت بجاش گفت اینو ببر که حرف نداره!
    دز مصرفی رو هم رو خودش نوشته بصورت هفتگی داخل اب اضافه شود.

فرستاده شده از K014ِ من با Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezajoo نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    وقت بخیر
    میخواستم بدونم برای تانکی که تازه راه افتاده بیشتر از 2 ماه چه مکمل هایی لازمه
    من هفته ای 10 درصد سیفون میزنم با نمک برایتول
    ریف ندارم فعلا و ماهی هم 3 تا اندازه 1 بند انگشت هرکدوم
    برای رفیجیوم چه مکمل هایی لازمه
    خودم میخوام عصاره سیر و مولتی ویتامین بخرم،امکانش هست از محصولات ایرانی استفاده بشه؟
    با سیفون هفته ای ده درصد هیچ مکملی برای تانک اصلی لازم ندارید اونم وقتی ریف نداری و فقط مکملهای غذایی مثل عصاره سیر و مولتی ویتامین بگیر و هر وعده غذایی رو به یک کدوم آغشته کن و بده ماهیها بخورن و مولتی ویتامین و عصاره سیر چیز خاصی نیستن که بگیم ایرانیش رو نگیر
    برای رف مکمل آهن نیاز داری که اگه بزنی رشد گیاهها بهتر میشه ولی ضروریتی نداره
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    دوستان کیفیت مولتی ویتامین میکرب لیفت رو کسی تایید میکنه؟ اخه امروز رفتم بگیرم اتویتول نداشت بجاش گفت اینو ببر که حرف نداره!

من تا حالا استفاده نکردم و ظاهرا محصولات میکرب لیفت دوباره وارد بازار شده و کلا کیفیت محصولاتش بد نیست
    مولتی ویتامین خوبه روی غذا ریخته بشه ولی فقط دو سه قطره و روزی یه بار

Send by tapatalk

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها

علیرضا جان که توضیحات لازم رو دادن ولی اتویتول واقعا کیفیتش با همه مولتی ویتامین ها فرق داره سعی کنید حتی المقدور همون اتویتول رو گیر بیارید و استفاده کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    دیروز یه شقایق گرفتم یه عکس میذارم دوستان بگن این رفتار و شکلش طبیعی هست؟ دیروز تو مغازه خوب بود, در ضمن اسمشو هم لطفا بگین ,فروشنده میگفت بهش میگن بابل قهوه ای, مطمینم که بی سواد از خودش در اورده این اسمو, در ضمن رو همین سنگ که باهاش گرفتم قسمتاییش چیز سبزی هست که فروشنده گفت گیاهه چون اگه دست بزنی مثه اسکاج زبر هست ,حالا میخوام بدونم جلبک مویی که نیست؟

صفحه 965 از 1093 نخستنخست ... 46586591594694794894995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398410151065 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)