صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 52
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط foood نمایش پست ها
    بله مصطفی جان سیر رتده شده را دور میرزم یه آب میمونه به رنگ سبز البته فقط دوبار استفاده کردم و جراح کامل غذا خور شد ضرر داره برای ماهی به این صورت چون عصاره گیر نیاوردم از این روش استفاده کردم
    روش جالبی هست .من خودم هم یه بار همین کارو کردم و جراح زندانیم غذاخور شد .فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه .عصاره ی سیر همون سیر هست دیگه چیز دیگه ای که نیست. مهم این هست که ماهی ها بخورن و خوششون بیاد.
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهي
    شماره عضویت
    10338
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    روش جالبی هست .من خودم هم یه بار همین کارو کردم و جراح زندانیم غذاخور شد .فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه .عصاره ی سیر همون سیر هست دیگه چیز دیگه ای که نیست. مهم این هست که ماهی ها بخورن و خوششون بیاد.موفق باشید
    شما جطوري سيرو استفاده كردي.ابشو رو غذا ريختي يا تو اب?جه غذايي دادي?

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Volkan نمایش پست ها
    سیر رو کاملا له کردم و بعد کمی اب اضافه کردم بهش و بعد اون اب رو روی غذای ماهی ها همراه مولتی ویتامین ریختم در حدی که کمی بوی سیر بگیره.دقت کنید اگر خیلی سیر اضافه کنید ماهیها نمیخورن و تنها درحد بوی اون برای افزایش اشتهای ماهی کمک میکنه.آلبته ماهی من کاملا سرحال و فعال بود و به سنگها هم نوک میزد و بعد 4-5 روز هم غذاخورد.
    در مورد جراح ناسو و کلی ترش تمام جراحها یکی از روشهای موثر غذاخور کردن دادن غذاهای بسته شده به تکه سنگ هست مثلا یه تکه کاهو یا کلم بروکلی یا گیاهان اب شوری مثل انگوری و یا غذاهای اماده ای مثل اسپرولینای ورقه ای رو به یه تکه سنگ ببندید و یک روز صبر کنید بعد اگر داشت غذا خراب میشد عوضش کنید تا به تدریج توجه جراح بهش جلب بشه. استفاده از ارتیمیا هم در مورد خیلی از ماهی ها جواب میده .
    استفاده از جلبک تازه هم خیلی موثر هست.
    سعی کنید محیط رو کاملا براش اروم نگه دارید و اصلا استرسی بهش وارد نشه .در روز به جای یه مرتبه همون حجم از غذا رو در دفعات بیشتر به ماهی ها بدید .از مولتی ویتامین هم داخل اب استفاده کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوست عزیز چی کار کردین با جراح ؟
    من به غیر از این روش ها که دوستان فرمایش کردن روش سبزی جعفری رو هم تست کردم خیلی خوب جواب میده یه برگ سبزی جعفری رو با کش به سنگ ببند و اونو تو مسیرش قرار بده میتونه موثر باشه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهي
    شماره عضویت
    10338
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوست عزیز چی کار کردین با جراح ؟ من به غیر از این روش ها که دوستان فرمایش کردن روش سبزی جعفری رو هم تست کردم خیلی خوب جواب میده یه برگ سبزی جعفری رو با کش به سنگ ببند و اونو تو مسیرش قرار بده میتونه موثر باشه .
    متاسفانه ديروز مرد.از يكي از دوستان شنيدم اينطور ماهياي خاص جون صيد ميشن بدنشون يه سم وارد شده موقع صيد شدن,واسه همين غذا نميخورن

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    متاسفانه ديروز مرد.از يكي از دوستان شنيدم اينطور ماهياي خاص جون صيد ميشن بدنشون يه سم وارد شده موقع صيد شدن,واسه همين غذا نميخورن
    البته این در مورد بیشتر ماهی ها وجود داره و به جز یه تعداد خاص مثل اسلاریس ها بقیه ماهی ها صیدی هستن .
    اگر نحوه ی صید درست باشه مشکلی ایجاد نمیشه .جراح ها کلا از نظر بیماریهای پوستی و غذاخور کردن کمی دشوار هستند و بهتره در شرایط مناسب خودشون نگهداری بشن.
    جراحهایی مثل جراح زرد و بادبانی که گونه های مقاومتری هستند راحتتر هم غذاخور میشن و بیشتر احتمال زنده موندش هست.متاسفانه جراح شما از گونه هایی باریسک بالاتر بوده و احتمالا نتونسته دوام بیاره.
    اگر از سم برای هر ماهی استفاده بشه به علت از بین رفتن تدریجی سیستم داخلی بدن در نهایت خواهند مرد!!
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهي
    شماره عضویت
    10338
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    البته این در مورد بیشتر ماهی ها وجود داره و به جز یه تعداد خاص مثل اسلاریس ها بقیه ماهی ها صیدی هستن .اگر نحوه ی صید درست باشه مشکلی ایجاد نمیشه .جراح ها کلا از نظر بیماریهای پوستی و غذاخور کردن کمی دشوار هستند و بهتره در شرایط مناسب خودشون نگهداری بشن.جراحهایی مثل جراح زرد و بادبانی که گونه های مقاومتری هستند راحتتر هم غذاخور میشن و بیشتر احتمال زنده موندش هست.متاسفانه جراح شما از گونه هایی باریسک بالاتر بوده و احتمالا نتونسته دوام بیاره.اگر از سم برای هر ماهی استفاده بشه به علت از بین رفتن تدریجی سیستم داخلی بدن در نهایت خواهند مرد!!موفق باشید
    ممنون از لطفتون.اي بابا اون قدر ماهي كشيتيمو بول هدر كرديم كه اين ماهي به نظر نمياد.ابشور كلي هزينه داره

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون از لطفتون.اي بابا اون قدر ماهي كشيتيمو بول هدر كرديم كه اين ماهي به نظر نمياد.ابشور كلي هزينه داره
    کشتن ماهی ها یه چیز طبیعی نیست.شما اگه تلفاتت بالا هست باید علتش رو پیدا کنی.در حالتی که اکواریوم خوب راه اندازی شده باشه و اصولی هم نگهداری بشه تقریبا تلفاتی از ماهی وجود نداره.
    علتهای این تلفات میتونه از:
    1-خرید ماهی مریض از فروشگاه
    2-حمل و نقل نامناسب و وارد شدن استرس زیاد هنگام انتقال
    3- پارامترهای نامناسب اب اکواریوم(به خصوص ph و امونیاک و نیتریت)
    4-خرید ماهی هایی که با هم سازگاری ندارن(مثل گونه های ناسازگار دلقکها و جراحها و ...)
    5-وجود بیماریهای نهفته در اکواریوم که از بین نرفتن (معروفترینشون سفیدک هست در جراحها)
    6- نوسان داشتن شرایط اب از جمله دما و ph
    7-متفاوت بودن شرایط لازم برای یک ماهی با شرایط اکواریوم(از جمله حجم تانک )
    به جز اینها خریدن ماهیهایی با سطح نگهداری دشوار هم ریسک مردن ماهی رو بالا میبره.
    یه سری عوامل فیزیکی هم هست مثل بیرون پریدن ماهی از اب و ... که باید ازش جلوگیری کنید.
    با رعایت این موارد تا حد خیلی زیادی دیگه ماهی تلفات نخواهید داشت.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    سلام
    من 4 روزه پیش یک پادربلو و یک ناسو گرفتم گرانول تترا رو با سیر رنده شده می دم نوک می زنن ولی نمی خورند
    جلیک ورقه ای هم گرفتم با سنگ بستم گذاشتم روی سنگ ها پادر بلو می اد می خوره ولی ناسو پشت سنگ هاس و بیرون هم نمی اد رنگشم تیره شده حالت ترس
    به نظر شما چی کار کنم....

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط zik1383 نمایش پست ها
    سلام
    من 4 روزه پیش یک پادربلو و یک ناسو گرفتم گرانول تترا رو با سیر رنده شده می دم نوک می زنن ولی نمی خورند
    جلیک ورقه ای هم گرفتم با سنگ بستم گذاشتم روی سنگ ها پادر بلو می اد می خوره ولی ناسو پشت سنگ هاس و بیرون هم نمی اد رنگشم تیره شده حالت ترس
    به نظر شما چی کار کنم....
    خیلی عجله نکنید و بزارید کم کم ترسشون بریزه خوب ماهی که تازه وارد میشه قطعا پر از استرس هستش و میره قایم یمشه
    جراح ها رو تو تانکای بالای 400 لیتر و جریان حدود 25 برابر نگهداری کنید !!! تانک کوچیک برای جراح ها مناسب نیست!
    جراح ها گیاه خوار هستن رو غذا های گیاهی مانور بدید برای شروع
    تو این مدت تا غذا خور شن ببندیدشون به مولتی ویتامین

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)