صفحه 25 از 31 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 303
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    نور برای رشد جلبک و سبز شدن اب مورد نیاز هست و هر چه میزان نور شدیدتر و یا مشابه به نور خورشید باشه در زمان کمتری اب سبز میشه با داشتن اب سبز و مخزنی که در کف و دیوارهای ان جلبک سبز ایجاد شده باشه دیگه احتیاجی به هیچ گونه غذا دهی نیست و معمولا در این مخزن ارتیما از لارو تا رسیدن به سایز 8 میلمتر بیش از یک ماه زمان نیاز داره
    در خصوص بخاری هم می شه به کاربرد آن اشاره کرد که ثابت نگهداشتن دما در محدود 25-27 در سرعت رشد ارتمیا موثر هست و الان من در دمای بیرون تهران که فکر می کنم در شبها به حدود 5 درجه و یا کمتر هم برسه ارتمیا دارم و خیلی هم سرحالی هستند منتها مدت زمان بزرگ شدن آنها یکی دو هفته بیشتر از ارتمیای هست که در دمای 25-27 درجه قرار داره

اما اینکه شما تلفات ندارید بنده گمان می کنم به میزان هچ ارتمیا و حجم مخزن ارتباط داشته باشه
    لطف میکنید بفرماید حجم یخدانهای شما چقدرهست و هر دفعه برای هر یخدان چه مقدار ارتمیا هچ می کنید ؟ و اینکه بعد از برداشت کل ارتمیا ی یک مخزن کل اب را خالی می کنید و مجددا ابگیری می کنید؟

در اخر هم عرض میکنم که بنده قبلا هم شنیده بودم که ارتمیا رو دو هفته ای بزرگ می کنند ولی تا کنون به هیج طریقی نتوستم ظرف دو هفته ارتیما رو بزرگ (رسیدن به حداقل 5 - 8 میلیمتر) کنم حتی در مخزنی که مملو از اب سبز بوده با روزی حداقل سه وعده غذای کمکی
    اگر کسی از دوستان توانسته به این مهم دست پیدا کنم لطف کنه روش و شرایط مخزن مربوطه رو بیان کنه
    حسب تجربه من ارتیما برای رسیدن سایز مطلوب حداقل 5 هفته زمان نیاز داره

دوست عزیز در مورد اب سبز اونم در زمستان من چندین دفعه امتحان کردم ولی به نتیجه درستی نرسیدم وتنها بعد از چند روز ریختن ارتمیا داخل مخزن اب شفاف میشد ونسبت رشد جلبک با نیاز ارتمیا خیلی کم بود وحدود سه ماهی میشد تا اونها بزرگ بشن یا مجبور بودم تعداد خیلی کمی ارتمیا داخل مخزن بریزم به همین خاطر از نظر من ارتمیا در فضای ازاد(به دلیل سرد بودن ونبود نور کافی برای سبز شدن مستمر اب)نتیجه قابل توجهی نداره ولی حسن این کار اینه که رسیدگی کمتری داره.اما من چهار عدد مخزن ٨٠لیتری دارم که سه کیلو نمک در ابش مخلوط میکنم البته بعضی وقتها از سیفون اک شور استفاده میکنم دما روی٢۵,از اب همان یخدان برای هچ کردن برمیدارم ودوظرفی که میخوام هچ کنم را در همان اب میزارم وهر ظرف را یک قاشق چایخوری تخم ارتمیا بالای نود درصدمیریزم ,بعد از هچ شدن ارتمیا ها را جدا میکنم وداخل اب میریزم وبهشون خمیر اب شده میدم نکته ای که دوباره تکرار میکنم خمیر را درون ظرف دیگه اب کنید وتهمانده ته ظرف را داخل اب یخدان نریزید,البته من چون یکبار بیشتر نمیرسم بهشون غذا بدم مقداری خمیر اب شده راهم داخل یک ظرف نوشابه میریزم وبا یک لوله وشیر بصورت قطره قطره به یخدان ریخته میشود که بعضی وقتها هم لوله میگیره وقطع میشه بعد از حدود ده روز داخل یخدان مملو از ارتمیا میشه که فکر میکنی دیگه جایی برای شنا کردن ندارند به مدت سه هفته هر روز از ارتمیا این یخدان بر میدارم وتا دو سه روز مانده به خالی کردن این یخدان ها جای سوزن انداختن نیست سه روز اخر کم کم ,کم میشوند وبعدش کاملا یخدان شسته وروز از نو ,روزی از نو.حدود یک ماه برای من طول میکشه تا به بیشترین اندازه برسند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام
    دوستان با وجود دو ماه تلاش در مورد کثیر ارتمیا هنوز به نتیجه نرسیدم ولی خیال همه راحت تا به نتیجه دلخواه نرسم ول کن ماجرا نیستم
    راهی که تا اینجا اومدم طول و تفسیر زیاد داره ...............
    در حال حاضر یه اکواریوم 40 لیتری رو داخل اتاق پشت پنجره گذاشتم تا نور بهش بخوره و 2 تا لامپ fpl 6400 کلوین هم واسشون گذاشتم دما بوسیله بخاری 25 هست قیل از ورود ارتمیاها اقدام به درست کردن اب سبز کردم که بدک نبود البته انگار تا یه اندازه ای سبز شده و دیگه بیشتر سبز نمیشه نمیدونم چرا؟!!!!!(یه مقدار اب سبز شد) الان ارتمیا ها رو 3 روزه که به مخزن انتقال دادم خدا رو شکر بر خلاف سری های قبل تلفا خیلی خیلی کمه با همون خمیر نون دارم تغذیه اشون میکنم ارتمیا ها همه به هم چسبیدم و عمل تولید مثل داره انجام میشه اما نکته نا امید کننده اینه که به جای ازاد کردن بچه ارتمیا همگی دارن تخم ها رو در اب ازاد میکنن کف مخزن پر از تخمه و هیچ خبری از بچه ارتمیا نیست نمیدونم مشکل کار کجاس دوستان لطف کنن بازم اگه نکته ای به ذهنشون میرسه بگن ....................
    پاینده باشید
    مهدی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    این هم چند تا عکس ببخشید کیفیت ها پایینه.................

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام
    دوستان با وجود دو ماه تلاش در مورد کثیر ارتمیا هنوز به نتیجه نرسیدم ولی خیال همه راحت تا به نتیجه دلخواه نرسم ول کن ماجرا نیستم
    راهی که تا اینجا اومدم طول و تفسیر زیاد داره ...............
    در حال حاضر یه اکواریوم 40 لیتری رو داخل اتاق پشت پنجره گذاشتم تا نور بهش بخوره و 2 تا لامپ fpl 6400 کلوین هم واسشون گذاشتم دما بوسیله بخاری 25 هست قیل از ورود ارتمیاها اقدام به درست کردن اب سبز کردم که بدک نبود البته انگار تا یه اندازه ای سبز شده و دیگه بیشتر سبز نمیشه نمیدونم چرا؟!!!!!(یه مقدار اب سبز شد) الان ارتمیا ها رو 3 روزه که به مخزن انتقال دادم خدا رو شکر بر خلاف سری های قبل تلفا خیلی خیلی کمه با همون خمیر نون دارم تغذیه اشون میکنم ارتمیا ها همه به هم چسبیدم و عمل تولید مثل داره انجام میشه اما نکته نا امید کننده اینه که به جای ازاد کردن بچه ارتمیا همگی دارن تخم ها رو در اب ازاد میکنن کف مخزن پر از تخمه و هیچ خبری از بچه ارتمیا نیست نمیدونم مشکل کار کجاس دوستان لطف کنن بازم اگه نکته ای به ذهنشون میرسه بگن ....................
    پاینده باشید
    مهدی
    سلام برای سبز تر شدن نیاز به مقدار بیشتری فیتوپلانکتون هست. میتونی با اضافه کردن جلبک به اب (از طبیعت یا غذاهای جلبکی شرکتی)
    فیتوپلانکتون ها رو افزایش بدی
    تخمهای آرتمیا رو هم جمع کن و بریز توی بطری آب معدنی
    ما تخم آرتمیا سرا میخریدیم توی 1 لیتر آب میریختیم با هوادهی خیلی قوی بزور تخمها هچ میشدن. شما توی این مخزن چجوری انتظار داری هچ بشن؟
    تازه با شرایطی که گفتم بین 24 تا 48 ساعت توی بطری طول میکشه هچ بشن
    میزان شوری برای هچ 1.018هست که با یه هیدرومتر میتونی شوری آب و تنظیم کنی. همون نمک آشپزخانه هم کفایت میکنه
    دما رو هم برای تخمها تا 28 بالا ببر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام برای سبز تر شدن نیاز به مقدار بیشتری فیتوپلانکتون هست. میتونی با اضافه کردن جلبک به اب (از طبیعت یا غذاهای جلبکی شرکتی)
    فیتوپلانکتون ها رو افزایش بدی
    تخمهای آرتمیا رو هم جمع کن و بریز توی بطری آب معدنی
    ما تخم آرتمیا سرا میخریدیم توی 1 لیتر آب میریختیم با هوادهی خیلی قوی بزور تخمها هچ میشدن. شما توی این مخزن چجوری انتظار داری هچ بشن؟
    تازه با شرایطی که گفتم بین 24 تا 48 ساعت توی بطری طول میکشه هچ بشن
    میزان شوری برای هچ 1.018هست که با یه هیدرومتر میتونی شوری آب و تنظیم کنی. همون نمک آشپزخانه هم کفایت میکنه
    دما رو هم برای تخمها تا 28 بالا ببر
    رفیق جلبک های طبیعت که اصلا مال اب شور نیستن مال اب شیرینن
    در ضمن اصلا قرار نیست تخم ها هچ بشن شرایط ایده ال اینه که ارتمیا ها زنده زایی داشته باشن نه تخم ها رو ازاد کنن
    اگه قرار باشه تخم هاشون رو بخوام هچ کنم که همون تخم شرکتی میگیرم ....................................

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    رفیق جلبک های طبیعت که اصلا مال اب شور نیستن مال اب شیرینن
    در ضمن اصلا قرار نیست تخم ها هچ بشن شرایط ایده ال اینه که ارتمیا ها زنده زایی داشته باشن نه تخم ها رو ازاد کنن
    اگه قرار باشه تخم هاشون رو بخوام هچ کنم که همون تخم شرکتی میگیرم ....................................
    سلام مجدد.
    خودم که تا حالا جز هچ کردن سیست این کاری که شما گفتید رو انجام ندادم. براتون توی فروم خارجی پرسیدم یه نفر جواب داد و اینا رو گفت.
    شوری 1.015 تا 1.008
    دما 26
    نور 23 وات 6500 کلوین که 24 ساعت شبانه روز روشن باشه
    آمونیاک و نیتریت صفر و نیترات زیر 10ppm
    و استفاده از اسپیرولینا برای تغذیه.
    .اگر اینا کمکت کرد تا زنده زایی کنند حتما به ما بگو. ؛)

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    QUOTE=Akhavani;235335]
    اگه قرار باشه تخم هاشون رو بخوام هچ کنم که همون تخم شرکتی میگیرم ....................................[/QUOTE]

سلام
    خصوص شرایط زنده زایی
    حسب تجربه کوتاه مدت خودم عرض میکنم
    با توجه به مقالات و مطالبی که خوانده بودم دقیقا همین عبارت که شما مرقوم فرمودید خصوص زنده زایی نوشته شده بود
    یعنی در شرایط ایده ال ارتمیا اقدام به زنده زایی می کنه و یکی از عومال شرایط ایده ال رو هم دمای بین 25 تا 27 درجه قید شده بود
    اما چیزی که من دیدم این طور نبود
    به نظر می رسه شرایط ایده ال همون شرایطی هست که ارتمیا بتونی بر سرعت زاد و ولد خودش بیفزاید و این کار رو از طریق تخم ریزی انجام میده
    و تقریبا خبری از زنده زایی نیست اگر هم دقت بشه ملاحظه می فرمائید که توی این دما در انتهای بدن ماده ها پر از تخم هست و رنگ کیسه هم دقیقتا تیره هست
    برای زنده زایی رنگ کیسه به رنگ روشنتر تغییر رنگ میده
    اما اگر دما به شدت پایین تر باشه یعنی توی محدوده زیر 10 درجه ساتی گراد با توجه به اینکه دیگه امکان هچ شدن تخمها توی این دما امکان پذیر نیست ارتمیا اقدام به زنده زایی می کنه که میزان اون کمتر از زمانی هست که تخم گذاری می کنه به طوری که الان در مخزنهای زیر 10 درجه بنده دارای ارتیما های هستم که اقدام به زنده زایی می کنند
    البته تراکم ارتیما و میزان غذای در دسترس هم تاثیر گذار هست
    این مطلب حسب تجربه شخصی خودم بوده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Fish&Dog
    شماره عضویت
    6773
    دوستان من که آکواریوم آب شور دارم میتونم از آبی که موقع سیفون میخوام دور بریزم ، آرتمیا باهاش هچ کنم و پرورش بدم؟ با آب شور آکواریوم میشه آب سبز هم ایجاد کرد؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط bazdar نمایش پست ها
    دوستان من که آکواریوم آب شور دارم میتونم از آبی که موقع سیفون میخوام دور بریزم ، آرتمیا باهاش هچ کنم و پرورش بدم؟ با آب شور آکواریوم میشه آب سبز هم ایجاد کرد؟
    دوست عزیز اره میشه وبهتر هم هست مخصوصا برای ایجاد اب سبز ولی از نظر من اب سبز درست کردن یکم زمستان کند پیش میره بهتره کنارش از غذاهای دیگر که دوستان فرمودند استفاده بشه

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    دوستان بزرگوار یک سوال داشتم. من کم و بیش این تاپیک رو دنبال می کنم. سایش عزیز و دیگر دوستان بنظر شما پرورش آرتمیا چقدر صرفه ی اقتصادی داره؟ و کسی تا بحال قیمت تمام شده ی آرتمیا های پرورش یافته رو محاسبه کرده ببینه به ازای فرضاً یک کیلوگرم آرتمیای بالغ چقدر هزینه داره؟؟؟

صفحه 25 از 31 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)