کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    یه توضیح می دی چه جوری ساختی تله ات رو؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    من از این روش ساختم. فقط یک اشتباه کوچیکی که این تله داره اینه که نخ رو بعد از اینکه به قسمت متحرک تله بسته٬ باید یک سوراخ هم تو لبه قسمت ثابت ایجاد میکرد تا وقتی نخ رو میکشه و دو لبه میان سمت هم از هم باز نشن. اینجوری کف تانک هم میتونی تله رو بگذاری و بهتر هم کار میکنه.
    http://www.parsipet.ir/thread10105.html#post42095

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    من از این روش ساختم. فقط یک اشتباه کوچیکی که این تله داره اینه که نخ رو بعد از اینکه به قسمت متحرک تله بسته٬ باید یک سوراخ هم تو لبه قسمت ثابت ایجاد میکرد تا وقتی نخ رو میکشه و دو لبه میان سمت هم از هم باز نشن. اینجوری کف تانک هم میتونی تله رو بگذاری و بهتر هم کار میکنه.
    http://www.parsipet.ir/thread10105.html#post42095
    من یه دختر ۱۴ ماهه دارم، خدایی اینقدر دردسر نداره دخترکم، که این ماهیا و شقایقها و غذا دادنشون و زندگیشون دردسر داره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    اونقدری که شما فکر میکنید دردسر نداره داداش. مشکل اطلاعات کم هست که به دست آوردنشون کمی مشکله. اگر برای راه اندازی آکواریوم از متخصصش بخایم مشکلی پیش نمیاد. ولی با این وضع گرونی ها و دوستانی که تو این صنف کار میکنن و اکثرا بسیار بی انصاف هستن٬ نمیشه. راه دیگش هم اینه که قبل از راه اندازی حداقل همین سایت یا سایتهای مشابه رو خوب زیر و رو کنیم و به حرفهای مدیراشون گوش کنیم. خود من به شخصه اگر این کارها رو کرده بودم هیچ وقت دچار جلبک مویی که تنها مشکلم از ۱.۵ سال پیشه نمیشدم و از تانکم بیشتر لذت میبردم و البته اون موقع هم این سایتها و دوستانی که توشون فعالیت میکنن به این کاملی نبودن. به هر حال مشکلاتی که تا الان شما مطرح کردید و بنده دیدم با راهنمایی های همین دوستان به راحتی حل میشه و مشکلات حادی نیست و دلیلش همون کم اطلاعاتی هست و به راحتی مثل بنده با مطالعه و پرسش میتونید تا حدودی حلش کنید. موفق و پیروز باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوستمون گفته بود روزانه میگو میدم به ماهی هام. داداش چه خبره ؟ زیاده از حد دوستشون داری ها. آقا این همه میگو نیاز نیست. میگو فسفات رو میبره بالا. خیلی میخای تحویلشون بگیری هفته ای یک بار به اندازه ای که همش رو بخورن بده. به شقایقتون هم هر ۲ هفته یک بار غذا بدید تا این همه مواد دفعی نداشته باشه و از طرفی هم به سرعت رشد نکنه. من ۲-۳ ساله همینجوری ماهی و شقایقهام رو نگه داشتم و همه هم سالم هستن. تازه همون هفته ای یک بار میگو رو هم نمیدم. فقط برای شقایق و میگو اگه داری ید فراموش نشه. موفق باشید.
    سلام در مورد شقایق ها بهتره یه تجربه شخصی رو بگم من برای تغزیه شقایق هام روزانه ابتدا یه قطعه کوچیک از میگو رو به محلول reef boster شرکت probio اغشته میکنم و بعد نزدیک میکنم به شاخک هاش
    این محلول برای غذا خور کردن ماهی ها هم عالی جواب میده به غذا اغشته میکنم ماهی اگه غذا خور هم نباشه میاد طرف غذا مزه مزه میکنه میخوره
    ویرایش توسط wow2005dlta : 12th November 2014 در ساعت 12:49 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    سلام در مورد شقایق ها بهتره یه تجربه شخصی رو بگم من برای تغزیه شقایق هام روزانه ابتدا یه قطعه کوچیک از میگو رو به محلول reef boster شرکت probio اغشته میکنم و بعد نزدیک میکنم به شاخک هاش
    این محلول برای غذا خور کردن ماهی ها هم عالی جواب میده به غذا اغشته میکنم ماهی اگه غذا خور هم نباشه میاد طرف غذا مزه مزه میکنه میخوره
    با چی غذا رو داخل آب می بری؟
    نی؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    با دست
    البته قبلش میشورم دستمو با اب خالی

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    سلام
    شقایقها به سه روش تغذیه میشن اول به وسیله فوتوسنتز دوم به وسیله شکار پلنگتون و سوم به وسیله میگو که ما میدیم
    غذای پلنگتونی رو میشه روزانه داد (طبق دستور روش ) ولی جدا از بحث فسفات نیازی به تغذیه روزانه با میگو ندارن
    میگو رو هر دو هفته یه بار و نهایتا هفته ای یه بار باید بیشتر ندید ، هر شقایق که به اندازه دست باشه به اندازه یه نخود و اون رو هم با چاقو باید ریز ریز کنید تا حالت رنده شده رو پیدا کنه

send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    شقایقها به سه روش تغذیه میشن اول به وسیله فوتوسنتز دوم به وسیله شکار پلنگتون و سوم به وسیله میگو که ما میدیم
    غذای پلنگتونی رو میشه روزانه داد (طبق دستور روش ) ولی جدا از بحث فسفات نیازی به تغذیه روزانه با میگو ندارن
    میگو رو هر دو هفته یه بار و نهایتا هفته ای یه بار باید بیشتر ندید ، هر شقایق که به اندازه دست باشه به اندازه یه نخود و اون رو هم با چاقو باید ریز ریز کنید تا حالت رنده شده رو پیدا کنه

send by tapatalk
    سلام علیرضا خان
    صبح عالی متعالی
    من میگو رو بیشتر برا ماهیام می ریزم، آخه خیلی خوندم که با غذا گوشتی غذا دهی بشن و تقویت شن و ال بخورن و بل بشن و ....
    برا خوده ریفها یه گردی هست به اسم Espectrum، اونو هفته یکی دوبار توی آب گرم حل می کنم و می دم بخورن
    برا پلانتکون هم باید از توی فروم بردارم و بسازم، روزانه بریزم توی آب

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام علیرضا خان
    صبح عالی متعالی
    من میگو رو بیشتر برا ماهیام می ریزم، آخه خیلی خوندم که با غذا گوشتی غذا دهی بشن و تقویت شن و ال بخورن و بل بشن و ....
    برا خوده ریفها یه گردی هست به اسم Espectrum، اونو هفته یکی دوبار توی آب گرم حل می کنم و می دم بخورن
    برا پلانتکون هم باید از توی فروم بردارم و بسازم، روزانه بریزم توی آب

سلام صبح شما هم بخیر
    ماهی هم هفته یه بار بسشونه و زیاده روی تو دادن میگو باعث انفجار ناگهانی فسفات و نیترات میشه
    غذای گوشتی موجوده و نیازی به دادن میگو ندارید با این حجم
    غذای اوشن فرمول یک یه غذا با بیس گیاهیه و فرمول دو با بیس گوشت که یه غذایی که مخصوص ماهی ساخته شده

send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام صبح شما هم بخیر
    ماهی هم هفته یه بار بسشونه و زیاده روی تو دادن میگو باعث انفجار ناگهانی فسفات و نیترات میشه
    غذای گوشتی موجوده و نیازی به دادن میگو ندارید با این حجم
    غذای اوشن فرمول یک یه غذا با بیس گیاهیه و فرمول دو با بیس گوشت که یه غذایی که مخصوص ماهی ساخته شده

send by tapatalk
    اگر منظورت همون دانه های گرد هستش که یکی بسته اش سبز و اویکی آبیه، من جفتشون رو با هم قاطی کردم و روزی ۲ بار اینقدر که همونجا بخورن و چندتا هم برای گابی و لابسترم و سایر کف خوارهام می ریزم

صفحه 791 از 1093 نخستنخست ... 291691741772773774775776777778779780781782783784785786787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810841891 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)