همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    دوست گرامی آقا بابک اکثر مطالب رو فرمودند ولی با اجازه اساتید در این عکس های که دوستمون گذاشته علی رغم وجود آنجل و ... که ناقل بیماری مشترک با دیسکس هستند فکر کنم کم کم دارن که پلیگ می گیرند البته خدا کنه که اینجوری نباشه ولی من خودم چندین مورد پلیگ رو در دیس هام دیدم که معمولا در اثر انتقال یک دیسکس جدید به تانک که اشتباه بوده یا در اثر پایین امدن دما به صورت یک مرتبه بیش از 5 درجه بوده حالا اساتید بهتر می تونن راهنماییتون کنن
    به هر حال جدا سازی دیسک ها از بقیه و بالا بردن کمکم دما و شروع به درمان دیسکس هات لازم
    ضمنا نشانه هایی (ایک) به وضوح در دو دیسکس دیده میشه
    سوال آیا دیسکهاتون خودشون رو به اشیای داخل تانک می مالند؟

با سلام:
    دوست عزیز در بیماری پلیگ آنجل ها سریعاً تلف می شوند و امکان مقاومتشان در برابر پلیگ چیزی حدود صفر است.در عکسها هم انگل ایک مشخص نیست دقیقاً بابک عزیز همه موارد را تشریح کردند.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reach نمایش پست ها
    سلام
    دوستان TetraMedica HexaEx میتونه سوراخ در سر رو درمان کنه
    ؟؟

با سلام:
    راستش من سه سال قبل هگزامیتا رو تو چند مورد نتونستم با قرص هگزا اگزه تترا درمان کنم و ماهی ها هر دوبار مردند،من شخصاً اعتقادی به استفاده از این دارو ندارم-اما بیماری سوراخ در سر که عامل آن انگل تک یاخته ای اسپیرونوکلئوس هست (با انگل هگزامیتا فرق می کنه اما روش درمان هر دو دارویی تجاری بنام فلاژول یا همون مترونیندازول هست)
    برای دراز بین بردن انگل از دارویی با نام تجاری فلاژول یا همون مترونیندازول که بهترین محصول متعلق به کارخانه سرا و بنام سرا فلاجلول هست ،استفاده بفرمائید و اما برای بهبودی آثار سوراخ در سر ماهی استفاده از آب لوله کشی تصفیه مثل آب شهری که دارای مقادیر منیزیم،کلسیم و املاح معدنی مناسب(با پی اچ 7 الی 8)+نمک مینرال سرا بسیار موثر و سودبخشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13901
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    خب اولا شما لطف بفرمایید بگید توی این چند روز ماهی جدید اضافه کردید یا خیر ؟به نظر میرسه تانک شما سیفونینگ کمی داره آیا سیفون شما به چه میزان در هفته هست؟
    نگهداری پوزه خرگوشی و آنجل با دیسکس توصیه نمیشه که قبلا مکررا توضیح داده شده خصوصا آنجل که با دیسکس بیماریهای مشترک دارند.دوست من دو ماهی شما در عکس اول که در گوشه هستند نشانه وجود انگل پوستی را نشان میدهند گرچه عکس از دور هست ولی خودشون رو جمع کردند و یکیشون هم سیاه شده (خصوصیت ماهیانی که رنگ تیره تر دارنددر هنگام بیماری بیشتر حودشون رو تیره میکنند)اگر فرض رو بر این بذاریم که شما سیفونینگ مرتب دارید و ماهی جدید وارد نکردیدو فاکتور های آب شما از قبیل آمونیاک و نیتریت و نیترات در حد مطلوب هست پس مطمئن میشویم مشکل از شرایط آب نبوده و بیماری باعث اون شده لذا از داروی امنیپور به ازای هر 20لیتر 22 قطره استفاده نمایید همچنین از آنتی بیوتیک سیپرو فلوکساسین به ازای هر 37.8لیتر یک قرص 250میلیگرمی و هرروز 90% آب را سیفون کرده و دوباره دارو بزنید تا 7روز (در تانک قرنطینه)
    با تشکر
    یک هفته پیش 2 تا دیس اضافه کردم
    امروز یک سوم آب رو سیفون کردم درجه را کمی بالا بردم
    الان اکثرشون بالا هستند غذا دادن را متوقف کردم
    خوبه ؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط kazboy نمایش پست ها
    با تشکر
    یک هفته پیش 2 تا دیس اضافه کردم
    امروز یک سوم آب رو سیفون کردم درجه را کمی بالا بردم
    الان اکثرشون بالا هستند غذا دادن را متوقف کردم
    خوبه ؟
    سلام:
    خب فکر میکردم که دیسکس اضافه نمودید غذا دهی را متوقف نکنید ولی به مقدار کم غذا بدهید بهر حال من تمام موارد را ذکر کردم در پست بالا
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    حجم اکواریوم 300 لیتر.
    روزانه 50 درصد سیفون
    ph 8 دما 29.5
    شرایط اب 3 هفتس به همین منوال ثابته و هیچ تغییری ایجاد نشده دیسکس ها یک ماه سن دارن. 2 تاشون در عرض 2 روز مردن . این عکس رو تازه تهیه کردم . بچه دیسکس 2 ساعته ک به این صورت ب کف افتاده گهگاهی بچه های دیگه نوکش میزنن و اونم تقلا برای شنا میکنه ولی نمیتونه خودشو صاف کنه و دوره خودش ب همین صورت کف اکواریوم میچرخه . بقیه دیسکس ها و والدین غذا میخورن منتهی امر یک سری دیسکس ک تو عکس هم مشخصه بیشتر کف رو انتخاب میکنن و موقع شنا پایین بدنشون رو رو شیشه میکشن ب نظر سرحال نمیان ولی تعادل شنا رو دارن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    حجم اکواریوم 300 لیتر.
    روزانه 50 درصد سیفون
    ph 8 دما 29.5
    شرایط اب 3 هفتس به همین منوال ثابته و هیچ تغییری ایجاد نشده دیسکس ها یک ماه سن دارن. 2 تاشون در عرض 2 روز مردن . این عکس رو تازه تهیه کردم . بچه دیسکس 2 ساعته ک به این صورت ب کف افتاده گهگاهی بچه های دیگه نوکش میزنن و اونم تقلا برای شنا میکنه ولی نمیتونه خودشو صاف کنه و دوره خودش ب همین صورت کف اکواریوم میچرخه . بقیه دیسکس ها و والدین غذا میخورن منتهی امر یک سری دیسکس ک تو عکس هم مشخصه بیشتر کف رو انتخاب میکنن و موقع شنا پایین بدنشون رو رو شیشه میکشن ب نظر سرحال نمیان ولی تعادل شنا رو دارن.

دو دلیل اصلی برای مرگ ناگهانی دیسکس ها در این سن وجود داره

یکی تغذیه بد هست که معمولا درست دقایقی بعد از غذادهی علائمش مشخص میشه . دیسکس زیر ۱ اینچ در این حالت بی تعادل میشه . چرخش های ناگهانی داره و بعضی وقتا کاملا دور خودش میچرخه و وقتی آروم میشه به کف تانک میاد . این حالت بیماری کیسه هوا در حالت حاده که ۹۹٪ باعث مرگ میشه

مورد دوم انگل های آبششی هست که باعث میشه دیسکس کمی لاغر بشه و قبل از بروز این وضعیت گاهی خودش رو از ناحیه آبشش و پهلود (خط جانبی بدن) به اشیاء داخل تانک میکوبه . در نهایت هم باز چرخش های ناگهانی و مرگ در کمتر از ۱-۲ ساعت و بعضی وقتا در چند دقیقه از علائم این بیماریست

مورد اول با نمک ثابت در آب ، سیفون های روزانه و تغذیه مناسب برطرف میشه
    مورد دوم ولی سخت تره ، فرمالین تنها راه حله . سن کم ماهی ها هم مزید بر علت میشه تا استفاده از دارو ها خطرناک باشه . آبشش های باز ، قوس در بدن و اطراف آبشش و التهاب و قرمزی آبشش و تنفس فوق سریع از دیگر علائم این مشکله

اسیدی کردن آب کمک زیادی به تقویت سیستم ایمنی بدن دیسکس ها میکنه .

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th August 2013 در ساعت 09:51 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14135
    سلام دوستان
    این چه بیماریه؟
    درمانش چی؟
    [IMG]http://www..ir/discus-******/gold-pigeon.jpg[/IMG]

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14135
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reach نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این چه بیماریه؟
    درمانش چی؟
    [IMG]http://www..ir/discus-******/gold-pigeon.jpg[/IMG]
    ویرایش اینم عکس

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    این بیماری معمولاً بیماریی از نوع باکتریایی هست.به هیچ وجه بیماری خطرناکی نیست ،سیفون های مناسبی داشته باشید و اگر تا سه الی چهارهفته مشکل حل نشد می تونید از سرا باکتاپور استفاده کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14223
    من از شما و همکارانتون واقعا بابت پیگیریها و مطالب اموزندتون کماله تشکر رو دارم .
    مشکلی برای من پیش امده که نیاز به مشاوره شما دارم روی سر و دور پوزه دیسکسهای من سوراخهای نا منظمی به وجود امده اما خیلی ریزه بیشتر .
    من یه مخزن 90 سانتی دارم دورو ور 150 لیتر با سامپی که زیر اکواریوم هست اب داره
    4تا دیسکس بلودیاموند بولداگ واقعا زیبا دارم فوقولاده خوب غذا میخورن
    اما سوراخ سرشون و ضعیف بودن یکیشون نسبت به بقیه ترسونده منو
    اقایی میکنی اگه راهنماییم کنید.ممنونم

صفحه 92 از 269 نخستنخست ... 42737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111142192 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)