صفحه 66 از 137 نخستنخست ... 16474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 651 به 660 از 1363
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسـام نمایش پست ها
    نه بابا 10 دونه هر 2 یا سه روز میخورن
    به نظر من نزدیکه نر و اون یکی ماده

چیزی که من متوجه شدم با توجه به فاصله پاها،رنگ پا،اندازه نوک میشه فهمید سمت راستی نر هستش
    سفیدی دور چشمش زیاده به نظرتون علتش چیه؟

نظرتون برای طوطی های من چیه؟از 0 تا 10 چند میدید؟
    میتونه از پیری باشه ولی قرارم نیست چون نر دور چشمش سفید نباشه

کدوم یکی از اینا صدای بیشتر کشیده تر داره؟ بیشتر میخونه؟ کدوم غذا بالا میاره؟ کدوم جنب جوش بیشتری داره؟

نمره شما زمانی تعیین میشه که بتونی جفت رونه لونه کنی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیماسونی :دی
    شماره عضویت
    15208
    نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    میتونه از پیری باشه ولی قرارم نیست چون نر دور چشمش سفید نباشه

کدوم یکی از اینا صدای بیشتر کشیده تر داره؟ بیشتر میخونه؟ کدوم غذا بالا میاره؟ کدوم جنب جوش بیشتری داره؟

نمره شما زمانی تعیین میشه که بتونی جفت رونه لونه کنی
    اینا رو صفحه قبل هم پرسیدید،نر صدای بیشتری داره و جنبش جوش تغریبا یکنواختی دارند،غذا هنوز هیچ کدوم بالا نمیارن،هر کی میخواد خودش میخوره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    اینا رو صفحه قبل هم پرسیدید،نر صدای بیشتری داره و جنبش جوش تغریبا یکنواختی دارند،غذا هنوز هیچ کدوم بالا نمیارن،هر کی میخواد خودش میخوره
    میشه یه توضیح کامل تر بهم بدی از سن سال تا چه حد مطمئن هستی؟ هیچ کدوم از جفت سابقه تخم گذاری نداشتن؟ الان حدود چند وقت دست شما هستن؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.پرنده های شما قطعا نر و ماده هستن و سمت راستی نر و سمت چپی ماده هست در عکسی که صفحه ی قبل گذاشتید.زمان دقیقی برای جفت شدنشون نمیشه مشخص کرد.هفت تخمی که تهیه کردین مناسبه.ازش استفاده کنید و کمتر بهشون سرک بکشید.باید منتظر بمونید تا کم کم آماده بشن.هیچ راهکاری هم نداره.فقط گذشت زمان و صبر و حوصله همه چیز رو درست میکنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نه بابا 10 دونه هر 2 یا سه روز میخورن
    به نظر من نزدیکه نر و اون یکی ماده

چیزی که من متوجه شدم با توجه به فاصله پاها،رنگ پا،اندازه نوک میشه فهمید سمت راستی نر هستش
    سفیدی دور چشمش زیاده به نظرتون علتش چیه؟

نظرتون برای طوطی های من چیه؟از 0 تا 10 چند میدید؟
    لاو برد های خیلی زیبایی دارید . همانطور که خودتون حدس زدید سمت راستی به احتمال ۹۹٪ نره و سمت چپی هم به احتمال ۹۰٪ ماده . ولی اولا یادتون باشه بعضی وقتا همه این حدس و گمان ها اشتباه از آب در میاد و مثلا سمت چپی هم نر از آب در میاد!!! و اینکه با فرض نر و ماده بودن جفت که محتمل هم هست ، قبل از هر چیز باید بالغ باشن ، پس از اون باید جفت واقعی باشن ... بهترین جفت ها تو گله و آزادانه هم رو انتخاب میکنند . خیلی از جفت های طوطی برزیلی در ایران به انتخاب مغازه دار وارد قفس جدا شدن یا مثلا بین ۳-۴ تا پرنده جفت خوردن . پس احتمال خوب نبودن جفت یا بروز اختلالات پس از جفت گیری زیاد تر میشه .

برای تشویقشون به جفت گیری :

محیط قفس رو کم نور تر کنید . لانه رو در محل دنجی از قفس قرار بدید . داخل لانه باید کاملا تاریک باشه . تاریک تاریک . ویتامین A D3 E برند تابرنیل بخرید و مطابق بروشورش استفاده کنید . آرامش جفت رو بر هم نزنید و به هیچ عنوان در لانه رو باز نکنید . غذایی خوب هم که نیازی به تاکید نداره .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    سلام خوشبختانه بعد از استراحتی بهشون دادم ولونه رو گذاشتم تخم کردن ولی یک مشکلی هست اصلا روی تخم نمیخوابن هر وقت میرم جاشون فقط میرن تو لونه
    یکی دواری هم تو لونه نگاه کردم تخم ها یک طرف بودن و خودشونم یک طرف (تا الان سه تا تخم کردن)
    چند درصد ممکنه جوجه بشن؟
    کی میتونم کندلینک کنم؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیماسونی :دی
    شماره عضویت
    15208
    نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    میشه یه توضیح کامل تر بهم بدی از سن سال تا چه حد مطمئن هستی؟ هیچ کدوم از جفت سابقه تخم گذاری نداشتن؟ الان حدود چند وقت دست شما هستن؟
    من 2 ماهه دارم وقتی خریدم یک قفس حدود 50 تا داشت گفت همه 5 ماهه هستن ،از وقتی دست من هستن نه تجربه تخم نداشتن
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.پرنده های شما قطعا نر و ماده هستن و سمت راستی نر و سمت چپی ماده هست در عکسی که صفحه ی قبل گذاشتید.زمان دقیقی برای جفت شدنشون نمیشه مشخص کرد.هفت تخمی که تهیه کردین مناسبه.ازش استفاده کنید و کمتر بهشون سرک بکشید.باید منتظر بمونید تا کم کم آماده بشن.هیچ راهکاری هم نداره.فقط گذشت زمان و صبر و حوصله همه چیز رو درست میکنه.
    امید خیلی خوبی دادید،متشکر از پست و راه حل شما
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    لاو برد های خیلی زیبایی دارید . همانطور که خودتون حدس زدید سمت راستی به احتمال ۹۹٪ نره و سمت چپی هم به احتمال ۹۰٪ ماده . ولی اولا یادتون باشه بعضی وقتا همه این حدس و گمان ها اشتباه از آب در میاد و مثلا سمت چپی هم نر از آب در میاد!!! و اینکه با فرض نر و ماده بودن جفت که محتمل هم هست ، قبل از هر چیز باید بالغ باشن ، پس از اون باید جفت واقعی باشن ... بهترین جفت ها تو گله و آزادانه هم رو انتخاب میکنند . خیلی از جفت های طوطی برزیلی در ایران به انتخاب مغازه دار وارد قفس جدا شدن یا مثلا بین ۳-۴ تا پرنده جفت خوردن . پس احتمال خوب نبودن جفت یا بروز اختلالات پس از جفت گیری زیاد تر میشه .

برای تشویقشون به جفت گیری :

محیط قفس رو کم نور تر کنید . لانه رو در محل دنجی از قفس قرار بدید . داخل لانه باید کاملا تاریک باشه . تاریک تاریک . ویتامین A D3 E برند تابرنیل بخرید و مطابق بروشورش استفاده کنید . آرامش جفت رو بر هم نزنید و به هیچ عنوان در لانه رو باز نکنید . غذایی خوب هم که نیازی به تاکید نداره .
    تو مشههد ویتامین پرنده ها پیدا نمیشه ،جایگزین نمیشه ویتامین کودکی چیزی استفاده کرد؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    سلام خوشبختانه بعد از استراحتی بهشون دادم ولونه رو گذاشتم تخم کردن ولی یک مشکلی هست اصلا روی تخم نمیخوابن هر وقت میرم جاشون فقط میرن تو لونه
    یکی دواری هم تو لونه نگاه کردم تخم ها یک طرف بودن و خودشونم یک طرف (تا الان سه تا تخم کردن)
    چند درصد ممکنه جوجه بشن؟
    کی میتونم کندلینک کنم؟؟
    سلام. تخم گذاری تموم شده؟

فرستاده شده از ALCATEL ONE TOUCH 6040Dِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام. تخم گذاری تموم شده؟

خیر.میخوان تخم گذاری تموم بشه بعدش بخوابن روی تخم ها؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    خیر.میخوان تخم گذاری تموم بشه بعدش بخوابن روی تخم ها؟
    بله بعضی جفت ها که نر عادت به خوابیدن روی تخم هارو نداره بعد ازاتمام تخم گذاری باهم یا ماده تکی ازتخم ها ممکنه مراقبت کنه.

صفحه 66 از 137 نخستنخست ... 16474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485116 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)