صفحه 3 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 306
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مینا .فنچ.ماهی..کفتر..گربه
    شماره عضویت
    4748

سلام کسی میدونه این چه مدل جلبکیه که نزدیک نور تانکم میزنه رو این جاواها ؟؟

من از کود سیچم فلوریش + اکسل + jbl (کودمکملش ferro... که به صورت قطره هست )....

و در هر بار تعویض آب از ضد فسفات آزوو استفاده میکنم فکر میکنید ربط به اون ها داره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvwin نمایش پست ها

و در هر بار تعویض آب از ضد فسفات آزوو استفاده میکنم فکر میکنید ربط به اون ها داره

سلام آروین جان ..

این جلبک فقط زیر نور تکثیر نمیشه بزودی هم رو تمام آکواریومت نمایان میشه حتی گیاهان پایین تر ..

من تجربه این جلبک رو داشتم .. اول به صورت دستی از بین ببرش .. یه شلنگ هوای اکواریوم بردار شروع کن به سیفون کردن ..

تمام جلبکها رو با اون از تانکت بیرون بیار .. سطح نیترات تانک رو تست کن .. اگه 0 بود اون رو به میزان 20ppm بالا ببر .. فیلتر ها رو تمیز کن ..

اما عوامل پیدایش اون بیشتر ناشی از طی نشدن چرخه یا به هم ریختن اون هستش .. این جلبک سطح گیاه رو میپوشونه و مانع از تنفس گیاه میشه ..

به عبارتی گیاه رو خفه میکنه .. حتی در مواردی توکسین آزاد میکنه ..هیچ کدوم از آبزی ها از این جلبک تغذیه نمی کنند ..

پایین بودن و عدم ثبات سطح دی اکسید کربن هم باعثش میشه ..

فکر میکنم اسمش هم جلبک سبز و آبی هستش اطلاعات تکمیلی رو میتونی اینجا ببینید http://www.parsipet.ir/thread12418.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4748
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام آروین جان ..

این جلبک فقط زیر نور تکثیر نمیشه بزودی هم رو تمام آکواریومت نمایان میشه حتی گیاهان پایین تر ..
    ....
    سلام آقا حامد اگه اینجوری باشه که خیلی اوضاع بد میشه خدا بخیر کنه ...
    من چه جوری اولا اندازه گیری کنم نیترات رو ؟ و اینکه چه جوری ببرمش بالا؟ ....
    راه های راحت تری نیستش برای ریشه کنیش؟ فکر میکنی برای اون ضد فسفات بوده باشه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    سلام آروین جان
    از چه کودهایی استفاده میکنی؟
    وضعیت سیکلت چطوره؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4748
    سلام
    من همونطور که گفتم من از کود سیچم فلوریش + اکسل + jbl (کودمکملش ferro... که به صورت قطره هست ).... با دوز هفتگی استفاده میکنم ...
    سیکل هم خیلی وقته طی شده حدود 7 ماه اما دو هفته پیش یه برنامه جلبک کشی (با ضد جلبک آزوو برای جلبک رشته ای ) دشاتم که جلبک ها رفع و سیفون سنگین شاید 80 درصدی داشتم سپس دوباره آبگیری کردم + ضد فسفات آزوو

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    دورود ..

نگران نباش آروین جان این که میگم گیاه رو خفه میکنه یعنی چند روز روی گیاه بمونه .. اما شما با همون روشی که گفتم سیفون رو انجام بده ..

راه اندازه گیری هم تست های نیترات و نیتریت هست که به وفور یافت میشه .. No2 test , No3 test

ضد فسفات هم در صورتی که هفته ای 30% سیفون داشته باشی اصلا نیازی نیست بریزی..

فیلتراسیونت رو تمیز کنید و از باکتریهای فعال دوباره استفاده کنید .. آب تانک جریان داشته باشه .. اکسیژن کافی در تانک وجود داشته باشه نه زیاد ..

یه کم صبر و حوصله هم چاشنی کارت باشه .. تا نظر دیگر اساتید چی باشه ..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    سلام
    من همونطور که گفتم من از کود سیچم فلوریش + اکسل + jbl (کودمکملش ferro... که به صورت قطره هست ).... با دوز هفتگی استفاده میکنم ...
    سیکل هم خیلی وقته طی شده حدود 7 ماه اما دو هفته پیش یه برنامه جلبک کشی (با ضد جلبک آزوو برای جلبک رشته ای ) دشاتم که جلبک ها رفع و سیفون سنگین شاید 80 درصدی داشتم سپس دوباره آبگیری کردم + ضد فسفات آزوو
    آروین جان سیفون 80% یعنی به هم ریختن سیکل ..

یه تجربه شخصی دارم شاید غلط باشه .. کودهای مایع که تو بازار عرضه میشه طریقه مصرفش بر روی لیتراژ تانک هست ..

اما اگه تانکتون تازه کاشت هست و گیاهان زیادی ندارید خیلی از دوز مصرفی پیروی نکنید .. یه تجربه هست که باید دستتون بیاد..

کمتر یا بیشترش رو خودتون حس کنید .. مسلما اکواریومی که 80 % گیاهان انبوه داره با اکواریومی که به نسبت نما نگاهش میکنید و خلوته دوز مصرف کود یکی نیست ..

اکواریوم انبوه تا 2 برابر دوز مصرف رو میطلبه .. اما تو اکواریوم خلوت دوز استاندارد هم زیاده چون باعث پیدایش جلبک میشه ..

من خودم شخصا تا به حال از هیچ ضد جلبکی استفاده نکردم .. سیکل تو اکواریوم گیاهی مهمترین چیزه .. هر وقت برای من به هم ریخت به مشکل خوردم ..

هر وقت استاندارد بود همه چی خود به خود حل میشد ..

ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8661

سلام منم چند وقتی هست دارم با این جلبک میجنگم ولی موفق نشدم.......ولی زمانی که میزان co2 رو افزایش دادم و 80% سیفون کردم رنگشون یکم سفید شد حالا دارم ادامه میدم ببینم چی میشه.....اگه نتیجه گرفتم خبرت میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    آروین جان سیفون 80% یعنی به هم ریختن سیکل ..

یه تجربه شخصی دارم شاید غلط باشه .. کودهای مایع که تو بازار عرضه میشه طریقه مصرفش بر روی لیتراژ تانک هست ..

اما اگه تانکتون تازه کاشت هست و گیاهان زیادی ندارید خیلی از دوز مصرفی پیروی نکنید .. یه تجربه هست که باید دستتون بیاد..

کمتر یا بیشترش رو خودتون حس کنید .. مسلما اکواریومی که 80 % گیاهان انبوه داره با اکواریومی که به نسبت نما نگاهش میکنید و خلوته دوز مصرف کود یکی نیست ..

اکواریوم انبوه تا 2 برابر دوز مصرف رو میطلبه .. اما تو اکواریوم خلوت دوز استاندارد هم زیاده چون باعث پیدایش جلبک میشه ..

من خودم شخصا تا به حال از هیچ ضد جلبکی استفاده نکردم .. سیکل تو اکواریوم گیاهی مهمترین چیزه .. هر وقت برای من به هم ریخت به مشکل خوردم ..

هر وقت استاندارد بود همه چی خود به خود حل میشد ..

ممنون

سلام حامد جان

سیفون سنگین درشرایطی که سیکل کامل شده باشه هیچ تاثیر منفی روش نمیذاره حتی سیفون 100% اما تو تانکهای گیاهی میتونه موازنه دی اکسید کربن رو به هم بزنه یا پ هاش آب رو تغییر بده که اونم در شرایطیه که وضعیت آب ورودی به تانک با وضعیت فعلی تانک تفاوت زیادی داشته باشه

ارادتمندم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها

سلام حامد جان

سیفون سنگین درشرایطی که سیکل کامل شده باشه هیچ تاثیر منفی روش نمیذاره حتی سیفون 100% اما تو تانکهای گیاهی میتونه موازنه دی اکسید کربن رو به هم بزنه یا پ هاش آب رو تغییر بده که اونم در شرایطیه که وضعیت آب ورودی به تانک با وضعیت فعلی تانک تفاوت زیادی داشته باشه

ارادتمندم
    سلام جناب امیرجانی ..

خب ما وقتی نیترات میره بالا چکار میکنیم ؟ درصدی از اب اکواریوم رو تعویض میکنیم که نیترات بیاد پایین درسته؟

اگه این درصد بیشتر از یه حدی باشه باعث به هم ریختن سیکل نمیشه ؟

خب اگه این درست باشه اکواریوم دوستمون اصلا سیکل رو طی نکرده .. چون از ابتدا مشکل جلبک داشتند ..

صفحه 3 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)