کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

کاسکو

سلام.
    تقریبا تقریبا کاسکوم پرکنی نمیکنه.(خیلی کم شده)
    غذای مورد علاقه اش رو هم فهمیدم:بیسکوییت و بیسکوییت و عسل.
    فقط اگه این چند تا سوالمو پاسخ بدید واقعا ممنون میشم.
    *******1.غیر از بیسکوییت و عسل چیزی نمیخوره فقط یه گاز.چیکار کنم شکمو بشه و همه چی بخوره؟*******
    *******2.خیلییییییییییییییییی ی کم حرف شده.چیکار کنم زیاد حرف بزنه(به قول معروف سرمونو ببره)؟*********
    *****************3.چه دارویی یا غذایی یا..... بزنم بهش یا بریزم تو ابش که رشد پرهاش زیاد شه و مثل قبل بشه؟ اخه بالشو سوراخ کرده از بس کنده.خیلی بد شده***********
    *****************************4.خیلی بی حاله.چیکار کنم؟*****************
    *******************************5.زیادی اسباب بازی چوبیشو خرد میکنه و میخوره.مشکلی نداره؟**********************************

ممنون از سایت خوبتون و راهنمایی های موثرتون.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.
    تقریبا تقریبا کاسکوم پرکنی نمیکنه.(خیلی کم شده)
    غذای مورد علاقه اش رو هم فهمیدم:بیسکوییت و بیسکوییت و عسل.
    فقط اگه این چند تا سوالمو پاسخ بدید واقعا ممنون میشم.
    *******1.غیر از بیسکوییت و عسل چیزی نمیخوره فقط یه گاز.چیکار کنم شکمو بشه و همه چی بخوره؟*******
    *******2.خیلییییییییییییییییی ی کم حرف شده.چیکار کنم زیاد حرف بزنه(به قول معروف سرمونو ببره)؟*********
    *****************3.چه دارویی یا غذایی یا..... بزنم بهش یا بریزم تو ابش که رشد پرهاش زیاد شه و مثل قبل بشه؟ اخه بالشو سوراخ کرده از بس کنده.خیلی بد شده***********
    *****************************4.خیلی بی حاله.چیکار کنم؟*****************
    *******************************5.زیادی اسباب بازی چوبیشو خرد میکنه و میخوره.مشکلی نداره؟**********************************

ممنون از سایت خوبتون و راهنمایی های موثرتون.
    سلام

لطفا هرچه سریعتر و قبل از هر کاری یه مشورت با دکتر برهانی کیا بکنید ( نه با دکتر قبلی ) . چون این کم حرفی و بیحالی نگران کننده هست . اینکه میگید بالش رو سوراخ کرده هم طبیعی نیست . اگه خونریزی داشته حتما باید دکتر ببینه

قبل از هرکاری یه مشورت هم بکنید ، این فروم برای همین ایجاد شده . قبل از دادن هر غذایی اینجا بپرسید تا مطمئن بشید برای طوطی مناسب هست یا نه . شما اول استفاده می کنید بعد خبر میدین ..

بیسکویت غذای مناسبی برای طوطی نیست . عسل هم برای طوطی هایی که ضعیف شدن استفاده میشه که تو آب حل میکنن .

جویدن اسباب بازی طبیعیه اما خوردن اسباب بازی نه .

دنبال چیزی نباشید که به بالش بزنید ، طوطی شما اول باید به حالت طبیعی برگرده .پرهاش با مراقبت و تغذیه مناسب و بعد از یکبار تو لک رفتن به حالت عادی برمیگرده .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام به همه دوستان

سلام ویژه به سپیده خانوم

نفس من فقط همون یک روز پرهاشو کند . تقریبا پایین سینه همه اش رو . اما از اون روز دیگه اینکارو نکرده . خدارو شکر اوضاع روحی خوبه . بازی هاش و حرف زدن های سر ساعتش و زمان استراحت کردنش همه مرتب هست . پر آرایی هم میکنه گاهی کوتاه گاهی طولانی . اما فقط پر های سفید نرم زائد که داره رو مثل قبلا در میاره . این پر نرم هاش زیاد شده فقط .

دیروز من اجبارا باید کلاس میرفتم . از صبح تا شب نبودم . اما تو خونه 1 لحظه هم تنها نموند . و همه کارهاش عادی بوده . مثل روزهای قبلش . قبلا روزی یک بار بیرون میومد . الان سعی میکنیم اوقاتی که احساس میکنیم نیاز هست و بیتابی میکنه رو هم بیرون بیاریمش اما جوری که فکر نکنه با اینکارش بیرون اومده . به اضافه زمان همیشگیش که 7 شب هست.

راستش خودم از اون روز حالم بد بوده . شوکه شده بودم و یه سر درد عصبی داشتم .
    دیگه جلوش ناراحت نبودیم . توی چهره مون هم نشون ندادیم . خیلی عادی برخورد میکنیم انگار که اتفاقی نیوفتاده . خدارو شکر میکنم که هنوز هست . مطمئنم که پرهاشم خوب میشه.

من تمام مسائلی که به ذهنم میرسید که باعث استرسش بشه ازش دور کردم . فقط یک کمی احساس میکنم ترس توی وجودش داره . گاهی یکباره میترسه. یه تکونی به بالهاش میده . البته کمتر از روز اول شده . توی خونه هم هیچی به ذهت کسی نمیرسه که باعث استرسش شده باشه . میگن مثل همیشه بوده و کاملا عادی.

از اون روز دارم بررسی میکنم که دلیل این کار چی بوده . نفس هر موقع که ذرت نیمه پخته میخورد بعدش میرفت توی ظرف آبش آب بازی میکرد شایدم اون آب بازی نبوده نیاز بوده تا گرمای بدنش رو آروم کنه . اون روز هم خوب بود و نهار ذرت خورده و اینکارو کرده . شاید این موضوع باعث شده .

من از اون موقع غذاها رو به سمت سبزی و میوه بردم . کمی تخمه میدم که دیگه شاکی نشه تو این اوضاع . آجیل که هیچی .

به نظرتون اینکه الان دیگه با پرها کاری نداره نشونه ی خوبیه یا همه وقتی پر میکنن همینطوری هستن ؟ 1 روز میکنن و بعد رها میکنن ؟

و اینکه اگه از ویتامین ها استفاده کنم برای پر سازی مفید هست ؟ شنیده بودم اوی مینرال ویتامین خوبی هست برای پرسازی هم مناسبه . قبلا هم بهش داده بودم . اگه خوبه بازم اینکارو انجام بدم

بازم شرمنده ام که سوالام زیاد هست
    ویرایش توسط m.m2020 : 25th January 2015 در ساعت 03:27 PM دلیل: اضافه کردن به مطلب

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

سلام ویژه به سپیده خانوم

نفس من فقط همون یک روز پرهاشو کند . تقریبا پایین سینه همه اش رو . اما از اون روز دیگه اینکارو نکرده . خدارو شکر اوضاع روحی خوبه . بازی هاش و حرف زدن های سر ساعتش و زمان استراحت کردنش همه مرتب هست . پر آرایی هم میکنه گاهی کوتاه گاهی طولانی . اما فقط پر های سفید نرم زائد که داره رو مثل قبلا در میاره . این پر نرم هاش زیاد شده فقط .

دیروز من اجبارا باید کلاس میرفتم . از صبح تا شب نبودم . اما تو خونه 1 لحظه هم تنها نموند . و همه کارهاش عادی بوده . مثل روزهای قبلش . قبلا روزی یک بار بیرون میومد . الان سعی میکنیم اوقاتی که احساس میکنیم نیاز هست و بیتابی میکنه رو هم بیرون بیاریمش اما جوری که فکر نکنه با اینکارش بیرون اومده . به اضافه زمان همیشگیش که 7 شب هست.

دیگه جلوش ناراحت نبودیم . توی چهره مون هم نشون ندادیم . خیلی عادی برخورد میکنیم انگار که اتفاقی نیوفتاده . خدارو شکر میکنم که هنوز هست . مطمئنم که پرهاشم خوب میشه.

من تمام مسائلی که به ذهنم میرسید که باعث استرسش بشه ازش دور کردم . فقط یک کمی احساس میکنم ترس توی وجودش داره . گاهی یکباره میترسه. یه تکونی به بالهاش میده . البته کمتر از روز اول شده . توی خونه هم هیچی به ذهت کسی نمیرسه که باعث استرسش شده باشه . میگن مثل همیشه بوده و کاملا عادی.

از اون روز دارم بررسی میکنم که دلیل این کار چی بوده . نفس هر موقع که ذرت نیمه پخته میخورد بعدش میرفت توی ظرف آبش آب بازی میکرد شایدم اون آب بازی نبوده نیاز بوده تا گرمای بدنش رو آروم کنه . اون روز هم خوب بود و نهار ذرت خورده و اینکارو کرده . شاید این موضوع باعث شده .

من از اون موقع غذاها رو به سمت سبزی و میوه بردم . کمی تخمه میدم که دیگه شاکی نشه تو این اوضاع . آجیل که هیچی .

به نظرتون اینکه الان دیگه با پرها کاری نداره نشونه ی خوبیه یا همه وقتی پر میکنن همینطوری هستن ؟ 1 روز میکنن و بعد رها میکنن ؟

و اینکه اگه از ویتامین ها استفاده کنم برای پر سازی مفید هست ؟ شنیده بودم اوی مینرال ویتامین خوبی هست برای پرسازی هم مناسبه . قبلا هم بهش داده بودم . اگه خوبه بازم اینکارو انجام بدم

سلام
    تکون دادن خودش که باعث میشه پرهاش تکون بخوره که بیشتر بعد پر ارایی انجام میشه نشونه ترس نیست
    ذرت رو ابپز کنید بهرته به نظر من
    ویتامین هم به نظر من اگه تغذیش خوبه ندید چون باز ممکنه از لحاظ هرمونی دچار مشکل بشه بخصوص اگه داره بالغ میشه
    پرکنی یا پر جوی هم ممکنه بازم ادامه داشته باشه ممکن هم هست دیگه کاری به پرهاش نداشته باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

سلام ویژه به سپیده خانوم

سلام

خیلی عالیه . خدا رو شکر که حالش خوبه . منم با آقا ابولفضل موافقم ..نمیشه دقیق گفت که کاملا دست کشیده از پرکنی یا پرجوی .. اما شما امیدوار باشید و به همین روند ادامه بدین .

میتونید از اون حرکتش یه فیلم بذارید ؟ چون من دقیقا متوجه توصیف شما از حالتش نمیشم . مطمئنا تو این مدتی که در کنار شما بوده حالت هاشو میشناسید و این ترس رو تو چهرش دیدین که میگید میترسه .. کاسکو گاهی اوقات از پرهای که تو هوا معلق هست هم ممکنه بترسه یا صدایی از بیرون یا داخل خونه بشنوه .. حتی از صدایی که برای ما عادی هست

تو این پست صفحه قبل گفتم یه سری غذاهارو کمتر بهش بدین که این غذاها شامل ذرت هم هست . نه اینکه قطع بشه مثلا هفته ای یه بار تو غذاش باشه . یا مثلا آجیل هم بود جز این غذاها ، کلا قطع نکنید کمتر بهش بدین . مثلا یه دونه پسته در روز خوبه . فقط بادام زمینی رو ندین کلا

سعی کنید در هفته یک بار حمومش کنید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام . چشم . اون حالتش خدارو شکر داره دائم کم و کمتر میشه . اما اگه دوباره اینکارو کنه فیلمشو میگیرم . کاملا ترس رو حس میکردم رو رفتارش و صورتش . چشم ذرت رو هفته ای یک بار کم میدم بهش. بادوم هم تعطیل . روزی یه پسته . نوازش هم فقط سر و خیلی کوتاه در حدی که بدونه هنوزم دوستش دارم .
    یه روز میام تو فروم خبر خوب شدن رو میدم . با این همه کمک از طرف شما غیر این نمیشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

کاسکو

سلام.
    خدارو شکر کاسکوی من دیگه پر نمیکنه کلا تموم شد.ش

الان مشکلم اینه که چیکار کنم پرهاش دربیاد؟
    ممکنه کاسکوی من زبونش بسته شده باشه؟اخه هرکاری میکنم که یه کلمه رو تقلید کنه نمیکنه.

ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.
    خدارو شکر کاسکوی من دیگه پر نمیکنه کلا تموم شد.ش

الان مشکلم اینه که چیکار کنم پرهاش دربیاد؟
    ممکنه کاسکوی من زبونش بسته شده باشه؟اخه هرکاری میکنم که یه کلمه رو تقلید کنه نمیکنه.

ممنون
    امیدوارم اینطور باشه که میگید

مشکل پرهاش با تو لک رفتنش حل میشه . شما تنها کاری باید انجام بدین اینه : تغذیه درست ، دما و رطوبت مناسب

ظاهرش مهم نیست الان فقط سلامتیش مهمه ...

اگه منظور شما از زبونش بسته شده اینه که تا الان کلمه ای رو یاد نگرفته ، ممکنه یه مدت طول بکشه که اولین کلمه رو بگه . باید فقط تمرین کنید باهاش

اما اگه منظور شما اینه که کلا هیچ سرو صدایی نداره و کاملا ساکته تو خونه ، دفعه قبل هم که سوال کردین گفتم ببریدش پیش یه دکتر خوب که ببینه دلیل این سکوتش چیه . داروها و مکمل ها و هرچی که تا دکتر قبلی تجویز کرده رو بهش بگید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    سلام به همگي دوستان
    متاسفانه چند وقتي ميشه كه كاسكوي من تمام پرهاي كوچيك سفيد كه زير پرهاي اصليشه و بدنشو پوشونده ميكنه ، به طوريكه الان تقريبا همه رو كنده. بنظرتون بيماري انگلي پيدا كرده كه تنش به خارش مي افته و اين كار رو مي كنه يا دليل ديگه اي ميتونه داشته باشه. متاسفانه در حال حاضر امكان عكس گذاشتن از كاسكوم رو ندارم با توجه به تجربياتتون كمك كنيد.
    ممنون ميشم كمكم كنيد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    سلام به همگي دوستان
    متاسفانه چند وقتي ميشه كه كاسكوي من تمام پرهاي كوچيك سفيد كه زير پرهاي اصليشه و بدنشو پوشونده ميكنه ، به طوريكه الان تقريبا همه رو كنده. بنظرتون بيماري انگلي پيدا كرده كه تنش به خارش مي افته و اين كار رو مي كنه يا دليل ديگه اي ميتونه داشته باشه. متاسفانه در حال حاضر امكان عكس گذاشتن از كاسكوم رو ندارم با توجه به تجربياتتون كمك كنيد.
    ممنون ميشم كمكم كنيد.
    سلام
    پرهای قاصدکی در روز چندین بار کنده میشن
    اگه تو پر ریزی رفته باشه بیشتر کنده میشن و پرهای جدید جای پرهای قدیمیو میگیره
    اگه پر کن شده باشه یا بر اثر بیماری انگلی بکنه پرهاشو جوری میکنه که از حالت اصلی در بیان (چینش پر بهم بریزه) یا جایی از بدنش دیده بشه

صفحه 1084 از 1238 نخستنخست ... 84584984103410651066106710681069107010711072107310741075107610771078107910801081108210831084108510861087108810891090109110921093109410951096109710981099110011011102110311341184 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)