کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و بلبل خرما و (علاقه مند به طوطی سانان و کاکادو)
    شماره عضویت
    11666
    سلام
    جوجه های مرغ عشقم هنوز از تخم بیرون نیومدن آخرین تخم هم 4/11 گذاشته ممکنه به خاطر گرمای هوا دیرتر در بیاین؟
    الان 2 سه روزه باز جفت گیری هم میکنن.
    چیکار کنم؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    سلام
    جوجه های مرغ عشقم هنوز از تخم بیرون نیومدن آخرین تخم هم 4/11 گذاشته ممکنه به خاطر گرمای هوا دیرتر در بیاین؟
    الان 2 سه روزه باز جفت گیری هم میکنن.
    چیکار کنم؟

سلام

عجله نکنید ، انشاالله که به زودی دنیا میان.
    با تاریخی که شما اعلام کردید چیزی حدود 16 روز از گذاشتن آخرین تخم گذشته ، اگر 4 تا 5 روز دیگه خبری از جوجه نشد متاسفانه دیگه نمیشه امیدی چندانی به متولد شدن جوجه ها داشت و موندن تخم ها در لونه فایده ای نداره .

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11666
    سلام
    پر سر جوجه مرغ عشقم هنوز در نیومده چی کار کنم؟
    این جوجه عادت کرده رو دستم میشینه و از رو دستم میپره رو سرم دیروز 1 دفعه از رو دستم پرید که بره رو سرم بشینه از رو صورتم رد شد ترسیدم که که ناخونش بخوره تو چشمم گرفتمش اما متاسفانه دمش اومد تو دستم و از ته چیده شد و شد زیر خون اما زود به دادش رسیدم و جلوی خون ریزیش رو گرفتم حالا به نظر شما دوستان پرهای دمش دوباره در میاد؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    سلام
    پر سر جوجه مرغ عشقم هنوز در نیومده چی کار کنم؟
    این جوجه عادت کرده رو دستم میشینه و از رو دستم میپره رو سرم دیروز 1 دفعه از رو دستم پرید که بره رو سرم بشینه از رو صورتم رد شد ترسیدم که که ناخونش بخوره تو چشمم گرفتمش اما متاسفانه دمش اومد تو دستم و از ته چیده شد و شد زیر خون اما زود به دادش رسیدم و جلوی خون ریزیش رو گرفتم حالا به نظر شما دوستان پرهای دمش دوباره در میاد؟

سلام

پرهای سرش چون هنوز جوجه هستش کاملا طبیعیه که کامل نشده باشه و سرعت کامل شدن پرهای بدن در همه ی جوجه ها یکسان نیست و کم کم همه ی پرهای سرش در میاد و همونطور که قبلا مهرانه خانوم گفتن به تغذیه اش بیشتر برسید .
    در مورد پر دمش هم نگران نباشید دوباره در میاد.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11666
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام

پرهای سرش چون هنوز جوجه هستش کاملا طبیعیه که کامل نشده باشه و سرعت کامل شدن پرهای بدن در همه ی جوجه ها یکسان نیست و کم کم همه ی پرهای سرش در میاد و همونطور که قبلا مهرانه خانوم گفتن به تغذیه اش بیشتر برسید .
    در مورد پر دمش هم نگران نباشید دوباره در میاد.

موفق باشید
    غذای جوجه مخلوطی از الم و تخم کتون میدم و جوانه گندم سبزی هم میدم.
    برا غذاش دیگه چی خوبه بدم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    غذای جوجه مخلوطی از الم و تخم کتون میدم و جوانه گندم سبزی هم میدم.
    برا غذاش دیگه چی خوبه بدم؟

سلام دوست عزیز
    تخم کنون به نظر من تویه این فصل زیاد جالب نیست واسه جوجه نابالغ اگه هم استفاده میکنید خیلی خیلی کم باشه تویه کتون طبیعت خیلی گرمی داره.از هر نوع سبزی هم استفاده نکنید جعفری بهترین نوعهستش(تجربه شخصی از نظر میل و سازگاری با طبیعت پرنده در
    همه فصول).

هویچ رنده شده هم خیلی خوبه مخصوصا اگه بتونید مغزشو تنها رنده کنید.من ذرت هم هفته ای یک دوبار میدادم تویه رشد تاثیر داشت(مثلا چند دفعه شده هر بار واسه یه قفش خواص ذرت میذاشتم جوجه هایی که مادر پدرشون از ذرتا بهشوم میدادن نسبت به بقیه درشت تر بودن.البته خود کردن ذرت سخته تازه اگه بخواین بزارین تویه قفس والدین 24 ساعت اگه خودتون به جوجه بدین باید 48 ساعت خیسونده بشه.

انشالله مشکلی از نظر پر نداره و زود بزرگ میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11666
    [quote=هخامنش;127260]سلام دوست عزیز
    تخم کنون به نظر من تویه این فصل زیاد جالب نیست واسه جوجه نابالغ اگه هم استفاده میکنید خیلی خیلی کم باشه تویه کتون طبیعت خیلی گرمی داره.از هر نوع سبزی هم استفاده نکنید جعفری بهترین نوعهستش(تجربه شخصی از نظر میل و سازگاری با طبیعت پرنده در
    همه فصول).

هویچ رنده شده هم خیلی خوبه مخصوصا اگه بتونید مغزشو تنها رنده کنید.من ذرت هم هفته ای یک دوبار میدادم تویه رشد تاثیر داشت(مثلا چند دفعه شده هر بار واسه یه قفش خواص ذرت میذاشتم جوجه هایی که مادر پدرشون از ذرتا بهشوم میدادن نسبت به بقیه درشت تر بودن.البته خود کردن ذرت سخته تازه اگه بخواین بزارین تویه قفس والدین 24 ساعت اگه خودتون به جوجه بدین باید 48 ساعت خیسونده بشه.

انشالله مشکلی از نظر پر نداره و زود بزرگ میشه[/quot

ممنون از راهناییت.
    سبزی فقط جعفری و کاهو و شوید میدم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    [QUOTE=Budgerigar 92;127275]
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    همه فصول).

انشالله مشکلی از نظر پر نداره و زود بزرگ میشه[/quot

ممنون از راهناییت.
    سبزی فقط جعفری و کاهو و شوید میدم.
    سلام.کاهو هفته ای دوبار بیشتر نده و شوید رو هم قطع کن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    asdf
    شماره عضویت
    8758
    سلام.به مرغ عشقی که هیچی نمیخوره د والیدینش به علت تخم گذاری مجدد به اون غدا نمیدن چی باید بدم بخوره؟
    اینم عکسش

Download 20130719_154559706413990.jpg
    ویرایش توسط اسکندری : 19th July 2013 در ساعت 03:34 PM دلیل: لفطا لینک عکس رو بذارید بجای لینک دانلود

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farhadd نمایش پست ها
    سلام.به مرغ عشقی که هیچی نمیخوره د والیدینش به علت تخم گذاری مجدد به اون غدا نمیدن چی باید بدم بخوره؟
    اینم عکسش

Download 20130719_154559706413990.jpg

سلام

من عکسی ندیدم. جوجه چند روزه است؟

مطمئن هستید که والدین بهش رسیدگی نمیکنن؟

خیلی پیش میاد که والدین تو حین بزرگ کردن جوجه ها دوباره تخم بگذارن ولی در عین حال به جوجه هاشون هم رسیدگی میکنن

اگه از لونه بیرونش کردن و هنوز خیلی کوچیکه بهتره تخم ها رو بردارید یا اینکه یه لونه ی دیگه تو قفس قرار بدید و جوجه رو بگذاریدش داخل لونه ی جدید تا نر بهش رسیدگی کنه.

اگرم بزرگتره و بیشتر از 3 هفته سن داره بگذارید کف قفس بمونه .

جوجه با التماس کردن واسه غذا نر رو ترغیب میکنه که بهش غذا بده.

اگه دیدین باز بهش رسیدگی نکردن و غذا ندادن اونموقع باید براش غذای دست ساز درست کنید یا سرلاک تهیه کنید.

اگرم سوالی داشتید تو این تاپیک مطرح کنید

پرسش و پاسخ درباره روش بزرگ كردن جوجه سرنگي طوطی

صفحه 134 از 475 نخستنخست ... 3484115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153184234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)