کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    12087
    سلام من چهار روز پیش یک جفت مرغ عشق خریدم از روز اول همین جوری تو قفس نشستن زل زدن اصلا هیچ گونه سر وصدایی وجنبشی ندارن چرا اینا اینجورین در حالی که دو جفت دیگرم بعضی وقتها صداشون میاد ودرقفس یه خوردی بازی می کنن باینا رو چیکار کنم ببرم عوضشون کنم.
    باتشکر رضا

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezanz نمایش پست ها
    سلام من چهار روز پیش یک جفت مرغ عشق خریدم از روز اول همین جوری تو قفس نشستن زل زدن اصلا هیچ گونه سر وصدایی وجنبشی ندارن چرا اینا اینجورین در حالی که دو جفت دیگرم بعضی وقتها صداشون میاد ودرقفس یه خوردی بازی می کنن باینا رو چیکار کنم ببرم عوضشون کنم.
    باتشکر رضا
    ازهر چهارتا مرغ عشقتون عکس بذارید.اگر جفت اولتون مولد هستن نباید باهم یکجاباشن چون ممکنه جفت دوم که هنوز باهم جفت نخوردن برای یکی از طرفین جفت مولد دردسر ایجاد کنن و جفت مولدتون به هم بخوره یا از تخم گذاری منصرف بشن به دلیل سرک کشیدن یکی از پرنده های جفت دوم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    12087
    سلام با تشکر از استادان بزرگوار منوآنها را از هم جدا کردم خوب هم شد براینکه گاهگاهی یک درگدی کو

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و بلبل خرما و (علاقه مند به طوطی سانان و کاکادو)
    شماره عضویت
    11666
    سلام
    نمیدونم چرا سه بار شده.
    آره همین سفید زرده تخم گذاشت.
    الان 2تا تخم داره.
    قبل از تخ گذاری پاش همین جوری بود.
    مرغ عشق هر پاش 4 تا انگشت داره 2 تا جلو 2 تا عقب یکی از انگشتهای جلویی و یکی از انگشتهای عقبی ناخن نداره.
    چقدر طول میکشه رشد کنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم چرا سه بار شده.
    آره همین سفید زرده تخم گذاشت.
    الان 2تا تخم داره.
    قبل از تخ گذاری پاش همین جوری بود.
    مرغ عشق هر پاش 4 تا انگشت داره 2 تا جلو 2 تا عقب یکی از انگشتهای جلویی و یکی از انگشتهای عقبی ناخن نداره.
    چقدر طول میکشه رشد کنه؟
    بستگی به شیوه درمان داره
    اگه از چوب خوبی تو قفس استفاده نکنی ممکنه پاش حتی عفونتم بکنه
    ولی اگه خوب مراقب باشی حدود1ماه ترمیم میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و بلبل خرما و (علاقه مند به طوطی سانان و کاکادو)
    شماره عضویت
    11666
    شیوه درمان به چه صورته؟
    چه چوبی مناسبه؟
    الان چوب تو قفس پلاستیکیه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    شیوه درمان به چه صورته؟
    چه چوبی مناسبه؟
    الان چوب تو قفس پلاستیکیه.
    شیوه درمان خاصی نداره اگه ناخن از قسمتی که رگهای خونیش جریان دارن بشکنه که باعث خونریزی میشه که
    باید خودتون درمان کنید(که کارهرکس نیست) یا باید دامپزشک ببری محلول ضدعفونی بده و انگشتو به طور موقت باند ببنده اگه خونریزی نداشت بعد از یک ماه دیگه کمکم کامل میشه ناخن (مثل ناخن دست ما)
    اصولا وقتی انگشت ناخنش میشکنه باید ازچوبی استفاده کرد که انگشت توش قفل بشه وبا سطح چوب برخورد نکنه(همین پلاستیکیش خوبه)
    که باعت افزایش خوردگی درناخن نشن و ناخن های جایگزین شده بتونن رشد کنن
    حالا وایسین اساتید دیگه هم نطر بدن شاید برعکس من کار انجام بدن ونظرشون فرق کنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطي
    شماره عضویت
    8123
    سلام دوستان
    من یه جفت مرغ عشق مولد دارم که اینا سه سری تخم گذاشتن و ما الان دو سری از اون ها رو تو یه قفس نگه داشتیم چند شب پیش حدود نیمه شب بود که یهو صدای پر زدناشونو شنیدیم که انگار از یه چیزی ترسیده بودن مدام خودشونو می کوبوندن به قفس با اینکه شب ها روشونم پارچه می اندازیم و هیچ سروصدایی هم نبود ولی متاسفانه در اثر این کارشون شاه پراشون کنده شد ولی خونریزی نداشتن وبه راحتی هم می تونن راه برن حالا میخواستم بدونم این افتادن شاه پراشون براشون ضرر داره و آیا دوباره در میاد؟ و اگر درمیاد چه مدت طول میکشه؟درضمن چندشب بعد این موضوع دوباره ترسیدن و خودشونو کوبوندن که ایندفعه از جای شاه پرای کنده شدشون کمی خون اومد ولی همچنان مشکلی ندارن ومی تونن راه برن و بپرن

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط nana91 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه جفت مرغ عشق مولد دارم که اینا سه سری تخم گذاشتن و ما الان دو سری از اون ها رو تو یه قفس نگه داشتیم چند شب پیش حدود نیمه شب بود که یهو صدای پر زدناشونو شنیدیم که انگار از یه چیزی ترسیده بودن مدام خودشونو می کوبوندن به قفس با اینکه شب ها روشونم پارچه می اندازیم و هیچ سروصدایی هم نبود ولی متاسفانه در اثر این کارشون شاه پراشون کنده شد ولی خونریزی نداشتن وبه راحتی هم می تونن راه برن حالا میخواستم بدونم این افتادن شاه پراشون براشون ضرر داره و آیا دوباره در میاد؟ و اگر درمیاد چه مدت طول میکشه؟درضمن چندشب بعد این موضوع دوباره ترسیدن و خودشونو کوبوندن که ایندفعه از جای شاه پرای کنده شدشون کمی خون اومد ولی همچنان مشکلی ندارن ومی تونن راه برن و بپرن
    شاه ÷ر اگر از ته کنده شده تا 1-2 ماه آینده کامل در میاد ولی اگر شکسته باشه و ته شاه پر هنوز داخل بال باشه باید صبر کنید تا دوران تولکی بعدی این پر بیوفته و پر جدید ر بیاد

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط nana91 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام

گاهی این اتفاق میوفته که شب از چیزی بترسن

بهتره تو اتاقشون یک لامپ کوچیک و کم نور روشن باشه

پرها اگر از ریشه کنده شده باشن به زودی مجدد در میاد ولی اگر از ساقه شکسته باشن باید صبر کنید تا پرها بریزن و پر جدید رشد کنه

البته نداشتن شاهپر اصلا مشکلی نداره و لازم نیست کاری بکنید

صفحه 90 از 475 نخستنخست ... 407172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109140190 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)