کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    دوستان عزیز سلام. 1سوال داشتم با توجه به پست های قبلی که درباره جفت هام توضیح دادم هنوز که تخم نزاشتن،*جفت گیریشون هم کم شده , ماده اصلاً*دیگه مثل قبل خودشو پایین نمی آره و لی نر هی می ره طرفش ، دیروز هم نر تا شروع کرد به جفت گیری حدود 30 تا 40 ثانیه بعد ماده خودشو از زیر کشید کنار.تو پست های مختلفی که خوندم دوستان می گفتن نباید جای پر صر و صدا باشه ، من قفس رو تو حال گذاشتم تقریبا روبروی تلوزیون ،*البته از صبح تا ساعت 4 هیچ کسی خونه نیست ولی بعد از ظهر ها تا تلویزون رو روشن می کنم شروع می کنن به این طرف اون طرف رفتن و نر هم صرو صدا می کنه مخصوصا نرم به صدای دزد گیر ماشین خیلی حساسه هم می شنوه شروع می کنه تند تند جلوی قفس این طرف اون طرف می ره و جیغ می زنه.اگه قفس رو ببرم تو 1 اتاق که تنها باشن و رفت و آمد خیلی کم باشه و صرو صدا هم کمتر بره اونجا بهتر نیست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام. 1سوال داشتم با توجه به پست های قبلی که درباره جفت هام توضیح دادم هنوز که تخم نزاشتن،*جفت گیریشون هم کم شده , ماده اصلاً*دیگه مثل قبل خودشو پایین نمی آره و لی نر هی می ره طرفش ، دیروز هم نر تا شروع کرد به جفت گیری حدود 30 تا 40 ثانیه بعد ماده خودشو از زیر کشید کنار.تو پست های مختلفی که خوندم دوستان می گفتن نباید جای پر صر و صدا باشه ، من قفس رو تو حال گذاشتم تقریبا روبروی تلوزیون ،*البته از صبح تا ساعت 4 هیچ کسی خونه نیست ولی بعد از ظهر ها تا تلویزون رو روشن می کنم شروع می کنن به این طرف اون طرف رفتن و نر هم صرو صدا می کنه مخصوصا نرم به صدای دزد گیر ماشین خیلی حساسه هم می شنوه شروع می کنه تند تند جلوی قفس این طرف اون طرف می ره و جیغ می زنه.اگه قفس رو ببرم تو 1 اتاق که تنها باشن و رفت و آمد خیلی کم باشه و صرو صدا هم کمتر بره اونجا بهتر نیست؟
    غذا بهوشن چی میدی ؟
    از قطره ad3e استفاده میکنی ؟
    چهار تخم بهشون میدی ؟
    چوب نشمینگاهت سایزش طوری هست که پرنده بتونه راحت روش بشینه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    ممنون از جوابتون ،ارزن و کتون همیشه تو قفس هست ، بلال ، جوانه گندم ، جوانه ماش ، جعفری ، گشنیز،بروکلی ، کرفس ، هویج ، سیب ،کاهو رو هم تو هفته صبح و بعد از ظهر تقریبا هر کدوم رو 2 روز در میان بهشون می دم.چهار تخم نه ولی 1 یا دو روز در میان تخم گشنیز رو با شاهدونه و تخمه قاطی می کنم و بهشون می دم.قطره ad3e هم یک روز در میان تو 60 میلی لیتر آب 6 قطره می ریزم بهشون می دم.چوبشون هم طبق راهنمایی دیگر دوستان تو عکس های پست های قبلی مناسبت هستش.نمی دونم دیگه چکار کنم.تنها فکری که به نظرم رسید این بود که شاید چون تقریبا جلوی تلوزییون هست و تا آخر شب هم بیدارن شاید بخاطر اون باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    والا این غذایی شما بنظر من هم رزژیم غذایی گرمه هم سرد و یه جورایی همدیگرو خنثی میکنن
    شما بنظرم فقط برو تو کار هفت تخم و قطره و بنظرم دوز قطره رو هم زیاد کن
    از کنار تلویزون هم برشون دار
    شبها حدود ساعت هشت و ونه یه کاری کن بخوابن
    پارچه روشون بنداز که نور نبینن
    بازم صبر کن اساتید نظر بدن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    دوستان میشه راهنمایی کنن که در هنگامیکه جوجه ها به دنیا اومدن و جفت احتیاج به غذای نرم دارن از چه غذاهایی استفاده میکنن بر حسب تجربه هاشون . ممنونم
    من خودم از تخم مرغ ابپز
    ذرت
    ارزن و کتون و تخمه استفاده میکنم

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    ممنون از جوابتون ،ارزن و کتون همیشه تو قفس هست ، بلال ، جوانه گندم ، جوانه ماش ، جعفری ، گشنیز،بروکلی ، کرفس ، هویج ، سیب ،کاهو رو هم تو هفته صبح و بعد از ظهر تقریبا هر کدوم رو 2 روز در میان بهشون می دم.چهار تخم نه ولی 1 یا دو روز در میان تخم گشنیز رو با شاهدونه و تخمه قاطی می کنم و بهشون می دم.قطره ad3e هم یک روز در میان تو 60 میلی لیتر آب 6 قطره می ریزم بهشون می دم.چوبشون هم طبق راهنمایی دیگر دوستان تو عکس های پست های قبلی مناسبت هستش.نمی دونم دیگه چکار کنم.تنها فکری که به نظرم رسید این بود که شاید چون تقریبا جلوی تلوزییون هست و تا آخر شب هم بیدارن شاید بخاطر اون باشه.
    تخم مرغ هم اضافه کن هفته ای دوبار وکاهو رو هم هفته ی یک برگ بیشتر ندی.سعی کنید جایی بذارید که زیاد دچار استرس نشن وساعات روشنایی شون هم بیش از حد نباشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdir30 نمایش پست ها
    دوستان میشه راهنمایی کنن که در هنگامیکه جوجه ها به دنیا اومدن و جفت احتیاج به غذای نرم دارن از چه غذاهایی استفاده میکنن بر حسب تجربه هاشون . ممنونم
    من خودم از تخم مرغ ابپز
    ذرت
    سلام غذایی که استفاده میکنید خوبه.فقط بعد از اینکه جوجه ها یک هفته رو رد کردن از سبزیجات وگندم پخته هم استفاده کنید.سبزیجات رو یک روز درمیون در اختیارشون بذارید سفیده ی تخم مرغ هم اگر تعداد جوجه ها بالاست تقریبا هر روز یه نصفه بدید.ضمن اینه جوانه ی ماش هم تو رشد جوجه ها تاثیر به سزایی داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    طبق راهنمایی دوستان خوب اگه مکان قفس رو تغییر بدم اشکالی پیش نمی آد ؟الان معمولا تا 11.30 تا 12 بیدارن ، بعدشم به زور پارچه می کشم رو قفس و چراغ ها رو خاموش می کنم و از مجبوری خودمون هم می خوابیم که صرو صدا نشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    طبق راهنمایی دوستان خوب اگه مکان قفس رو تغییر بدم اشکالی پیش نمی آد ؟الان معمولا تا 11.30 تا 12 بیدارن ، بعدشم به زور پارچه می کشم رو قفس و چراغ ها رو خاموش می کنم و از مجبوری خودمون هم می خوابیم که صرو صدا نشه.
    دوست من با این شرایط شما چاره ای جز جابجایی قفس ندارید قفس رو بزارید یه جایی خلوت که اگر قراره خودتون شبها دیر وقت بخوابید حداقل اونا زود بخوابنانطوری به سلامتی اونا هم لطمه نمیخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdir30 نمایش پست ها
    من خودم از تخم مرغ ابپز
    ذرت
    ذرت خوب نیست و اکثرا باعث مرگ جوجه تو روزهای ابتدایی تولد میشه حداقل تا 15 16 روزگی ذرت ندید.
    تخم مرغ ابپز بر حسب تعداد جوجه ها میتونید بذارید محدودیت مصرف اصلا وجود نداره تا روزی 2 بار هم میتونید از تخم مرغ ابپز کامل(سفید) استفاده کنید البته تو مصرف زرده زیاده روی نشه هر بار در حد یه بند انگشت بدید یا اصلا ندید بهتره.
    گندم پخته خیلی خوبه ولی بهتره یکروز در میان داده بشه چون باعث مستی میشه
    من از 6 7 روزگی به بعد سبزیجات هم میذارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    گرامی شما قفس رو گذاشتید نزدیک تلویزیون و طبیعتا همیشه هم کنار پرنده ها رفت و امد هست با این حساب هیچ وقت ماده اجازه جفتگیری نمیده هر چه قدر هم که اماده باشن...

صفحه 583 از 1915 نخستنخست ... 8348353356456556656756856957057157257357457557657757857958058158258358458558658758858959059159259359459559659759859960060160263368310831583 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)