صفحه 261 از 269 نخستنخست ... 161211242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,601 به 2,610 از 2687
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mustapha. نمایش پست ها
    ممنون اقای اژیده.از تروپیکال استفاده کردم ولی خوب نمیخورن نمیدونم شاید به اکواریوم عادت نکردن. ممنون میشم اگه نکته هست که کمکم کنه.

Sent from my SM-J700H using پارسی پت mobile app

فقط باید عادت کنند همین! به مرور به غذای جدید عادتشون بدید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayeasa نمایش پست ها
    ممنون از شما و حالا باید مراحل راه اندازی سیکل رو از ابتدا آغاز کنم...؟؟؟
    و کاستاپور دارم،تاریخش گذشته میشه استفاده کرد؟...

با اجازه استاد وزیرپور،

بستگی داره چقدر به سیکل آسیب برسه ولی در مجموع میتونم بگم بله تقریبا باید از اول راه اندازی بشه.
    قاعدتا توصیه نمشه از داروی تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید، به خصوص اگر مواد تشکیل دهندش فرمالین و مالاچیت گرین باشن! به خصوص فرمالین خودش اگر تاریخش بگذره به شدت کشنده میشه براری ماهی.

حالا اینکه استاده کنید و اتفاقی نیفته هم امکان پذیره ولی من باشم استفاده نمیکنم.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19103
    درود دوستان من 5 عدد دیسکس دارم که انگل ابششی گرفتن چون دسترسی به داروهایی شرکتی ندارم خاستم بدونم از چه داروی انسانی استفاده کنم و روش استفاده در طول درمان چگونست ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    با اجازه استاد وزیرپور،

بستگی داره چقدر به سیکل آسیب برسه ولی در مجموع میتونم بگم بله تقریبا باید از اول راه اندازی بشه.
    قاعدتا توصیه نمشه از داروی تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید، به خصوص اگر مواد تشکیل دهندش فرمالین و مالاچیت گرین باشن! به خصوص فرمالین خودش اگر تاریخش بگذره به شدت کشنده میشه براری ماهی.

حالا اینکه استاده کنید و اتفاقی نیفته هم امکان پذیره ولی من باشم استفاده نمیکنم.

موفق باشید
    سلام سال نو مبارک و ممنون از شما و همه اساتید محترم
    امیدوارم این دارو ک استفاده کردم جواب بده و با تجدید دوز باکتاپور دایرکت برای بار دوم حالش بهتر بشه.. اون ک از آبشش مشکل داره میاد طرف غذا ی نوکی هم می‌زنه اما نمی‌خوره و همچنان با ی آبشش تنفس می‌کنه... اما ب نظر خودم استرس ندارن و اون سه تا هم غذاخور شدن و با آنجلا مسابقه هم میذارن... دارو صفرم تا انشالله بعد تعطیلات
    ممنون میشم اگه ب جای سرا کاستاپور ی داروی دیگه هم معرفی کنید... من جنرال تونیک دارم اما اونم مال سه سال پیش میشه... اما باکتاپور دایرکت برای امسال هم وقت داشت ک استفاده کردم...
    البته اینو نگفتم... هم اون ک تک ابششه هم یکی دیگشون نوک باله های بالا و پایین و روی دم نقطه های ریز سفید زده بود ک خب میتونم بگم ب لطف خدا الان از روی یکی کاملا محو شدن اون تک ابششه هم داره خوب میشه..
    فردا سه روز و دوز اول تمام میشه و ی سیفون پنجاه درصد میکنم تا با نظر شما اگر لازمه تکرار دوز انجام بدم؟ و برای سیکل هم راه انداز ب جز دوتا کپسول باکتوزیوم تاریخ گذشته چیزی ندارم.. میشه ازشون استفاده کنم؟؟
    دما ۳۳
    غذا سه وعده کم..
    وضعیت عادت ب محیط و شناخت من عالی(عکس العمل نشون دادن ب دست و اشاره)

من نتونستم اینجا فیلم آپ کنم... اما دو سه تا فیلم ی دقیقه ای توی پیجم تو اینستا هست پیجمم بازه،اساتید نظر لطف داشته باشن ببینن عالیه .
    https://www.instagram.com/zhuaan_fans
    بازم ممنون و سپاسگزارم
    سالی پر از سلامتی و برکت باشه امسال واستون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19103
    درود ممنون میشم جواب منم بدین

ویرایش توسط مدیر : دوست عزیزم شما ۱ ساعت و نیم بعد از ارسال سوالتون این پست دوم رو دادید که قابل درک نیست! گاهی وقتا ممکنه ۲۴ ساعت هم بکشه تا یک نفر بیاد و جواب بده اینجا یک انجمن و فروم هست و کسی ۲۴ ساعت شبانه روز آنلاین نیست برای کمک رسانی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vahed3435 نمایش پست ها
    درود دوستان من 5 عدد دیسکس دارم که انگل ابششی گرفتن چون دسترسی به داروهایی شرکتی ندارم خاستم بدونم از چه داروی انسانی استفاده کنم و روش استفاده در طول درمان چگونست ممنون

دارو های انسانی که میتونیم برای حیوانات و ماهی استفاده میکنیم معمولا در نوع عفونت یا ریشه مشکل یک اشتراکی دارند، از اونجایی که ما انسان ها انگل آبششی!!! قاعدتا نمیگیریم بعید میتونم داروی انسانی وجود داشته باشه دوست گرامی

فرمالین ۳۷ درصد میتونید از فروشگاه های فروش لوازم و مواد آزمایشگاهی خریداری کنید، با توجه به وسعت استفاده ازش حتما در شهر شما هم پیدا میشه. اگر در ظرف پلاستیکی یا تیره میخرید با چراغ قوه حتما ته ظرف رو ببینید، اگر دانه های سفید یا مواد ته نشین شده سفید و گچ مانند توش باشه نشان دنده اینه که تاریخش گذشته و احتمال اینکه برای ماهی کشنده باشه خیلی زیاده.

روش های مختلفی برای استفاده از فرمالین برای درمان انگل آبششی ماهی وجود داره، این تاپیک ۲-۳ روش مختلفش رو آموزش داده :

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=392

هیچ داروی دیگری رو همزمان باهاش استفاده نکنید، در آب نمک نباشه، اور دوز نکنید و الکی بیشتر از مقدار توصیه شده استفاده نکنید. هوا دهی خیلی زیاد باشه و تا آخرین لحظه هم چشمتون رو از ماهی ها بر ندارید به خصوص در ۳-۴ ساعت اول بعد از اولین دوز خیلی حواستون به ماهی ها باشه و اگر دیدید حالشون داره بد میشه یا به مشکل برخوردن سریع آب رو سیفون کنید. در ضمن آب بدون کلر هم باید به اندازه حد اقل ۵۰٪ حجم تانک اصلی در دسترستون باشه

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام سال نو مبارک و ممنون از شما و همه اساتید محترم
    امیدوارم این دارو ک استفاده کردم جواب بده و با تجدید دوز باکتاپور دایرکت برای بار دوم حالش بهتر بشه.. اون ک از آبشش مشکل داره میاد طرف غذا ی نوکی هم می‌زنه اما نمی‌خوره و همچنان با ی آبشش تنفس می‌کنه... اما ب نظر خودم استرس ندارن و اون سه تا هم غذاخور شدن و با آنجلا مسابقه هم میذارن... دارو صفرم تا انشالله بعد تعطیلات
    ممنون میشم اگه ب جای سرا کاستاپور ی داروی دیگه هم معرفی کنید... من جنرال تونیک دارم اما اونم مال سه سال پیش میشه... اما باکتاپور دایرکت برای امسال هم وقت داشت ک استفاده کردم...
    البته اینو نگفتم... هم اون ک تک ابششه هم یکی دیگشون نوک باله های بالا و پایین و روی دم نقطه های ریز سفید زده بود ک خب میتونم بگم ب لطف خدا الان از روی یکی کاملا محو شدن اون تک ابششه هم داره خوب میشه..
    فردا سه روز و دوز اول تمام میشه و ی سیفون پنجاه درصد میکنم تا با نظر شما اگر لازمه تکرار دوز انجام بدم؟ و برای سیکل هم راه انداز ب جز دوتا کپسول باکتوزیوم تاریخ گذشته چیزی ندارم.. میشه ازشون استفاده کنم؟؟
    دما ۳۳
    غذا سه وعده کم..
    وضعیت عادت ب محیط و شناخت من عالی(عکس العمل نشون دادن ب دست و اشاره)

من نتونستم اینجا فیلم آپ کنم... اما دو سه تا فیلم ی دقیقه ای توی پیجم تو اینستا هست پیجمم بازه،اساتید نظر لطف داشته باشن ببینن عالیه .
    https://www.instagram.com/zhuaan_fans
    بازم ممنون و سپاسگزارم
    سالی پر از سلامتی و برکت باشه امسال واستون

من اصلا در جریان مشکل ماهی های شما نیستم و ظاهرا خودتون مشکل رو انگل آبششی تشخیص دادید و دارو ها رو هم به نظر خودتون انتخاب کردید و دارید مصرف میکنید. به هر حال چند نکته هست :

سرا باکتاپور دایرکت آنتی بیوتیکه ، نیفورپرینول یا نیتروفورازن ماده اصلیشه و گذشته از اینکه چه آنتی بیوتیکی هست، باید دقیقا یک دوره کامل و طبق آموزش بروشور استفاده بشه. آنتی بیوتیک ها اگر ناقص و نیمه کاره استفاده بشن مشکلاتی به وجود میارن. برای مثال مقاومت دارویی و ...

ثانیا اگر مشکل انگل آبششی دارن ماهیاتون سرا باکتاپور دایرکت اصلا به چه دردی میخوره و چرا دارید استفاده میکنید؟ آنتی بیوتیک ها برای عفونت های باکتریایی کاربرد دارن نه انگل های آبششی (چه کرمی و چه تک یاخته ای). همانطور استاد وزیرپور گفتند باید از کاستاپور یا داروی مشابهی که انگل های خارجی رو هدف قرار میده استفاده کنید.

مورد سوم، مثل پست قبلی من استفاده از دارو ها و کاندیشنر های تاریخ مصرف گذشته رو توصیه نمیکنم هر چند ممکنه لزوما کشنده نباشند و حتی کار هم بکنند ولی ریسکش سر جای خودش باقیست. گذشته از این، نابود شدن سیکل لزوما فاجعه بار نیست و اگر مقدار آمونیاک و نیتریت با سیفون کنترل بشه به مرور دوباره طی میشه. مهم اینه که نزارید آمونیاک بالا بره. چه با سیفون و چه با سیکل ازت.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    من اصلا در جریان مشکل ماهی های شما نیستم و ظاهرا خودتون مشکل رو انگل آبششی تشخیص دادید و دارو ها رو هم به نظر خودتون انتخاب کردید و دارید مصرف میکنید. به هر حال چند نکته هست :

سرا باکتاپور دایرکت آنتی بیوتیکه ، نیفورپرینول یا نیتروفورازن ماده اصلیشه و گذشته از اینکه چه آنتی بیوتیکی هست، باید دقیقا یک دوره کامل و طبق آموزش بروشور استفاده بشه. آنتی بیوتیک ها اگر ناقص و نیمه کاره استفاده بشن مشکلاتی به وجود میارن. برای مثال مقاومت دارویی و ...

ثانیا اگر مشکل انگل آبششی دارن ماهیاتون سرا باکتاپور دایرکت اصلا به چه دردی میخوره و چرا دارید استفاده میکنید؟ آنتی بیوتیک ها برای عفونت های باکتریایی کاربرد دارن نه انگل های آبششی (چه کرمی و چه تک یاخته ای). همانطور استاد وزیرپور گفتند باید از کاستاپور یا داروی مشابهی که انگل های خارجی رو هدف قرار میده استفاده کنید.

مورد سوم، مثل پست قبلی من استفاده از دارو ها و کاندیشنر های تاریخ مصرف گذشته رو توصیه نمیکنم هر چند ممکنه لزوما کشنده نباشند و حتی کار هم بکنند ولی ریسکش سر جای خودش باقیست. گذشته از این، نابود شدن سیکل لزوما فاجعه بار نیست و اگر مقدار آمونیاک و نیتریت با سیفون کنترل بشه به مرور دوباره طی میشه. مهم اینه که نزارید آمونیاک بالا بره. چه با سیفون و چه با سیکل ازت.

موفق باشید
    سلام وقتتون بخیر و بی نهایت سپاسگزارم ممنون
    بابک عزیز و دیگر اساتید محترم پارسی پت ، وقتی ک تو این ایام برای ما کاربران میذارین قابل تقدیر و سپاس هست...
    ممنون و در رابطه بیماری ماهی من فقط چون ی گوشه از تانک بصورت تک آبشش تنفس می‌کنه و با باله اونطرفی ک آبشش بسته هم زیاد کار نمی‌کنه عرض کردم بیماری آبشش... حالا چ نوعی هست و دقیقا چ دارویی نیاز هست و واقعا نمیدونم و باکتاپور دایرکت رو هم چون شنیدم طیف گسترده ای از بیماری‌ها رو پوشش میده،استفاده کردم... الانم واقعا نمیدونم چ کاری انجام بدم چون دارو ندارم و همه جا هم بسته... ب ی آکواریومی ک مشتریشم زنگ زدم ولی گفت تا بعد ششم نمیاد... یدونه آنجلا هم امروز تلفات بود ک متاسفم کرد... امیدوارم دیسکسا بهبود پیدا کنن...
    من طبق فرمایش شما سیفون پنجاه درصد رو دو روز یکبار انجام میدم و دارو هم استفاده نمی‌کنم دیگه تا کاستاپور پیدا کنم... نمیدونم ... توکل ب خدا
    بازم سپاسگزارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    ببخشید این دارو چطوره و کیفیت اون در حد سرا و تترا هست و برای این بیماری مناسب هست؟ یکی از دوستان این قرصو داره... بگیرم ازش؟
    قرص های ضد انگل آزو-AZOO ANTI-ectoparasites tab

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ببخشید این دارو چطوره و کیفیت اون در حد سرا و تترا هست و برای این بیماری مناسب هست؟ یکی از دوستان این قرصو داره... بگیرم ازش؟
    قرص های ضد انگل آزو-AZOO ANTI-ectoparasites tab
    روی بروشورش نوشته :

Effectively cures ectoparasites diseases such as Ichthyophthirius spp.,Trichodina spp., Chilodonella spp., Amyloodinium/Oodinium spp., Costiasp., Gill flukes, Skin flukes.

بنا بر این طبق نوشته های روی بروشور خود دارو بله، اگر انگل آبششی داره ماهیتون تقریبا همه موارد رایج شامل تک یاخته ای ها و کرمی ها رو درمان میکنه.

صفحه 261 از 269 نخستنخست ... 161211242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)